Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

ОО Цевени крст Прњавор је први радни дан у новим просторијама организовала добровољно давање крви за ученике средњих школа,а у склопу активности поводом дана општине Прњавор.Први је крв дао начелник општине Прњавор др.Синиша Гатарић и тиме указао младима на потреби да се помаже другим људима.
Image
Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »



Све честитке руководству ЦК ОО Прњавор као и руководству општине Прњавор на челу са начелником др Синишом Гатарићем.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Nacelnice Careeeeeee. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »


User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:smt005 Ímate se sa cime i pohvaliti,bas vam je izbor u PM,samo se ozderavate po sobetima ,nista ne mislite tim tintarama. :D

E da prodje jos ovo malo pa da vam se ledja nagledamo,,, :)
Jedini ce vas Zuna zaliti !!! :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Osmeh je jedina kriva linija koja moze ispraviti mnoge stvari :wink:
cestitka povodom Dana opstine, svim gradjanima, nacelniku
i gradu koji po mnogo cemu zauzima poziciju No1 u RS :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:E da prodje jos ovo malo pa da vam se ledja nagledamo,,, :)
Sve mi ovo Kamikaza liči da si svakim danom u svakom pogledu sve bliže ovim ''crvenim'' mundirima i da žališ za Kalabićem što on nije pobjedio na izborima Gataraića.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by knele »

Nove prostorije Crvenog krsta stvarno izgledaju savremeno i moderno,nadam se da su i oni koji su dizali hampu oko toga sada promijenili svoje misljenje.Nacelnik nam je zdrav kao dren cim je prvi dao krv ,zivio nam :)

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

http://opstinaprnjavor.net/intervju-dr- ... nju-kraja/
ИНТЕРВЈУ: ДР СИНИША ГАТАРИЋ НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ ПРЊАВОР О РАЗВОЈУ ПРИВРЕДЕ, ЗАПОШЉАВАЊУ, УЛАГАЊИМА, ВОДОСНАБДЈЕВАЊУ КРАЈА
Image
НОВА РАДНА МЕСТА ЈАЧАЈУ ПРЊАВОР – Општина Прњавор је развијена локална заједница са великим капацитетима за даљи економски развој. Радује нас чињеница да су наши сарадници не само у земљи, него и у региону, препознали Прњавор као погодно место за улагање, да су обезбеђена вишемилионске донације, да се реализују пројекти који мењају изглед дојучерашње варошице у модерни европски град. Прњавор је место препознатљиво по толеранцији и добрим људима који су спремни да ураде све, како би се овде боље живело, а признања која смо добили за сва наша остварења у протекле три године говоре да имамо шансу за бољу будућност, каже у интервјуу за „Новости“ начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић.
Image
У најави је значајна инвестиција која ће запослити 250 радника
Како сте покренули развој привреде?
– Стварањем бољег пословног амбијента, реформом локалне управе, увођењем најмање стопе пореза на непокретност у РС обезбедили смо услове за развој привреде, а ефекти се огледају у повећаном броју запослених. Наиме, број запослених у последње три године повећан је за 750 радника, а најави је и инвестиција која ће запослити додатних 250 радника, тако да имамо укупно 1000 нових радних места, рекао је Гатарић и додао да су ово претпоставке за економски просперитет општине Прњавор.
Развој привреде омогућили најмањом стопом пореза на непокретност
Многобројним манифестацијама данас обележавате Дан општине Богат програм укључује многобројне спортске, културне, образовне, забавне и друге манифестације. Централна манифестација је свечана седница, на којој ћемо заслужним појединцима и организацијама доделити признања и плакете. Грађанима честитам Дан општине са жељом и надом да ћемо још дуго славити.
Какво је стање у општинској каси?
Упркос огромој презадужености, коју смо затекли по преузимању власти од претходне на челу са СНСД, успели смо очувати финансијску стабилност. Задужење општине смањили смо за 7 милиона марака, дефицит смо смањили за више од милион марака, а општинска каса је три године за редом у суфициту. Најавили смо 1000 радних места и тај је план готово реализован. Обећали смо да ћемо отргнути реализацију пројекта водоснабдевања Повелич из руку политике и препустимо га струци. Зато је питка вода потекла у 1.500 домаћинстава на северу општине, а инфраструктурно је доведена и у сам град.
Упркос затеченим дуговима, већ три године општина је у плусу
У које се пројекте улагало протекле три године?
У водоснабдјевање смо за три године уложили пет милиона марака. У путну инфраструктуру уложили пет милион марака. Модернизовали или санирали смо више од двадесет локалних путева у свим деловима општине а захваљујући донаторским средствима модернизовали смо пет градских улица. Радило се на саницији клизишта, уређењу школских објеката, игралишта. У уређење верских објеката уложили смо више од 210.000 КМ, а више од 150.000 КМ смо уложили на изградњу и одржавање споменика палим борцима. У Дом здравља смо уложили око 250.000 КМ. За унапређење пољопривредне производње уложили смо готово два милиона марака.
Питка вода потекла у 1.500 домаћинстава
Које инвестиције су планиране за ову годину?
Управо сада се настављају радови на доградњи дечијег вртића „Наша радост“, који подразумевају грађевинске радове до кровне конструкције, а укупна вредност пројекта је 310.000 КМ. Планирамо да наставимо пројекат водоснабдијевања. Обезбеђена су средства за изградњу нове Школе за основно музичко образовање у износу од 600.000 КМ, а у плану је и даље улагање у путну инфраструктуру.
МИС БИХ
Прњавор није познат само по мултиетичности и хуманим људима, већ и по лепоти и спорту. Наиме, актуелна мис Бих је Прњаворчанка Маријана Марковић, а најбољи спортиста РС за прошлу годину је наша Наташа Видовић, подсећа Гатарић.
ПРИЗНАЊА
Општина Прњавор 2013. године добила је признање Европски град у БиХ, док је годину дана после начелник општине доктор Синиша Гатарић добио признање најначелник 2014.године, а 2015.године и плакету најбољи начелник РС 2015. Он је и први мушкарац у БиХ који је добио признање за унапређење равноправности полова.
За време Гатарићевог мандата основан је Дневни центар за децу са посебним децу са посебним потребама а покренута је и иницијатива и обезбеђена средства за почетак реконструкције објекта такозване докторске куће, која ће бити уступљена овом центру и побољњати услове боравка дјеце.
ГИНИСОВ РЕКОР
Један од догађаја који је афирмисао Прњавор и у свијету је обарање Гинисовог рекорда у припремању највеће рибље чорбе на свету. У котлићу запремине око 4000 литара, скувано је 3.804 килограма рибље чорбе, а општина Прњавор је уписана у алманах Гинисовог рекорда.
ВЕЧЕРЊЕ НОВОСТИ, С.Мишљеновић
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Zmiki ,ne pominji mi zrikavca :D samo budala je mogla pozeljeti da on pobjedi,valda ce se naci bar neki saobracajni znak koji ce ih sada obadvojicu eliminisati. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Kamikaza, pazi da ti ne bi bio eliminisan, al' bukvalno

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Ovo je vec ozbiljna prijetnja,molim nadlezne organe da obrate paznju na doticnu drugaricu. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Kroz deo signalizacija.. ukazuje da saobraćajni znak, koji predlažeš može poslužiti samo da se čovek skuca u njega i napravi štetu :wink:
Prnjavor već ima načelnika, na koga možete s razlogom da budete ponosni :smt023
Naravno ako se uključi razum, a emocije i netrpeljivost stave na stand-by, doći ćete do istog zaključka.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Kakva netrpeljivost ,ja sadasnjeg nacelnika ,privatno,kao lika da ne kazem obozavam (bilo bi previse) :D ,ali eto super cjenim,ali funkcija mu ne stoji,nije krenuo kako treba,Prosvjeta mu ukrao metlu (ako je se jos sjecate),i covjek nije imao sa cime da radi. Sto ce reci da za ovaj nerad jedinu krivicu snosi moj drug Prosvjeta jer je sakrio metlu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

:lol:
KAMIKAZA wrote:Zmiki ,ne pominji mi zrikavca :D samo budala je mogla pozeljeti da on pobjedi,valda ce se naci bar neki saobracajni znak koji ce ih sada obadvojicu eliminisati. :D
Da saobraćajni znakovi odvode i dovode načlelnike,ti bi davno bio načelnik,s obzirom kolko ih prođeš iz Njemčije do naše ćaršije, samo u jednom mahu.
Po gradu, a i šire se šuška da će na dr.Gatzarića najesen ''nasrnuiti'' još jedan dr. sa štrbačkog kraja dr. Marijanović, samo ako na Ukrini izdrži most u skladu sa znakom nosivosti. :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Da li postoje neke smetnje u protoku informacija??? Diskusija je proširena na sektor gradske čistoće i razmatramo koji kandidat najbolje rukuje šmrkom za pranje?? Ili o standarnoj Prosvjetinoj odgovornosti, po uzoru na prepisivanje iz šk.klupe ??
U slučaju da smo još uvek na temi načelnik, mislim da su rekviziti i opseg delovanja znatno složeniji. Dr Siniša Gatarić ih savršeno upotrebljava, što ne znači da vaš kandidat ne treba da prihvati neki novi stav :D :D i uzleti na metli :smt001

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:D Prosvjeta ,vrci metlu covjeku si uzeo osnovno sredstvo za rad. Zalud si je frizirao ,meni se cini da ce iduci mandat SNSD sa njom da mete. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Racionalno i sa osobitom kalkulacijom SNSD-a je Darko Tomaš razmahivao metlom u Fondu zdravstvenog osiguranja RS. :smt002
Baš kao onomad, kada je meo na načelničkoj funkciji Prnjavora. Sve po tuđem diktatu, bez ličnog stava a u svrhu svoje koristi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Нема код нас ништа од те метле. Тј. има метла, али нема ко да мете.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Slavica
Posts: 175
Joined: 17.02.2016. 16:52

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Slavica »

julija wrote:Racionalno i sa osobitom kalkulacijom SNSD-a je Darko Tomaš razmahivao metlom u Fondu zdravstvenog osiguranja RS. :smt002
Baš kao onomad, kada je meo na načelničkoj funkciji Prnjavora. Sve po tuđem diktatu, bez ličnog stava a u svrhu svoje koristi.
Vala bas.Sta god je dotakao on je upropastio skroz na skroz.Od Opštine Prnjavor preko SNSD-a do Fonda zdravstva.Tjera ga neki maler.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Slavica wrote:
Iris wrote:A ja bih pitala Bleka ko je kriv za smanjivanje koeficijenata i plata u bolnicama RS i za zapošljavanje ogromnog broja NEmedicinskog kadra i kadra vrlo upitnog i sumnjivog obrazovanja (sve neki fakulteti budi Bog sa nama), naravno sve je to stranački kadar. Pošto ti Blek tvrdiš da je za DZ Prnjavor kriv načelnik jer opština imenuje direktora. E Blek ko je kriv za takvo stanje po bolnicama kad znamo da direktore bolnica imenuje republička vlast.
Čamim i čekam odgovor!!! KO JE KRIV ???????????
Hajde da odgovorim ovim botićima. Ja vrlo dobro znam šta sam napisao, pomenuo sam dom zdravlja Prnjavor, jer je ovdje prisutna jedna zajedljiva rečenica " Pošto ti Blek tvrdiš da je za DZ Prnjavor kriv načelnik jer opština imenuje direktora ". Iz ovoga se može zaključiti da Iris i Slavica ne dijele moje mišljenje o tome da načelnik, zatim skupštinska većina imaju najviše odgovornosti za sadašnje stanje u Domu zdravlja. Prvo, tamo su morali dobiti posao pod hitno, načelnikova, Borkina, Damirova familija, pa onda članovi mjesnih odbora SDSa, i ostali aktivisti. Drugo, na fakturama dobavljača stižu cijene najskupljih toalet papira, deterdženata i ostalih potrepština, koje Dom zdravlja plaća i time se pere novac iz te ustanove. U tom dijelu je stručnjak Pokemon. To znači da se novac odliva na nepotrebne plate i na skupe nabavke, ali samo na papiru, jer u stvari dolaze jeftinije stvari, koje realno mnogo manje koštaju. Pogodite gdje završava razlika iz medju uvećanih faktura i jeftine isporuke. Što se tiče pitanja, ko je kriv za stanje po bolnicama, jer direktore po bolnicama imenuje republička vlast. ja vam gospodo botovi nemam nikakav problem da kažem da je to kriv SNSD, jer oni drže republičku vlast. Sve ono što inače radi republička vlast, ova naša je prepisala na lokalnom nivou. Teško nama na izborima, ako ostane lokalna sadašnja vlast. Teško nama ako dodje SNSD, jer smo time ponovo ojačali Dodikovu vlast u republici, koju bi trebali promijeniti za dvije godine, poslije lokalnih izbora. Teško nama sa vama na lokalnom i republičkom nivou. :smt006

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Cipiripi »

Iris wrote:Kamikaza, pazi da ti ne bi bio eliminisan, al' bukvalno
Kakav je ovo ulicni rijecnik? Zvuci kao neka mafijaska prijetnja.
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Slavica
Posts: 175
Joined: 17.02.2016. 16:52

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Slavica »

:smt017 :smt017 :smt017 :smt017 :smt044 :smt044 :smt044

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Blek, da ti nacrtam! U jednom postu si napisao kako je neko od nas lupio rekavši da direktore bolnice postavlja republička vlast te si čak i postavio link sa odlukom u kojoj skupština opštine imenuje direktora DZ Prnjavor, te sam te pitala da li ti ne znaš napraviti razliku između DZ i bolnice?
A drugo pitanje je bilo ko je onda kriv za katastrofalno stanje u bolnicama i zdravstvu uopšte kad direktore bolnica, fonda zdravstvenih osiguranja i ministra imenuje republička vlast.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Cipiripi, kaže se rječnik

Locked