Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by rocky »

Ja nisam nista loše mislio o nacelniku, već samo da otklonim dilemu rekla- kazala…
Idemo dalje ...

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

rocky wrote:Ja nisam nista loše mislio o nacelniku, već samo da otklonim dilemu rekla- kazala…
Moguce da nisi nista lose mislio. Moguce da je samo nesporazum. Ali ono sto je napisano je aluzija da se nacelnik pojavljuje tamo gdje se podvlace noge pod sto, krka se i pijanci. A to bi opet trebalo da ga okarakterise kao osobu koja samo obilazi stolove, jede i pije. Kazem, moguce je da nisi tako mislio, mada cisto sumnjam. Nismo djeca.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Vucijak »

Nacelnik Gataric se vidim i dalje pljuje i blati bez obzira sta covjek napravi.
Mislim da kad bi doveli Putina da bude nacelnik u Prnjavoru nebi ni on valjao :smt005
Image

STUKA-OMERTA
Posts: 36
Joined: 12.12.2013. 19:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by STUKA-OMERTA »

VRSTA.......
Рекао си у задње двије године. Па да ту пуно не лутамо, рећи ћу тамо гдје је то највидљивије а свима нама пред по носа. Општина Прњавор - за сада 75 000 000 КМ. И сада када си прочитао ову цифру, која сам ја написао одкативно јер не знам колико кошта ауто-пут који пролази корз нашу општину и мислим само на први дио. Знам знам, сада ћеш ти рећи како је то пројекат од општег значаја за РС и нема толику везу са Прњавором, зато ћу те одмах морати исправити. У Прњавору живи због тог ауто-пута око 300 радника. Што Македонаца, што шофера, радника на каменолому и сл. Нпр. у Прњавору је скоро па немогуће наћи стан који се изнамљује. Погледај мало огласе. И сада ти 300 људи да мјесечно потроши по 100КМ у нашој општини то је 300 000КМ мјесечно што остаје нама х 12 мјесеци то је годишње 3 600 000 КМ. То је она директна потрошња. Сада ти рачунај закуп станова, па онда човјека који храни све те раднике не могу овдје да пишем цифру колики је Уговор потписао на мјесечном нивоу за три оброка дневно. Онда разни механичари, токари, вулканизери итд. Све то израчунај и сконтај колико би то требало бити пара. Моја нека груба процјена је око 10 000 000 КМ на годишњем нивоу и то оне "живе паре". Па то множи са 4 године, мислим да не остаје ништа друго него да нам се начелник извини предсједници Владе што је тужио. Изведе на вечеру, као прави каваљер и почне да размишља као менаџер бизнисмен. Друга општина је Добој за примјер или ако хоћеш трећу Теслић :smt002 Итд. није баш све као што БНТВ објављује. И замисли како би нам било, да немамо то што сада имамо. Прњавор би био као аветињски град.

300 x 100 = 30 000
30 000 x 12 = 360 000
ali sve to sto pises je smijesno....valjda je a tom auto-putu trebalo da rade ljudi sa nase opstine i da se te pare radnika sliju u nasu opstinu a ne da nam sruse brdo u vijacanima i prevozeci ga sruse puteve, kuce, vodovode, sume i usjeve nasih mjestana a o tome niko i ne pomislja da namiri i popravi a milione stavljaju sebi u dzepove od dobro naplacenog m3 kamena....
citajuci ovo ja sam pomislio da si ti VRSTA iz Makedonije.... :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Нисам џаба, имао 2-цу из математике :smt003

Али без обзира, на моју математику мораш признати да се дио средстава слива у општински буџет. А и утиче на општу економску ситуацију на нашој општини. Ако Прњавор има било какву предност у односу на друге општине у РС, то је тај ауто-пут и петља која ће бити на Вијаци.

Што се тиче путева, ја бих волио да се ти први мало присјетиш ко је први покренуо ту тему. Сада је пут утегнут колико је то могуће, а ми ту не можемо ништа да промјенимо него да видимо нашу колективну корист.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by diablo »

Vucijak wrote:Nacelnik Gataric se vidim i dalje pljuje i blati bez obzira sta covjek napravi.
Mislim da kad bi doveli Putina da bude nacelnik u Prnjavoru nebi ni on valjao :smt005
:smt023 :smt023 sta ces, pojedini ne znaju da cijene blago koje imaju. :roll:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by grlica »

Gdje ste sklonili moj i svrakin post , niste ga valjda izbrisali pored teme o ne PISMENOSTi ? Ako ste ga izbrisali tek da znate ne morate vi brisati moje postove umijem ja to i sama.Šta je to toliko zasmetalo zanima me ?
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
spile_86
Posts: 945
Joined: 09.01.2011. 18:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by spile_86 »

Ниси га избрисали само су га пребацили на тему Uticaj vlage na kredenac!!!...

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by grlica »

Hvala spile . Svejedno nije adekvatno prebačen. U pravu je onaj što kaže : --šta ćeš ti na forumu ?!
imam moćno pero - jezik srpski

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Исто се може рећи и за мене. Шта ћу и ја на форуму? Грлице :smt023 !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

VEČERNJE NOVOSTI - Prnjavor: Vatrogasci ogorčeni zbog bezočnih laži - Prnjavor Live

VEČERNJE NOVOSTI – Prnjavor: Vatrogasci ogorčeni zbog bezočnih laži
PREPORUKA: Prnjavorski vatrogasci demantuju tvrdnje o prekomernom zapošljavanju u opštini: Nije nas zaposlio načelnik opštine. Zapretili krivičnim prijavama protiv onih koji plasiraju neistine


Dosta nam je prepucavanja i laži političara preko naših leđa, pa smo odlučni da ukoliko nastave sa tom lakrdijom u vezi sa našim zapošljavanjem, protiv onih koji ih izgovaraju i plasiraju – podnesemo krivične prijave!


Ovim rečima „Novostima“ se u ime u javnosti dvadesetak prozvanih kolega obratila grupa ogorčenih prnjavorskih vatrogasaca. Njihova povređenost dosegla je vrhunac kad su se u jednom od glasila, u faksimilu liste novozaposlenih, našla i njihova imena, a povodom SNSD prozivki načelnika prnjavorske opštine dr Siniše Gatarića zbog, navodno, prekomernog broja zaposlenih u opštinskoj administraciji.

- Besramna je laž da me je načelnik Gatarić zaposlio, jer hleb sa devet kora u vatrogasnom društvu zarađujem još od 1997. godine. Dakle, verujem da je Gatarić u vreme mog zaposlenja bio student, a na poziciju načelnika je došao tek pre dve godine. Čast bi mi bila da me je on zaposlio, pošto ga izuzetno cenim i za njega sam glasao, ali dižemo svoj glas, jer je istina sasvim drugačija – kaže za „Novosti“ Velimir Trivičević, vođa smene i rukovalac akcije gašenja u TVJ Prnjavor.

Ništa manje bio je šokiran i njegov kolega Neđo Vasić, kad je u novinama, među navodno novozaposlenim „Gatarićevim radnicima“, ugledao svoje i ime dvadesetak kolega koji se već decenijama bore s vatrom, vodom i drugim nevoljama.

- Bio sam zapanjen kad su me komšije i poznanici upitali od kad sam to ja na „opštinskim jaslama“. Tužićemo svakog onog ko se ubuduće drzne da politički profitira ovim lažima na naš račun i izazivanjem revolta naroda – kategoričan je Vasić.

Da je reč o, kako kaže, zaista bezočnim lažima i obmani javnosti, ponajbolje svedoči i Gatarićev primer „zapošljavanja“ Milorada Živkovića, dugogodišnjeg komandira vatrogasaca, koji broji poslednje dane svog radnog veka.

- U Vatrogasnoj jedinici sam još od 1994. godine. Sa tih 20 godina radnog staža ovih dana ću u penziju -konstatuje Živković, koji je u svojstvu komandira u Beogradu od Kompanije „Novosti“ primio priznanje za „Najplemenitiji podvig godine“, pošto su ovdašnji vatrogasci iz vode spasli 15 ljudi. Bilo je to 2010. godine, da bi dr Gatarić za kormilo opštine došao tek za dve godine, pa ni njega, kao ni ostalih dvadesetak vatrogasaca nije ni mogao da dovede na „opštinske jasle“.



PUMPANjE PODATAKA

NAČELNIK Gatarić objašnjava da je po sili zakona VJ u Prnjavoru, kao opštini koja ima više od 20.000 stanovnika, transformisana u Teritorijalnu vatrogasnu jedinicu.

- Jasno je da nije reč o mom hirovitom prijemu novih radnika, a i u ranijem statusu VJ vatrogasci su se finansirali iz opštinskog budžeta. SNSD je grubo zloupotrebio spisak poreske uprave o isplatama putem trezora. Da bi napumpali broj zaposlenih u opštini u njega su, osim vatrogasaca, pridodali čak i 29 odbornika SO, mrtvozvornike, članove izborne i drugih komisija, odbora za žalbe. Plasirana brojka od preko 240 zaposlenih u opštini nije tačna, već je to oko 160 zaposlenih što je na nivou mog prethodnika – kaže načelnik Gatarić.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

У којим новинама је била та вијест?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by tibaldo »

Rasplamsala se predizborna kampanja, mada meni sve ovo mirise na neki dil vlasti i opozicije na lokalu kontra Nedje, uzurpirao im je kompletan medijski prostor,samo ga jos na bilbordima nema :D jos ako se politicki aktivira bice represivniji od Erdogana :lol:
Salu na stranu,ne treba nacelnik da trosi vrijeme i energiju na demantije ovakvih gluposti,neka se okrene ka privrednicima iz ovih bratskih opstina, pa zavuce ruke u njihove dzepove,dublji su od nasih. Kad mogu da jedu i piju na racun nasih poreskih obveznika,neka investiraju i koji euro u nasu posrnulu privredu, jer se od ovih mrvica sa bogate republicke trpeze ne mozemo zasititi.
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Magyar »

Ovo sto cu napisati nema veze sa ovom temom, ali procitace oni koji trebaju. S obzirom da se niko od forumasa nije javio, direktno od firme je stiglo obrazlozenje.Hvala im duplo. Prije dva dana sam na dvije teme objavio platnu listu sa zaradom ispod minimalca iz jedne nase cestite firme na kojima sam trazio obrazlozenje. Niko se nije javio sa konkretnim obrazlozenjem, ali je to naravno doslo do rukovodstva koje pazi i cuva da se ugled jedne takve firme ne ukalja pokazivanjem javnog dokumenta, tj. platne liste koja je transparentna i prije svega licno vlasnistvo. Navodno je ugled firme tim objavljivanjem bio ukaljan. Meni nije jasno zasto, jer takvu platnu listu nisam sastavio ja nego doticna firma. Da se ne bi obilo o glavu neduznom covjeku koji je ionako dovoljno ostecen takvom platnom listom i koji nije znao za ovo, ja sam odlucio da uklonim to na zahtjev rukovodstva.

Gospodin direktor je trazio i da se izvinim. Hocu gospodine direktore, ali licno i kada me pozoves na kavu. Mislim ne mora biti direktor, moze i neki sef, nije problem. Ako treba ostavicu ZMIJI broj, a i nisam ja nedostupan, znamo se mi. :smt007 :smt007 :smt007
Sve što možeš danas, uradi juče!

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Evo i ja čitam postove,ovi zadnji desetak dana,kampanja ide svojim tokom,kao i uvijek...pljuvanje i čišćenje "komšiskog dvorišta".Sad me samo interesuje,evo ovi vatrogasci demantuju,ovi kažu istina..itd..Načelnik je podsjetiću u svom predizbornom programu najavio smanjenje na 70-80 zaposlenih na bužetu opštine,sad je zadovoljan kao i predhodnik sa 160 :?: I zašo,to već jednom kabinet Načelnika ne riješi,ako je sve regularno,jer u pitanju je Javna ustanova, spisak svih zaposleni na bužet opštine,od kad,koje radno mjesto,sa kojom stručnom spremom....zar je to problem :?: Pozdrav forumašima i izvinjavam se što nemam u zadnje vrijeme dovoljno vremena za diskusije :D ,ali na zimu..obećavam redovnije druženje :smt006

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

svjedok.saradnik32 wrote: Jasno je da nije reč o mom hirovitom prijemu novih radnika, a i u ranijem statusu VJ vatrogasci su se finansirali iz opštinskog budžeta. SNSD je grubo zloupotrebio spisak poreske uprave o isplatama putem trezora. Da bi napumpali broj zaposlenih u opštini u njega su, osim vatrogasaca, pridodali čak i 29 odbornika SO, mrtvozvornike, članove izborne i drugih komisija, odbora za žalbe. Plasirana brojka od preko 240 zaposlenih u opštini nije tačna, već je to oko 160 zaposlenih što je na nivou mog prethodnika – kaže načelnik Gatarić.
Radi prave informacije.i za one neobavještene radnici /vatrogasci/nisu novoprimljeni radnici u opštinskoj administraciji samo su formalno pripjeni opštinskoj administracij, jer si i ranije uglavnom finansirani iz opštinskog budžeta, dok su formalno radili u okviru DVD a koje je formiranjem profesinolamne vatrogasne jedinice praktično prestalo da postoji.
Puko mahanje opozicije sa nepreciznim podacima najviše štete nanosi samoj opziciji.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by rocky »

svraka wrote:
rocky wrote:Ja nisam nista loše mislio o nacelniku, već samo da otklonim dilemu rekla- kazala…
Moguce da nisi nista lose mislio. Moguce da je samo nesporazum. Ali ono sto je napisano je aluzija da se nacelnik pojavljuje tamo gdje se podvlace noge pod sto, krka se i pijanci. A to bi opet trebalo da ga okarakterise kao osobu koja samo obilazi stolove, jede i pije. Kazem, moguce je da nisi tako mislio, mada cisto sumnjam. Nismo djeca.
Da otklonim sumnje [emoji2]. Zar se smotra i festival nacionalnih manjina nije mogao odrzati zajedno? I tu podrzavam nacelnika sto im nije dao ijednu marku. A vidjeli ste ko je finansirao i ko je u prvom redu sjedio i odjedanput nacelnik vise nevalja. A neki ovdje znaju kako ovaj sto je finansirao voli organizatora koji je i u jedno predsjednik NM Republike Srpske. A na festivalu nije bas nesto bio aktivan… (zazmiri na gramaticke greske) [emoji2]
Idemo dalje ...

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Zar »

Gataric je svakako najbolji nacelnik Prnjavora i sire.... i siguran sam da nikakva piskaranja po medijima, a kamoli po kakvom forum, ne mogu i nece stati na put politike Dr. Gatarica! Zivio nam jos sto godina!!

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

:smt095 Ништа не видим. :smt006

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by rocky »

[emoji106][emoji2]
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Zar wrote:Gataric je svakako najbolji nacelnik Prnjavora i sire.... i siguran sam da nikakva piskaranja po medijima, a kamoli po kakvom forum, ne mogu i nece stati na put politike Dr. Gatarica!
Једино је овдје тачно, да је најбољи начелник у Прњавору кад је једини. Али само док Симић у гуменим чизмама не пређе преко Жутог моста из Календероваца у Палачковце да пеца рибу :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Neka nama i Gatarica i Simica. Da je srece da imamo vise takvih nacelnika kao sto su ova dvojica.

STUKA-OMERTA
Posts: 36
Joined: 12.12.2013. 19:48

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by STUKA-OMERTA »

sreca da je Gataric ocistio korita Lisnje i Vijake pa danas mozemo hodati i bez cizama jer u svim ostalim opstinama je ponovo poplava usla u kuce a kod nas je to sprijeceno....a pokazatelj je i izlivanje Ukrine na devetom kilometru sto znaci da je ovaj put obim padavina bio veci nego u Maju a nase nabujale rijecice su imale slobodan protok pa su nam kuce i dvorista hvala bogu ne poplavljena.....velike pohvale za nacelnika Gatarica iz ul. Zivojina Preradovica.....a rodjaci iz Ilove su prezadovoljni jer su prikopcani na vodovod Povelic pa se i to mora spomenuti jer od kad se gradi taj vodovod do sad su bile samo politicke igre i obecanja pred izbore a sad se prvi put vide rezultati i ozbiljan rad nacelnika Gatarica....a navodno se raadi punim gasom i ostali dijelovi sjevera Opstie

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by tibaldo »

Nekoliko kamiona i bagera,malo dobre volje i problem saniran za par dana. Treba se voditi primjerom mjestana Omladinskog naselja,koji su zasukali rukave i ocistili kanale u svom naselju,a ne cekati ove zabusante iz Voda RS ili civilnih stabova. Isto tako aktivirati mjestane Kulasa i drugih kriticnih podrucja da se naprave neki nasipi,srede korita rijeka i sl. Pa ako nece sami sebi pomoci,nece im ni drugi.
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
knele
Posts: 251
Joined: 21.01.2014. 02:30

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by knele »

Da se korita ne ocistise bilo bi belaja,kapa dole nacelniku Gataricu ... :smt006

Locked