Domaca politika...the best of.

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by vrsta8472 »

Može li odgovor na postavljeno pitanje
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by vrsta8472 »

Jbg nismo nas dvojica hajvani kao vas dvojica. Zato mogu samo tebe da pitam
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by просвјета »

Ако сам ја хајван онда како ти који ниси можеш са мном који јесам? :)
Или си, по обичају, побркао појмове. Као оно са вертикалним укопом великодостијника... :(
Last edited by просвјета on 12.03.2015. 18:54, edited 1 time in total.

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Domaca politika...the best of.

Post by svjedok.saradnik32 »

exskluzivna vijest, zbog gubitka posla u parlamentu BiH Drago Kalabic presao u lokalne sintere. Danas kod Koridora fotografisan sa jos troicom momaka kako pokusava da uhvati kera golim rukama. Svaka cast.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Domaca politika...the best of.

Post by blek_stena »

svjedok.saradnik32 wrote:exskluzivna vijest, zbog gubitka posla u parlamentu BiH Drago Kalabic presao u lokalne sintere. Danas kod Koridora fotografisan sa jos troicom momaka kako pokusava da uhvati kera golim rukama. Svaka cast.
Što svaka čast,zar to nije posao za veterinara zar ne :D

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Domaca politika...the best of.

Post by sifra »

svjedok.saradnik32 wrote:exskluzivna vijest, zbog gubitka posla u parlamentu BiH Drago Kalabic presao u lokalne sintere. Danas kod Koridora fotografisan sa jos troicom momaka kako pokusava da uhvati kera golim rukama. Svaka cast.
Exskluzivna, moj Bože. Kako li si ti dobio posao sekretara nije mi jasno.
Alea iacta est!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Domaca politika...the best of.

Post by corkan »

просвјета wrote:Ако сам ја хајван онда како ти који ниси можеш са мном који јесам? :)
Или си, по обичају, побркао појмове. Као оно са вертикалним укопом великодостијника... :(
Profesore a šta su oni što nisu članovi SDS-a kada vas tako nisko drže. :?:
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Domaca politika...the best of.

Post by corkan »

svjedok.saradnik32 wrote:exskluzivna vijest, zbog gubitka posla u parlamentu BiH Drago Kalabic presao u lokalne sintere. Danas kod Koridora fotografisan sa jos troicom momaka kako pokusava da uhvati kera golim rukama. Svaka cast.
Suta će ga sigurno dovesti tvome šefu na kastriranje. :smt005
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Domaca politika...the best of.

Post by svjedok.saradnik32 »

vi ste sigurno bili kod mog sefa na kastriranju... :D
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Domaca politika...the best of.

Post by blek_stena »

Svjedoče, došao bi ja na kastriranje, međutim bojim se da če tvoj šef obataliti posao, kao što je po običaju sve obatalio. Jedino uplate redovno stižu u veterinarsku iz opštinskog budžeta, tu nema promašaja.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Magyar »

Za sve stranacke botove :smt005
Ja sam pion. Ali ne onaj pion koji hrabro strada u gambitu čisteći stranu svojim saborcima. Ne, ja priznajem da sam kukavica, ideali su mi strani a viteštvo je izumrlo ko imperfekat. Nisam ni onaj hitri pion koji pojuri hrabro ka drugom kraju table i u jednom od 100 slučajeva postane kraljica, nemam muda za to. Ja sam samo pešak koji zakrči sredinu table i bleji tu 60 posto partije, brani nekog skakača koji se sprema na šeh-šuh, gradim svoj vašljivi mikro svet, ambicije su mi lokalnog karaktera ali ipak prevazilaze višestruko ono što realno u životu zaslužujem. Ja sam pion. Ja sam stranački bot.
http://www.tarzanija.com/zivot-i-priklj ... ckog-bota/
Sve što možeš danas, uradi juče!

richarddreu
Posts: 69
Joined: 26.07.2012. 15:32

Re: Domaca politika...the best of.

Post by richarddreu »

Bleče-dreče ti si sigurno bio na kastraciji neko mi se povjerio ;) :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Domaca politika...the best of.

Post by KAMIKAZA »

Blek stena je u stripu bio jedno a u stvarnosti drugo,on je u stvarnosti bio gusar,postao je kapetan broda kad je pobjedio kapetana Crno oko,pravo ime mu je bilo Janik,uopste nije bio borac za ljudska prava vec obicni pljackas ,sto bi se reklo jajara. :D Nije mu ime bas za ponos. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by ZMIJA »

Image
Камиказе (јап. божански ветар) су циклони који си 1274. и 1281. разбили монголску инвазиону флоту Кублај-кана у његовом покушају да заузме Јапан.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Hirurg »

@kamikaza ne lupaj
....procitaj do kraja tekst o Bleku pa onda napisi....nisi upravu ni sekunde

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by просвјета »

corkan wrote:
просвјета wrote:Ако сам ја хајван онда како ти који ниси можеш са мном који јесам? :)
Или си, по обичају, побркао појмове. Као оно са вертикалним укопом великодостијника... :(
Profesore a šta su oni što nisu članovi SDS-a kada vas tako nisko drže. :?:
Извукао си из цијеловите приче са Врстаћем па је ова примједба безвезе... [emoji6]
Last edited by просвјета on 23.03.2015. 20:55, edited 1 time in total.

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Domaca politika...the best of.

Post by blek_stena »

Kod nas se kaže " ime nije nikoga naružilo " i danas se smatra nepristojnim komentarisati značaj nečijeg imena. Šta bi naš kamikaza rekao onda o imenima Adolf, Josif, Andrej, Ante i sl. Mnoga su nastala i prije nego što su izvršena zlodijela od strane ljudi koji su ih nosili. Što se tiče samog Bleka Stene, potpuno je netačan navod našeg forumaša, i čini mi se da je u želji da nekoga " gricne" ispao jako površan. Ako nije u pitanju površan pristup, onda je nešto sasvim drugo, da ne kažem možda i ozbiljnije. U svakom slučaju svaki forumaš ima pravo na svoj stav.

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Iris »

Ja sam saglasna sa ovim što je Kamikaza napisao o profilu tzv.Kapetana Bleka, neko ko je stekao slavu pljačkajući, e takvih je i u sadašnjosti previše i bez Kapetana Bleka!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Domaca politika...the best of.

Post by corkan »

Ja samo znam da ovaj Blek-stena nije bio kapetan na brodu braće Jugovića :smt005
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Domaca politika...the best of.

Post by KAMIKAZA »

:D Ma ja se zezam,ovdje se radi o pseudonimima,ja sam kao mali pisao neke pjesme pod pseudonimom Rikardo Reyes,meni se svidjalo pisanje Pabla Nerude,a to je u stvari bilo njegovo pravo ime,koje sam ja iskoristio za svoj pseudonim,i tako je to krenulo,a danas je eto Blek stena,junak iz stripa neciji idol i on koristi njegovo ime,ne moze se identifikovati sa njim,i ne mora da znaci da je i ovaj lopov kao on. :D Kao sto ni ja nisam bio pjesnik kao Rikardo. :D
Hirurg :D ne zahebavaj,ko ce da trazi sad to,ja sam to citao nekad davno,kad sam jos sanjao da se i ja borim u traperskoj kapi,nabavio mi ujak da me ubjedi da je sve to u stripovima laz :D u stvari bilo je to u nekom specijalnom izdanju na pocetnoj strani ne sjecam se tacno ali znam samo jedno, :D da nije bilo u cirilici,jer ja tada nebi znao da procitam. :D
Izvinjavam se na spamu. :wink:
Hajmo nazad na temu,ima tu precih stvari za komentiranje od imena forumasa.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Iris
Posts: 1717
Joined: 22.12.2013. 15:57

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Iris »

Kamaikaza, ala si bukvalan! Jel to zato što u tvom selu rastu bukve :lol: :lol: :lol:
Pseudonim mnogo govori o nama, nesvjesno biramo lik iz stvarnog života ili istorije kojem se divimo, kojeg volimo ili koji predstavlja neke naše neostvarene ambicije.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Domaca politika...the best of.

Post by KAMIKAZA »

Opa Djurdjo pa mi se to supamo. :D Neka neka ,vracat ce se. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Hirurg »

Veliki Blek je visoki plavokosi, mišićavi traperkoji živi i deluje u vreme američkog Rata za nezavisnost. Njegovu odeću čini prsluk od medveđeg krzna, crvene pantalone, čizme sa resicama i dabrova kapa. Njegovi najbliži prijatelji su dečak-traper Rodi (Roddy Lassiter) i Profesor Okultis (Professor Occultis). Najveći neprijatelji su mu engleski vojnici (popularno zvani Crveni mundiri).

Blek je po nacionalnosti Francuz i pravo mu je ime Janik Lerok (Yannick Leroc). Rođen je 27. novembra 1749. Otac mu je bio kraljevskikartograf u Sent Malou. Kako je Janik u mladosti često pravio probleme, otac ga je zaposlio kod ribara Kernana gde je naučio ploviti. Tokom oluje brod je potonuo ali je Janik uspeo da spase kapetana. Zbog tuče u krčmi bio je osuđen na šest meseci zatvora ali mu je zbog sitnih neposluha kazna stalno povećavana, tako da je u zatvoru ostao do svoje osamnaeste godine. Uspeo je da pobegne i zbog toga je osuđen na smrt ukoliko bude uhvaćen. U međuvremenu mu je umrla majka. Da bi se spasao kazne, dobrovoljno je pristupio posadi broda Rorkval(Rorqual), pod kapetanom zvanim Crno Okokoji je od francuskih vlasti dobio ovlašćenje zagusarenje protiv Engleza. Međutim, Crnom Oku je to služilo samo kao pokriće za piratskeaktivnosti u sopstvenu korist. Napadao jerobovlasničke brodove i njihove robove prodavao za svoju novčanu dobit, pljačkao nezaštićene plantaže i opskrbljivao oružjem britansku mornaricu. U dvoboju sa Janikom, Crno Oko je završio u moru gde su ga ubilimorski psi. Janik je postao novi Rorkvalovkapetan i započeo s borbom protiv trgovacarobljem, pirata i britanskih ratnih i gusarskih brodova. Postao je poznat i Englezi su ga prozvali Veliki Blek - Crni Gusar. Nakon mnogih uspeha na moru pozvan je u Versajgdje je predstavljen francuskom kralju Luju XVI koji ga je proglasio plemićem. Janik je ušao u društvo francuskih filozofa iprosvetitelja i u jednom dvoboju osramotio visokog plemića koji je branio nepravedni sistem u Francuskoj. Zbog toga je proglašena poternica za Janikom, ali on se vratio u rodni grad i sa ocem otplovio u potragu zaseverozapadnim prolazom. Nedaleko odGrenlanda brod je udario u greben i potonuo a Janik je bio jedini preživeli. Sagradio je splav i otplovio do Labradora gde su se pridružio plemenu Eskima koji su mu na rastanku čak poklonili jednu ženu. Janik je zaplovio južnije gde su ga zarobili Indijanci. Ipak, dopustili su mu da se pridruži plemenu, a poglavica ga je čak i usvojio. Indijanci su Janika prozvali Blekšto na njihovom jeziku znači Zlatna kosa. Kada su britanski vojnici napali njegovo selo i ubili mnoge stanovnike, Blek je postao poglavica i poveo svoje ratnike u napad na britansku tvrđavu koju su osvojili i uništili. Tamo je pronašao ženu i ćerku advokataKonolija (Connolyja), vođe grupe trapera koji su pružali otpor tiraniji britanskih vlasti u Severnoj Americi. Blek je napustio Indijance te vratio Konoliju ženu i ćerku. Nakon toga postao je vođa trapera.



Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Domaca politika...the best of.

Post by KAMIKAZA »

Ovo je bas detaljno. :smt023
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Domaca politika...the best of.

Post by Hirurg »

Cisto da znas da nema sanse da blatis jednog od omiljenih mi junaka iz djetinjstva. ...

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Post Reply