Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

Nemam vremena a i živaca da u cijelosti pratim ovu serijalu oko Dječijeg vrtića i te tamo prvno političke zavrzlame ,koje su po ovm pisnijama sazorerle za Međunarodni sud pravde u Strazburu,kao prnjavorski pandam odluci Sejdić -Finci.
Taj mali prostor dječijerg vrtića se pokušava naparaviti kao velika politička lokalna arena u kojoj antipolitičari žele postati pravi političari.
U cijelom Javnom sektoru vlada jedna učmala socijalističk atmosfera, gdje svaki pokušaj otvaranja pa makar i onog malog prozora na klozetu se smatra udarom na instituciju i od zaposleni se doživljava kao remetilački faktor koji treba po svaku cijenu eleminisati.
Danas je najteže promijeniti svijest i navike kod ljudi,a koji po pravilu žive u nekoj prošlosti, nego evo u konkretnom slučaju naparaviti novi vrtić.
Mislim da je gospođa Davidović upravo žrtva sospstvene želje da nešto konačno promijeni u radu Dječijeg vrtića,gdje se ta njena namjera odmah dočekana na nož od strane čuvara okoštali manira i navika koji su godinama taloženi i neke stvari stavljane pod tepih.
Naravno ,odcmah se umiješala politika i sindikalni aktivizam , a pozvana je čak i opozicija koja se pravilu bavi manje važnim političkim problemima.
Šta se ti Kami sjekiraš za mene,glede promjene stranke, kad je dans promjeniti stranku i gaće najlakše, a mi zmije od pamntivjeka smo samo mijenjale košuljice, ali nismo nikad mijenjale jezik i zube.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:D
Neki ipak cesce promjenu stranku nego gace i kosulju :D
Nije nista licno samo sam se iznenadio da je to proslo nezapazeno. Rekao sam ja prije par mjeseci da je jednom socijalista uvjek socijalista. :D
Svi ovi ostali nazive stranke prave samo milozvucnim,a nista nemaju sa socijalistima ili demokratama. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

Svi ovi ostali nazive stranke prave samo milozvucnim,a nista nemaju sa socijalistima ili demokratama. :wink:
:smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Magyar »

Ako je istina ono sto sam nacuo o tome ko ce biti novi direktor vrtica, onda je bolje da se Milijana vrati. U tom slucaju se treba dobro zapitati ima li iko u ovom rukovodstvu mozga bar koliko zno bibera ili je u glavi samo paucina. :smt017
Sve što možeš danas, uradi juče!

ivan78
Posts: 85
Joined: 12.06.2013. 07:21

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ivan78 »

Jedina ispravna i logicna stvar je neko od zaposlenih kao vd do izbora novog. Valjda svako u svojoj kuci i struci najbolje zna. Apsurd je bilo ko iz "vana".
Ovdje je izgleda bitnija "firma" nego djeca :-( .

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Naravno da je vladajućim bitnija firma, nego djeca. Da nije tako, ne bi ovu grešku pravili još od samo starta. Sad probavaju nekako ispraviti nastalu štetu. Logično rješenje bi bilo da neko od zaposlenih preuzme dužnost direktora na privremeni period. Ja ne vjerujem da će skupštinska većina razmišljati u interesu budžeta. Oni će odmah potrčati da sve stave pod kontrolu svojih kadrova. Koliko sam čuo da najviše šanse za privremenu dužnost ima odbornica Slobodanka Vasić. Kažu da je bilo i nekoliko muškaraca u igri kao predlog, ali nije vjerovatno da će iko od njih biti imenovan. :wink:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Свашта, опет какве ово има везе са Прњавором?

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

vrsta8472 wrote:
Ово што се десило са Милијаном је само доказ да је начелник био стјеран "пред зид", и то од Жуне.

Већ рекох, али да опет напишем. Супер је ствар што ће начелник да изгура доградњу вртића, али политички минус који је добио са овим тешко да ће компезовати та надоградња.

Нажалост али је тако. Овдје је изашао као губитник, и то на баш бенигној ствари око које уопште не треба да постоје проблеми.
Naravno da je bio satjeran "pred zid", priče kako je ona moralna i poštena bla bla su priče za malu dijecu. Članovima SDS-a je bolje da pričaju kako je eto riješeno kako je riješeno, nadati se da će biti bolje nego da dižu u nebesa gospođu i pričaju kako je savršeno radila. Ako je savršeno radila i ako je tako duboko moralna zašto je smijenjena??

Ne bih se složio da je žuna stjerao pred zid, nego je Milijana sama sebe dovela pred zid. Apsurdno je to kada to sebi neko dozvoli vodeći jedan vrtić. Toliko turbulencija, galame, svađe, promjene rada... i sve to u godini u kojoj je kapitalna investicija dogradnja vrtića. Gospođa Davidović je pokazala da nije nikakav kadar i nek se vrati svojim poslovima a da se mane politike. Na izborima je prošla loše, vrtić vodila još gore, pitanje je šta bi bilo da je vodila neku ozbiljnu firmu ili ustanovu?!

Izgradnja vrtića i to bez zaduženja je za svaku pohvalu, sve čestitke Siniši! Nije sebi trebao dozvoliti takvu glupost, ali nije kraj svijeta, ispravio je grešku i idemo dalje. Mislim da je bespotrebno trošiti tolike riječi na forumu oko jedne smjene. :smt006 :smt006

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bobi1993 »

neozbiljan wrote: Ako je savršeno radila i ako je tako duboko moralna zašto je smijenjena??

Na izborima je prošla loše, vrtić vodila još gore, pitanje je šta bi bilo da je vodila neku ozbiljnu firmu ili ustanovu?!

:smt006 :smt006
Nije smijenjena nego je dala ostavku a to je velika razlika
Drugo. Gospodja Davidović je imala 1240 glasova na opštim izborima,a predsjednik OO jedne stranke u Prnjavoru,čovjek koji misli da je popio svu pamet svijeta je imao 513. Toliko o lošem prolasku na izborima
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

163 glasa imala je gospođa Davidović na lokalnim izborima 2012. Ako se to na listi SDS-a zove dobar rezultat onda svaka čast!

Meni je to isto, znaš bobiša i sam da svojevoljno nije otišla nego je primorana na to. Ako je dobro radila i podnijela ostavku, znači da je podlegla pritisku. Vodila je jedan manji vrtić koji je godinama normalno funkcionisao, došla je poremetila sve. Protiv nje su se digli i roditelji i vaspitačice i javnost. Ponavljam ako nije mogla normalno i mirno voditi jedan vrtić kako bi vodila Elektroprivredu ili neku ozbiljnu firmu??
Zašto slijepo vjerovati i braniti nešto što očito nije tako :!: :?:

Problem i jeste što dovedemo na takvo mjesto stranačku poslušnicu koja pri tom nema veze o vođenju jedne ustanove.

Mislim da sam ranije negdje napisao a evo ovo je potvrda, da je Siniši jedini problem što se okružio nekolicinom jako loših ljudi koji mnogo ne utiču ali toliko bodu oči narodu! :smt006 :smt006

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Zar »

Milijana je savjesno i odgovorno obavljala svoj poso. Ne razumijem halabuku koja se digla, niti komentare dzepnih nacelnika. Svima nama su dobro znane hostaplerke sa spiska UO Vrtica Nasa Radost. Donjeti odluku i svjesno prihvatiti da se takve osobe bave nasom djecom je za svaku osudu. Ne za kojekakva prepucavanja i stranacka podmetanja.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Vjerovatno je ova gospodja strucna sto je upropastila privatni vrtic,sto nije davala plate radnicima itd. i naj bolje bi bilo da ona preuzme vodjenje vrtica poslije Milijane,jer cega se ona lati to uvene.
Rekao sam vec,kako je ona neko u sindikatu i kako ona moze da bude uopste neko,da ne kazem neki qrac,a do juce je bila i sama ugnjetac radnika i neko ko im nije davao ni njihov zaradjeni novac,koliko sam cuo preko 4 plate,ko je nju stavio na neku funkciju i kako uopste neko takav moze da bude i clan sindikata a kamo li neka civija.I ja sam za linc onih koji grijese,ali nije li ovdje naj veca greska,ne samo u navedenom nego i u tome da takav neko uopste dobije posao,ako znamo da stotine mladih cekaju sansu,ona je svoju prokockala a ipak joj neki stranacki puleni dadose novu.Eto svi smo se suglasili da Milijana nije za tu funkciju ,skoro svi, jer je dirala svetu gospodju koju neko stiti,u redu je,ali nije u redu da se niko ne upita ko je ona i zasto joj se ide niz dlaku.Ako bi se upitali ko je ona i zasto joj se bas toliko izlazi u susret,ne samo od Zune i opozicije vec i od vlasti,onda bi se doslo do zakljucka da Milijana i nije tako losa,da je ona mozda otkrila kriminal itd...Neozbiljna se upita kako bi ona vodila elektrodistribuciju kad nije mogla vrtic,i sa pravom je se upitala,jer tamo su sve sami kadrovi SNSDa,i samo u elektrodistribuciji ima vise kriminala nego u vrticu :D nisu djeca kriminalci nego ovi ostali :) Kod nas kazu :"Gdje se gradi tu se jadi" a u vrticu se gradi,tu ce da se uberu pojeni a mozda i neka crkavica. :)
U svakom slucaju moje ce oci ostati uprte u ovo leglo,mada ce iduci koji dodje biti puno blazi jer mora biti svjestan da se blize izbori a da on ili ona ima jako malo vremena. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Ho Ho botići, nemojte se posvadjati medju sobom, Ima vas i realnih, ne sporim, ali ima opet nekih koji nikako ne mogu da shvate da je SDS napravio katastrofalan potez i ogromnu štetu kad je ovog "kadra"doveo tamo. Jeste li vi pismeni botići, dobro radila svoj posao, jel?? Izgleda svi lažu, i pop Vasilić o zabrani ulaska u prostorije, koji je morao da tuži opštinu , jer mu je ostala dužna novac za godišnji i još po nešto. To je bio Sinišin obračun sa popom što je prešao u Izvorni SDS, a ne Milijanina odluka. Zatim da li laže ona majka koja je morala pod njenim pritiskom ispisati dijete, jer navodno dijete nije bilo za druženje sa ostalom djecom, pa je morala kod ljekara sve preglede proći i ustanoviti da je dijete za vrtić. Ali je nakon toga podnijela tužbu ombudsmenu. Pa onda raskid radnog odnosa sa vaspitačicom. Zatim petljanje njenog muža u poslove vrtića, Ima mnogo toga. Ovdje neki bolje znaju od roditelja i vaspitačica , šta se dešavalo. Borko i Siniša su je prisilili na ostavku, jer im je dosta muke sa njom. Uostalom, što je dala ostavku, ako nije kriva, i ako je sigurna da će izgurati svoje. Sigurno su joj ova dvojica obećala neko drugo radno mjesto, samo da se makne iz vrtića. Osim toga, zna li ko od vas botići, kada i gdje je završila školu za rad u prosvjeti. , ja je se sjećam sa nekog drugog radnog mjesta. Poklopite se i čutite, molite boga da se ovo što prije završi. Naravno da vas je Žunić ulovio i uvezao sve vaše greške. Ali ko vam je kriv, što ga niste slušali prošle godine kad vam je ukazivao da ne birate četvrtog kandidata sa liste, jer ju je tako bodovala i komisija koja je provodila konkurs. Osim toga, i medju vama je bilo razumnih ljudi u toj komisiji, koji je nisu bodovali, jer je pokazala slab rezultat. Mislim na Radana Vinčića i Miladina Božunovića. Vi botići i to vaše rukovodstvo ne sluša glas razuma. nego ste zajunili i pravo glavom o zid. E sad boli glava, jel da? :roll: :lol: :smt006

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Direktori JU uvijek postavljani i mijenjani u svim sredinama i u onim koje postavlja republička vlast i niko nije dizao nikakvu frku, a vi sad našla tu kao to je minus načelniku, ako je neko negativna osoba kao Vrsta i Blek oni će naći minus u svačemu kao u onoj priči o djedu, unuku i magarcu.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Kami ja sam neozbiljAN*. :roll: :smt005

Ja ne poznajem ni Milijanu ni drugu gospođu, i apsolutno su mi nebitne. Bitno je da znam sigurno da je na određen način vršila torturu prema radnicama, da je njen muž glumio direktora, da čitav grad o tom priča, da se bune roditelji...

Naravno da je greška SDS-a! Greška u izboru kadra i saradnika. Ali treba biti iskren pa priznati i ići dalje. SDS je svoju grešku ispravio i ja se nadam da će sada postaviti nekoga ko će mnogo uspješnije voditi vrtić.

Kad smo kod kadrova, neko skoro pomenu direktora komunalnog, evo mislim da ovih dana apsolutno dokazuje da jako dobro upravlja tim preduzećem. :smt006

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Brankica »

wrote: Svima nama su dobro znane hostaplerke sa spiska UO Vrtica Nasa Radost. Donjeti odluku i svjesno prihvatiti da se takve osobe bave nasom djecom je za svaku osudu.
Bez da se petljam u politiku i aktuelni slucaj koji me se ne dotice,
to nisu HOSTAPLERKE nego zene sa zavrsenim fakultetima, godinama rada iza sebe, djecom koja ih vole i roditeljima koji ih postuju.
:( :( :(

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by mili »

Zaista nemam nista protiv zaposlenih u vrticu jer ih i ne poznajem. Samo ako je moguće da napišeš koje fakultete su te radnice završile?

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Brankica »

Nisu mogle zasnovati radni odnos bez validnih diploma, bar je tako bilo u sistemu u kome sam ja veci dio svog zivota provela. Polazim od toga!
Nekad je to bila Pedagoska akademija-smjer predskolsko vaspitanje, sad je to sve preraslo u fakultete. Jest da sad imate tih fakulteta u Stanarima, Derventi, "Piljuzicima" i sl.....
Ali odakle god da je, neko je nadlezan za kontrolu! Ja iskreno ne sumnjam!

mili
Posts: 177
Joined: 29.02.2016. 18:59

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by mili »

Pedagoška akademija je bila dvogodišnja viša škola a ne fakultet. Da tačno sve su to fakulteti u "Piljužićima gornjim" . I baš bi bilo zanimljivo vidjeti gdje su završeni fakulteti mnogih zaposlenih po državnim preduzećima: elektro, pošta..., po bankama, a naravno i u našem DZ, pa i u vrtiću. E kad bi Vrsta došao do tih nekih diploma da bar imamo čemu da se nasmijemo na ovom forumu. Samo pitanje gdje je i on svoju stekao pa ne smije :lol: :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

mili wrote:E kad bi Vrsta došao do tih nekih diploma da bar imamo čemu da se nasmijemo na ovom forumu. Samo pitanje gdje je i on svoju stekao pa ne smije :lol: :lol: :lol:
Тамо код оних из Брчког, које је прије коју годину најбољи начелник примио у свој кабинет :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Pokemon
Posts: 727
Joined: 17.02.2016. 22:15

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Pokemon »

Zena je radila svoj posao. Dala ostavku, vraca se u skolu i idemo dalje. Desava se ovo i u drugim sredinama, pa nacelnik zna da promjeni stranku npr.Srbac, pa eto nista ne biva. Gospodji Davidovic svaka cast na toj moralnoj odluci i nema sta.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:D Ovaj iz Piljuzica imam i ja.A ove tetke koje si spomenula su nepismene snajke,navedi neke od njih pa da vas uvjerimo u suprotno.U onom siszemu koji spominjes ove nebi mogle kifle da mazu djeci a kamo li da ih obrazuju. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Brankica »

Ti si Kamikaza odavno izgubio neke osjecaje :-).
Ipak znam neke, mnogo dobre i fine osobe, koje su prvo odgojile kako treba svoju djecu, a onaj ko nije odgojio svoje dijete kako treba ne moze ni tudje. Tebi je sreca sto ti djeca imaju dva roditelja :-).

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Pokemon, nesrećko, šta ti ovdje nama pričaš. Kod tebe je sve "" idemo dalje". Kao da se ništa nije desilo. Šta ćemo za traume malog dječaka koji je najuren iz vrtića, i od strane direktorice obilježen da nije za druženje sa ostalom djecom. Hoće li taj dječak biti i obilježen u osnovnoj i daljnjim stepenima školovanja. Ako ga budu vršnjaci prozivali i ismijavali, ko će za to snositi odgovornost. Hoće li vaša Srpska demokratska stranka, i većina koja je dovela ovu direktoricu. Kod vas iz vladajujćih struktura je sve na ono ""idemo dalje"", a posljedice. Siniša je najveći krivac za ovakve slučajeve. Druga stvar o kakvoj moralnoj odluci pričaš. Zovnuli je Siniša i Borko, i rekli joj""pod hitno podnosi ostavku, samo nam treba još da Žunić izvodi roditelje pred opštinu"". Znaju oni da je jedan broj roditelja rekao Žunić da im malo pomogne i da će izaći pred vlast. Još im je samo trebalo im u izbornoj godini izadju majke i prozivaju najnačelnika i najpredsjednika skupštine iz 2013, kako ih je proglasio onaj Evropski pokret, kome su platili naših 50 hiljada maraka. :evil: :smt005

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Начелник као Вучић постао, само појављивање у медијима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Locked