Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

yoco
Posts: 3
Joined: 12.03.2015. 22:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by yoco »

Sasvim je tačna ona narodna "svijetu se ne može ugoditi". Sastanak o mogućnostima unapređenja i razvoja naše opštine pojedinci
nazivaju "načelnikovo igranje politike", krajnje nekorektno. Imamo priličan broj naših sugrađana na visokim pozicijama kako u RS, tako i na BiH nivou, a za jednu
relativno malu opštinu. S druge strane toliko nezaposlenih na području opštine (posebno mlađa populacija), pa umjesto da i mi kao građani podržavamo i
inicaramo ovakve skupove, mi to ismijavamo.Ovako nešto se trebalo organizovati i ranije od strane prethodnih načelinika.
Svi smo mi birali i jedne i druge, i samatram da su ovakvi sastanci nešto konkretno gdje
se mogu dogovoriti i pronaći investicije za aktiviranje privrede na opštini, bilo to industrija, poljoprivreda.....
To što se pojedinci nisu odazvali, bili spriječeni ili ne, u svakom slučaju ne treba gledati kroz prizmu stranačkih netrpeljivosti.
Može se forum organizovati za dve,tri sedmice ponovo , pa da dođu i oni koji ovaj put nisu mogli.

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by arrow »

Hahahha kada bi ljudi koji su bili na sastanku vratili sto su Prnjavoru oteli bila bi to pretvoreno u novac velika suma ! A kada bi mi bili u mogucnosti bar da sprijecimo buduce njihove pljackaske zahvate sprijecili bi totalno propadanje Prnjavora.Sram da ih bude svaki dan pokazuju koliko nemaju stida i obraza !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

"СВЕ старешине Првог и Другог српског устанка биле су успешни велетрговци. Били су изузетно способне и предузимљиве вође које су успеле да се обогате у младости, а да у зрелим годинама формирају модерну државу."
[img]http://www.novosti.rs/images/basic/logo.png[/img] wrote:Војне поглавице трговци и газде
Зоран Николић | 19. март 2015. 12:32 | Коментара: 8
Како су првобитни капиталисти акумулирали своје богатство у устаничкој Србији и Београду. Пре два века прво су се војсковође и кнезови обогатили, а затим су почели да подижу државну инфраструктуру
Image
http://bit.ly/1Bg1bKQ

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Начелник општине Прњавор - Тема са пола милиона прегледа на форуму

Image

Начелник општине Прњавор Синиша Гатарић, једна од тема на форуму портала прњавор.инфо, за двије и по године достигла је пола милиона прегледа, чиме је постала најчитанија тема у историји форума прњавор.инфа, који постоји од 2002. године.

Иначе на форуму прњавор.инфо има 2375 регистровани чланова, који су поставили до сада 937 тема и написали 225 614 постова.

Форум има дневну посјету од 2500 до 3500 јединствених улазака.

Прњавор.инфо

http://prnjavor.info/nacelnik-opstine-p ... na-forumu/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

просвјета wrote:"СВЕ старешине Првог и Другог српског устанка биле су успешни велетрговци. Били су изузетно способне и предузимљиве вође које су успеле да се обогате у младости, а да у зрелим годинама формирају модерну државу."

Sto bi u prevodu znacilo da smo mi Srbi od pamtivjeka imali svoje lopove i da nam je zato ovako kako jeste.Ti isti su na kraju i rasprodali drzavu,jer da je obrnuto danas Srbija nebi bila takva kakva jeste,sprcena izmedju dva brda,vec bi bila kao u pjesmi na tri mora.Nema opravdanja za lopove i lopovluk,za vas iz SDSa moze samo da bude utjesno sto postoji i SNSD,jer ni njima takvih ne nedostaje,pa imate u koga uperati prstom. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by arrow »

Prosvjeta ....... osvijesti se čovječe i kontrliši količine gluposti koje izlaze iz tebe !
:smt006

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

U poslednje ''srspskom ustanku'' s ove strane Drine,to nje bio slučaj.Trgovci su radili svoj posao (Petar Dušanić i njemmu slični),a sirotinja je ''radila svoj posao'',ginula ko rasada.Ovi poslednji srspski trgovci (lopovi)nisu htjeli ni papovku da zaduže,a kaomo li da budu na čelu ustanka.Taj običaj prvi put u srspksoj istoriji promjenili si ovi iz SDS a,jer nisu htjeli ni ustanaka da proglase,ratovalo se na Teku.Kako smo radili, tako nam i Bog pomogao,SDS se varatila na mjesto zločina(vlast na nivou države BiH,koju Srbi ne priznaju)
Last edited by ZMIJA on 21.03.2015. 18:31, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
raspaduci
Posts: 101
Joined: 12.03.2012. 23:25

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by raspaduci »

Kad se čovjek davi, za samku se hvata. Koliko vidim odazvali se samo Prnjavorski ratni profiteri. Ali od nečega se moralo počet.

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Umesto da razmatramo o konceptu kako da se deo grada integrise u industrijsku zonu i potencijalnim investitorima, poput ovih na jucerasnjem Forumu.. mi smo se ponovo vratili u mart 92g. Zasto?
Sta je javno dobro i javni interes gradjana?

User avatar
arrow
Posts: 76
Joined: 18.05.2013. 12:35

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by arrow »

Julija ne moze to bas tako sve je opljackano dzepovi napunjeni pa sada ajmo zaboraviti nemoj da se vracamo kao nazad !!!! Mora neko da odgovara a oni moraju da nose pecat lesinara i ratnih profitera !!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

julija wrote:Umesto da razmatramo o konceptu kako da se deo grada integrise u industrijsku zonu i potencijalnim investitorima, poput ovih na jucerasnjem Forumu.. mi smo se ponovo vratili u mart 92g. Zasto?
Sta je javno dobro i javni interes gradjana?
Godinma slušamao taj koncept industrijske zone,ovo je sada treća po reduu Prnjvoru.Ovo kod nas nažalost nisu industrijska zone.već zone sumraka.
Šta je Julija sa industrijskom zonom Jelšingrdad 2.Zašto je taj koncep napušten,tek kad se ratnim profiterima dodijelili gdrsdko građevinsko zemeljište po početnim cijenama i bez konkursa,jer se tobože tada zagovarala izgradnja proizvodnih kapaciteta i zapošljavanje radnika( mljekara,mesna industrija )a ono dobismo Plavu pumpu,Nešković osiguranje,Salon namještaja i po neku kafanicu,auto paronicu , tgovinicu, ''slobodnu'' izgrađenu parcelu gradskog građevinskog koja nije nikakvoj namjeni privedena.
Pouzdano znam da su neki veliki proizvodni kapacitetei, koji se ovih dana u prgovorima, upravo zbog inertnosti lokalne vlasti, preuismjereni u pravcu Prijedora, dok se mi bratski grlimo i ljubimo zarad interene političke upotrebe.
Nije dovoljno samo pričati o javnom interesu i jvnom dobro građana ,tereba nešto konkretno i uraditi za te iste građane.
Nrodu je dosta demagojije i mlaćenja prazne slame,gledajući jedne te iste već 25 godina.Neka mi oprosti narod što ga neovlašteno uzimam u usta,jer je narod izabrao ko će ga jahati.Neka svako nosi svoj krst.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by VJESTICA »

Dok Petar Dusanic gradi zgrade za koje ne posjeduju nikakve papire,i dok on neometano posluje iako su mu blokirani racuni...Dok je zasticen od svake vlasti,narod nema cemu da se nada.Nemate se dragi moji cime pohvaliti,stitite kriminalce i jedino oni imaju koristi od tih "industrijskih zona".Kome prodajete m... pod bubrege?
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

Pričam ti ,priču !

Prnjvorsak jednosmjerna priča,Jest Tale ,tak' je kapetane.Zdrav' Vojvodo,živ bio Serdaru.Od prilke ovako se može okarakterisati,jedna možda dobra namjera načelnika Gatarića,da okupi prnjavorsku političku elitu, bar povodom.Razlog vrlodobro poznat,s obzirrom da je privredni život u našem gradu i opštini skoro zamro, i ne samo privredni.Predizborna obećanja o novih 2.000 novih ranih mjesta,više se nigdje ne spominju.Došlo je tek pola pozvanih Prnjvorčana,a i da su nekim slučajem se odazvali pozivu,ne bi se bog zna šta u tom smilu promjenilo.Svako se pozabavio svojom mukom.Vlada setom najavljenih reformskih zakona, i izostankom MMF -tranše spasonosnih kredita, zbog još ne formirane vlasti na nivuo BiH a čini mi se i Federacije u kome se pokazao višak Srba u vlasti.Na sastanka su došli stranački ljudi,dobro poznati ovom prnjvorskom podneblju,od koga su isti uvjek više uzimali nego nudili.Šta oni dans mogu da ponude Prnjvoru, sem kurtoaznih izlizanih priča ,šta bi bilo kada bi bilo.Čisti politički fetešizam,bez stila i ukusa.Šta Prnjvoru može da ponudi jedan Nemanja Vasić,nakon 25 godina čerečenja ovog naroda,od daleko poznatih svih srpkih zemalja,do evroatlantskih integracija i spoljnotrgovinske razmjene ove i ovakve BiH.
Šta može da ponudi Borko Đurić,građevinski poduzetnik iz Bnajaluke, i vlasnik nekad respektivne građevinske operative,koja za njegova zemana postade neopaerativna,a on uzjaha na dražvno sedlo i dobru plaću, državnog činovinika iz koga ga ne može izbaciti ni čuvena kaubojsak vinčesterka puška.O Miladinu Staniću od milja zvanom prnjvorski mlinar, i jednom od naraodnih poslanika, milionera,sem kritike akatuelnog Režima i skupštinsek većine,koja evo več drugi manadat neizglasava zakone po njegovoj volji, vezano za trange frange biznis,što žita ,đubriva,i polovne poljoprivreden mehanizacije, koju ne oslobodi carine,pa i dalje prodaje muda pod bubrega, našim naivnim seljacima.Načelnika Gatarića kao najodgovornijeg među njima, ima da zaboli glava od njihovih izlizanih sugestija i predloga,koje ništa ne obavezuju i ništa ne koštaju.Treba spasiti ''živu'' političku glavu kad se zna da u budžetu svega ima,samo nema para,kako na republičkom, tako i na lokalnom nivou.Skupu je još nedostajao politički preduzimač i tv zajbeant Drago Klabić,koji polomi svja politička koplja na rušenju prnjvorske vjetrenjače,koja i ako bez dovoljno kavalitetnog žita, nastavlja svoju meljavu.Osta Drago bez ušura,a i naraod bez cirkusa ,u našem malom mistu.Ostale učenike, ovog, na sva zvona najavljenog, i javno zakazanog skupa ne vrijedi ni pominjati,jer od njega izgleda ne ostade ništa.
Last edited by ZMIJA on 21.03.2015. 20:33, edited 1 time in total.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

Keyser Söze
Posts: 163
Joined: 14.07.2014. 11:41

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Keyser Söze »

Da li postoji strategija razvoja opstine Prnjavor, i ako postoji, da li mogu negdje da je nadjem/dobijem u digitalnom formatu? Unaprijed zahvalan!
Velikodusno rodjace, raspolagati tudjom mukom, nije mala zajebancija

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

arrow wrote: Julija ne moze to bas tako sve je opljackano dzepovi napunjeni pa sada ajmo zaboraviti nemoj da se vracamo kao nazad !!!! Mora neko da odgovara a oni moraju da nose pecat lesinara i ratnih profitera !!
Nacelno se slazem.
Tajkuni su involvirani u institucije i privredu, nisu procesuirani. Pravda je spora, ali dostizna..kazna,takodje. Sve pobrojano nije opravdanje zbog koga bi se sirila tzv egzistencijalna bespomocnost, u smislu "mi nista ne mozemo da promenimo".
ZMIJA wrote:Ovo kod nas nažalost nisu industrijska zone.već zone sumraka.
Pouzdano znam da su neki veliki proizvodni kapacitetei, koji se ovih dana u prgovorima, upravo zbog inertnosti lokalne vlasti, preuismjereni u pravcu Prijedora, dok se mi bratski grlimo i ljubimo zarad interene političke upotrebe.
Nije dovoljno samo pričati o javnom interesu i jvnom dobro građana ,tereba nešto konkretno i uraditi za te iste građane.
Nrodu je dosta demagojije i mlaćenja prazne slame,gledajući jedne te iste već 25 godina.Neka mi oprosti narod što ga neovlašteno uzimam u usta,jer je narod izabrao ko će ga jahati.Neka svako nosi svoj krst.
Vi znate , da ja ne znam..sta je industrijska zona Jelasingrad 2!! Verujem da je bilo puno promasaja. Nema jednostavnih resenja. Mora se ici dalje, u jednu ekspanzivno-ekonomsku fazu koju i sprovodi Nacelnik Gataric. Poverenje u sistem mora da bude zasnovano na jasnim nagovestajima da ce se neke stvari menjati.
Ne stitim kriminalce, kako rece Vjestica...samo mislim da moramo razmisljati o buducnosti, a na satirican nacin se osvrtati na proslost i pohlepne naravi.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Ja nebih Juliju shvatijo ozbiljno,što je za nju Forum privrednika za mene je sjednica glavnog odbora SDS,samo što je malo medijski popraćeno.Što se načelnika i ovog sastanka tiče mislim da je provjera na koga može računati,jer onakvo pozdravljanje sa načelnikom je stvarno ponižavajuće od strane Stanića leva ruka na zadnjici stvarno ne primereno.A oškrinuta vrata čista farsa,takvim ponašanjem ne stiče se drugi mandat za načelnika.Svjestni su ovi ostali sa ove sjednice,kad bi izbori bili i ovaj sadašnji načelnik a na drugoj strani Panj,Panj bi pobijedio..... :smt006

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

blek_stena wrote:kad bi izbori bili i ovaj sadašnji načelnik a na drugoj strani Panj,Panj bi pobijedio..... :smt006
Ko je taj "panj", Zuna ili g.Kalabic :D

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

Bio bi red da se malo i Žuna proslavi,nekako je uvek tu a nije na vrhu.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Честитке Нашем начелнику, новом-старом предсједнику ОО СДС Прњавор... [emoji41]
Image
Image
Image

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

julija wrote: Vi znate , da ja ne znam..sta je industrijska zona Jelasingrad 2!! Verujem da je bilo puno promasaja. Nema jednostavnih resenja. Mora se ici dalje, u jednu ekspanzivno-ekonomsku fazu koju i sprovodi Nacelnik Gataric. Poverenje u sistem mora da bude zasnovano na jasnim nagovestajima da ce se neke stvari menjati.
Ne stitim kriminalce, kako rece Vjestica...samo mislim da moramo razmisljati o buducnosti, a na satirican nacin se osvrtati na proslost i pohlepne naravi.
Jeste ovo promašaj sa aspekta opštinskog budžeta,ali je pun pogodak sa stanovišta pojedinaca koji su se uz pomoć SDS a i njgove vlasti u Prnjvoru se ''častili'' atraktivnim lokacijama,koje su dobijali po početnoj cijeni,slobodnom pogodbom i bez konkursa,a uz sve neku priču kako će otvarati privredno- prerađivačke kapacitete i zapošljavati radnike,iste one radnike što su ostali bez posla u pljačkaškoj privatizaciji,jedne SLOGE,METALKE,KOŽARE,PIONIRA,PROMETA,JELŠINGRADA ,UNISA i drugi poharani prnjvorskih državnih preduzeća.A priča o industrijskim zonama sumaraka,mnogima je poslužila,čak i za preprodaju i prenamjenu određenog gradskog građevinskog zemljišta i ekstra zaradu na nekim lokacijama.O tome sam puno puta objašnjavala, pisala i javno govorila.
A industriska zona sumaraka Jelšingrad 2,je upravo ona zemlja oduzeta od Bošnjaka za vrijeme rata,koja je dodjeljivana Velikim Srbima po 4 km po kvadratu,a poslije sudske presude,opština je po presudi istu morala isplatiti po 80 km (predhodnom vlasniku) po kvadratu.Slučaj Dujsić recimo, koja je opštinu stajala cirka 720.000 km samo po jednoj presudi.
Mi smo neki i tada razmišljali o budućnosti,ali što se toga tiče, našu su budućnost pojeli skakavci.
Ekonomsku ekspazivnu fazu ne može u Prnjvoru praviti samo jedan čovjek,ma ko on bio, i ma kako se on zvao.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by nenad 10 »

U pravu je Zmija vezano za otimanje zemljista i poklanjanju "podobnima" ali velika vecina tih "podobnih" je sa dolaskom novih snaga na politickoj pozornici brzo presli u njihove redove. To ne opravdava stare snage ali baca tamno svjetlo na nove snage.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

julija wrote:
blek_stena wrote:kad bi izbori bili i ovaj sadašnji načelnik a na drugoj strani Panj,Panj bi pobijedio..... :smt006
Ko je taj "panj", Zuna ili g.Kalabic :D
U prilog Julijine priče oko " panja " da joj kažem da je ta priča potekla od aktiviste SDS-a iz Popovića po imenu Milanko, koji radi na željeznici. On sam je pričao na moje uši sledeće " rekao sam Dragani ( Tomaš ) da Siniša ne treba ni pomišljati da se opet kandiduje jer je mnog zabrljao. Kad bi sad bili izbori i na jednoj strani Siniša, a na drugoj strani panj, onda bi panj pobijedio." :smt006

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by neozbiljan »

ZMIJA wrote:Pričam ti ,priču !

.Šta oni dans mogu da ponude Prnjvoru, sem kurtoaznih izlizanih priča ,šta bi bilo kada bi bilo.Čisti politički fetešizam,bez stila i ukusa.Šta Prnjvoru može da ponudi jedan Nemanja Vasić,nakon 25 godina čerečenja ovog naroda,od daleko poznatih svih srpkih zemalja,do evroatlantskih integracija i spoljnotrgovinske razmjene ove i ovakve BiH.

Skupu je još nedostajao politički preduzimač i tv zajbeant Drago Klabić,koji polomi svja politička koplja na rušenju prnjvorske vjetrenjače,koja i ako bez dovoljno kavalitetnog žita, nastavlja svoju meljavu.Osta Drago bez ušura,a i naraod bez cirkusa ,u našem malom mistu.Ostale učenike, ovog, na sva zvona najavljenog, i javno zakazanog skupa ne vrijedi ni pominjati,jer od njega izgleda ne ostade ništa.
Pričaš nam, priču!! To ti je još i ostalo a i tu si tanak.
Koliko mudraca na ovom forumu. Neće me iznenaditi da se priklonite nekom od ovih spomenutih ubrzo, nikakva to novost ne bi bila :D :oops: :smt006 :smt006 :smt006 :smt006

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Sinoć je u prepunom Domu kulture odrzana Izborna skupstina OO SDS Prnjavor, za predsjednika izabran je novi stari predsjednik dr Sinisa Gataric koji je iznio vrlo realan, kvalitetan i pobjednicki plan programa rada stranke u narednom periodu. Jednoglasnom odlukom svih delegata Skupstine podrzan je7 njegov program kao i njegova kandidatura. U OO izbrano je dosta novih i mladih clanova, sto je dokaz da SDS je stranka kojoj mladi vjeruju. Svim izabranim zelim mnogo srece, uspjeha, dobrih diskusija i kvalitetnih programa.. Srecno..Image
Image
Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Locked