Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Начелник Прњавора за БУКУ: На дјелу је покушај ревизије изборних резултата





Прњавор политички врије. На све стране брује информације о томе како локални СНСД жели да СДС-у „преотме“ скупштинску већину те како начелник Прњавора Синиша Гатарић не држи све конце, а ни све одборнике, у својим рукама. Први човјек Прњавора тврди: СНСД покушава ревидирати резултате локалних избора.

Наводно неколико одборника СДС-а већ размишља о преласку на „другу страну“ што је индиректно потврдио Драго Калабић, истакнути члан СНСД-а и бивши члан Парламентарне скупштине БиХ казавши медијима како су „СДС-овци у Прњавору кључни људи за промјене“.

Недавна жестока расправа између бившег СДС-овца Бранка Шиканића и предсједника локалног парламента Борка Лукановића а која умало да заврши физичким обрачуном још једна је потврда да је ситуација у том граду узаврела.

Док СНСД бруси зубе и тврди да ускоро долази крај СДС-овој скупштинској већини, први човјек општине начелник Синиша Гатарић смирује страсти и тврди за наш портал како је ситуација у том граду стабилна а да ће до промјене скупштинске већине доћи тек након локалних избора 2016.године.

Начелник Прњавора Синиша Гатарић осврнуо се на недавни инцидент у прњаворској скупштини казавши господин Лукановић као предсједник Скупштине покушао да заштити дигнитет функције коју обавља, а самим тиме и себе као човјека.

„На помирљив тон господина Лукановића са позивом на разумијевање и рјешавање свих проблема путем институција Општине и Републике, господин Шиканић је брутално, примитивно, непримјерено и нељудски насрнуо и чак покушао Лукановића да удари члашом и тако му нанесе тјелесне повреде“ каже у изјави за БУКУ Синиша Гатарић.

„Жалосно је, што је у читавој причи онај ко је спречавао Шиканића да удари Лукановића, вјероватно био и подстрекач напада на Лукановића“ додаје начелник Гатарић.

Он тврди како је у општини Прњавор на дјелу покушај ревизије изборних резултата са задњих локалних избора, гдје Драго Калабић (члна СНСД-а и бивши члан Парламентарне скупштине БиХ, оп.Е.П. ) након низа пораза које је доживио од стране СДС-а, „покушава на један веома непримјерен начин да промјени вољу и жељу грађана, који су дали до сада највећу подршку једном начелнику, а то је преко 10.000 гласова“.


“Покушава Калабић да прекомпонује скупштинску већину, што апсолутно није могуће у Прњавору, јер је она стабилна. Узалудним покушајима себе доводи у центар пажње као политичког пајаца и доказује колико је немоћан и јадан, а са друге стране наноси огромну штету општини Прњавор, која се у ружном и негативном контексту од стране режимских медија приказује као средина у којој нема толеранције и разумијевања“ тврди Синиша Гатарић за БУКУ.

Према његовом мишљењу политичка ситуација у Прњавору је веома стабилна.

“Скупштинска већина је неупитна, и од 15 одборника колико је потребно за скупштинску већину, ми имамо 19, а Драго Калабић има 6. Док су остала четири одборника у неком смислу неутрална и пасивизирана, а неки од њих нису ни физички присутни“ каже начелник Прњавора Синиша Гатарић.

На питање новинара БУКЕ о томе да ли ће Прњавор доживјети нову скупштинску већину Гатарић је одговорио: Хоће послије локалних избора 2016. године.

http://prnjavor.info/nacelnik-prnjavora ... rezultata/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

raspaduci wrote:A što me nasmija, svaka ti čast. Šta bi sa onom pozivnicom za mene i Bleka_stenu, mi se nadali al šipak brale, ostadošmo bez nekretnina u BG
Pozivnica stoji,samo taj post je izbrisan jer je smatrano da je suvišan! Nisam ja brisala.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Iris wrote:Možda bi se HVALIO da ga ne karakteriše hrišćanska vrlina-skormnost!
Iris:dabogda se takvi hrišćani ne rađali,i DODIK je hrišćanin pa nemamo više milijardu i trista milijona.Al da se vratimo prnjavorskim hrišćanima pa da usput pomenem i ostale SDS ove hrišćane.Pa da krenemo,GATARIĆ,STANIĆ,VASIĆ,GERO,KRAIŠNIK,sve su to ratni direktori naših firmi:veterinarska stanica,mlimpeka,autoprevoza,gradipa,sloge,pionira itd.Čije to imovina danas,pa tvojih hrišćana.A ja sa ostalim ne hrišćanima tri puta proljevao krv i 24 dobrovoljno dao.Krvavo zaslužene vaučere uložim kod tvog hrišćanina,ida do dana današnjeg ne dobijem ni nekakvu obavijest.dabogda mu za lijekove trebalo.Takvi hršćani završe na TUNJICAMA,to je hilendar kad se krene prema PRIJEDORU.Ja ću se moliti da makar ovaj tvoj tamo završi jer koliko ga hvališ nije iključeno da si na njegovom platnom spisku odnosno našemu :roll:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Hirurg »

Foca majka...tunjice su hotel 3 zvjezdice...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Hirurg wrote:Foca majka...tunjice su hotel 3 zvjezdice...
raspaduci wrote:A što me nasmija, svaka ti čast. Šta bi sa onom pozivnicom za mene i Bleka_stenu, mi se nadali al šipak brale, ostadošmo bez nekretnina u BG
Nadam se da stručni kolegijum prnjavor.info može da objasni domen ovih postova i vezu sa naslovom Nacelnik opštine Prnjavor Siniša Gatarić.
Svako ko misli da je ovo u redu i ima veze sa temom ima ili ozbiljan manjak inteligencije ili višak zlonamernosti x

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »


Још једанпут, људска величина, доброта, жеља и начин да се помогне угроженим у прошлогодишњим поплавама приказана кроз лик и дјело начелника др Синише Гатарића. Чесњтитке и руководству ЈУ Библикотека Прњавор, О.Ш и добрим људима који су учествовали у прикупљању књига.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Bravo za moj Prnjavor, još jednom bravo za našeg načelnika!
U maju prošle godine kad je Doboj zadesila nezapamćena poplava prvi konvoj hrane i vode upućen je i stigao upravo iz našeg Prnjavora!
Naš načelnik je sam pratio najveći broj konvoja upućenih iz Prnjavora i svojim ugledom i hrabrošću omogućavao da pomoć stigne ljudima kojima je potrebna a ne da završi u nečijim privatnim magacinima, kao što se nažalost često dešavalo!

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by dkrajina »

Koliko je nacelnik licno donirao?
zivot je surov

yoco
Posts: 3
Joined: 12.03.2015. 22:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by yoco »

Прњаворски СНСД би требао да сарађује са одборницима у СО на решавању проблема грађана , да дјелјуе конструктивно, а не да лобирају около како да формирају већину. Били избори и грађани изабрали ко ће их представљати.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Iris wrote:Bravo za moj Prnjavor, još jednom bravo za našeg načelnika!
U maju prošle godine kad je Doboj zadesila nezapamćena poplava prvi konvoj hrane i vode upućen je i stigao upravo iz našeg Prnjavora!
Naš načelnik je sam pratio najveći broj konvoja upućenih iz Prnjavora i svojim ugledom i hrabrošću omogućavao da pomoć stigne ljudima kojima je potrebna a ne da završi u nečijim privatnim magacinima, kao što se nažalost često dešavalo!
Iris da nisi negdje nagazio,trebao bi naći dobrog Odžu ako uopšte ima spasa za tebe. "Jel misliš na pomoć koju su svi građani prnjavora skupljali, ne gledajući na politiku tog momenta, a onda su Gatarić Siniša kao načelnik i sekretar SDS a iz Banja Luke Ćuzulan davali izjave pred lokalnim medijima, računajući i u takvoj situaciji da promovišu SDS i sakupe koji pojen pred državne izbore. Šta će Ćuzulan pričati o pomoći koju su sakupili građani Prnjavora svih političkih opredeljenja" poz :smt006

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by dkrajina »

Ja sam mislio da nacelnik samo predstavlja opstinu,a ne da je vlasnik iste.
zivot je surov

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

Nije on vlasnik opštine nego je opština veterinarska stanic,a tako nam i treba kad smo stoka :smt005
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Поклоњен стан Општини Прњавор!
Image
...
Бранка и Драган Малиновић власници фирме БеДем МД д.о.о. Прњавор поклонили су Општини Прњавор стан у новоизграђеној стамбеној згради у улици Новака Пивашевића, са циљем да Општина прода стан и сва средства од продаје стана уложи у наставак изградње Дјечијег вртића „Наша радост“. Драган Малиновић власник фирме БеДем МД д.о.о. Прњавор је рекао, да за њихове успјехе нису заслужни само они, него и сви коју су доприносили остварењу резултата, а посебну захвалност дугују Општини Прњавор и њеном начелнику др Синиши Гатарићу.
...
„ Захваљујемо начелнику Гатарићу на свему што је учинио за нас, прије свега коректна сарадња, као и вођење здраве политике у овој нашој локалној заједница, што је допринијело ојачавању предузетничког духа. Ми смо то одлучили наградити једним станом од 36 квадрата у улици Новака Пивашевића у новоизграђеном стамбеном објекту“, рекао је Малиновић.
Богу хвала на поново побуђеном духу задужбинарства у нашем малом Прњавору...
Живи били задужбинари...

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by pat »

Ako u zgradi nema makar jedna greda od "Starog Jasena", tesko ce se prodati. :wink:

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »


Речено и учињено, још једанпут начелник показује досљедност и одговорност
ПРЊАВОР – ПОЗИВ НА ДИЈАЛОГ ЗА ДОБРОБИТ ПРЊАВОРА


Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић најавио је данас, да је упутио писмени позив свим оним људима који су своју пословну и животну каријеру започели на подручју општине Прњавор, а тренутно обављају најважније функције, како на нивоу Републике Српске, тако и Босне и Херцеговине, да се укључе у дијалог о могућностима унапређења и развоја општине Прњавор.





„Увјерен сам, да позвани својим утицајем могу помоћи унапређењу свих сектора друштвеног живота и промоцији општине Прњавор. Сматрам да обављајући редовне послове знатно могу допринијети побољшању укупног развоја општине Прњавор“, рекао је Гатарић. Он је нагласио, да састанак треба да буде аполитичан или изнад политке, са циљем да се види колико ти људи прије свега желе, а затим и могу помоћи општини Прњавор у њеном даљем развоју.

Састанак ће бити одржан у петак 20. марта, а у поводу обиљежавања Дана општине Прњавор. На састанак су позвани предсједник Владе РС Жељка Цвијановић, министри у Влади РС Златан Клокић и Дане Малешевић, посланик у Народној скупштини РС Миладин Станић, посланик у Парламенту БиХ Момчило Новаковић, делегат Клуба из реда осталих народа у Вијећу народа РС Александра Далшашо – Лепир, предсједник Спољнотрговинске коморе БиХ Немања Васић, директор Фонда здравственог осигурања РС Дарко Томаш, директор Службе за послове са странцима у Министарству сигурности БИХ Драган Мектић, директор Института за заштиту здравља РС Миодраг Марјановић, директор Привредне коморе РС Борко Ђурић, савјетник у Министарству финансија РС Далибор Томаш и начелник Одјељења за предшколско васпитање и образовање у Министарству просвјете и културе РС Наташа Цвијановић. opstinaprnjavor.net
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Шта је ово?! Не разумијем?!?!


Супружници Малиновићи општини поклонили стан



Image

Драган и Бранка Малиновић, власници фирме "Бедем МД" у Прњавору, поклонили су данас општини Прњавор стан од 36 метара квадратних у новоизграђеној стамбеној згради у Улици Новака Пивашевића.

Малиновићи кажу да је мотив за овакав необичан пословни гест жеља да локална заједница прода стан и средства уложи у наставак изградње Дјечијег вртића "Наша радост".

"Захваљујемо начелнику општине Синиши Гатарићу на досадашњој коректној сарадњи и вођењу здраве пословне политике која је допринијела јачању предузетничког духа, па тако и позитивним резултатима нашег предузећа", рекао је Малиновић.

Гатарић је истакао да је брачни пар Малиновић показао да не води рачуна само о себи и свом профиту, већ имају осјећај за друштвену одговорност и тако дају примјер осталим привредницима који желе да улажу у своју средину.

"Општина Прњавор је и раније, а посебно у прошлој години, имала подршку привредника. Управо су они омогућили да ова локална заједница, и поред тешке економске ситуације, напредује", рекао је Гатарић.

Он је поручио да ће општинска власт учинити све да се створи позитиван пословни амбијент у којем ће се предузећа развијати и запошљавати све више људи.

СРНА

http://prnjavor.info/supruznici-malinov ... nili-stan/


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

На мјесту старог јасена "никло" пет младих јасења и стамбена зграда окруњена задужбинарством...
У очекивању неке нове задужбинарске душе, срећно нам било... :)
Last edited by просвјета on 13.03.2015. 20:53, edited 1 time in total.

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by nenad 10 »

svjedok.saradnik32 wrote:
Речено и учињено, још једанпут начелник показује досљедност и одговорност
ПРЊАВОР – ПОЗИВ НА ДИЈАЛОГ ЗА ДОБРОБИТ ПРЊАВОРА


Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић најавио је данас, да је упутио писмени позив свим оним људима који су своју пословну и животну каријеру започели на подручју општине Прњавор, а тренутно обављају најважније функције, како на нивоу Републике Српске, тако и Босне и Херцеговине, да се укључе у дијалог о могућностима унапређења и развоја општине Прњавор.





„Увјерен сам, да позвани својим утицајем могу помоћи унапређењу свих сектора друштвеног живота и промоцији општине Прњавор. Сматрам да обављајући редовне послове знатно могу допринијети побољшању укупног развоја општине Прњавор“, рекао је Гатарић. Он је нагласио, да састанак треба да буде аполитичан или изнад политке, са циљем да се види колико ти људи прије свега желе, а затим и могу помоћи општини Прњавор у њеном даљем развоју.

Састанак ће бити одржан у петак 20. марта, а у поводу обиљежавања Дана општине Прњавор. На састанак су позвани предсједник Владе РС Жељка Цвијановић, министри у Влади РС Златан Клокић и Дане Малешевић, посланик у Народној скупштини РС Миладин Станић, посланик у Парламенту БиХ Момчило Новаковић, делегат Клуба из реда осталих народа у Вијећу народа РС Александра Далшашо – Лепир, предсједник Спољнотрговинске коморе БиХ Немања Васић, директор Фонда здравственог осигурања РС Дарко Томаш, директор Службе за послове са странцима у Министарству сигурности БИХ Драган Мектић, директор Института за заштиту здравља РС Миодраг Марјановић, директор Привредне коморе РС Борко Ђурић, савјетник у Министарству финансија РС Далибор Томаш и начелник Одјељења за предшколско васпитање и образовање у Министарству просвјете и културе РС Наташа Цвијановић. opstinaprnjavor.net
U sunce ti kalajisano mnogo smo jaki. Puca njima i k..ac i p..ka za Prnjavorom. A gdje je Dragojlo,Aco i Baksuz pa da se kompletira familija C.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bičbožiji52 »

Начелник општине Прњавор др Синиша Гатарић најавио је данас, да је упутио писмени позив свим оним људима који су своју пословну и животну каријеру започели на подручју општине Прњавор, а тренутно обављају најважније функције, како на нивоу Републике Српске, тако и Босне и Херцеговине, да се укључе у дијалог о могућностима унапређења и развоја општине Прњавор.
Plemenita namjera načelnika Gatarića predpostaviti je da će i ovog puta biti na nivou gole simbolike,jer spsiak ovih dolje pozvanih ljudi predstavlja golu politićku prnjvorsku elitu,koja je nažalost duboko podjeljena, kad su u pitanju opšti društveni interesi ,a za one druge interese nisam siguran,da su uslovljeni bilo kakvom politikom, sem nivoa pojedinačnih i ličnih sujeta.
Možda j ovaj spisak mogao biti i proširen sa onim prnjvorčanima, a koji su od Prnjvora, i politike SDS a prije svega, dobrano profitirali u sticanju svog prvog miliona dolara,u kako ratnom, tako i poratnom periodu.
Poznajući stanje političkog (ne)jedinstva ova plemenuta želja načelnika Gtaraića,kod mnogih je već protumačena kao politička provokacija,pa će se vjerovatno Dan opštine Prnjavor ( obilježavati )slaviti kao i Slava Republike Srpske u Prnjvoru, bez one ''druge'' polovine političke elite.
Kod pravljenja sličnih spiskova,uvjek se naparve neke ''slučajne''pogreške, pa se neki ugledni prnjvorčani prij svega iz reda politike, nakako preskoče ili zaborave.A kao primjer navst ću prije svga gospodina Momira Mlaića,doskorašnjeg dugogodišnjg visokog funkcinera parnjvorskog ,koji nikad zvanično nije pozivan, u sličnim, ili gotovo istim prilikama.
Ako bi ovaj skup i bio i na nivou simbolike,svakako se sa njega ne bi smjeli izostavljati i političari kakakv je bio recimo Dragan Đurić, Dobrivoje Vidić prvi predsjednik SDS u Prnjvoru,zatim još uvjek aktuelni šef prnjvorske opozicije predsjednik OO SNSD a Drago Klabić, bez koga je iluzorno očekivati da će se tom skupu povodom odazvati neki koje on politički ''kontroliše ''ili sam ja u zabludi.
Neću da vjerujem da je načelnik Gatarić pozvao sve ,a da po onoj narodnoj ne bude, da Boga moli, da pola ne dođe,jer bi to zaista onada bila nepelemenita namjera.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Шта је ово?! Не разумијем?!?!

Meni je tek sada sumnjivo,Cini mi se da je ova vlast ipak igrala u finalnoj utakmici oko Jasena.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bičbožiji52 »

Opet nam je večeras Klabić natovario Putina na leđa.Kaže da nam ni on više ne može pomoći,nema druge, moramo i mi preko Obrena, potražiti spas u Turskoj !
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by blek_stena »

Ma nemam riječi,ako je gatarić zaslužio da bude naj načelnik onda si ti svjedoče glavni kandidat za NOBELOVCA jer stvarno se nadimaš kao burnjak za vrijeme kiše...

djurodj
Posts: 24
Joined: 25.06.2013. 17:08
Location: Štrpci, Bosna i Hercegovina

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by djurodj »

bičbožiji52 wrote:Opet nam je večeras Klabić natovario Putina na leđa.Kaže da nam ni on više ne može pomoći,nema druge, moramo i mi preko Obrena, potražiti spas u Turskoj !
Ma naš "najbolji načelnik" je vidio da se Obren opekao pa će nas zato uključiti u savez ukrajinskih opština, čim se ovaj osnuje, jer oni su sada nakon zbacivanja Janukovića direktno na Američkoj sisi, smješe nam se federalne rezerve.....mada za potrebe naših kontaverznih biznismena i to će biti malo..... :D :D :D :D :D :D

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Dostojevski je Idiota stvorio napornim radom, blek_stena je uspeo kroz 10-ak postova :smt002

Poziv na konstruktivno okupljanje, upućen ljudima na visokm funkcijama u RS, da poput uspešnih privrednika pomognu svoj Prnjavor..razlog je više zašto je dr Siniša Gatarić najbolji načelnik Srpske x

Locked