Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bazinga »

Nakon kraćeg odsustva da se i ja javim...
Iris wrote:PODACIMA, Vrsta PODACIMA!
Kome ti možeš dijeliti lekcije uopšte!?
Iris, ajde sad argumentovano odgovori Vrsti, čovjek vas je dokumentovano patosirao.

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by wanted »

Ko god je sumnjao u rad nacelnika, evo mu dokaz. Prvi covjek opstine, nacelnik, popravlja put nakog obilne kise u svom selu, u Strpcima. A nije kao pojedini uzimao kamione pjeska iz budzeta da mu poprave put, (slucaj Crkvena ). Ovaj covjek se ne boji rada. I bice prvi u svakom dobru i pruzanju pomoci.
Image

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Prvi put te vidim na Forumu, a vidi prozivaš me. :shock:
Ja sam davno odgovarala na postavljena pitanja, davno ispite polagala.
A pogotovo ne želim da odgovaram na pitanja ( ni ne čitam komentare do kraja) dvoličnih, licemjernih osoba koje pri tome ne znaju dvije prostoproširene rečenice da sastave bez nekoliko greški.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

wanted wrote:Ko god je sumnjao u rad nacelnika, evo mu dokaz. Prvi covjek opstine, nacelnik, popravlja put nakog obilne kise u svom selu, u Strpcima. A nije kao pojedini uzimao kamione pjeska iz budzeta da mu poprave put, (slucaj Crkvena ). Ovaj covjek se ne boji rada. I bice prvi u svakom dobru i pruzanju pomoci.
Image

:smt023 :smt023 :smt023
To samo dr Siniša Gatarić može! Stvarno je neponovljiv!

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bazinga »

Popravlja ili pozira ? :roll:

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Evo nađoh snage da pročitam malo o čemu se priča na forumu,napeto bogami...Jedni daju kartice poplavljenim,drugi smanjuju porez koji su sami digli...Valjalo bi da su izbori bar svake godine,a ne nažalost svake četvrte!Uglavnom kao što reče jedan kolega forumaš "svako svog konja hvali". Što se poreza tiče, ova "odluka" skupštine,dala je odličnu naslovnicu(koju je svjedok odmah objavio),naravno piše smanjeno za 50%, a ne povećano za 225%,Vrsta je to odlično argumentovo....naravno oni koji nežive na našoj opštini kad vide naslovnicu reće,ovi su "pravi", smanjuju poreze :D .... Dalje "investitor" u školu, opština, a znamo dobro ko je dao novac,jel se papirologija oko dozvola može nazvati investicija?Dodik,opet,"dijeli",pa odbija "porez"...kad registruju auta i poplavljeni plaćaju ceh koji je njima namijenjen(ili nije) :?: Ma mogao bi još štošta da komentarišem,ali će ovi SDS-ovci reći da "mnogo s.rem" da izvinete,a vidi se koliko im je stalo da dođu na vlast,tamo gdje su bili prije par mandata i mnogo su se "ukaki.i"opet da izvinete...a sad odo odmarati,jer nemam kad kao pojedinci samo da kucam,treba da sutra zaradim hljeb sa ovih svojih deset prstiju :smt006

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Драга моја Ирис, ти на све ово што сам написао:
vrsta8472 wrote:
просвјета wrote:Очигледно је да си имао двицу... :D
Било је 0,15
Сада је 0,225
==============
Разлика 0,075 ; а то ти је ђаче за пола више но што је било...
Значи у праву си није 75% повећање пореске стопе но за 50% ... 8)
Е мој професоре. Моја двица коју сам имао код Љубе Прерадовића је 5+ за тебе. Лоша ти је математика, а још горе бараташ чињеницама и податцима.

Може ли један шах-мат за мог брата, професора. Знам зашто је Камиказа успио у животу. Зато што му ниси дао да преписује од тебе. :smt005 :smt005 :smt005

Читај ово и добро се држи за сто да не паднеш са столице.

Ово је овдје Одлука о утврђивању пореске стопе за опорезивање непокретности у 2014-тој години

А тамо пише ово. Било 0,10 у 2013-тој а 0,35 у 2014-тој.

Image

Па како сам ја имао двицу из математике, замолио бих свог професора да израчуна колика је то разлика!

И још ово, ми објасни.

Како је могуће да једна те иста СО усвоји једну одлуку гдје пише ово!

Image

Да ли сада схваташ колика је лакрдија ова наша власт. прво донесу одлуку да се та стопа не може мјењати а онда је пормјене :smt004 Који цареви! Па њима човјек да да три болесне овце да чувају изгубили би. И ово је могуће само у Прњавору. Срећа па постоје неки независни медији типа овог форума, гдје човјек може да се информише из прве руке.

П.С.

ово што пишем су саме чињенице са којима располажем са општинског сајта. Мислим да је најбоља ствар ове власти, што је омогућила јавности увид у општинске акте и документе и хвала им на томе.

Све јавно и транспарентно, па ко хоће да чачка може добро да се информише.
Имаш само ово да кажеш!

Iris wrote:PODACIMA, Vrsta PODACIMA!
Kome ti možeš dijeliti lekcije uopšte!?
Али није овдје крај. Не знам само како ме нико од вас из власти није исправио да сам погрешио у висини пореске стопе.

Није 0,35% већ је 0,45%.

Сви смо већ заборавили да је на приједлог (амандман) шефа Клуба одборника СДС-а у СО Прњавор одборника Славише Јењића та стопа повећна за још 0,10% на 0,45%!



Image

Па бих замолио нашег професора математике да нам израчуна колико је то!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Добро, ето нисам најбоље обавијештен... :)
Онда овако:
Било 0,1
повећано на 0,45
==============
Разлика. 0,35 ---> или повећање ЗА 350 %
Сада, би требало, да је 0,45 преполовљено или умањено 50% --> 0,225
==================
Разлика:
-0,125 или повећано у односу на 0,1 ЗА 125%
================
:smt006
Last edited by просвјета on 18.07.2014. 22:39, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Професоре, израчунај нам са стопом од 0,45% :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Zakopacemo ratne sekire, zastarelo oruzje nam ne treba :D Zbog pojedinaca bi trebalo uvesti savremene tehnologije :smt001

Vrsto, mucno mi je da ispratim ove tvoje beskonacne reprize i ponavljanja. Danas sam ti dala sve potrebne odgovore, ali ti ne prestajes. Gde se gasis, otkrij nam ..primenjivacemo samo u posebnim okolnostima.
Da su svi ti odbornici u SO Prnjavor kolektivno pogresili i da ne postoji bas nikakva mogucnost u zakonu da u ovoj godini poreska napravi korekciju poreza, SO moze doneti odluku da se iznosi umanjenja koriste kao avansi za naredni obracunski period x

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Мораш признати, да је јако мучно када се овако "стјера у ћошак".

Не знам да ли си примјетила али нема законске основе да се то промјени. Ако начелник јавно позове грађане да не плаћају порез (тј. дио пореза), као што је урадио градоначелник Требиња могао би добити кривичну пријаву од Пореске управе.

Закон је прекршен и шта је ту је не може се то сада мјењати. Било који други начин да се овај проблем превазиђе, осим да се јавност упозна са свим негативним аспектима те одлуке и да ће на годину бити другачије тј. мање је фер. Све остало је ваљање у властитим го*нима свих оних који су ово подржали. Није ту крив само СДС. Већ и НДП, СПРС, Радикали и једни и други не знам да ли је Покрет за Прњавор гласао. Али сви они требају ове године да нас убјеђују да ће нам бити боље ако гласамо за њих. Е ту настаје проблем. Ово је Изборна година. О томе нико није мислио.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Smara me stalno ista pesma, nisam stekla utisak da si nekog priveo u cosak.
Lepo sam ti objasnila da SO moze principijelno sprovesti svoju odluku krajem ove godine, kada bude usvajala stopu za narednu godinu. Da ne bude zabune, ljudi bi platili kompletan iznos dospelog poreza za ovu godinu, a iznos koji je trebalo biti umanjen koristio bi se kao pretplata za naredni obrac.period. To se resava na lokalu i moze se sprovesti u skladu sa zakonom.

Ali ti bi da se bavis insinuacijama.. sta bi bilo, kad bi bilo, spletkaris kao osnovac.
Covek jeste bice koje ima potencijal da se unapredjuje kroz igru..ali ti si se bas zaigrao x

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Ja sam od prosvjete prepisivao matematiku,jer je u mene uvjek bilo 1+1=3,ali sad on koristi moju matematiku,i vidim ide mu od ruke. :D standardno je ovako, 0,10% x 450=0,45% znaci 450 puta je veci porez.
Recimo ovako 0,10 x9000 =900 KM a 0,45x9000=4050 KM minus 50% je 2025 KM sto je za 1125 KM vise od stare osnovice,ili ti 225 % jer 900 +225% =2025 KM.
Znaci vi dobre duse ste ovom narodu podigli porez za 225% i oni jos treba da vam budu zahvalni,pa puno je,jest narod lud ali nije toliko,skupa je ta corba a brzo se gladni poslije nje,morat cete bar neki rezanj mesa ubaciti da bi to kod raje proslo. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Ti si matematiku pretvorio u cistu poeziju :D
logika ti dobro ide, jak si u svim sferama diskusije i nema teme na kojoj nisi zablistao. A tek ta nedostizna velikodusnost, kao more i daljina..
Ako je suditi prema tebi, ne bih rekla da je taj narod lud. Pored kotlica neophodno je napraviti pravu gozbu, po preporuci prvog coveka forumaske kuhinjice..sve u stilu dajte sve od sebe, a ostalo prepustite slucaju.

gringo
Posts: 5
Joined: 21.01.2014. 18:09

Re: Одг: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by gringo »

svjedok.saradnik32 wrote:Image
Image
Radovi na izgradnj skole lagano napreduju..
Sve pohvale, nacelnik je znao sta je prioritet. Zbog ove skole mnoge generacije ce ga spominjati I biti zahvalne. Vidi se da misli na nasu buducnost, jer djeca su nasa buducnost. Ovo pokazuje da nacelnik ide u pravom smijeru.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Одг: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

gringo wrote: Sve pohvale, nacelnik je znao sta je prioritet. Zbog ove skole mnoge generacije ce ga spominjati I biti zahvalne. Vidi se da misli na nasu buducnost, jer djeca su nasa buducnost. Ovo pokazuje da nacelnik ide u pravom smijeru.
Bravo.... :D rekoh ja da se brzo u stvari nece znati ime tog ko je platio taj posao,oni ce da ga istisnu kao mokar sapun :D Na njegovom mjestu bi obustavio radove dok se ovi politicari ne razidju. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

julija wrote:Ti si matematiku pretvorio u cistu poeziju :D
logika ti dobro ide, .
Ostalo cu shvatiti kao sarkazam i necu komentirati :D
Matematika i jeste poezija,ali ja nisam imao dara za tu vrstu umjetnosti,kad je najvise trebalo :D sudarila se moja nenadarenost sa Rupinom depresijom i opaaaaa. :D
Sad sam iskusniji,u poslednjih 20 godina se trudim da ucim na tudjim greskama,prije sam ucio na svojim,pa mi nije nesto bas islo kako treba. :) Zato sam razvio ovaj vid logike:sve sto nije dobro to je lose,sve sto nije lijepo to je ruzno,sve sto nije zabranjeno to je dozvoljeno....za mene nema nista izmedju,izmedju je dusevno minsko polje,tako sam sebe rasteretio od nekih misli i straha da cu pogrijesiti,koristim logiku u donosenju odluka,i posto su rastojanja recimo izmedju dobra i loseg u zivotu minimalna,a u mom vidjenju ogromna,ja nemam problema u razvrstavanju,sve nijanse koje su izmedju su za mene nevidljive i one me ne opterecuju. :wink:
Mozda ti zato moje misljenje nekad izgleda kontradiktorno od onog jucerasnjeg,ali ono je uvjek odraz mog trenutnog vidjenje situacije,nikakav interes me ne moze staviti u sredinu necega jer za mene nema nigdje sredine,osim u somunu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »


Гледе поезије... :D
Last edited by просвјета on 19.07.2014. 16:07, edited 2 times in total.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Bas sam se pitao gdje sam vidio i cuo ovaj nacin razmisljanja. I odjednom mi sinu, sjetih se svog dobrog prijatelja i njegove poznate izjave<KO TRCI - NE HODA>!
Sada se pitam, da niste vas dva, Kamikaza i Grunf, ista osoba.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:smt023 Ipak moramo priznati da je Grumf u pravu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svraka »

Odan, disciplinovan, i uvijek u pravu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Ова тема Начелник општине Прњавор Синиша Гатарић, има до сада преко 300 000 прегледа!

Image

Како је ова пхп. верзија форума "џабна" и резултати посјете форуму нису 100% тачни. База форума сваких 5 минута приказује број корисника. Тј. 1 и 5-ти минут. Тако да је овај број далеко већи. Мислим да је х2 али добро је и овако. Нама је битно да људе интересује шта се овдје пише.

Па ако има неки спонзор, који би финансирао да се направи нови форум и испрограмира од 0 (нуле) и нови дизајн са додатним алатима, нека се јави :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Da Vrsta, samo to!
Pred glupošću i bezobrazlukom ( a to dvoje uglavnom i ide skupa) često ostanem bez teksta!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by corkan »

Načelnik je jako popularan i dobro radi svoj posao,trebalo bi mu napisat neku pjesmu; Prnjavore moj Ginis je tvoj,pa da prestigne i Jevrića u broju preglrda.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by diablo »

Vidim da nacelnik, dr Gataric dobro reklamira ovaj forum. Da nema ove teme vezano za njega i njegov rad, bas bi se pojedini smarali. :roll:
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

Locked