Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Ники, нисам схватио?
Jbg nisam zelio da komplikujem :D Samo sam zelio da kazem da posto, kako sad rekose neki, nacelnik nije u sukobu interesa jer nema 51% i nije vecinski vlasnik, onda nece dobiti pola para od onih sto je prebacio sebi, nego nesto manje, ali ce u svakom slucaju dobiti pare, necu ja sigurno :D :smt006

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by diablo »

Od lopova iz snsd-a ne moze gore, oni su krali i krali, pa i danas imamo posljedice, vracanje njihovog kredita koji su potrosili za izbore kupovinom glasova. :twisted: Ali nije im poslo za rukom, narod je rekao svoje :smt006
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Диабло, хоћеш рећи да су ови твоји мањи лопови? А на нама је да изаберемо, мање или веће - лопове!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

otpor wrote:Ako je za tebe ovo sto danas imamo u Prnjavoru ili sto smo imali prije 3, 4 ili 5 godina bogatstvo onda je tvoj razum jako siromasan. Mi u 21 vijeku nemamo nista sto bi odlikovalo lijep i sadrzajno bogat zivot jedog gradica.
Ali vama je sadrzaj zivota kotlic za ginisa ili motorijada( kretenijada) tako da o bogatstvu je izlisno govoriti i raspravljati sa osobama takvog mentalnog skolpa.
не знам зашто теби дајем до значаја, јер за тебе и појединце вриједи ,, Џаба је слијепом показивати љепоту овоземаљских боја, а глувом причати најљепше сонете'' мени је стварно жао што се ви јадни трудите да ископате нешто против начелника и да му као спочитавате. Џаба све што покушате вријеме покаже да нисте у праву , а онда се сакријете један приод у мишију рупу и тако по принципу,,зуб времена све нагриза'' па контате да ће појести и ваше лажи и бљувотине. Не неће, све остаје записано и све се памти. Највећа је несрећа што важе лажи читају људи који немају времена за бављење дневном политиком па понекад налете и прочитају. Али не успијева вам ваша намјера да ефетом,, глувих телефона'' исконтруишете којекакве небулозе, у Прњавор се улаже инвеститори долазе.

А за твоју инф. поред Гинисовог котлића и како ти назва онај величанствени скуп моторијаду(нећу ни да поменем )
постоје и :
1. Обиљежавање крсне славе и дана РС 9. Јануар
2. Пливање за Часни Крст
3.Светосавска Академија и Бал
4. Манифестације поводом дана општине: Свечана академија, Међународна атлетска трка, Прњавор Џудо Опен, Васкршње Ђурђевдански куп нација...
5. Преображењска Литија
6. фестивал националних мањина
7. Кестенијада
8. Streetball Прњавор ............................................. итд итд

И да Прњавор је град са највише добрих дјела.. на шта сам највише поносан
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

vrsta8472 wrote:Диабло, хоћеш рећи да су ови твоји мањи лопови? А на нама је да изаберемо, мање или веће - лопове!
Neću da branim nikoga ali porediti SDS i SNSD je veoma neozbiljno, na bilo kom nivou. SNSD je u Prnjavoru katastrofalan i to je možda razlog što SDS bez ikakvih problema vlada i dok god je ova struktura vladaće!!! U RS, vladajuća garnitura je, ma nemam riječi da ih opišem, ali to ovde izgleda nikom ne smeta bitno je ko je kupio plac, čijim parama, gdje će se praviti novi objekat za te pare, ko je šta rekao u kafani i seoska priča dan-noć, a to što je ova vlast prodala pola države, prodala varalicama koje su izvukli kapital i nestali bez traga i glasa, što je opljačkano sve što se opljačkati moglo, što struja poskupljuje, što banke propadaju a mi vraćamo potrošene pare, da je zemljišta koja su se mijenjala i kriminalno prodavala na stotine, a vama smeta najviše to zemljište koje se na sasvim legalan način prodaje. :!: :?: :roll: :roll:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:
vrsta8472 wrote:Диабло, хоћеш рећи да су ови твоји мањи лопови? А на нама је да изаберемо, мање или веће - лопове!
Neću da branim nikoga ali porediti SDS i SNSD je veoma neozbiljno, na bilo kom nivou.

Неозбиљан, како да поредиш нешто штоје буквално исто?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Daj Vrsta ne šali se :D
Ali Vrsta ako su toliki ološ šta si radio sa njima?? :roll: :roll:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Srećom na vrijeme sam shvatio, još prije šest godina a ti još uvijek zivis u zabludi da je SDS bolji a SNSD gori a to su ustvari dva naličja iste medalje.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Nicky »

neozbiljan wrote:Ali Vrsta ako su toliki ološ šta si radio sa njima?? :roll: :roll:
Vrsta se prosvijetlio...nikad nije kasno da izadjes na pravi put. Veca je tuga cijeli zivot zivjeti u zabludi kao vecina ovdje na forumu.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Daleko od tog Vrsta da je SDS stranka u kojoj sve štima, i u kojoj je sve kako treba. Da nije tako najbolji pokazatelj je da nisu na vlasti od 2005. Isto tako ne znam zašto meni sputavaš da sam u zabludi, pa ja nisam član SDS-a, niti sam bio.
Dobro je da si shvatio, bolje ikad nego nikad...
Ali, ne mogu prihvatiti tezu da su svi isti, da su svi lopovi.... NISU!
Posebno ne mogu prihvatiti jer tu priču gura vladajuća garnitura, svi su isti ne izlazite na izbore jer poslije nas mogu doći gori, a za to vrijeme mašinerija iz javne uprave će da odradi svoje. :smt006 :smt006

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by spile_86 »

Неозбиљан морам ти рећи да си сам крив што те овдје Врста сврстава у члана СДС-а и сви који ово читају ће исто урадити. Као један од главни разлога тога је што баш пишеш на овој теми. Ако си незадовољан са СНСД-ом и њиховим начином како воде републичку власт онда то покажи на заданој теми, јер овако само ствараш дојам да желиш да скренеш причу са начелника општине Прњавор на републичку власт као што то поједини раде. Зато ти је моја сугестија почни писати на одговарајућој теми.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

Dragi Špile, ne trči pred rudu, to je moja sugestija tebi. Ja znam da je tebi u opisu posla da ovako "trabunjaš" ali polako ne žuri. Fino udješ na moj profil i pogledaš gdje je napisana većina mojih komentara, ali da se ne patiš ja ću ti kopirati:


Ukupno postova:71 | Pretraži korisnikove postove
(0.03% svih postova / 0.49 postova dnevno) Najaktivniji forum:Lokalna politika
(41 Postova / 57.75% vaših postova)Najaktivnija tema:Republika Srpska
(21 Postova / 29.58% vaših postova)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by aquarius »

svjedok.saradnik32 wrote:
И да Прњавор је град са највише добрих дјела.. на шта сам највише поносан
Eh, da. Zanimljiv podatak obzirom ko smo i kakvi smo. Smatram da smo bolji nego što bi prosječan posetilac Foruma, koji sve ovo prvi put čita, pomislio, onako na prvu.

Kompanija mtel je raspisala konkurs za najbolje dobro djelo gde bi po završetku konkursa najhumaniju lokalnu zajednicu "počastila" igralištem u vrijednosti od 40 do 50000 KM. Pored glavnog uslova potrebno je ispuniti još jedan. Naime, potrebno je da lokalna zajednica obezbjedi 100 m2 prostora na kojem bi to igralište bilo postavljeno.
Moje pitanje je postoji li u Prnjavoru takav prostor, a da već nije "kibicovan" za neku stambeno-poslovnu zgradu?

Bilo bi tragi-komično kada takav prostor ne bi bio dostupan lokalnoj zajednici sa najvećim brojem humanih dijela u RS!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Naravno akva da postoji mislim da je nacelnik srambeno komunalnog dobrano upoznat sa tim i da su cak papiri spremni. Ali nemoj da sijecemo razanj a zec nam podaleko.. Da ovi sto samo tipkaju tj. Pljuju urade neko dobro djelo nebi bilo zime.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Хајде не секирај се водени, то је бар лако пронаћи поред већ постојећих игралишта око наших школа или у оквиру парка код Аутомота или код Дома културе...
Ваљда када се постигне награда треба мислити о томе, или се варам? :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Поништено рјешење о сукобу интереса

Image

Комисија за жалбе Републике Српске донијела је одлуку којом се поништава првостепено рјешење Комисије за утврђивање сукоба интереса у органима власти Републике Српске о постојању сукоба интереса начелника општине Прњавор Синише Гатарића.

Предмет је враћен на поновни поступак и рјешавање.

Комисија за жалбе утврдила је да првостепена Комисија није испоштовала законску одредбу према којој се прије доношења одлуке морају утврдити све чињенице и околности значајне за одлучивање, а заинтересованим странкама омогућити да остваре и заштите своја права и правне интересе.

у рјешењу се наводи да је Комисија иницијативу запримила 18. новембра, а одлуку о покретању поступка само два дана касније, чиме жалиоцу није оставила законски рок од 15 дана за изјашњавање, што је озбиљан процедурални пропуст.

Гатарић каже да је "обарање" рјешења о сукобу интереса потврда да је дошло до "политичких злоупотреба".

"Како сам очекивао поништавање рјешења о сукобу интереса, ово је била једино могућа опција", истакао је Гатарић.

Првостепено рјешење којим је утврђен сукоб интереса начелнику општине Прњавор донесено је средином априла ове године, а поступак је покренут на иницијативу одборника у Скупштини општини Прњавор и предсједника општинског одбора ПДП-а Бране Жунића.

Жунић је као разлог за покретање ове иницијативе навео финансирање из буџета општине Прњавор вјештачког осјемењавања крава и јуница у оквиру Програма за унапређење пољопривредне производње у 2013. и 2014. години и издвајање средстава из буџета општине посредством Одјељења за инспекцијске послове за збрињавање и нешкодљиво одстрањивање паса луталица - азил.

У иницијативи се наводи да су средства, на основу приједлога начелника, уплаћена "Ветеринарској станици" Прњавор, чији је Гатарић већински акционар и у којој је радио прије доласка на садашњу функцију.

Гатарић је жалбу на првостепено рјешење упутио у мају.

СРНА

http://prnjavor.info/ponisteno-rjesenje ... -interesa/


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Keyser Söze »

aquarius wrote:
svjedok.saradnik32 wrote:
И да Прњавор је град са највише добрих дјела.. на шта сам највише поносан
Eh, da. Zanimljiv podatak obzirom ko smo i kakvi smo. Smatram da smo bolji nego što bi prosječan posetilac Foruma, koji sve ovo prvi put čita, pomislio, onako na prvu.

Kompanija mtel je raspisala konkurs za najbolje dobro djelo gde bi po završetku konkursa najhumaniju lokalnu zajednicu "počastila" igralištem u vrijednosti od 40 do 50000 KM. Pored glavnog uslova potrebno je ispuniti još jedan. Naime, potrebno je da lokalna zajednica obezbjedi 100 m2 prostora na kojem bi to igralište bilo postavljeno.
Moje pitanje je postoji li u Prnjavoru takav prostor, a da već nije "kibicovan" za neku stambeno-poslovnu zgradu?

Bilo bi tragi-komično kada takav prostor ne bi bio dostupan lokalnoj zajednici sa najvećim brojem humanih dijela u RS!
100m2? To je 10x10m, kakvo je to igraliste? Unaprijed se izvinjavam ako je stamparska greska...
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Такво МТЕЛ даје . . . то је мислим минимална величина. А максимална ако има простора може и веће. Нађи и тих 10х10м2 у граду ако можеш :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by aquarius »

Odlično, svaka čast. Nisam zloban ali kako je krenulo sa prodajom malo sam se zabrinuo :) Jeste Keyser ali od koga je, dobro je.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

vrsta8472 wrote:Srećom na vrijeme sam shvatio, još prije šest godina a ti još uvijek zivis u zabludi da je SDS bolji a SNSD gori a to su ustvari dva naličja iste medalje.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
Bio si u obadve stranke,valjda je vrijeme da napraviš neku naprednu stranku!
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Начелнику Гатарићу награда Европског покрета

Image

Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић примиће сутра признање Европског покрета у БиХ у оквиру свечане академије "Вријеме је за Европу", која се поводом обиљежавања Дана Европе у БиХ одржава у Брчко дистрикту.

Начелник Гатарић добитник је признања за успјешан рад у локалној заједници и посебан допринос у стварању и унапређењу пословног амбијента. У склопу манифестације „Дан Европе у Бих“ на свечаној академији у Брчко дистрикту биће додијељено више признања у различитим категоријама, као што је категорија локалних заједница, а поред представника локалних заједница награде ће бити уручене и привредницима, невладином сектору, међународним организацијама, политичарима и заслуженим појединцима.

Општина Прњавор

http://prnjavor.info/nacelniku-gataricu ... g-pokreta/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Tako je to kod nas, uvujek ljudi sa strane primjecuju sta je dobro a mi iz proste ljubomore nismo u stanju da priznamo da imamo nesto ili nekoga ko vrijedi. Sinisa je suvo zlato nase opstine i samo trebamo moliti Boga da on ostane u svemu tome jer sa svojim znanjem i vjestinom moze raditi bilo gdje u svijetu.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Управо прочитах ноћашњи летак (закачен на ауто) тзв. визије који позива на уклањање стварног визионара...
Без ријечи и пун разочарења у младе људе који су свој пут пронашли у утабаним странпутицама црвеног отуђења и лајавог профанизма... жалосно.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Саопштење за јавност УГ "Наша визија"


Поштовани суграђани,

Удружење грађана "Наша визија" Прњавор одлучно демантује било какву повезаност са политичким памфлетим под називом "20 разлога за рушење Гатарића" који су јутрос осванули на прњаворским улицама.

Лого У.Г. "Наша визија" је злоупотребљен, а налогодавци и извршиоци овог дјела су намјерно изоставили назив нашег удружења, мада је асоцијација веома јасна.

Случај је јутрос пријављен прњаворској полицији, а чланови "Наше визије" поручују да се власт мијења на изборима, а не на улици.


У.Г.“Наша визија“
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by aquarius »

просвјета wrote:Управо прочитах ноћашњи летак (закачен на ауто) тзв. визије који позива на уклањање стварног визионара...
Без ријечи и пун разочарења у младе људе који су свој пут пронашли у утабаним странпутицама црвеног отуђења и лајавог профанизма... жалосно.
Demant je objavljen, slučaj prijavljen policiji. Šta je još potrebno da "mladi ljudi sa stranputice crvenog otuđenja i lajavog profanizma" dokažu svoju nevinost ?!
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Locked