Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

KAMIKAZA wrote:Sve si to fino citirao,a ipak iz toga nista nisi naucio. :P
Можда овако:
Мир у души се не купује,
То нас Бог дарује...

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Mene ovo uopšte nije iznenadilo,pogotovo lokacija..."STOČNA PIJACA"....Vazda je narod gonio stoku na pijacu,a stoka ko stoka! :smt005
P.S. pisano je čistim seljačkim izrazima,ali ja mislim da će razumiti i ovi naši "gradjani" :D

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Što se Načelnika tiče on kao doktor veterinarskih nauka, kao uzoran čovjek i vrhunski sportista, uvijek može poslati samo pozitivnu sliku o sebi a i o našoj maloj sredini!!!

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bobi1993 »

vrsta8472 wrote:И какву ми слику шаљемо у свијет? Шта ће да други мисле о нама, осим да у Прњавору има будала на извоз.

Како било ко од ових учесника, кафансе препирке мисли да доведе неке озбиљне инвеститоре у наш град?

Мислим да је мука свима нама, да читамо све то и да учествујемо и тим њиховим играријама. Да ли из нашег града у медије може да оде нека, паметна вијест. Сами себи копамо раку!

Да је којим случајем био расписан конкурс за будале, мислим да та комисија не би могла наћи бољих будала од ових што је народ сам изабрао. Тако да ништа не кривим те учеснике. Може им се.

Народ је крив! :!: :!: :!: :!:
"Nije Sloba kriv,mi smo ******" :D
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

nenad 10
Posts: 456
Joined: 01.04.2011. 11:23

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by nenad 10 »

Ja sam vec ranije napisao da su svi oni koji su glasali za Kalabica budale.Tim sastankom su oni i potvrdili moje misljenje.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

zox007 wrote:Mene ovo uopšte nije iznenadilo,pogotovo lokacija..."STOČNA PIJACA"....Vazda je narod gonio stoku na pijacu,a stoka ko stoka! :smt005
Valda se iz toga razloga pojavio i Veterinar :D da im provjeri zdravstveno stanje. :lol: Jeli nasao Trihinelu kod tih krmaka,ili ono kravije ludilo kod skupstinski volova. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by bičbožiji52 »

Ima onaj vic iz Dervente
Ide psihić i na ulici I sretne svoga doktora, koji ga je liječio :
,,Dobar dan diktore ,šta ima ,šata se radi''
A psihijatr će:
,,Radaim, Milane radim''
A Milan će na to :
,,Rdiš ti pičku materinu ,da radiš ne bi Derventa bila puna budala'' :lol: :lol: :lol:
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Гатарића гађали флашом у главу!?

Post by vrsta8472 »

Гатарића гађали флашом у главу!?

Image

Синиша Гатарић, начелник општине Прњавор, упао је прексиноћ на тајни састанак локалне опозиције у прњаворском мотелу „Максимилијан“, у тренутку док су опозиционари ковали планове о преузимању власти, али је због „шпијунаже“ замало добио флашом по глави!
Према тврдњама локалних опозиционара, инцидент је избио кад је један начелников пријатељ, који је с њим дошао у мотел, покушао да фотографише учеснике састанка, махом одборнике локалног парламента који су окренули леђа скупштинској већини.

Његов долазак и покушај фотографисања учесника састанка изазвао је бес опозиционара, међу којима је био и високи функционер СНСД-а Драго Калабић, па је дошло до кошкања између неких опозиционара и Гатарићевог пријатеља. После краћег нагуравања, поред Гатарића је севнула и флаша коју је бацио један од затечених учесника састанка, након што је начелников пријатељ покушао да га фотографише. На срећу, ситуација се брзо смирила, понајпре захваљујући присебности неких опозиционара, али и начелника Гатарића, који су спречили тежи инцидент.

Његов долазак и покушај фотографисања учесника састанка изазвао је бес опозиционара, међу којима је био и високи функционер СНСД-а Драго Калабић, па је дошло до кошкања између неких опозиционара и Гатарићевог пријатеља. После краћег нагуравања, поред Гатарића је севнула и флаша коју је бацио један од затечених учесника састанка, након што је начелников пријатељ покушао да га фотографише. На срећу, ситуација се брзо смирила, понајпре захваљујући присебности неких опозиционара, али и начелника Гатарића, који су спречили тежи инцидент.
Једна тачка двеног реда

Иако на прњаворској политичкој сцени туче између одборника нису никаква новост, чини се да је овај последњи инцидент у локалном мотелу надмашио све досадашње, пошто се још никада није десило да је неко на сличан начин покушао да саботира састанак политичких противника и да му тако жестоко буде узвраћено.

Према сазнањима Пресса РС, састанак је сазвао одборник НДП-а, незадовољан политиком локалне власти у вези с проблемом локалног „Водовода“. Међутим, тај одборник на крају се није ни појавио на састанку, али се у сепареу мотела окупило веће друштво, махом одборници који су већ део локалне опозиције. На дневном реду имали су само једну тачку – како свргнути Гатарића и обезбедити нову скупштинску већину за преузимање власти у општини Прњавор.
Физички обрачуни су традиција

Осим по честим променама скупштинске већине, прњаворска политичка сцена одавно је позната по честим физичким окршајима између супротстављених опција. Познато је, тако, да је прошле године одборник СНСД-а Горан Земун оптужио начелика Гатарића, иначе мајстора борилачких вештина, да ће га пребити због тога што га је прозивао за скупштинском говорницом. Поред тога, остао је запамћен и физички обрачун између одборника Слободана Рудоњића и Бранка Шиканића, те кафански сукоб одборника Родољуба Красића и Ненада Маринковића.
- Све је било потпуно нормално док се у мотелу није појавио начелник Гатарић, у друштву свог пријатеља. Били смо сами у сали, а Гатарић се уљудно поздравио и чак пригрлио Брану Жунића, одборника ПДП-а и дојучерашњег савезника с којим је сада на ратној нози. Кад је његов пријатељ покушао да фотографише састанак, ваљда да докаже „тајно окупљање“, неки од опозиционара су тражили да то не ради и упозорили га да није пристојно да их фотографише кад му то нико није дозволио. И док је Гатарић подстрекивао свог пријатеља да их фотографише, тврдећи да то не могу да му забране, тензије су расле. Тада је један одборник, чије име не желим да наводим, у револту зграбио флашу са стола и бацио је на њих двојицу. Срећом, флаша је пролетела поред њихових глава и разбила се о шанк, тако да су сви прошли без повреда – прича за Пресс РС један од сведока целог овог напетог догађаја.

Пиће од начелника

Миодраг Марјановић, одборник Покрета за Прњавор и судионик састанка, потврдио је да је дошло до инцидента и разочарано констатовао да је то, нажалост, постало уобичајена култура понашања на локалној политичкој сцени. Не желећи да говори о детаљима сукоба, Марјановић је само устврдио да је тачно да је сукоб избио због покушаја фотографисања учесника састанка.

С друге стране, Синиша Гатарић од све ове приче потврђује само да се „затекао у мотелу у то време“.

- Они јесу седели у сепареу и ја сам им чак наручио пиће, што могу да докажем рачуном од 14 марака и 80 фенинга. Не знам о каквом фотографисању и флашама говоре, али и мени се, кад боље размислим, чини да сам у једном тренутку видео да је полетела нека флаша. Али, чини ми се да су се они међусобно гађали – тврди Гатарић.

ПРЕСС РС
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Iris wrote:Što se Načelnika tiče on kao doktor veterinarskih nauka, kao uzoran čovjek i vrhunski sportista, uvijek može poslati samo pozitivnu sliku o sebi a i o našoj maloj sredini!!!
Šta reći,nego dobro se nasmijati,na ovu konstataciju :lol: ....čovjek,načelnik,jedan od aktera"kafanske tuče",širi pozitivnu sliku o sebi i našoj sredini :?: :?: :?:
širi,širi...samo ne "pozitivnu" :D

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

Po tvom mišljenju Zox i ja bih bila akter ulične tuče ako bi neki ludak na ulici na mene bacio flašu, kamen ili nešto drugo!?

zox007
Posts: 285
Joined: 17.02.2014. 16:36

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by zox007 »

Iris wrote:Po tvom mišljenju Zox i ja bih bila akter ulične tuče ako bi neki ludak na ulici na mene bacio flašu, kamen ili nešto drugo!?
Nemoj da se "vadiš" Iris...nije njega niko gadjo na "ulici"..još :D ....A ovo je dokaz da su DR Gataric i mister Kalabić istog "mentaliteta"... ali,otom,potom...mlada si ti,naučit će te život...Ja vjerujem samo u Boga! :smt006

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

zox007 wrote:
Iris wrote:Po tvom mišljenju Zox i ja bih bila akter ulične tuče ako bi neki ludak na ulici na mene bacio flašu, kamen ili nešto drugo!?
Nemoj da se "vadiš" Iris...nije njega niko gadjo na "ulici"..još :D ....A ovo je dokaz da su DR Gataric i mister Kalabić istog "mentaliteta"... ali,otom,potom...mlada si ti,naučit će te život...Ja vjerujem samo u Boga! :smt006

Lijepo si me nasmijao!!!!!

borispacuk1
Posts: 15
Joined: 18.01.2014. 12:15

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by borispacuk1 »

svraka ,bravo i je najbolji dr.Gatarić otkad Prnjavora.Zato ove ništice probavaju da mu sjeku na stolici posebno me iznenađuje dr.Marjanović da se druži sa tim primitivcima kabalićem,žunom & co.Svraka pa pogledaj reakciju u onog debila zemunja.se..kvake voda poskupila 1,30KM/m3.Zamunj pa dođi u moje selo mi plaćamo 15km kubik vode,ako si takav patriot da nama seljacima nadoknadi razliku..................a možda aktiviraj milokrada i kabalića koji pokupio izvore r.lišnja.neznam gdje je dr gatarić da pohapsi te kriminalce .DR.GATARIĆU I KOMŠINICA GORDANA OSTA BEZ VODE POŠTO KALABIĆ UKRO NJENA IZVORIŠTA.KADA ĆE TA NIŠTICA DA ODGOVARA ZA SVOJE LOPOVLUKE.........KADA??????????????????????????

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

svraka wrote:Ха ха... Гатарић је дефинитивно краљ! Апсолутни владар свих ситуација! Око њега сами мишеви .Велики поздрав најбољем начелнику!
:smt023
Ја опозиције, гађају се флашама а нису п`јани... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Као што се не зна, шта је старије. Кокош или јаје. Тако се код нас не зна, ко се јадније понаша. Да ли власт или опозиција. Јадни ми са њима. Док се они свађају, они који нешто вриједе пакују кофере и одлазе . . . а ми ћемо изгледа још дуго да се ваљамо у властитим гов*има!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Franz »

Pozitivno u tome svemu jeste da se mozes pristojno ismijati:)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

:D Nacelnik je dobro prosao ali je njegov pratioc imao nezeljene posledice :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Отказе добија 40 службеника

Утврђивању оптималног броја радника у прњаворској општини претходила је вишемесечна процедура. Тек након стручне анализе свих радних места и ангажовања службеника, посебан одбор је закључио да је за функционисање општине довољно 119 радника. Према најновијим подацима, у општинској администрацији запослена су 152 радника.

- Убрзо након преузимања власти планирали смо смањити број радника на 120 али за то није постојала законска могућност. Управни инспектор наложио је да отпустимо 17 радника, али је ресорно министарство захтевало да они буду враћени на посао. Зато смо формирали одбор који је направио анализу рада у свим општинским одељењима - каже Синиша Гатарић, начелник Прњавора. У сарадњи са Синдикатом, прњаворски општинари су договорили решења за све који буду отпуштени. - Комплетна процедура биће завршена до краја јуна. Тиме ћемо коначно растеретити општински буџет за 500.000 КМ годишње. То значи да ћемо до краја мандата уштедети 1.500.000 КМ и преусмерити их у друге потребе, можда чак и у инвестиције - поручио је Гатарић.

- Радницима који буду имали услове за редовно или превремено пензионисање, то ћемо омогућити. Некима, за које овде више нема потребе, понудићемо преквалификацију у складу са потребама наше средине. Покушаћемо део да запослимо у другим установама и предузећима, како би овај процес протекао без проблема и тензија - кажу у управи.

У опозиционим странкама и међу грађанима Прњавора кажу да је општина одлучила да рупе у буџету закрпи отпуштањем радника и драстичним повећањем пореза на непокретности са 0,10 на 0,45 одсто.

ПОРЕЗ НЕ ПОГАЂА СИРОТИЊУ

Начелник Прњавора Синиша Гатарић каже да ПОРЕЗ НА НЕПОКРЕТНОСТИ ОД 0,45 0ДСТ0 НЕ ПРЕДСТАВЉА ОПТЕРЕЋЕЊЕ за многе категорије становништва зато што је 77 одсто ослобођено плаћања. "0д 23 одсто обвезника у буџет ће се слити 1.800.000 КМ. Ово пореско оптерећење не угрожава социјалне категорије", сматра Гатарић.

Прекобројни

Један део радника, који су стекли услове, биће пензионисан, други део ће добити посао у другим установама, а неки ће се преквалификовати

Блиц - Милан Пилиповић
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote: Један део радника, који су стекли услове, биће пензионисан, други део ће добити посао у другим установама, а неки ће се преквалификовати
Sto znaci da svi ostaju na budzetu samo ce se drugacije zvati. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

Најбоље је, брате Ками, да се ти врнеш, отвориш какву производну линију и Упослиш их па да не буду на буџету... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by vrsta8472 »

Да не оду из општине у водовод :smt002 Добијеш на мосту, изгубиш на ћуприји!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by KAMIKAZA »

Nisu oni za linije :D ni borbene ni proizvodne. :D Mislim da je ovo samo zamlacivanje javnosti,kako ce se usparati tih 500 hiljada ako ih samo ispreturas sa mjesta na mjesto. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by Iris »

просвјета wrote:Најбоље је, брате Ками, да се ти врнеш, отвориш какву производну линију и Упослиш их па да не буду на буџету... :D
Odličan prijedlog! :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Nacelnik opstine Prnjavor Sinisa Gataric

Post by просвјета »

А и брат Врста, рецимо да региструје приватно предузеће за управљање "бунаревима" и ето, нису на буџету... :D
Унапријед тражим опрост од људи о којима причамо... :smt051

Locked