Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

vrsta8472 wrote:
Ктиторска слава Пећке Патријаршије


Image



У манастиру Пећка Патријаршија свачано је прослављена ктиторска слава манастира, празник Светог Арсенија Сремца, другог архиепископа Српског

Свету архијерејску Литургију служио је, са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Иринеја, Епископ рашко-призренски г. Теодосије уз саслужење Епископа липљанског г. Јована и девет свештенослужитеља. Литургију су певали ученици Богословије Светог Саве из Београда са богословима из Призрена.

У свечаности је, поред верника са Косова и Метохије и Београда, учествовала и повећа група верника из Републике Српске. Домаћин овогодишње славе била је општина Србац из Републике Српске коју је представљао начелник општине г. Драго Ћирић. Заједно са њим на прославу Светог Арсенија у Пећ је допутовао и др Синиша Гатарић, начелник општине Прњавор, који ће бити домаћин ктиторске славе Пећке Патријаршије следеће године.


Након освећења колача и пригодних беседа, свечаност у патријаршијском манастиру је завршена трпезом љубави коју је приредила игуманија манастира мати Февронија са сестрама. Владика Теодосије је у току ручка изразио посебну благодарност гостима из Републике Српске који не пропуштају прилику да изразе братску солидарност са српским народом на Косову и Меотхији.

Поводом свечаности у Пећкој Патријаршији, са благословом Митрополита црногорско-приморског, манастиру Пећка Патријаршија је послан један део светих моштију Светог Арсенија из манастира Ждребаоник. Свети Арсеније је након свог упокојења 1266. године био сахрањен у храму Светих Апостола чији је био и ктитор. Да би се његове свете мошти сачувале од турског зулума преношене су из манастира у манастир да би од 1920. године нашле своје место у манастиру Ждребаоник, код Даниловграда у Црној Гори.

Извор: Епархија рашко-призренска

http://www.spc.rs/sr/ktitorska_slava_pe ... rijarshije
Фотоалбум

Све фотографије можете прегледати овдје
Слава Пећке Патријаршије

Иде ли се 12. новембра на Косово?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Наравно врста иде се обавезно ;)
http://www.frontal.ba/novost/73896/pozn ... ika-snsd-a
Poznata imena novih poslanika SNSD-a

U budućem sazivu parlamenta RS ispred SNSD-a biće Igor Radojičić, Zoran Tegeltija, Ilija Tamindžija, Luka Petrović, Srđan Milović, Dušica Savić, Obren Marković, Marko Vidaković, Milorad Jagodić, Dragan Bogdanić, Igor Žunić, Bojan Vidić, Zoran Adžić, Snježana Kelečević te Nenad Kuzmić, saznaju "Nezavisne".
Na spisku poslanika koji će sjediti u narednom sazivu su i Srđan Amidžić, Gordana Tešanović, Dragoljub Davidović, Radovan Višković, Radovan Vuković, Vesna Jungić, Željka Stojičić, Drago Tadić, Vanja Banjac, Siniša Maksimović te Svetozar Jovanović.

U SNSD-u očekuju još nekoliko mandata koji će biti utvrđeni raspodjelom preostalih kompenzacijskih mandata.

Što se tiče Predstavničkog doma, boje SNSD-a će zastupati stara ekipa: Nikola Špirić, Dušanka Majkić, Miroslav Milovanović, Lazar Prodanović, Staša Košarac i Milica Marković.

Ako neki od navedenih kandidata uđu u bilo koji nivo vlasti kao ministri ili premijeri, njihovo mjesto zauzeće ostali kandidati s izbornih listi SNSD-a.
као што је начелник и рекао Драго Калабић је политичка прошлост, дефинитивно је избрисан, помеога је др Синиша Гатарић.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Sad ce on prijeci kod vas,samo sto nije,spremite se vi dobro ,ima da vam preporodi stranku. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

Kada bi vam Kalabić popunio redove u Prnjavoru onda biste bili neprikosnoveni. :D
Sva sreća pa je to malo vjerovatno za očelivati :)
Alea iacta est!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Требао је СДС да кандидује Синишу за мјесто предсједника РС. Додик је Тадићу извукао у оном дуелу бразилук из дупета. Али мислим да су били Додик-Гатарић, резултат би био нерјешен барем што се тиче оног ТВ дуела.

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bičbožiji52 »

vrsta8472 wrote:ребао је СДС да кандидује Синишу за мјесто предсједника РС. Додик је Тадићу извукао у оном дуелу бразилук из дупета. Али мислим да су били Додик-Гатарић, резултат би био нерјешен барем што се тиче оног ТВ дуела.
Nije politika bacanje kamena sa ramena,moj Vrsta,eto kandiduj se ti umjesto Bosića za predsjednika SDS a pa na sledećim izborima opleti.

PS
U procesu globalizacije proteklih godina u našem jeziku odomaćila se engleska riječ ''luzer'',čiji bukvalni prevod na naša jezik znači ''gubitnik''.Ipak,s vremenom,ta riječ je dobila nešto dublje,sportista ili političar,ponekad može da bude gubitnik jer to je život,sa pobjedama i porazima.Ali luzer...Luzer ostaješ dovijeka.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

joli
Posts: 1
Joined: 18.10.2014. 12:02

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by joli »

vrsta8472 wrote:Требао је СДС да кандидује Синишу за мјесто предсједника РС. Додик је Тадићу извукао у оном дуелу бразилук из дупета. Али мислим да су били Додик-Гатарић, резултат би био нерјешен барем што се тиче оног ТВ дуела.

Nebavim se politikom ,niti sam stranacki potrcko.Gledao sam ovog Gatarica na atv i prosto sam morao negde da komentarisem.Covjek je teska bukva i sirovina,retard.Nazalost masa je takvih u politici.

Covjek vodi jedan grad a protivi se gradnji autoputa koji prolazi pored tog grada.i jos masu glupavih seljackih zalupanih konstatacija da nema vajde od autoputa ,da se ne isplati.I onda na kraju rece ko sisa gradjane sto ce imati sigurnije i jeftinije,i brze putovanje

Trebalo bi ovaj coban malo da se obrazuje,sta znace autoputevi za jednau drzavu,koja je to direktna korist za ekonomiju i privlacenje investitora itd a ne da lupa seljacke gluposti na tv kao da pije pivu sa svojim seljacinama pred zadrugom,taj nije ni za cuvanje ovaca ali nazalost takvi danas vdere i oblace sirom RS..zato smo u blatu .
Pozdrav iz Banjaluke

Ikea nece da dodje bez sredjene infrastrukture i bilo koji drugi investitor


IKEA: BiH nam je važna, sredite saobraćajnice i infrastrukturu

http://www.klix.ba/biznis/investicije/i ... /141016114

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

Joli, nemoj da nam diraš najboljeg načelnika na svijetu i univerzumu :smt003 :smt027
Alea iacta est!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Dragi prijatelju, Joli,

Naš načelnik je nebrojeno puta ponovio da nema ništa protiv izgradnje autoputa, dapače. Pozdravlja ovu investiciju, ali osuđuje štetne postupke koji se provlače prilikom ove veoma važne investicije. Postoji garnitura koja bi godinama i decenijama muzla narod na osnovu "prosperiteta" kojeg ja vjerovatno dočekati neću, za svog životnog vijeka. Mislim da si pogrešno shvatio načelnika Gatarića. Ne može se rušiti životna sredina i infrastruktura tamo kuda autoput treba da prođe. Ne može upravo zato što je svakim normalnim projektom bilo kog autoputa predviđeno da se ovi problemi rješavaju odmah, u hodu. A mi građevinske dozvole vidjeli nismo. Ni ekološke. Rješavanje ekoloških problema i zaštita postojeće infrastrukture predstavljaju značajna finansijska sredstva, ali ta su predviđena u ukupnoj realizaciji autoputa. E ovdje, kod nas, to se pokušalo zaobići. Zato je načelnik Gatarić intervenisao, i ja ga u tome potpuno podržavam.

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by NemanjA »

Nacelnik je u ovoj emisiji pokazao da je na visini svog politickog angazovanja. Jedini je realno rekao ko ce i kako Vladu sastavljati, najveci politicki gubitnik je SNSD, a dobitnik savez za promjene i DNS. To su cinjenice, SNSD je izgubio toliko mandata da sada mora praviti ustupke DNS-u i SP-u, izgubiti ce najjace pozicije u Vladi. Mile vise nije car :D :!:
Mess with the best die like the rest.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

NemanjA wrote: Mile vise nije car :D :!:
Док год буде Миле састављао Владе, а ви будете опозиција. Биће вам цар :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

sifra wrote:Joli, nemoj da nam diraš najboljeg načelnika na svijetu i univerzumu :smt003 :smt027
povedi ga kući možda I ti da dobiješ koji million za onu ribu koju je odnijela poplava.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

NemanjA wrote:Nacelnik je u ovoj emisiji pokazao da je na visini svog politickog angazovanja. Jedini je realno rekao ko ce i kako Vladu sastavljati, najveci politicki gubitnik je SNSD, a dobitnik savez za promjene i DNS. To su cinjenice, SNSD je izgubio toliko mandata da sada mora praviti ustupke DNS-u i SP-u, izgubiti ce najjace pozicije u Vladi. Mile vise nije car :D :!:
Vidjelo se I u emisiji duel da Dodik nema pojma a Tadić lijepo obrazovan, pametan i kulturan momak ,neije mi samo jasno kako je dobijo tolike glasove po meni bi Zmile I Švabo još bolje prošli.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by NemanjA »

vrsta8472 wrote:
NemanjA wrote: Mile vise nije car :D :!:
Док год буде Миле састављао Владе, а ви будете опозиција. Биће вам цар :smt002

Mozda tebi :smt005 :smt005 :smt005
Mess with the best die like the rest.

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

corkan wrote:
sifra wrote:Joli, nemoj da nam diraš najboljeg načelnika na svijetu i univerzumu :smt003 :smt027
povedi ga kući možda I ti da dobiješ koji million za onu ribu koju je odnijela poplava.
Neka hvala. Milion može ali stoke nemam oko kuće :D
Alea iacta est!

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

NemanjA wrote:Nacelnik je u ovoj emisiji pokazao da je na visini svog politickog angazovanja. Jedini je realno rekao ko ce i kako Vladu sastavljati, najveci politicki gubitnik je SNSD, a dobitnik savez za promjene i DNS. To su cinjenice, SNSD je izgubio toliko mandata da sada mora praviti ustupke DNS-u i SP-u, izgubiti ce najjace pozicije u Vladi. Mile vise nije car :D :!:

"Sve je relativno" A.A.

SNSD je pobjednik izbora ako se gleda kao stranka koja je dobila najviše glasova, koja je dobila mjesto predsjednika i koja će vjerovatno formirati Vladu. Gubitnik je zato što im je povjerenje građana značajno opalo i moraće da prihvataju uslove koalicionih partnera ukoliko žele da naprave većinu i naravno zbog gubitka Željke.
SP je pobjednik u svemu, što se tiče njih. Bolje od ovoga i ne mogu. Dobiće možda bitnije ministarstvo ili koje više sa margine.
DNS je možda najveći pobjednik jer će biti situacija kao što je bila u Srbiji da treći određuje pravila pa će moći tražiti bilo šta i vjerovatno će dobiti jer će prije biti novi izbori nego li će SNSD i SDS sastaviti zajedno vladu.

SDS je uglavnom gubitnik izbora jer je izgubio predsjedničko mjesto i nemaju dovoljno glasova da sastave vladu iako im je broj glasača u značajnom porastu. Budući da su mjesto u Sarajevu prepustili Ivaniću, ovaj porast im znači-ništa
PDP odmah poslije DNS-a može biti najzadovoljniji s obzirom da imaju jednu od glavnih pozicija.
NDP je ostao isti. Ni tamo ni vamo.

I takođe veliki pobjednik su bošnjačke stranke koje mogu doći u poziciju da od njih zavisi sastav vlade ali je vrlo malo vjerovatno da se tako nešto dogodi.

Sad se njima valja spremati za lokalne izbore. Biće zanimljivo posmatrati ko će s kim u našem Prnjavoru :D
Alea iacta est!

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Svima je jasno da se Špirić, satjeran u ćošak istinom, počeo batrgati i pominjati uštedu na gorivu.
Naravno da niko nema protiv toga ništa, čak naprotiv, samo to nije bilo pitanje, a on ne znajući kako da odgovori na bit hvata se sporednih stvari, kao i uvijek što rade uostalom.
Kako se može samo oanko cerekati, kad ljudi nemaju od čega da žive a on prima primanja po tri osnova. I pri tome govori našem načelniku "Šta se ti toliko brineš za narod" Fuj ne mogu to ni slušati, izaziva mi nagon na povraćanje tolikom bahatošću i bezobrazlukom!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Kome je on dao 3000 km nije bas tema za TV,osim toga to neka pravda pred zenom,a ne pred narodom,pita li vas ko kome dajete baksis,ja mislim da ne pita i ne treba ni mi njega da pitamo.Spiric je malo pretjerao sa podcjenjivanjem kolega,ali to je nekako danas normalna pojava.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Kakve veze njegova žena ima sa novcem kojim je on kupovao glasove, a sam ga je sebi dodijelio zahvaljujući svojoj funkciji?
Last edited by Iris on 19.10.2014. 10:29, edited 1 time in total.

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Cipiripi »

Sta je on sam sebi?
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by sifra »

Iris, prvo ispavi sebe pa onda druge :smt006
Alea iacta est!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:wink: Iris sreco moja...Ja jos uvjek dobro cujem :D vid mi je malo oslabio ali ide :) Sinisa rece da je Spirutozni dao nekoj zeni 3000 km sto ga je njegovala,neznam o kojoj vrsti njege je rijec,ali da se predpostaviti, :D i sto to mene kao biraca treba da boli ?
Meni je svejedno i sto je on navodno podjelio 600 000 maraka narodu,jer su one i bile narodne,nije dao svoje,kao ni vasi sto neznaju za neke pare iz kase,tako i oni,i treba da daju narodu bar oko izbora kad nikad drugo ne daju.Mi mislimo da je narod u zabludi,ali nije,u zabludi su politicari,jer nisi ti mene slagala ako ja znam da ti lazes,laz je kad nekome nesto pogresno ispricas i on ti povjeruje,ja jos nisam upoznao osobu koja vjeruje ovim nasim politicarima,eto i ti bi na poligrafu zakazala,pa cak i Zmiki,da vas pitamo dali im vjerujete,jedno je pricati nesto sto znas da drugi zele cuti a drugo je pricati istinu. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Evo Šifra ispravila sam, ali da ne ponavljam više jer jasno je šta je greška u kucanju a šta nepoznavanje pravopisa.
Kami, nemam namjeru da se tu prepirem ali jasno je rečeno da je taj novac dat u svrhu kupovanja glasova a ne kao zahvalnost za nekakav vid njege!
I dalje jeste to narodni novac, ali novac svih nas i nikako nije smio biti upotrijebljen u svrhu ostanka na vlasti bilo koje političke partije!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

Iris wrote:Evo Šifra ispravila sam, ali da ne ponavljam više jer jasno je šta je greška u kucanju a šta nepoznavanje pravopisa.
Kami, nemam namjeru da se tu prepirem ali jasno je rečeno da je taj novac dat u svrhu kupovanja glasova a ne kao zahvalnost za nekakav vid njege!
I dalje jeste to narodni novac, ali novac svih nas i nikako nije smio biti upotrijebljen u svrhu ostanka na vlasti bilo koje političke partije!
Da gospođice to ste upravu jeste kupijo je glas i od mene za 3000 km,malo ružno sad je novac od svih vas samo kod mene!
Image
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Šta kažeš Ćorkane, KUPIJO je i od tebe!?
E nek je i od tebe KUPIJO, meni milo i drago zbog toga :-D :-D :-D :-D :-D :-D

Locked