OO SNSD Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

Jadna majko ,jadnijeh svatova !
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by просвјета »

Шта би чик Змиле.,
Нема те нешто, кажу да си у регресији, депресији... због наке репресије, сецесије... :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

spile_86 wrote:
Ако већ морам одговорити, онда је мој одговор ДА. И онда моје питање за тебе, да не буде како се та прича протура по форуму и како наше грађанство бива погрешно информисано о лику и дијелу Драге Калабића. Па да ја тебе нешто питам, а не мораш као ја да одговорим са ДА или НЕ. Драго је као предсједник ОО СНСД-а изгубио двоје избора, и то оно пометен је. И како то да он и даље ради то што ради као тешки политички губитник?
Можда се могло нешто урадити без одобрења предсједника ОО СНСД,али то што је се могло урадити није од никакве значајности,а све крупне ствари као што су пројекти, кадровска ријешења... итд, НЕ. Наравно ти то никада нећеш признати због твоје прошлисти са Калабићем.

Да тачно је СНСД је у Прњавору изгубио двоје избора и након првог пораза општински одбор је распуштен и били су унутарстраначки избори и човјек је поново добио повјерење. Што се тиче задњих избора општински одбор је имао задатак колики број гласова мора имати, ми смо тај задатак испунили,а поред тога када гледаш задње изборе у цијелини ОО СНСД Прњавор је један одбора који је имао бољи резултат погледај мало изборне резултате па ћеш видити.

Hoćeš reći da je Drago zapošljavao SDS-ov kadar za vrijeme SNSD-a? :) Dobro da znamo, sada mi je jasno zašto je moj brta prosvjeta se obratio Kalabiću za pomoć!

Da tačno je, da su bili izbori. Samo tu nije bilo ni D od demokratije. Da li se možda sjećaš ko je bio protivkandidat Kalabiću? Boris Zec :)Tj. delegati su imali samo jednog za glasanje, kada je Zec napustio tu izbornu konferenciju. Ali i to je demokratija. Onda sledeći izbori, ne znam čime se to hvalite da ste imali dobar rezultata na izborima kada ste izgubili izbore? I od koga ste bili bolji, kada ni jedan od ponuđenih sa liste iz Prnjavora nije prošao. Znaš li onu antologijusku izjavu od Alan Forda "Ako kaniš pobjediti ne smiješ izgubiti";)
spile_86 wrote:
Шта ту има чудно? Када Дарко није радио своје политичке обавезе? Да ли треба таква ствар да се посебно напомиње? И од када СНСД има Предсједништво? То има у СДС-у?
Слажемо се овдје са тобом, Дарко је увјек испоштовао своје политичке обавезе и зато ово твоје „ДА“ пада у воду. Поента мога напомињања како је Дарко присутан на предсједнуштву ОО СНСД је та да је увјек била и остала сарадња између Дарке и Драге и све што се ради они раде у договору као два најјача кадра СНСД из Прњавора. По новом статуту СНСД-а нема више извршних одбора, већ предсједништва.

Ne znam da li postoji opcija, da ne sarađuju? Moraju sarađivati, htjeli to njih dvojica ili ne. Samo koliko Dragi odgovara politički jak Darko?! Valjda se možeš sjetiti, onpg momenta kada je Drago izbacio Darku iz stranke pa Dodik poništio tu Draginu odluku? Da li i to spada u tu saradnju?
spile_86 wrote:
Нормално да има право, да нема лика и дијела Додика имао би гласова ко и Чупељић
Да је овако као што ти кажеш ти би на изборима имао гласова као Драго или Чупељић,али ето видиш ниси то значи да није све баш до Милорада Додика,већ и до човјека. :wink:

Ne razumijem, možeš li mi malo detaljnije ovo objasniti?


spile_86 wrote:
Видиш да је истрошен. Коначно да је Синиша урадио неку паметну ствар и то да није одреаговао на ове Калабићеве глупости. Суштина конференције за новинаре је та да Драго није ништа конкретно рекао. Ево ти напиши овдје ко је премлатио Кнежевића, видим да Драго то зна. Па онда напиши који су то бивши чланови СДС-а који су били на Јарињу? Зар је то толики проблем?
Није Синиша урадио никакву паметну ствар, јер човјек уопште није у Прњавору ( годишњи одмор ),а да је ту одмах би се огласио као и увијек.Зар мислиш да би Синиша дозволио да се постави веома битно и јавно питање "Од које воде се прави хљеб у прњаворским пекарама" и знаш ли ти шта би значило његово не оглашавање? Опет ниси схватио поенту конференције,а то је вода и што се проблем не рјешава. Предизборно обећање је било да ће све бити завршено у првог години мандата, а која је сада? Зар је коректно да још пијемо отров са Дренове? Зар је коректно да се чека изборна година да се пусти вода у града не били се покупио који политички поен?

Можда Драго зна које премлатио Кнежевића,али ја не и није дужност Калабића да то каже већ истражни органи. Нисам ја ни рекао да су бивши чланови били на Јарињу, већ да су они пропричали шта је се горе дешавало и која је сврха Јариња била.
Ajd recimo da si ti upravu, Siniša otišao na godišnji i nije ništa prokomentarisao. Da je htio mogao je neko pismeno saopštenje ili da neki njegov zamjenik kaže koju umjesto njega. Ovako je ispalo da je sve ovo samo još jedan od pucanja u prazno.

Drago ako zna ko je to uradio onda treba da ode u policiju i kaže informacije kojima raspolaže. Ili da ga policija sada pozove na informativni razgovor pa da onda kaže. I kažeš da to nije njegov a dužnost? Dužnost svakoga od nas je da prijavimo i skrenemo pažnju organima reda na svaku moguću nezakonitost :) Pa tako i ovu. Ali srećom niko ozbiljan više ne sluša i ne smatara Kalabića pa ni policija to njegovo laprdanje.

Nije da nisam shvatio suštinu, jer te iste suštine tu i nema. Da ima suštine, ne bi samo optuživao već bi predložio konkretne prijedloge i načine na koji se određeni problemi mogu riješiti. Ovako sve to izgleda neozbiljno, kao i ovo naše pisanje.

P.S.

Ima gre[ka u citiranju pisao sam latinicom
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by Iris »

Nabrzinu bacih pogled, nisam imala vremena detaljno čitati, ali vidim da je neko postavio pitaanje od koje vode se pravi hljeb u prnjavorskim pekarama.
Pitam ja kakave veze sa tim ima načelnik opštine ili bili koji organ lokalne vlasti osim inspekcijskih ograna!?
Ogdovor na to vam trebaju vam dati vlasnici pekara jer koliko ja znam u prnjavoru su sve pekare u privatnom vlasništvu.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by blek_stena »

Ovo što komentarišu ovi SDSovci se kosi sa zdravim razumom. " Šta ima načelnik sa tim što se neispravna, a ja ću dodati i od kancerogene vode, mijesi hljeb u našim pekarama. To je posao inspekcije."- kaže uvažena forumašica Iris. Sad ja nastavljam njenom logikom i kažem, šta ima načelnik sa tim ako je slaba zaštita od požara, to je posao Vatrogasne službe, šta ima načelnik ako je loš put tamo negdje, to je posao Odjeljenja za puteve. Šta ima načelnik sa tim ako nisu na vrijeme uplaćeni podsticaji u poljoprivredi jer je to nadležnost odjeljenja poljoprivrede , šta ima načelnik sa tim ako gradjani ne dobiju odgovarajuću uslugu jer je to posao odjeljenja uprave, itd. u nedogled. Ili da prebacim samo još jednu rečenicu ( koja se neće svidjeti forumašici Iris) na viši nivo vlasti, a to je :Šta ima Željka Cvijanović sa očajnim stanjem u zdravstvu, kad je za to nadležan fond zdravstva. E, uvažena forumašice, ne ide to tako. Loše braniš načelnika i samo ga praviš većim blećkom nego što jeste. On je šef gore pomenutih organa i odgovoran je za svaki problem ili neispunjavanje obaveza tih organa. Svakako da načelnik žmiri na oba oka, kada je riječ o upotrebi neispravne vode u pekarama i kafićima. "Bolje" da se po njemu gradjani lagano truju, nego da te subjekte inspekcija tjera i kontroliše, jer onda izgubi jedan dio glasova, a kako stoji, trebaće mu svaki glas. Da on zna biti menadžer, i da je čestit,. doveo bi putem instrumenta inspekcije ovo stanje u red. Kada se " najbolji načelnik" ovako ponaša na pitanju našeg zdravlja, onda se tek postavlja pitanje kako se bahato ponaša na drugim poljima našeg života.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Ko su kandidati OO SNSD Prnjavor za načelnika opštine Prnjavor?!

Image

Na zvaničnoj Facebook stranici OO SNSD Prnjavor objavljen je spisak potencijalnih kanditada te stranke za načelnika opštine Prnjavor.

Kako navode na redovnoj sjednici OO SNSD Prnjavor, održanoj 07.02.2016. godine raspravljalo se o potencijonalnim kandidatima za načelnika opštine Prnjavor na predstojećim lokalnim izborima 2016. godine.
Predloženi su sledeći istaknuti članovi Saveza nezavisnih socijaldemokrata:

1. Goran Zemun
2. Drago Kalabić
3. Darko Tomaš
4. Svjetlana Malić
5. Nenad Đekić

Да мало прокоментаришем ове кандидате СНСД за начелника општине Прњавор.

Одмах на почетку да кажем, биће онако како Леми одлучи али ипак.

Горан Земун, почео да се бавим приватним послом што је апсолутно не појмљиво и активно бављењем политиком. Колико видим, од посла не стиже ни на сједнице СО.

Драго Калабић, коме треба истрошен куртон? Никоме. Тако никоме више не треба ни истрошен Драго Калабић. За њега би најбоље било да га СНСД избаци из странке а он онда да оне у неку странку која је опозиција СНСД-у, рецимо СДС па да ту полако напредује. Ћорак, губитник итд. За Синишу Гатарића, најбоља опција. Јер ако би он био противкандидат Синиши, овај би могао ладно да накриви шешир и да преспава кампању.

Дарко Томаш, од свих њих најзвучније име. Али Дарко је сада директор Фонда и простом логиком, зашто би неко са 650 милиона КМ ишао на 11 милиона + да опет има Драгу са екипом за вратом, па да се историја опет понови. Једино ако је луд или Леми каже другачије.

Свјетлана Млаић, једино женско. Мислим лично да би политички било најбоље да буде неко типа Свјетлане да иде за начелника. Живи у Прњавору, ту и ради из града је и нема колико ја знам никаквих ораха у џеповима, та разлику од кандидата бр. 1 и бр.2 а жена је што је данас плус ако се мисли у ЕУ, они воле жене у политици јер су код нас ређа појава од Нилског коња у Укрини.

Ненад Ђекић - Ђека, сигурно им је требало неко има за пету позицију као 5+ :) Ђека ОК момак, али није за то га. Ем политички анонимус ем није тај калибар човјека да се тиме бави.

Ето ја ако бих бирао од њих пет, али реално мој приједлог би био Свјетлана Малић.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ovi izgledaju kao sa neke potjernice. :D Gore iznad treba napisati :"traze se zivi ili mrtvi",a ispod slike nagrada od recimo 100 000 $ :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by blek_stena »

Malo je reći da su SMIJEŠNI...Strašno

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by julija »

Od ponudjenih kandidata daleko najkvalitetniji Drago Kalabic :smt001

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by blek_stena »

I daleko naj pošteniji,mora se sve uzet u obzir

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by Franz »

Mogli su staviti pet kiklop glava na ovoj slici, isto mu dodje.
Sinisa, kako rece Vedran, moze vec sad da nakrivi sesir i prespava kampanju. Greska mu sto se da isprovocirati verbalnim provokacijama lemijeve razrooke pudlice.
Last edited by Franz on 09.02.2016. 10:35, edited 1 time in total.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Image
Pazar je pao. a ovaj kao kurva, ni u oci nesmije da ga pogleda. :)
Stanje u nasoj opstini ce prvi put zavisiti od republicke politike,u stvari ,nije prvi put glasali su muslimani i za Vladu,ali nisu tada bili bitni kao sada,ko pridobije njih na svoju stranu pobjedjuje opstinske a mozda i iduce republicke izbore.Oni su danas shvatili da sami nemogu nista u RS,njihovi kandidati ih samo rasturaju i podrzat ce zato i djavola samo da naude Dodiku,ali posto se zna da su prevrtljivi,a i Dodik isto,nije iskljuceno da se i on i njegovi,ne okrene njima,a oni njemu,ko zna. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

Ништа лијепо ни корисно не видим у овим предизборним игранкама. И иначе, "могућност избора" је доведена до парадокса. Народу је остављено да бира коме ће омогућити да напуни своје џепове, а не ко ће му донијети бољи квалитет живљења. Мучна ситуација.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Image
Sve je to ista bagra,jadna sirotinja glasa za milionere,ginu kao budale,svaki dan su siromasniji,a oni se jos vise bogate,kao da su nam oni bogom dani pa neznamo nikoga drugog izabrati,nego bas ova dva betera,isto je i u opstini,jel moraju SDS i SNSD ima li jos iko pameti i zna li da prica,da probudi ovu usnulu masu pa makar i lazima,svejedno i ovo sto nam oni kazu su lazi,pa zasto onda ne pokusa neko da laze bolje od njih..

Ovdje izgledaju kao da mu je Dodik stavio prst u bulju,da mu zadovolji apetite. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by svraka »

Мени изгледају као да дају минут шутње.

shelbymustang
Posts: 11
Joined: 01.10.2012. 17:34

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by shelbymustang »

vrsta8472 wrote:
Ko su kandidati OO SNSD Prnjavor za načelnika opštine Prnjavor?!

Image

Na zvaničnoj Facebook stranici OO SNSD Prnjavor objavljen je spisak potencijalnih kanditada te stranke za načelnika opštine Prnjavor.

Kako navode na redovnoj sjednici OO SNSD Prnjavor, održanoj 07.02.2016. godine raspravljalo se o potencijonalnim kandidatima za načelnika opštine Prnjavor na predstojećim lokalnim izborima 2016. godine.
Predloženi su sledeći istaknuti članovi Saveza nezavisnih socijaldemokrata:

1. Goran Zemun
2. Drago Kalabić
3. Darko Tomaš
4. Svjetlana Malić
5. Nenad Đekić

Да мало прокоментаришем ове кандидате СНСД за начелника општине Прњавор.

Одмах на почетку да кажем, биће онако како Леми одлучи али ипак.

Горан Земун, почео да се бавим приватним послом што је апсолутно не појмљиво и активно бављењем политиком. Колико видим, од посла не стиже ни на сједнице СО.

Драго Калабић, коме треба истрошен куртон? Никоме. Тако никоме више не треба ни истрошен Драго Калабић. За њега би најбоље било да га СНСД избаци из странке а он онда да оне у неку странку која је опозиција СНСД-у, рецимо СДС па да ту полако напредује. Ћорак, губитник итд. За Синишу Гатарића, најбоља опција. Јер ако би он био противкандидат Синиши, овај би могао ладно да накриви шешир и да преспава кампању.

Дарко Томаш, од свих њих најзвучније име. Али Дарко је сада директор Фонда и простом логиком, зашто би неко са 650 милиона КМ ишао на 11 милиона + да опет има Драгу са екипом за вратом, па да се историја опет понови. Једино ако је луд или Леми каже другачије.

Свјетлана Млаић, једино женско. Мислим лично да би политички било најбоље да буде неко типа Свјетлане да иде за начелника. Живи у Прњавору, ту и ради из града је и нема колико ја знам никаквих ораха у џеповима, та разлику од кандидата бр. 1 и бр.2 а жена је што је данас плус ако се мисли у ЕУ, они воле жене у политици јер су код нас ређа појава од Нилског коња у Укрини.

Ненад Ђекић - Ђека, сигурно им је требало неко има за пету позицију као 5+ :) Ђека ОК момак, али није за то га. Ем политички анонимус ем није тај калибар човјека да се тиме бави.

Ето ја ако бих бирао од њих пет, али реално мој приједлог би био Свјетлана Малић.

Prijedlog je extra nema boljeg na kugli zemaljskoj.
Realno 5 igrač je definitvno najbolji izbor i garantovana pobjeda je tu.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by ZMIJA »

Slažem se sa Julijom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by wanted »

A kako ova Malicka da bude kandidat ispred snsd, kad je zena jos clan SDS, ima clansku kartu?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Супер стратешки потез. Гласаће за њу и СДС и СНСД :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by blek_stena »

Vrijedi razmisliti,danas je sveti Trifun ili valentinovo,pa da je i ispred SDA zašto ne....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Питање за "милиун куна".

Ко је од ове тројице, наш форумаш шпиле :idea: :smt003

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Sta cu sa tolikim parama,miliun kuna, :smt017 ma *bes milion,necu da izdam covjeka :D a rekao bi samo da znam plivati,pa pravac na more. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Камиказа само да знаш врста ће да те исплати ако погодиш.... :D Ја те паре немам, ипак сам ја опозиција... :(

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by julija »

Novcana nagrada ipak odlazi u ruke forumasa D.Kalabica :D :D
koji je pp porukom prvi poslao tacan odgovor x

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: OO SNSD Prnjavor

Post by spile_86 »

Мени драга Јулија је погодила које први послао тачан одговор. Из тога разлога Калабић је одлучио да сав добитак донира начелнику у његову ветеринарски станицу како не бих више пребацивао новац из општине... :wink: :D

Post Reply