Narodni demokratski pokret Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by JOKARA »

banderas wrote:
--------opasno dobra primjedba...vidi se iskustvo da na manje bitnim stvarima,ne mogu reci perifernim,ubodes da boli vise nego sto udje :D
Ovo sto sam napisao nije svojstveno samo vasoj politickoj opciji, svi su takvi.
Cini mi se da je jedan od vasih slogana "Blize narodu" ili tako nesto !!!
Moja namjera nije bila ni da vrijedjam bilo koga niti da podcjenjujem, svi imate pravo na dio politickog kolaca. Zelja mi je samo da se zaista pocnu koristiti izrazi koje svi razumiju, tvrdim da za svaku rijec kojom se nesto zamotava postoji nasa koja je toliko jednostavna i razumljiva.
Ovo je bila dobronamjerna sugestija, sto ne mislim za tvoj odgovor.
Srecno na izborima !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by sveznadar »

Zašto ovdje imenovati i prozivati članove prije lokalnih izbora, kada postoji velika vjerovatnoća da će mnogi do tada da oprobaju još po neku opciju?!

http://www.dp-rs.org/?p=1442

Održana prva konvencija OO Demokratske partije Prnjavor
Iz odbora, Novosti · 17.08.2010.
U Prnjavoru je u ponedeljak uveče održana prva konvenvcija Demokratske partije – Dragan Čavić.
Više od 300 Prnjavorčana došlo je u Dom kulture na predstavljanje programa Demokratske partije, a kandidate za ovu izbornu jedinicu svojim dolaskom podržali su predsjednik stranke Dragan Čavić i Momčilo Novaković, poslanik DP-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.

Osim kandidata iz Prnjavora Ksenije Pupavac i Mire Šikarcam za riječ se javio Boško Radoševićkoji je pohvalio Demokratsku partiju, naglašavajući da je Demokratska partija otvorena za sve ljude koji ne nisu samo nezadovoljni aktuelnom situacijom u društvu, već su u mogućnosti da se aktivno uključe u politiku kroz rad u Demokratskoj partiji.
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by regeman »

Ja nisam vidio drzave gdje se svi toliko bave i pricaju o politici.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

banderas
Posts: 46
Joined: 01.08.2010. 11:18

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by banderas »

Za Jokaru;-da su biraci takvog razmisljanja i oni koji nas vode bili bi 1000 posto bolji.Ali na zalost vecinu boli uvo kao na primjer Franc.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by JOKARA »

Ja stvarno razmisljam tako, vjerovatno je to trazenje dlake u jajetu ali sta cu takav sam. Ovaj Miralem sto ga je Franc postavio sigurno nikada od mene nebi dobio glas samo zato sto je COVIJEK jedino ako ovo nije gramaticki ispravno po bosanskom jeziku.
POZDRAV.
Bitno je da smo se ukapirali !!!
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

U pravu si, kako stvari trenutno stoje, trudim se da me sto vise boli uvo za stanje u kom se nalazi nase drustvo, nasa opstina, nas narod.
Ali ipak sve i da hocu, ne mogu u potpunosti da ostvarim taj cilj...dokaz tome jeste sto i dalje tipkam ovdje na forumu i iznosim nekakva svoja misljenja, shvatanja ili sta vec...

Ali jedno je sve izvjesnije, necu glasati.
Da glasam za prevazidjene, prerusene komunisticke parazite sa arhaicnim znanjem i nepotrebnim iskustvom?
Da glasam za "ksenofobicne" predstavnike srpskog naroda koji mjerkaju mjesto u zajednickom domu naroda sa sjedistem u Sarajevu...mjesto koje ne zahtjeva posebnu odgovornost, a dobro je placeno...naravno od narodnih para.
Da glasam za kafanske konjusare koji svojim glasom u lokalnoj skupstini odlucuju o sudbini 50 000 ljudi?
Da glasam za sve te prevarante iza cijih se rijeci krije samo podmukla "politika" i jeftini interesi?

Izuzecu iz citave te price mlade ljude poput Tomasa...sigurno da ima takvih primjera jos. Ali njih na jednoj gomili nema dovoljno da bi mogli biti ozbiljnija pretnja gore navedenim vrstama. Ne znam, volio bih da grijesim.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by KAMIKAZA »

Sve je covjek objasnio :D ostao sam samo ja ,jedan jedini koji bi mogao dobiti Francov glas :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Tebi bi jos samo dopustio da izvrsis eksperiment, to si u pravu. :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

sveznadar wrote:
Osim kandidata iz Prnjavora Ksenije Pupavac i Mire Šikarcam za riječ se javio Boško Radošević koji je pohvalio Demokratsku partiju, naglašavajući da je Demokratska partija otvorena za sve ljude koji ne nisu samo nezadovoljni aktuelnom situacijom u društvu, već su u mogućnosti da se aktivno uključe u politiku kroz rad u Demokratskoj partiji.
Види мог ујке Бошка, нисам знао да је и он функционер :D

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

banderas
Posts: 46
Joined: 01.08.2010. 11:18

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by banderas »

zadnja tri cetiri posta zasluzuju sve pohvale...Mene licno nikad nada nece napustit da ima jos ljudi koji znaju , mogu a i hoce da za pristojnu(citaj zakonom odredjenu) naknadu rade posao u interesu svih na nacin kao i svaki posten radnik,profesor,policajac itd.Franc,oma da si nagovorio kamikazu da se politicki aktivira. :idea:

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by murgo »

Franc,oma da si nagovorio kamikazu da se politicki aktivira
...zavisi kako kamikazu placate :P ...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Kami, ljepse je nama ovdje u ovom virtuelnom svijetu. Neka se oko pogace drugi svadjaju. :D
Its too late to change events
Its time to face the consequence

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by JOKARA »

banderas wrote:zadnja tri cetiri posta zasluzuju sve pohvale...Mene licno nikad nada nece napustit da ima jos ljudi koji znaju , mogu a i hoce da za pristojnu(citaj zakonom odredjenu) naknadu rade posao u interesu svih na nacin kao i svaki posten radnik,profesor,policajac itd.Franc,oma da si nagovorio kamikazu da se politicki aktivira. :idea:
Trudim se da sto manje pisem na ovoj temi ali moram reci Murgi da nas dvojica i nismo nesto maldi ali eto duh nam takav. Kamikazu kako samo ime govori mozes aktivirati jedino sa EDK br 8 :D ( za ove mladje koji nisu bili u onoj vojsci elektricna detonatorska kapsla br8 ) poslije toga Kamikaza poleti :(
Mene licno nikad nada nece napustit da ima jos ljudi koji znaju , mogu a i hoce da za pristojnu(citaj zakonom odredjenu) naknadu rade posao u interesu svih
Neko je jednom lijepo napisao kada ce se to dogoditi i slazem se sa tim misljenjem.
Kada nasi odbornici budu dobijali ( kao u komunisticko doba koje uzgred reci mozda i nije bilo bas toliko crno ) dnevnice za svaku odrzanu sjednicu skupstine. Npr. ja radim i dnevnica mi je 50 KM za dan koji provedem u skupstini dobijem tu dnevnicu plus nekakvu klopu ili npr. 80 KM. Tada ce do izrazaja doci kvalitet, za opstinski parlament borice se oni koji zele da rade, da doprinesu da se stvari rjesavaju i idu na bolje. Tada nece skupstina biti svake prestupne godine, nego jedna mjesecno koja ce trajati 4-5 dana. Priznacete da oni nece moci doci u skupstinske klupe i osam sati blejiti jedni u druge nego ce morati nesto i uraditi ako zbog nicega a ono zbog dosade i te dnevnice. Ovako boli ih briga radio- ne radio svira ... radio.Tada ce do izrazaja doci mladi ljudi a ne ljudi koji se bore za odbornicki dodatak i to im je jedini motiv ulaska u skupstinu.
Ovo samo treba preslikati u parlament dobijes pride vozaca da te odveze ili jos jeftinija varijanta, putni trosak pa ko voli nek izvoli. Tvrdim da bi imali najmladju strukturu u Evropi. Kod nas sada covjek nigdje ne radi dobija dobar odbornicki dodatak ( profesionalac ) a na skupstinu ide svaki treci mjesec po par sati. Kukamo na visoke predstavnike kolike su im plate i dnevnice. Ovim nasim odbornicima dnevnica ispada i preko 1000 KM.Jedino predsjednicima klubova dnevnica je malo manja ( ako nemaju nekakav dodatak za to sto su predsjednici ) jer oni kod kuce procitaju materijale, kazu svojim partijskim drugovima zasta se glasa ili ne glasa tako da ostali ne moraju ni procitati skupstinski materijal.
Cast iskrenim odbornicima koji zaista imaju zelju da zarade tu svoju odbornicku platu i da svojim radom doprinesu boljitku i napretku opstine.
Свако зна своје, милиција свачије !

mudrac
Posts: 33
Joined: 15.09.2008. 22:17

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by mudrac »

sveznadar wrote:Zašto ovdje imenovati i prozivati članove prije lokalnih izbora, kada postoji velika vjerovatnoća da će mnogi do tada da oprobaju još po neku opciju?!

http://www.dp-rs.org/?p=1442

Održana prva konvencija OO Demokratske partije Prnjavor
Iz odbora, Novosti · 17.08.2010.
U Prnjavoru je u ponedeljak uveče održana prva konvenvcija Demokratske partije – Dragan Čavić.
Više od 300 Prnjavorčana došlo je u Dom kulture na predstavljanje programa Demokratske partije, a kandidate za ovu izbornu jedinicu svojim dolaskom podržali su predsjednik stranke Dragan Čavić i Momčilo Novaković, poslanik DP-a u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH.

Osim kandidata iz Prnjavora Ksenije Pupavac i Mire Šikarcam za riječ se javio Boško Radoševićkoji je pohvalio Demokratsku partiju, naglašavajući da je Demokratska partija otvorena za sve ljude koji ne nisu samo nezadovoljni aktuelnom situacijom u društvu, već su u mogućnosti da se aktivno uključe u politiku kroz rad u Demokratskoj partiji.
Jesi li to presao u ovu stranku, kad ih reklamiras? :?: :D

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by sveznadar »

Nisam ja tamo, nije ovo reklama, isčačkah vijest jer je bila nezanimljiva za početnu stranicu sa vijestima iz Prnjavora. Propast će oni i bez mene :lol:
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by regeman »

ДП: Помен за нестале новце ИРБ
Подијели8

Политика 29.08.2010 15:21 43

Представници омладине Демократске партије данас су у знак сјећања на народног трибуна и борца против неправде Петра Кочића, подсјетили на, како је истакнуто, "једну од највећих неправди која је задесила Републику Српску од Кочићевог времена до данас".



Након што су у име Демократске партије, оставили вијенце, омладинци су кренули ка згради ИРБ РС.

-Милијарду и три стотине милиона марака потрошене су из ове банке на разне инраструктурне пројекте, што велике, што мале, од којих грађани РС, неподобни по страначкој припадности, нису видјели ни фенинга – тврде у ДП.

-Управо због директне одговорности руководства ИРБ-а, Владе РС, ресорног министра Александра Џомбића, његову слику поставили смо на симболични надгробни споменик остављен испред ИРБ-а РС, у знак сјећања на нестале народне паре добијене продајом „Телекома Српске“. Тачно милијарду и стотину милиона марака, несталих без трага, подијељених по страначкој, родбинској и кумовској линији, зарадила је једна генерација за другу. Узалуд. Једној генерацији украли су прошлост, другој будућност – наводи се у саопштењу ДП.

ДП је након перформанса позивала све грађане да 3. октобра изађу на изборе и гласају за промјене.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Magyar »

regeman wrote:
ДП: Помен за нестале новце ИРБ
Подијели8

Политика 29.08.2010 15:21 43

Представници омладине Демократске партије данас су у знак сјећања на народног трибуна и борца против неправде Петра Кочића, подсјетили на, како је истакнуто, "једну од највећих неправди која је задесила Републику Српску од Кочићевог времена до данас".



Након што су у име Демократске партије, оставили вијенце, омладинци су кренули ка згради ИРБ РС.

-Милијарду и три стотине милиона марака потрошене су из ове банке на разне инраструктурне пројекте, што велике, што мале, од којих грађани РС, неподобни по страначкој припадности, нису видјели ни фенинга – тврде у ДП.

-Управо због директне одговорности руководства ИРБ-а, Владе РС, ресорног министра Александра Џомбића, његову слику поставили смо на симболични надгробни споменик остављен испред ИРБ-а РС, у знак сјећања на нестале народне паре добијене продајом „Телекома Српске“. Тачно милијарду и стотину милиона марака, несталих без трага, подијељених по страначкој, родбинској и кумовској линији, зарадила је једна генерација за другу. Узалуд. Једној генерацији украли су прошлост, другој будућност – наводи се у саопштењу ДП.

ДП је након перформанса позивала све грађане да 3. октобра изађу на изборе и гласају за промјене.


Odlicna kampanja, dobro se potrudite da dodjete na vlast i ceka vas ista, pa vjerovatno i gora sudbina nego predhodnike :D
Jeste i pametni. E ovakve mi kadrove trebamo da izvozimo u evropu, sve sirova pamet :smt005

Nego, sta bi sa onim asvaltom u Ruzevcima, i koji je to ministar kupio kamenolom aaaaa ???? Cutimo???? :smt005 :smt005 :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by JOKARA »

Ljudi pa mi smo nevjerovatan narod. Sjecate se da sam malo konsultovao Vikipediju oko rijeci KONVENCIJA koju je organizovao DP. Neko se slozio sa mojom konstatacijom da treba koristiti nase izraze, a neko ne, no to nije ni bitno. Evo vidim i SDS organizuje KONVENCIJU i gle cuda isto u Domu kulture.
Ja se sjecam kada je Biljana Plavsic obilazila neku liniju i upiteala vojnika ima li napada i je li sve OK. Tada sam prvi put cuo izraz SAD ZASAD rekao covjek da sad zasad nema napada, od tog dana svi borci koji su se pojavljivali na TV koristili su taj izraz to me podsjeca na ovu KONVENCIJU ( medjunarodnu potpisanu u UN-u ) :) :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by JOKARA »

Posto u nedelju ima gle cuda jos jedna konvencija i to na istom mjestu ali ovaj puta organizovana od strane PDP-a sad sam umjesto Vikipedije konsultovao Vujakliju koji ima 1059 stranica i gdje pise da je
KONVENCIJA (lat. conventio ) sporazum ( ili pogodba, ugovor ) izmedju pojedinih drzava kojima se regulisu njihovi medjusobni pravni, politicki i ekonomski odnosi ( knjizevna, vojnicka, finansijska i dr. ) sporazum, dogovor, u Engleskoj sastanak parlamenta u vreme kada nema kralja; obicaj primjene pravilo, uobicajenost.
Znaci sporazum izmedju drzave DP,SDS i PDP sa drzavom NAROD. :( :( :( Onaj SAD ZASAD je bio u pravu. :lol:
Poruka je pricajmo da nas svi razumiju, ne koristite strane rijeci za koje cesto nemate pojma sta znace !!
U poslednje vrijeme na svakom cosku moze se cuti rijec kooptirati ( birati novog clana ).
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
TEMPLAR
Posts: 163
Joined: 02.08.2010. 22:23

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by TEMPLAR »

JOKARA wrote:Posto u nedelju ima gle cuda jos jedna konvencija i to na istom mjestu ali ovaj puta organizovana od strane PDP-a sad sam umjesto Vikipedije konsultovao Vujakliju koji ima 1059 stranica i gdje pise da je
KONVENCIJA (lat. conventio ) sporazum ( ili pogodba, ugovor ) izmedju pojedinih drzava kojima se regulisu njihovi medjusobni pravni, politicki i ekonomski odnosi ( knjizevna, vojnicka, finansijska i dr. ) sporazum, dogovor, u Engleskoj sastanak parlamenta u vreme kada nema kralja; obicaj primjene pravilo, uobicajenost.
Znaci sporazum izmedju drzave DP,SDS i PDP sa drzavom NAROD. :( :( :( Onaj SAD ZASAD je bio u pravu. :lol:
Poruka je pricajmo da nas svi razumiju, ne koristite strane rijeci za koje cesto nemate pojma sta znace !!
U poslednje vrijeme na svakom cosku moze se cuti rijec kooptirati ( birati novog clana ).
Koga briga sta znaci rijec konvencija ima bitnijih stvari da se otkrivaju i objasne narodu

ZAR NE ???

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by JOKARA »

Tacno, pocni sa otkrivanjem.
Moja zelja je bila da pokazem kako politicke stranke nastupaju sa bombasticnim nazivima koji bukvalno zbunjuju narod.
Mene licno interesuje ko ce sta ( ali stvarno ) ponuditi, ne deklarativno. Mene interesuje ko ce mi dovesti pitku vodu u stan, ko ce obezbijediti da i ova svako malo ne nestaje. Ko ce mi obezbijediti ( ali stvarno ) kontinuiranu isporuku el. energije a ne da strahujem kada ce mi racunar crknuti. Ko ce mi obezbijediti ulicnu rasvjetu, odvoz smeca ( ukratko komunalije ) dakle mene nece sigurno zbuniti sa konvencijama, kooptiranjem i ostalim stvarima ja znam sta mi trebaju ponuditi, a ja cu procijeniti ko je najuvjerljiviji. :smt006
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote: konvencijama, kooptiranjem
Ja sam zbunjen ovim novim izrazima :D vec sam pomislio da peku neku zivotinju i da ce biti nesto za popiti :D i sad me Jokara razocara sa ovim objasnjenjem. :D
Mi imamo tako lijep i bogat rijecnik,ali ipak za sakrivanje i zamazivanje kao i za iskrivlljivanje istine obavezno koristimo strane rijeci,valda zato sto nam je poslije zgodnije naci objasnjenje za svoja (ne)djela,opravdanje za obecano a ne ispunjeno i sve drugo,jer ako mi ne razumijemo znacenje neke rijeci,kako ce onda jadni narod. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 06.02.2014. 10:30, edited 1 time in total.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by regeman »

JOKARA wrote:Ljudi pa mi smo nevjerovatan narod.6
Slazem se, evo gledam Dodika kako urla po tvu, opet se prica o nezavisnosti, Turskoj, ovome i onome, a narod kisne i apaludira, iako su svi mediji objavili da su se svi politicari obogatili u prethodne 4 godine. Pa i treba da koristis situaciju da imas glup narod i zavlacis ga i zajebavas. Nije to samo njegov specijalitet.
Mislim da konacno treba doci vrijeme da se vlast cijeni po svojim projektima a ne tudjim promasajima. Evo opozicija u Prnjavoru ima mnostvo tema na osnovu kojih moze privuci birace tako sto ce dati odgovore: Asfaltna baza, poplave i vodovod.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply