Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Драга Јулија, и СНСД и СДС хоће на овом порезу да сакупе неке јефтине политичке поене. Циљ им је исти, па не знам зашто се не удруже?!

Ево шта каже Закон! Да је ово што је СО усвојила незаконито и Пореска управа ће то да одбије само тако. А када одбије, неком ће се одбити од главу исто само тако. Ово је скроз неозбиљно понашање, јако озбиљних људи.

Image

Ево и ово.

Како се плаћа порез, и то је то. Јасно као дан. Ако некоме има да није јасно, нека пошаље мејл Пореској управи и они ће му појаснити.

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by julija »

Ne bih se složila da je cilj svima isti jer su oni dijametralno suprotstavljeni..ali izgleda da su pronašli neki stav u tim članovima na koji se pozivaju, i prema kome su najverovatnije doneli odluku. /nisi postavio kompletan dokument/
Ako bi poreska odreagovala prema tvojim predviđanjima, SO Prnjavor bi mogla da usvoji odluku da se usvojeni iznos umanjenja prebaci kao avans pores.obveznika za narednu obračunsku godinu. Postoji gimnastika, koja se može primenjivati..samo ako ima volje i principijelnosti.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Да, и није 225% но 75% у односу на прошлу годину... :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Циљ је што више гласова. Сада на који начин се долази до тих истих гласова, то је исто.

Прочитао сам читав тај Закон.

Имаш овдје линк

http://www.alvrs.com/v1/media/djcatalog ... tnosti.pdf

Па ако ти можеш наћи неку цаку, коју Закон познаје а да СО се на тај начин може амнестирати од оваквих одлука. Замолио бих те да поставиш овдје.

И да, ускоро ћемо сазнати да ли је то могуће или не.

Иа за мог брата просвјету наставника математике. Када се нешто увећа за 450% па се смањи за пола дође ти 225%. Јесте да сам имао двицу из математике, али толико знам.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Очигледно је да си имао двицу... :D
Било је 0,15
Сада је 0,225
==============
Разлика 0,075 ; а то ти је ђаче за пола више но што је било...
Значи у праву си није 75% повећање пореске стопе но за 50% ... 8)

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Одг: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by svjedok.saradnik32 »

Image
Image
Radovi na izgradnj skole lagano napreduju..
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by wanted »

Ja cu da pohvalim ovaj projekat. Ovo je nesto sto ce ostati iza naseg nacelonika i sto ce sluziti opstini i njenim djacima, ovo znaci mnogo. A vi, koji niste iste politicke opcije kao nacelnik, pozdravite ovu ideju jer nam svima znaci. Ovim se trebamo ponositi. Nacelnice, svaka cast i jos ovakvih projekata da bude ! :smt023

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Zaista fotografija za uživanje! Ima li šta ljepše od izgradnje nove škole!? Da naši učenici znanje mogu sticati u novom, lijepom i uredjenom objektu!
SVAKA ČAST NAČELNIČE! Takodje, sve pohvale za donatora! Izvodjači, samo naprijed!

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by rocky »

wanted wrote:Ja cu da pohvalim ovaj projekat. Ovo je nesto sto ce ostati iza naseg nacelonika i sto ce sluziti opstini i njenim djacima, ovo znaci mnogo. A vi, koji niste iste politicke opcije kao nacelnik, pozdravite ovu ideju jer nam svima znaci. Ovim se trebamo ponositi. Nacelnice, svaka cast i jos ovakvih projekata da bude ! :smt023
Hvali samo jos da ga vidimo za mjesalicom.....eto ideje :D :D
:smt006
Idemo dalje ...

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Mislim da našem Načelniku ne bi smetalo i da se nadje i za miješalicom, njemu ništa nije strano i nepoznato a ni teško!!!

User avatar
diablo
Posts: 486
Joined: 01.10.2012. 16:31

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by diablo »

E ovo je ljudi rad, i to onaj koji je vidljiv. Rijeci su rijeci, a djela su djela. :wink: Milsim da je nas nacelnik, nakon projekta Povelic uspio i ovim projektom da se popne na stepenicu vise. Sve pohvale. A nacelniku nije strana ni mjesalica ni lopata ni kramp. Ne boji se rada, to vidimo. :smt006
Život je ugodan. Smrt je mirna. Problematičan je samo prijelaz.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:D Sta nacelnik ima sa tom skolom,moze jedino da kuha kazan radnicima,i da mjesa ,da ne prigori.... :lol:
Svjedok ti sve slike koje nadjes da se nesto kopa ili rovi po gradu odmah objavis kao nacelnikovo djelo,ne gledas ni sta se radi ni dali on ima ista sa tim. :D Meni se cini da vi imate strah od neuspjeha,pa pokusavate bar oci naroda da navucete na sebe.Ako je tako onda grudnjake dole,i svi ce da blenu u vas,to uvjek pali. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Dobro Kami ako Načelnik sa izgradnjom nove škole nema ništa, de ti onda nama reci ko ima?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:D Necu onda nece biti interesantno. :D
Ja slabo divanim Srpski,sta se u nasem jeziku podrazumjeva kao investitor,od cega je nastala ta rijec :smt017
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

svjedok.saradnik32 wrote:Image
On je naš pobjednik u svakom slučaju, šta god uzeo da radi i čemu god se posvetio izašao je kao pobjednik!!!


Svaka čast Načelniče, Prnjavor je ponosan na tebe i srećan što te ima!!!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Investitor,na nasem bi se to moglo reci ulaganje danas da bi se ostvario profit sutra.Znaci ulaganje iz cistog interesa,dok je Donator taj koji daje da bi pomogao,i ne trazi nista za uzvrat.Na istoj tabli,nikad ne prilici da se nadju to dvoje zajedno,jer sa time se dovodi u sumnja i dobru namjeru donatora. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Како је све то изгледало у Требињу? Повећали порез на непокретности, онда распродају општинску имовину и на крају повећавају комуналне таксе и накнаде. Иста прича као и код нас!

И то је било прије седам мјесеци.



А сада . . . прилог из јуна мјесеца 2014



И наравно тужба Пореске управе:
U saopštenju Poreske uprave se navodi da poziv koji je uputio prvi čovjek Trebinja svojim sugrađanima, da se računi ne plate, može da ugrozi poresku disciplinu, i da ima direktan negativan efekt na budžet lokalnih zajednica.

Kružile su i nezvanične informacije da će Poreska uprava tužiti gradonačelnika Trebinja, zbog javnog pozivanja građana da krše Zakon.

- Ja o tome ne znam ništa, mi ovde nismo koliko sam upoznati ni dobili nikakav dopis od Poreske uprave. Ja sam pročitao na portalima samo taj dopis, međutim tu nije pominjana nikakva krivična prijava, naglašava zamjenik gradonačelnika Trebinja.

Po Zakonu o porezu, nakon izglasane odluke o stopi poreza, u toku tekuće godine, ne postoji mogućnost njene promjene, tako da će građani Trebinja morati platiti prispjele račune u skladu sa novom odlukom.
И све ово само због 150% повећања пореза :D Тако да све ово можемо и ми да очекујемо, а начелнику сигурно неће бити досадно ово љето :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

svjedok.saradnik32 wrote:Image
Свједоче, кад су (сте) промјенили тог донатора? До неки дан је на табли писало име и презиме а сада стоји име компаније :smt003

Ви стварно немате ни мало обзира и све користите у јефтине предизборне поене. Да није било тог донатора, па и да нам је начелник Чак Норис, не би било те школе.

И друга ствар, једва чекам отварање па да видимо кога ће донатор све да позове на отварање!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by mungos777 »

просвјета wrote:Очигледно је да си имао двицу... :D
Било је 0,15
Сада је 0,225
==============
Zar stopa poreza na nepokretnosti nije bila 0,10.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

просвјета wrote:Очигледно је да си имао двицу... :D
Било је 0,15
Сада је 0,225
==============
Разлика 0,075 ; а то ти је ђаче за пола више но што је било...
Значи у праву си није 75% повећање пореске стопе но за 50% ... 8)
Е мој професоре. Моја двица коју сам имао код Љубе Прерадовића је 5+ за тебе. Лоша ти је математика, а још горе бараташ чињеницама и податцима.

Може ли један шах-мат за мог брата, професора. Знам зашто је Камиказа успио у животу. Зато што му ниси дао да преписује од тебе. :smt005 :smt005 :smt005

Читај ово и добро се држи за сто да не паднеш са столице.

Ово је овдје Одлука о утврђивању пореске стопе за опорезивање непокретности у 2014-тој години

А тамо пише ово. Било 0,10 у 2013-тој а 0,35 у 2014-тој.

Image

Па како сам ја имао двицу из математике, замолио бих свог професора да израчуна колика је то разлика!

И још ово, ми објасни.

Како је могуће да једна те иста СО усвоји једну одлуку гдје пише ово!

Image

Да ли сада схваташ колика је лакрдија ова наша власт. прво донесу одлуку да се та стопа не може мјењати а онда је пормјене :smt004 Који цареви! Па њима човјек да да три болесне овце да чувају изгубили би. И ово је могуће само у Прњавору. Срећа па постоје неки независни медији типа овог форума, гдје човјек може да се информише из прве руке.

П.С.

ово што пишем су саме чињенице са којима располажем са општинског сајта. Мислим да је најбоља ствар ове власти, што је омогућила јавности увид у општинске акте и документе и хвала им на томе.

Све јавно и транспарентно, па ко хоће да чачка може добро да се информише.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

PODACIMA, Vrsta PODACIMA!
Kome ti možeš dijeliti lekcije uopšte!?

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by mungos777 »

Skupstina opstine Prnjavor nije promjenila stopu poreza od 0,45 vec narod oslobodila od placanja drugog dijela poreza.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by ZMIJA »

:smt023 :smt023
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:
једва чекам отварање па да видимо кога ће донатор све да позове на отварање!
U nas u prnjavoru nebi bilo nista novo ni da ovi na kraju kad bude sve gotovo,preuzmu sve u svoje ruke i njega ni ne pozovu na veceru. :D Vec vidjeno vise puta,evo polako se vec uguravaju i njega slabo gdje pominju.Mozda ga i u zatvor strpaju pa da ne stigne na taj rucak.Srbi smo mi,nije nama vjerovati. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Zar
Posts: 296
Joined: 02.01.2014. 01:54

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Zar »

E vecih budala od vas video nisam :shock:

Locked