SO Prnjavor 2012 - 2016

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Продајом Музичке школе и зграде ЦК стичу се услови за развој општине Прњавор, девастирани и руинирани објекти биће уклоњени а ове институције ће добити нове и условне просторије примјењљиве својој сврси. Одређена количина новца ће се слити у буџет накнадама за издавања потребних  дозволоа . Сам привредни амбијент ће се побољшати, отвара се простор за грађевинске фирме а Прњавор добија коначно изглед града. Амбиција отрцаних политичара не јењава, ,,бијелог хљеба'' више нема, онда више није свет ни страначки колега. Подсјећам само човјек који је излицитирао земљиште нашао се на листи СНСД  на  локалним изборима 2012 г. а данас је мета свога страначког шефа. То је само чињеничан доказ да су појединци за ради личних интереса спремни на све само да би извршили опструкцију  и спријечили развој општине Прњавор.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Ух, јеси ово добро анализирао.

Продајом се стиче привремена добит, ако се те паре не уложе у нова радна мјеста. Само нова радна мјеста, нам осигуравају и нову Музичку школу и нови Црвени крст. Ово је пресипање из шупљег у празно.

Не знам да ли ко од вас паметњаковића из власти икада размисли барем мало, па шта ћемо ми ако освојимо власт и од 2016-те?

Што се имало то се распродало, први кредит може да се дигне тек крајем 2017-е и ако се дигне милион или два опет ће отићи у сервисирање старих дугова и мостиће и путиће. А за продати се више нема шта. А пара треба, како они који су носиоци власти тако и они који су уз власт привјесци. И ту долази до драматургије. Мислим да ће се то десити у 2018-тој. Општина више неће бити ликвидна, и хтјели то они који буду власт или не мораће да смањују број радника а и плате онима који остану.

А ми ћемо тада да будемо урбана средина на квадрат. Прњавор ће да изгледа као да је настао 1991-е године. Миграција људи са села у град ће бити огромна. Села остају пуста а град у овом стању и са овом инфраструктором неће моћи да се носи и тек онда настају проблеми. А тада је већ 2020-а," иловача" ће да одради велики дио посла и да помогне свима нама да се мало дозовемо памети.

И не рече ти нама које су то нове локације за ове двије институције?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by spile_86 »

svjedok.saradnik32 wrote:Продајом Музичке школе и зграде ЦК стичу се услови за развој општине Прњавор, девастирани и руинирани објекти биће уклоњени а ове институције ће добити нове и условне просторије примјењљиве својој сврси. Одређена количина новца ће се слити у буџет накнадама за издавања потребних  дозволоа . Сам привредни амбијент ће се побољшати, отвара се простор за грађевинске фирме а Прњавор добија коначно изглед града. Амбиција отрцаних политичара не јењава, ,,бијелог хљеба'' више нема, онда више није свет ни страначки колега. Подсјећам само човјек који је излицитирао земљиште нашао се на листи СНСД  на  локалним изборима 2012 г. а данас је мета свога страначког шефа. То је само чињеничан доказ да су појединци за ради личних интереса спремни на све само да би извршили опструкцију  и спријечили развој општине Прњавор.
Ооооо драги свједоче па шта написа,а оста жив. Ајде молим те објасни ми какве везе има човјек са листе СНСД-а са купљеним плацом? Да ли је можда тај човјек купио од својих новаца плац? Стварно не могу да си ово написао. Мислио сам да ћеш бар мало паметни бити и нешто боље смислити.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Hirurg »

Alo sekretari niste nista ako ne zakuvate :)

Послато са SM-N910F уз помоћ Тапатока

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

spile_86 wrote: Ооооо драги свједоче па шта написа,а оста жив. Ајде молим те објасни ми какве везе има човјек са листе СНСД-а са купљеним плацом? Да ли је можда тај човјек купио од својих новаца плац? Стварно не могу да си ово написао. Мислио сам да ћеш бар мало паметни бити и нешто боље смислити.
Шпиле брате ако си кратковид и забораван сад ћу да те подсјетим ;)


Image

Ако ово није тај човјек ја не знам које други ?!
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Medijska hajka, kroz oglase i obavještenja, po receptu "pekoteka-spektakularno", je izgleda neminovnost ove sredine, koja sem takvih tema nema ni jedne normalne "koja život znači". Bom.bastične vijesti prodatao dva puta, milioni kojih nigdje nema, su izgleda koloriti ove sredine, pa i ovo saopštenje vodeće političke stranke na ovim prostorima, pokazuju njenu istinsku ozbiljnost, stuba vlasti i razvoja, da bar znaju računat (1.250.000-361.000, nikako nije 700.000), i gle čuda u potpisu diplomirani pravnik.Niko se nebavi činjenicama, da izlicitirano, nije i prodano, da je prodano tek onog trenutka kad neko zaključi ugovor o kupoprodaji, i izvrši svoje obaveze po osnovu plaćanja istog. I da znate, sve stvari na ovom svjetu koje se prodaju, imaju onoliku vrijednost, koliko neko za njih plati, naša želja ne predstavlja vrijednost.Zamjena starih i trošnih objekata koja nemaju nikakvu, istorijsku, kulturnu, nacionalnu i arhitektonsku vrijednost, je normalan proces, ako za takve stvari postoje zainteresovani akteri.A najveće zlo je kada lopovluk ganjaju još veći lopovi. Predmet za tužilaštvo je "je javna licitacija",i ona je prelivanje para u ruke ratnih profitera, a zamjena zemljišta u Banjaluci za zemljište u Prijedorskim selima, u omjeru kvadrat za kvadrat, je istinski pošten pristup za svaku pohvalu. I nemojte misliti da branim lokalnu vlast, samo se bavim nepobitnim činjenicama, iako nisam siguran da na ovim prostorima one imaju ikakvu vrijednost, jer ovde je činjenična vrijednost postala najveća nebuloza, KUD PLOVI OVAJ BROD???

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by diablo »

Vidim da se ovi Dragini bune kad su culi ko je kupio zemljite kod Muzicke i odmah neme dopise piskaraju. Da nije Dragao trebao kupiti? Pa sebi jos parica posloziti?! :roll: Sta je nasa opstina prezivjela u mandatu Kalabica, ni pakao nam ne bi tesko pao! :twisted:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by Nicky »

svjedok.saradnik32 wrote:Продајом Музичке школе и зграде ЦК стичу се услови за развој општине Прњавор
Jel to znaci da sto vise prodamo to smo razvijeniji? Zanimljivo... :roll:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Ники, неко им је то рекао на страначком састанку. Да се развијеност неке општине мијери са новим зградама и закрченим саобраћајом на улицама!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by просвјета »

Надам се да ми ови јастребови неће много замјерити и да ми нису "вране попиле мозак" али...
Зар мислите, ви којима сметају паметни потези начелника и стабилне скупштинске већине, да неко узима за озбиљно трвдње типа: све распродаше, двапут продаше и слично?
Ко није злонамјеран и погледа објективно сложену ситу(в)ацију у којој се налази наша млада државица, види да:
- се општинама исплаћује умањен % ПДВ иако је наплата повећана,
- да се пензије и плате све теже исплаћују и у ту сврху се редовно задужује код комерцијалних банака,
- да разнорзни пројекти које су власти покренуле (на свим нивоима) покренуле доживљавају колапсе...

Па како онда то опстаје наша општиница и уз то враћа 6 милиона дуга, асфалтира и уређује улице, Дом здравља доводи у нормално стање, успјешно приводи крају Повелич, обезбјеђује у општем хаосу привредни амбијент за заинтересоване да купују и граде у нашој општини и ријешавају проблеме руинираних школа и других објеката које држава није могла санирати.

Ето дозвољавам да ми пришијете да овако пишем јер ми је наређено али на вашу велику жалост овако мислим а позитиван став, дубоко сам увјерен, је основ напретка...

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by richarddreu »

hit vijest
cujem da se neki momci organizuju po Kremni mogao bi neko dobiti po pi*ici iz vrha SNSD :smt005 :smt005

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by spile_86 »

svjedok.saradnik32 wrote:
spile_86 wrote: Ооооо драги свједоче па шта написа,а оста жив. Ајде молим те објасни ми какве везе има човјек са листе СНСД-а са купљеним плацом? Да ли је можда тај човјек купио од својих новаца плац? Стварно не могу да си ово написао. Мислио сам да ћеш бар мало паметни бити и нешто боље смислити.
Шпиле брате ако си кратковид и забораван сад ћу да те подсјетим ;)


Image

Ако ово није тај човјек ја не знам које други ?!
Ајде молим те реци да се шалиш. :shock: Већ када си поставио овај снимак са Канала 3, молим те реци ми шта пише испод имена Владе Жунића и шта то испод имена по теби значи и да ли ти то уопште ишта значи? И поново ти постављам питање какве везе има Владо Жунић са купљеним земљиштем и да ли је он можда са своје новац купио земљиште и да ли ће то купљено земљиште прећи у његово власништво?
Medijska hajka, kroz oglase i obavještenja, po receptu "pekoteka-spektakularno", je izgleda neminovnost ove sredine, koja sem takvih tema nema ni jedne normalne "koja život znači". Bom.bastične vijesti prodatao dva puta, milioni kojih nigdje nema, su izgleda koloriti ove sredine, pa i ovo saopštenje vodeće političke stranke na ovim prostorima, pokazuju njenu istinsku ozbiljnost, stuba vlasti i razvoja, da bar znaju računat (1.250.000-361.000, nikako nije 700.000), i gle čuda u potpisu diplomirani pravnik.Niko se nebavi činjenicama, da izlicitirano, nije i prodano, da je prodano tek onog trenutka kad neko zaključi ugovor o kupoprodaji, i izvrši svoje obaveze po osnovu plaćanja istog. I da znate, sve stvari na ovom svjetu koje se prodaju, imaju onoliku vrijednost, koliko neko za njih plati, naša želja ne predstavlja vrijednost.Zamjena starih i trošnih objekata koja nemaju nikakvu, istorijsku, kulturnu, nacionalnu i arhitektonsku vrijednost, je normalan proces, ako za takve stvari postoje zainteresovani akteri.A najveće zlo je kada lopovluk ganjaju još veći lopovi. Predmet za tužilaštvo je "je javna licitacija",i ona je prelivanje para u ruke ratnih profitera, a zamjena zemljišta u Banjaluci za zemljište u Prijedorskim selima, u omjeru kvadrat za kvadrat, je istinski pošten pristup za svaku pohvalu. I nemojte misliti da branim lokalnu vlast, samo se bavim nepobitnim činjenicama, iako nisam siguran da na ovim prostorima one imaju ikakvu vrijednost, jer ovde je činjenična vrijednost postala najveća nebuloza, KUD PLOVI OVAJ BROD???
Добридух, ако могу да ти поставим питање, јер ми дјелујеш као особа која је доста упућена у цијели случај око земљишта. Имаш ли ти случајно информацију шта је позадина цијеле ове приче око продаје земљишта, тачније због чега све ово геро ради? Пошто ме нико не може убједити да геро све ово ради онако из досаде, јер ја најприје не мислим да је геро глуп човјек па да је ишао "грлом у јагоде" зато што би то било нелогично . Сматрам да си доста труда уложио да докажеш да је овдје све по закуну и ја ти не спорим да је све ово што си писао у задњи пар дана истинито,али ми није јасно због чега сам начелник општине није изашао у јавност и дематновао све што се у задњи пар дана спекулише и тако ријешио проблем за сва времена? Да ли је теби то неки логичан потез?

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

Шпиле браниш неодбрањиво, научи шта значи ријеч опуномоћеник..
Image

А ја ћу ти одговорити зашто начелник не демантује ништа у вези писања, јер се држи старе изреке ,, Пси лају,а каравани пролазе!!''
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Добио сам неку анонимну проуку да објавим али не могу.

Изгледа да ће бити весело и да ћемо опет бити у Дневнику :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by neozbiljan »

vrsta8472 wrote:Добио сам неку анонимну проуку да објавим али не могу.
Ako nas nećeš obradovati, nemoj nas ni držati u neizvjesnosti :D :P :P

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by spile_86 »

svjedok.saradnik32 wrote:Шпиле браниш неодбрањиво, научи шта значи ријеч опуномоћеник..
Image

А ја ћу ти одговорити зашто начелник не демантује ништа у вези писања, јер се држи старе изреке ,, Пси лају,а каравани пролазе!!''
Све у свему ти мени ниси дао никакав одговор. Надам се да си и сам сконтао какву си глупост написао,а тек шта сада политички неутрални људи мисле о теби када прочитају све ово што си написао. Стварно никада лоши покушај манипулације нисам видио, па зар ти стварно мислиш да су људи толико глупи да ти повјерују у ову твоју причу.

Што се тиче коментара на фејсу у данашње вријеме свако може направити профил на фејсбуку и написати коментар, зато ја ово не прихватам као озбиљно,али ево видићемо да ли ће се Кусић путеви медијски огласити.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by svjedok.saradnik32 »

хахахахах Шпиле засмијаваш ме! :smt005
Ајде овако ја и ти се не можемо сложити, то је очигледно.
Али народ има очи па види и ово што сам јутрос објавио. Поново очигледно ;)
Владо Жунић - излицитирао
Владо Жунић- Кандидат за одборника испред СНСД





Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

Gledam i cudim se :shock: ,napadate jedni na druge,ciji je Vlado Zunic,a ciji je Radojica Kusic,i cija je imovina,bili voljeli znati ? :) Za izbore je tacno da je Zuna otisao za SNSDom,ali ne zato sto ih voli,vec u slucaju da pobjede,Kusic putevi bi tada bili bez poslova,bili bi bankrot,jer SNSD one koji nisu sa njima automatski eliminise iz svih tendera,e sad posto je bilo na vazi,a znamo da ni SDS nije bolji,sto se dokazuje i sada oko licitacija,Kusic je ostao pri ovima,a Zuna pri onima,pa su tako sjeli na obadvije stolice. :D Zalud se vi supate medju sobom,jos da vam kazem ko je iza njih,vama bi se sve pobrkalo u glavama,zato vam necu ni reci. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote: Zalud se vi supate medju sobom,jos da vam kazem ko je iza njih,vama bi se sve pobrkalo u glavama,zato vam necu ni reci. :)
Мислим да знам :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by julija »

Esencija Prnjavora je autentican osecaj koji pruzaju njegovi mestani.
Neprilagodjeni svetskim trendovima, ipak upuceni su u sve tajne od javnog znacaja :wink: tako da me uopste ne cudi sto uverljivo raspolazu informacijama ko, kada i sa kim ..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by KAMIKAZA »

U Prnjavoru je sve jasno,covjek moze skontati sve za sekundu,samo treba mozak osloboditi od stranackih virusa. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

dobriduh
Posts: 55
Joined: 11.06.2015. 14:20

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by dobriduh »

Tacno je julija da je Prnjavor neprilagođen svjetskim trendovima, al prije svega zahvaljujuc politickim liderima pa onda i samim mjestanima. Jer pricu cula kazala, koju zovem "Pekotekom" su lansirali politicki krugovi i toboznja intelektualna elita. A Spile 86, ja nedjelim s tobom misljenje o Gerinoj pameti..za mene je on jedan neuk bahati bezobraznik, koji je sebi umislio da je jako mocan, jer je ove lokalne neuke vlastodrsce vukao za nos prije svega svojom bahatoscu....sad mu konci izmicu iz ruke jer vise nema lake love i dzabne zemlje i dozvola, a svojom pamecu je respektabilnu firmu sa solidnim resursima doveo u corsokak.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by aquarius »

Sindrom "Mahovljanska petlja" :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by ZMIJA »

dobriduh wrote:A najveće zlo je kada lopovluk ganjaju još veći lopovi.
Moram da izrazim svoje zadovoljstvo što se na ovom prnjvorskom trač poratalu na kome sam i sama toliko vremena tračila, s vremena na vrijeme pojavi neko sasvim pristojan i normalan, ko bi mogao releventno da bistri lokalnu i predpostavljam i onu drugu politiku, sa pristojnom podnšljivošću,je upravo pojava forumaša Dobriiduh. :smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

SO Prnjavor 2012 - 2016

Post by vrsta8472 »

Змијо, добридух је право освејжење од нас самих који смо овдје годинама.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply