SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Брате просвјето, није ваљда да вјерујеш да је због тога, направљена школа?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Наравно да не, то је само асоцијација или варијација на тему...
овим, хипокризијом наточеним, виртуелним личностима... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Благо се теби :P Чега се дохватиш, овако рано ујутро?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Ni sa danima Prnjavora u Kolarcu, nema bas nikakve veze, odluka je donesena bar dva mjeseca prije sto Vam mogu i dokumentovati zahtjevom Ministarstvu za saglasnost za donaciju i zahtjevom proj. Misicu za izradu idejnog rjesenja.A politicki nije obojena ni najmanje i nije dijelo kojim se treba krasiti bilo ko od politicara, sto pokazuje i sam cin otvaranja.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Асоцијација успјела као и Коларац окупљање привредника у Бгд-у (би и Драго)... :)

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Drago mi je što se pojavi uvaženi forumaš Dobriduh, ali ne odgovori mi ni na jedno pitanje, nije fer, odgovori nisu teški.

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Ne bijezim ja strip junace od bilo cegai moje ponude i dalje stoje, i nisam bas udaljen os svih bitnih i nebitnih informacija za firmu, i odgovorno tvrdim da nikakvih sporova sa ministarstvima ni zracenjima nemamo i na kojoj to dami se bilo ko iz firme i bilo kad bahato ponasao, budi konkretan i argumentovan, moj strip junace, ja ti argumentima pokazah sve bitne stvari, ako ti te argumente opste citas, jer se tvoje tvrdnje zasnivaju na "Pekoteci".

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

E moj Dobriduše, pa očekujem poziv na privatnu poštu da dodjem kod tebe u firmu, da me provodaš. Ovo drugo, znam da nisi ti nastupio tako u opštini, već neko iznad tebe i šta vrijedi da ga prozivam. Razumijem ja i toga što je tako reagovao u opštini, možda bi i ja. Medjutim, prozivao si tamo neki privredni subjekat, a tvoj subjekat je u sudskom sporu zajedno sa drugima negdje preko 20 miliona i to za nečasne stvari. To nisi demantovao, a slatko si se uhvatio drugih. Zatim, koliko sam upratio, i Čaušević vam izgleda pravi ozbiljne probleme. Ovo što ja kažem nije Pekoteka, na koju ti uvijek pogrešno ciljaš, već je istina, (zamolio sam te da demantuješ ali ti nisi to uradio) može biti da i ne znaš, kao što i ne znaš za spor u kojem je kod Ministarstva pokrenuto pitanje izdavanja lokacijske dozvole i izmijenjene građevinske dozvole. Ima učesnika ovog foruma koji su mi poslali i neku dokumentaciju koja svjedoči o propustima lokalne vlasti u svemu ovome. Ali pustimo još malo da se krčka, da vidimo na što će izači. Uglavnom da te podsjetim, tvoja je teza da je ovo sa Komercom sve zakonito oko papira, to zaboravit neću, obećavam ti. Nakon onih tvojih papira sam zaključio da obavljaš poslove iz ekonomskog resora u firmi, pa možda stvarno neki od ovih slučajeva ti i nije poznat, ali pazi kad želiš da opanjkaš druge. Možda ti neko u porodici ima firmu ili slično, i trebao bi znati kako je kad te neko povuče nazad. Kažem možda.....

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

E moj strip junace, u mom svjetonadzoru "opanjkat", znaci javno iznositi neistinu, ja sam odgojen tako da se na to zgrazavam, kad je bilo ko u pitanju, cak i zakleti neprijatelj, i iz tih razloga se trudim da nebudem "pekoteka", a ti izgleda za drugi pristup neznas....
- ne rece mi bolan ko, kad i gdje? bahato izvrijeđa i koga?
-sto se tice gospodina Čausevica i institucije koju je on predvodio, firma KM, nikad nije imala nikakav spor, niti gdje procitah da je nas g. Čausevic spomeno u bilo kom kontrkstu..ako aludiras na njegov iskaz tuzilastvu, procitaj ga bolan ima ga na netu i objavi javno na forumu, mozda ja neznam citati..
-u Ministarstvu nepostoji nikakav spor, i rekoh ti da u skladu sa Zakonom, mozes traziti od opstine na uvid Misljenje Ministarstva, koje opet u skladu sa Zakonom nije obavezujuce.
- O sporu kod suda BiH, procitaj optuznicu sa sajta Suda BiH, pa mi pronađi te milione, a ja cu ti za par dana argumentovano pokazati o cemu se radi..i da je to dijelo reket sistema vrsni poznavaoca prava, i zamisli ima ih i na nizem nivou od tebe.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Tako te volim Dobriduše, kad se pomalo izvlačiš, dakle odjednom nešto ima, za razliku od prvobitnog pisanja, kad nisi imao pojma o sporovima. Napreduješ. Ništa ja ne prejudiciram, samo sam te pitao da li postoji nešto. Neka stvari idu svojim tokom, naročito ovo oko ministarstva, gradnje i smanjenja broja parking mjesta, Rekao sam ti, neka se malo krčka, a ovo u Sarajevu, ako je sudski okončano onda se izvinjavam i to do zemlje, a ako nije, onda šta reći, moramo čekati.

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Strip junak, se drzi pekoteke i uz sve to ne cita....a đe tvoj odgovor bolan, fino te pitah.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Ne odgovaram ja Dobriduše, nego ti, samo si u različito vrijeme , različite odgovore imao....Prvo si rekao da nema sporova, pa onda natucaš nešto oko ministarstva i Sarajeva. Zatim da je oko gradnje sve čisto, i da je sve u skladu sa planskom dokumentacijom. Pa gdje će Gero ili Kusić sada da smjesti 50 parking mjesta, ako je uredna druga prodaja, na ulicu? (kao da nam je malo zakrčenja ulica)

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Aj bolan pusti nekog nek procita zadnji deset stranica...ja ni u jednom trenutku nikad ni u snu nisam reko da ima sporova u Ministarstvu bilo kom...a za Sarajevo ja svoje reko prvi put kad si pito...a đe bolan Čausevic i ona sluzbenica opš. admin. ?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Вандредна сједница о поступцима продаје општинских непокретности



Одборници Скупштине општине Прњавор на данашњој ванредној сједници разматрали су информацију о поступцима продаје непокретности у својини општине Прњавор путем усменог јавног надметања, које су проведене на основу одлука локалног парламента.

Извјештајем су обухваћене лицитације из 2013, 2014. и 2015. године, односно поступци продаје земљишта и објекта Музичке школе, земљишта на локацији садашње бувље пијаце, неизграђеног градског грађевинског земљишта у насељу Запад, стана у Улици Новака Пивашевића, те земљишта и објекта Црвеног крста.

Предсједник Скупштине општине Борко Лукановић истакао је да су информације разматране на захтјев 10 одборника опозиције и допуњене на захтјев начелника општине Синише Гатарића.

"Скупштина је донијела одлуке о продаји земљишта, што је и урађено у складу са законом, намјенски. Земљиште и објекат Музичке школе су продати да би се добила средства за изградњу нове Музичке школе, продаја плаца Црвеног крста урађена је с намјером да се добију нове просторије Црвеног крста. Без обзира на јасне ставове Правобранилаштва и свих стручних људи који су рекли да је све по закону, ми ипак имамо негодовање опозиције која сматра да локална скупштина треба да се бави истраживањем, према њиховом мишљењу, наводних афера", каже Лукановић.

Предсједник клуба одборника СНСД-а Горан Земун каже да је 10 одборника хтјело да се утврди шта се дешавало у вези са продајом земљишта на локалитету Музичке школе.

"Предузеће 'Градип' је на првој лицитацији понудило 1.250.000 КМ, да би лицитација касније била поништена. На поновљеној је предузеће `Кусић путеви` излицитирало 361.000 КМ, што представља разлику од 880.000 КМ за исто земљиште. Значи да општина губи тај износ, па се поставља питање зашто је до тога дошло", рекао је Земун.

Он каже да је суштина да појединци треба да сносе одговорност за пропусте приликом лицитација, издавања дозвола и мијењања локацијских услова, јер се за то вежу сви проблеми.

Земун је истакао да одборници нису имали информацију о продаји земљишта од октобра 2013. године до данас и да је данас први пут након 20 мјесеци достављена информација од начелника општине.

Начелник општине Синиша Гатарић сматра да је опозиција захтјевом за сазивање посебне сједнице показала неспособност и безидејност.

"Да се нешто што је 'чисто као суза' прикаже да је незаконито, говори о покушају да се ствари које доносе развој, напредак и просперитет Прњавору по сваку цијену зауставе. Ако људи из Правобранилаштва Републике Српске, институције која штити интересе и права општина, грађана и Републику Српску да буду имплементирани закони кажу да је све урађено у складу са законом, ја не знам зашто се поставља ово питање", рекао је он.

Гатарић је прецизирао да за рјешавање проблема смјештаја Црвеног крста постоје двије варијанте - или ће бити направљен нови простор или ће бити купљен.

"То ће бити урађено у складу са законом, кроз процес јавне набавке. Расписаћемо конкурс, биће проведена процедура одабира у смислу функционалности и, наравно, цијене", истакао је Гатарић.

Данашњој ванредној сједници присуствовао је и помоћник правобраниоца Републике Српске Борислав Јеличић који каже да је, по Правобранилаштву, "Градипова" тужба против општине неоснована, те да није било правне препреке за поновљену лицитацију, јер је прва поништена самим неуплаћивањем потребног износа.

"Данас смо чули да је ријеч о неким милионским износима, али тужба гласи на 36.000 КМ поврата кауције и око 33.000 КМ за накнаду штете. Ми међутим не знамо на шта се та накнада штете конкретно односи јер у чињеничном основу тужбе није ништа наведено", рекао је он.

СРНА


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Sta je s pricama strip junaka? I milonima iz magle...

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

O moj Dobri duše, ti si mi izgleda domaćin kao i ovaj naš načelnik. Dobro je Žunić rekao" niko nije u stanju da objasni kako je od dvije ponude preko miliona, naš načelnik prodao po početnoj cijeni i to zemljište u centru grada. U kojoj to opštini ima da se proda zemljište u centru grada, (koje je valjda najatraktivnije, a pojavi se samo jedan subjekt). Osim toga, o svemu stav daje sud, a ne pravobranilac, koji je u nekom smislu advokat opštine, i naravno da on neće reći ništa protiv svog klijenta. Uglavnom, moglo se prodati i za hiljadu maraka, ali je pitanje, kako je sa dvije ponude pao na početnu cijenu. Danas sam čuo i demant jedinice katastra, koji odudara od prvobitnog izvještaja Kanala 3, taj demant ukazuje da postoji spor, i da je pravobranilaštvo uložilo žalbu. Pitam se što će ulagati žalbu, ako su sigurni da je sve u redu i da Gradip nema nikakve šanse. Tako da ne znam šta u stvari pravdaš, jer zemlju u centru grada na najatraktivnijem mjestu po početnoj cijeni može prodati samo NEdomaćin, i to se u drugim opštinama ne dešava.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

:D Po pravilima licitacije,govorim o svjetu ne o nama u Prnjavoru,ako prvi koji je ponudio najvise ne preuzme izlicitirani objekt ili stvar,ponuda se daje onom koji je bio drugi,pa ako on nece trecem koji je ucestvovao u licitaciji,naravno njima vise nije obavezno da preuzmu i ako odbiju oni ne gube kauciju,ali ta mogucnost nije u ovom slucaju ni razmatrana.U svakom slucaju i lud je mogao da vidi da je bila mucka,cjena je naduvana svjesno od njih trojice uigranih igraca iz istog tima,a onda je kupljeno po pocetnoj cjeni i iz spora ce se izvuci neka parica ili bar neka povlastica,jer u igri nisu samo ova trojica vec i neko iz opstine.Bez toga iz vlasti nikad nebi prosla ovakva mucka.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Pravila određuje oglas o prodaji i duznost svi ucesnika ukljucujuci i onome ko ga objavljuje je da postuje postavljene standarde.A strip junak i "Žuna" izgleda zive u svom stripu i znaju samo za svoju pricu....u kom svijetu je pravobranilac-advokat, i kako neko ko je pravobranilac ima klijente, valjda pravobranilastvo zastupa javni interes, štiteci javno dobro....doduse u stripu koji crta "pravnik Žuna", crte su proizvoljne.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

E moj Dobri duše, ako nisi imao ništa drugo napisati, nisi trebao ni to. Kad već citiraš, onda kaži da je predhodno napisano ono što je za pametnog dosta, a napisano je " u nekom smislu advokat" ( šta radi advokat nego zastupa, šta radi pravobranilaštvo nego zastupa opštinu). Šta je klijent, nego opšti naziv za lice kome neko drugi štiti interes, naprimjer pacijent je klijent odredjenog doktora. Javni je interes da vazduh bude čist ili voda zdrava, pa o tome ne vodi brigu pravobranilaštvo. Slabo mi ti to tabiriš moj Dobri, i žalim što si pobjegao od vodoinstalacija jer sam siguran da bi ti to bolje išlo od ruke. Što se tiče pravila, nemoj o njima molim te. Pravila ne odredjuje oglas o prodaji, nego upravo obrnuto. Pravila su propisana i objavljena u službenom glasniku RS i upravo se oglas poziva na ta pravila kada se raspisuje. Oglas mora biti u skladu sa pravilima, Ja ne znam u kojem svijetu živi Žuna kad ti je već on noćna mora, isto kao i našem načelniku, ali izmedju vas dvojice, radije biram svijet za koji se on zalaže, jer to radi javno i bez uvijanja.

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Nevidjeh ja da na ovim postovima je Nacelnik opcinjen Žunom, vec obrnuto...Žuni je načelnik priviđenje i mora, a iskreno i jedan i drugi imaju mnogo slicnosti jer su aktivni politicari i u tom smislu su obadvojica "jahači magle", kao i mnogi drugi....jer ovaj prostor da ima političare nebi bio ovakav kakav jeste, a svi oni sa manjim ili vecim doprinosom ga ucinise bezperspektivnim i nocnom morom koju htjeli ili ne moramo zivjeti.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Добридуше хитно мијењај ник у душебрижник... :D
Ово за јахаче магле не можеш једнако прикрпити жуназињу и начелнику...
Зар г-дин Жуна има за собом дијела која га могу откупити пред Богом и народом као начелник који за непуне три године мандата озида много темеља за добро зиданије...
Ако Бог да у наредној години и наредном мандату и даље води (заједно са паметним главама из скупштинске већине) овај прњаворски бродић ка мирним и просперитетним лукама...
Начелник Синиша Гатарић је човјек помирења што је небројено пута показао, док је дотични г-дин човјек сукоба и разједињења што је такође небројено пута показао...
Знам да ће се г-дин наљутити на ову малу вињету али шта да ради када не може против себе, то му је у природи...
Отац Тадеј wrote:Хоћеш ли да знаш колико си горд? Када те неко жацне у срце, види колико се жестине јавља, значи толико си горд!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

On nije ni za poljski Wc udario temelj a kamo li za neku zgradu,covjek sve proda,bolji zidar od njega je i Pero Tomas :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by julija »

Ruzeci na sva usta lokalnu vlast, morate prestati da koketirate sa nerealnim ocekivanjima :D
PS On je udario temelje urbanog zivota grada!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote: Зар г-дин Жуна има за собом дијела која га могу откупити пред Богом и народом као начелник који за непуне три године мандата озида много темеља за добро зиданије...
Ако Бог да у наредној години и наредном мандату и даље води (заједно са паметним главама из скупштинске већине) овај прњаворски бродић ка мирним и просперитетним лукама...
Начелник Синиша Гатарић је човјек помирења што је небројено пута показао, док је дотични г-дин човјек сукоба и разједињења што је такође небројено пута показао...
Знам да ће се г-дин наљутити на ову малу вињету али шта да ради када не може против себе, то му је у природи...
Просвјето, ти изгледа ниси свејстан да је "Титаник испловио". Без нових радних мјеста нема ама баш никакве перспективе. Џаба вам да асфалтирате путеве гдје живе двије бабе са три зуба у глави, ако нема творница, мјеста гдје се стварају паре али и добит за локалну заједницу.

Ево начелник нам је добио прегршт признања, да је најбољи начелник, најбољи менаџер (ма шта то значило) итд. А ти мени реци, да ли је успјех ако нешто продаш или ако дигнеш кредит па онда уложиш у путиће и мостиће? Да ли схваташ да је нас сваке године и овој нашој општини све мање. Млади чим заврше средњу школу иду одавде, да се више НИКАДА не врате. Остају само старци и пуста села. Да ли је то успјех, најбољег? Не кажем да је најбољи крив за то, има ту 100 разлога али својим поступцима које сада раде и он и ови његови из већине и она нејака опозиција ову нашу општину воде у провалију. И доводе да одласка младих и способних, а да остају подобни и неспособни.

Најбољи је пар пута понављао када је преузео функцију, како је општина презадужена и како у његовом мандату до 2016-е општина више не може да дигне ни један кредит. И да први креди је могуће подигнути тек у првој половини 2017-е. Па ме баш интересује, да ли ће министасртво финансија одобрити ново задужење општине.

А што се тиче Жуне и Синише. Ево један текст, гдје он подржава Жуну да буде предсједник СО, па нека неко каже како Жуна није управу, ако се бори за своје!

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by blek_stena »

Ne bih se složio Dobri duše, o tome ko je kome noćna mora. Vidi se to iz objave mnogih postova ove načelnikove armade. Iz medju ostalog, pojavljuje se dokumentacija sa kojom neznalice mlate, a takva postoji u arhivama opštine, sve sa ciljem da se diskredituje neko ko opoziciono djeluje. Ja vjerujem da Žunić čita, ali da li je na forumu, ili ne, to ne znam, i već sam ranije rekao da se dugo znamo iz nekih ružnih vremena, skoro smo se vidjeli i pričali, tako da ja olako ne mijenjam mišljenje. Pogotovo kad ti maglovito pričaš o " magli", pri tom ne rekavši gdje je on svojom rukom ili glasom oštetio zajednicu. Ovaj prostor su učinili bezizlaznim, kako kažeš prije svega, ljudi koji su prije rata ili tokom rata teško imali biciklo, a danas imaju stotine miliona, koji nisu imali, ili su imali vrlo malo škole( ne želeći nikoga da uvrijedim, jer i ja imam familije koja nema škole), koji realno ni od svojih očeva nisu mogli naslijediti tolike milione, a danas su mjera života na ovim prostorima. i to samo za dvadesetak godina, (pri tome treba dodati dok su drugi ostavljali svoje kosti, ko zna gdje), to je moje skromno mišljenje. U drugim zemljama ljudi godinama stječu milione. Da li je kod nas ovo prirodno i normalno? Ili da sad budem bezobrazan i pitam tebe, kakav si ti ekonomski stručnjak, kada su ovakvi stvorili milione a ti ne, oni su usrećili zajednicu a ti ? Od ovakvih su pojedini postali i političari, stručnjaci sa raznim diplomama, i šta sve ne. Tu još treba dodati i narod, koji je jasno znao ko mu je i kakav komšija, od kakve je loze što bi se reklo, a takve je forsirao i lansirao u visine. Mislim da je problem na kraju i u ostrašćenim, iskompleksiranim ljudima, koji olako kače etikete drugima iz neke svoje zlobe, pogotovo kada se kriju ispod šifri. Ja ne sporim tebi da napadaš političare, i treba ih napadati. Ja vidim da ovim našim političarima danas naredjuju ovi što su stekli pare. Tako da imamo red kuća, pa stambenu zgradu, pa red kuća, pa opet zgrada, sve unakaženo. Kad vežeš odgovornost volio bi da kažeš: jeste digao cijenu vode ili nije, jeste digao dobar ili loš kredit ili nije, jeste podržao neki porez ili nije, jeste dobro prodao zemlju ili nije, i tako redom. Ovo tvoje mi je nekako nezrelo. Sve skupa naprijed rečeno, je mene moj Dobri otjeralo u inostranstvo, gdje sam imao i sreće i mogu ti reći, da sam vrlo dobro stao, ali da obilazeći mnoge zemlje, često žalim što u mojoj nije kao kod njih.Ja se izvinjavam forumašima i modearatoru,jer sam greškom poslao pos na političke stranke a trebao sam na SO.Još jednom izvinite...

Post Reply