Narodni demokratski pokret Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

wanted
Posts: 250
Joined: 24.07.2008. 14:53

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by wanted »

Mora se nekako zahvaliti "svojim" glasacima u selu. Zna on da ce doci sljedeci izbori, sve je on izracunao! :smt006 Ali, hvala mu za ulaganje :) mislim da mu nece zaboraviti !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

Donirali smo ispred omladine Demokratske partije nesto (jbg nisam vagao ima bar 100 kila :D ) stare, polovne garderobe CKrstu. Gore je situacija alarmantna, sa aspekta potreba korisnika. Jedno 5 ljudi je doslo dok smo mi bili, trazeci sjeme za krompir, garderobu, bilo sta..
Budzet im je sve manji, potrebe sve vece. Ipak ove stvari moraju biti nadstranacke stvari, nema nas 100 miliona..clanarina godisnja je 2 km svega.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by kuzmo »

N esto sam malo analizirao cini mi se da vi u DP imate jednu jako interesantnu osobu za nacelnika hocu da kazem jednog mladog covjeka ,dobrog domacina a sam njegov jedan od uspjeha govori kakvu instituciju vodi :smt017

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

Praštalo još nije zajednički kandidat za gradonačelnika Banjaluke!
Objavljeno: 10.05.2012 - 19:36
Mnogi mediji danas su prenijeli informaciju da je Srđan Praštalo zajednički kandidat opozicije za gradonačelnika Banjaluke. Međutim BUKA saznaje da će se o zajedničkoj kandidaturi znati tek za nekoliko dana!Ključ leži u odgovoru SDS-a.
Autor: BUKA
Veličina slova: a a a

Predsjednik Gradskog odbora Demokratske partije Vladimir Mirošljević izjavio nam je da će Demokratska partija podržati Praštala tek nakon što se SDS odluči da li podržava njegovu kandidaturu ili ne. U protivnom, DP će predložiti Dragana Čavića za prvog čovjeka Grada Banjaluke.

6 opozicionih partija danas je podržalo kandidaturu Srđana Praštala, s tim da SDS to nije učinio, već mu je dato nekoliko dana da o tome razmisli.

Đorđe Umićević, predsjednik Gradskog odbora SDS u Banjaluci, danas nakon sastanka rekao je za Nezavisne novine da oni imaju svog kandidata, a to je Nenad Stevandić, te da ne mogu da podrže čovjeka kojeg ne znaju. Umićević ističe da su očekivali da i druge partije predlože svoje kandidate, ali da su na kraju sve one rekle da bi mogli podržati nestranačkog kandidata.

"Ne znam hoćemo li ga podržati. Moram priznati da prvi put čujem za tu kandidaturu, moram da vidim ko je čovjek i šta nudi. Nećemo davati nekome podršku, a ne znamo ko je", kaže Umićević za Nezavisne novine.

Zajednički sastanak partija je iznjedrio i zaključak koji je osudio ponašanje predsjednika Milorada Dodika u kampanji za izbore u Srbiji stavivši se na jednu stranu čime je nanesena šteta koja bi mogla nastati po buduće odnose sa Srbijom.


Праштало: Спреман сам понудити суграђанима нову, самоодрживу визију развоја Бањалуке

БАЊАЛУКА - Представници седам опозиционих странака из Републике Српске договорили су се да за заједничког кандидата за градоначелника Бањалуке предложе Срђана Праштала, као нестраначку личност.

Предсједник Градског одбора Српске напредне странке Саша Миловановић рекао је да се наредне седмице очекује још једна потврда како би били договорени остали детаљи у вези са потписивањем коалиције "Заједно за Бањалуку".

"Очекујемо потврду свих странака које су учествовале у договору. Кључне су СДС, као најјача опозициона партија у Републици Српској и ПДП, као најјача опозициона партија у Бањалуци", рекао је Миловановић након састанка представника градских одбора опозиционих странака у Бањалуци.

Он је додао да је у разговорима било више опција и да ниједна странка појединачно није предложила Праштала, већ је закључено да је он као нестраначка личност најбоље рјешење за град Бањалуку.

Према његовим ријечима, опозиција ће свим снагама стати иза свог кандидата, како би се промијенила власт.

У изјави за Фронтал, Срђан Прашало је потврдио да је данас предложен за кандидата за градоначелника.

„У овом тренутку могу само да потврдим да је било разговора на ту тему. Уколико се све опозивционе странке договре око заједничког наступа и кандидата у Бањалуци, спреман сам да се кандидујем, припремим квалитетан програм, формирам стручан тим и понудим грађанима Бањалуке, нову, самоодрживу визију развоја града“, рекао је Праштало.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

NOVO JATO NA POLITIČKOM NEBU SRPSKE
Ujedinili se DP i NDS!

Demokratska partija Dragana Čavića i Narodna demokratska stranka Krste Jandrića u narednom periodu nastupaće kao jedna politička organizacija pod imenom Narodni demokratski pokret!
Ovaj spektakularni preokret u redovima opozicije u Srpskoj, koji je Press RS najavio još pre nekoliko dana, potvrdio je juče predsednik DP-a Dragan Čavić, koji je rekao da će NDP biti upisan u sudski registar kao novo pravno lice, ali da će i DP i NDS još neko vreme zadržati svoj identitet. Iako ujedinjenje dve stranke neće biti formalno, one će praktično delovati kao jedna partija, imaće jednog predsednika i jedinstveni izvršni odbor. Očekuju da postanu nukleus buduće potpuno jedinstvene opozicije iako politički analitičari smatraju da je to skoro nemoguće.

Čavić šef dve godine

Predviđeno je da do izbora 2014. godine novim političkim subjektom rukovodi Čavić, dok će Jandrić biti zamenik predsednika ili predsednik izvršnog odbora. Planirano je da poslanici dve stranke u Narodnoj skupštini naprave jedinstveni klub, kao i da se ujedine klubovi u svim lokalnim parlamentima, gde ove stranke imaju odbornike, što je posebno značajno za Banjaluku, u kojoj će novonastali NDP praktično postati druga politička snaga u gradu!

- Odluke da idemo u tom smeru doneli su izvršni odbori obe stranke. Osnivamo novo pravno lice koje će imati predsednika i izvršni odbor, dok će partije zadržati svoje identitete unutar tog pravnog lica. U okviru NDP-a nastupićemo zajedno na izborima 2014. godine. Uskoro ćemo taj subjekat da registrujemo u sudu, a onda sledi objedinjavanje infrastrukture na terenu, odbora i poslaničkih i odborničkih klubova - kaže Čavić.

On ističe da su DP i NDS zajedno na lokalnim izborima osvojili više od 50.000 glasova i da imaju blizu 70 odborničkih mandata i dva načelnika.
Tri bloka na izborima?

Izvori bliski opozicionim strankama potvrdili su našem listu da je, nakon praktičnog ujedinjenja DP-a i NDS-a, gotovo izvesno da će se na izborima 2014. godine pojaviti tri bloka stranaka. Jedan će činiti aktuelna vladajuća koalicija, SNSD, DNS i SP, drugi će biti okupljen oko novoosnovanog Narodnog demokratskog pokreta, a osim DP-a i NDS-a, trebalo bi da ga čine PDP, SRS RS i NSP, dok bi na trećoj strani bila Srpska demokratska stranka, koja bi najverovatnije nastupala samostalno. Naši izvori tvrde da je teško očekivati da SDS priđe opozicionom bloku, naročito ako bude postignut dogovor o zajedničkim listama.
- I dalje ostajemo da delujemo pod starim imenima zbog toga što smo kao DP i NDS osvajali te mandate, ali premostićemo to tako što će naši klubovi da deluju jedinstveno, pod imenom NDP - kaže Čavić.

Otvoreni za pregovore

On ističe da će biti nastavljeni razgovori sa drugim opozicionim partijama o stvaranju jedinstvenog bloka za izbore 2014. godine. I u tim pregovorima DP i NDS će da nastupi jedinstveno, u okviru novog političkog subjekta.

- Razgovaramo sa SRS-om RS, PDP-om i NSP-om. Otvoreni smo za sve koji žele da zajednički nastupimo na izborima, ali samo pod uslovom da nijedna stranka ne nastupi samostalno već da dogovorimo zajedničke liste za Parlament BiH i NSRS, kao i zajedničke kandidate za pojedinačne funkcije. Sa strane DP-a i NDS-a to opredeljenje je maksimalno. Videćemo šta će da kažu drugi - kaže Čavić.

Krsto Jandrić kaže za Press RS da sada ne postoje nikakve prepreke da bude osnovan novi politički subjekat pod imenom Narodni demokratski pokret, ali napominje da bi procedura mogla da potraje mesecima, što neće ugroziti celu priču.

- Sigurno je da sa ovakvim ishodom mnogo dobijamo i jedni i drugi. U organima NDS-a nije bilo nikakvih nesuglasica po tom pitanju i odluku o stupanju u saradnju sa DP-om doneli smo jedinstveno. Siguran da sam da će ovaj potez biti samo početak velike priče o ukrupnjavanju opozicije u Srpskoj - kaže Jandrić.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

karamarko4
Posts: 207
Joined: 26.07.2012. 12:03

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by karamarko4 »

rege prelazi kod nas sta cekas

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by savaš »

Rege,jel se priprema i ovo ujedinjenje sa NDS i u Prnjavoru,mislim dokle se stiglo sa tim kada je Prnjavor u pitanju obzirom da je pao dogovor Čave i Jandrića.?

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

ide to polako, u sustini gdje ima nds nema dp i obrnuto..treba sad to uskladiti...iskreno i ne znam te pravne mogucnosti...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

savaš
Posts: 107
Joined: 16.11.2012. 18:07

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by savaš »

Pretpostavio sam da je tako,zanimao me prnjavor iz razloga što je NDS na prošlim lokalnim izborima imao zajedničku listu sa SRS ,pa ne znam kako će se situacija dalje odvijati imajući u vidu i tu činjenicu,ne znam sarađuju li i dalje i sl.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by vrsta8472 »

Rade Lovrić prešao u SNSD

Član Glavnog odbora Demokratske partije (DP) Rade Lovrić prešao je u Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), potvrđeno je na današnjoj konferenciji za novinare SNSD-a.

Lovrić je rekao novinarima u Banjaluci da je u SNSD došao, jer smatra da u ovoj stranci može da radi i da pozitivnim rezultatima ostvari sebe kao političara.

"Dovoljno je samo vidjeti na sceni ko je SNSD. Činjenica da je lider SNSD-a i predsjednik RS, dovoljno govori", rekao je Lovrić dodajući da ne bi mnogo polemisao o radu DP-a iz koje je, kako kaže, izašao "čista srca".

On se zahvalio vrhu SNSD-a na prijemu u svoje redove, naglasivši da će opravdati ukazano povjerenje.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

9.6 je ujedinjenje DP i NDS. takoreci, nastaje novo pravno lice.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
iskreno
Posts: 40
Joined: 04.06.2013. 15:24
Location: Français

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by iskreno »

vrsta8472 wrote:
Rade Lovrić prešao u SNSD

Član Glavnog odbora Demokratske partije (DP) Rade Lovrić prešao je u Savez nezavisnih socijaldemokrata (SNSD), potvrđeno je na današnjoj konferenciji za novinare SNSD-a.
dobro nam došao!
Debout, les damnés de la terre, Debout, les forçats de la faim ...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by ZMIJA »

iskreno wrote:dobro nam došao!
Takvi su nanijeli najviše štete,ne samo SNSD a već svim strankama, pebjegulje i mjenjači dresova nemoj se sine puno takvim radovati. :smt006
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
iskreno
Posts: 40
Joined: 04.06.2013. 15:24
Location: Français

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by iskreno »

svaka "zabludjela ovčica" je dobrodošla!
Debout, les damnés de la terre, Debout, les forçats de la faim ...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by ZMIJA »

iskreno wrote:svaka "zabludjela ovčica" je dobrodošla!
Diskutabilno je ko je zbludnjela ovčica :smt005 :smt005
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
BigBang
Posts: 109
Joined: 19.10.2012. 21:13

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by BigBang »

ZMIJA wrote:
iskreno wrote:dobro nam došao!
Takvi su nanijeli najviše štete,ne samo SNSD a već svim strankama, pebjegulje i mjenjači dresova nemoj se sine puno takvim radovati. :smt006
:smt005 :smt005

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by svraka »

Биг бенг, ниси фер. Пусти нек то ријеше између себе.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by regeman »

Stvorena je nova politička opcija NDP. Spajanjem ove dvije stranke juce(10.6.2013.) Demokratska Partija i Narodna Demokratska Stranka su postali NDP.
Novi predsjednik NDP-a je Dragan Čavić,a podpredsjednik Krsto Jandrić.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Vucijak
Posts: 328
Joined: 26.09.2010. 17:06
Location: Australija

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by Vucijak »

regeman wrote:Stvorena je nova politička opcija NDP. Spajanjem ove dvije stranke juce(10.6.2013.) Demokratska Partija i Narodna Demokratska Stranka su postali NDP.
Novi predsjednik NDP-a je Dragan Čavić,a podpredsjednik Krsto Jandrić.
Nadam se da ce ova nova partija sa Cavicem uspijeti da donese neke promjene u ovoj nasoj nesretnoj politicnoj sceni RS
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

Ovaj Cavic cim se ujutro probudi smislja kako ce se zvati stranka koju ce danas da osnuje. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:Ovaj Cavic cim se ujutro probudi smislja kako ce se zvati stranka koju ce danas da osnuje. :D
Cavic bar osniva stranku u kojoj ce da vodi svoju politiku. Ne kiti se tudjim perjem. A sta reci za one koji iz jedne izlizane politicke opcije prelaze u drugu, i to po pravilu na visoko pozicionirano mjesto. Zaista bih volio da dozivim da tvoj kandidat za premijera osnuje svoju stranku i izvede ovaj narod iz tame. Licitiram, koliko bi ta stranka imala clanova u cijeloj RS! Po mojoj procjeni izmedju 136 i 142 clana.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:[ Po mojoj procjeni izmedju 136 i 142 clana.
A jesi baksuz ,cjelu si familiju izbrojao :D samo za sebe mozes reci za koga ces glasati ,ostali ce svi u coravu 100% :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Demokratska partija Prnjavor

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:
svraka wrote:[ Po mojoj procjeni izmedju 136 i 142 clana.
A jesi baksuz ,cjelu si familiju izbrojao :D samo za sebe mozes reci za koga ces glasati ,ostali ce svi u coravu 100% :D
Familija nije toliko brojna. Postoje potencijalni clanovi koji su investirali u svoje zaposlenje. Znam da su neki trazili povrat ulozenih sredstava, zato ovaj broj clanova nije 100% tacan.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Dragan Čavić: Opozicija treba da organizuje i stane na čelo

Post by regeman »

lada Republike Srpske je po nalogu Milorada Dodika, a u strahu od mogućin nemira u RS dala instrukcije Ministarstvu unutrašnjih poslova da policajci ne smiju da se udaljavaju iz mjesta stanovanja, moraju biti dostupni u svakom trenutku radi mogućeg poziva radi vršenja dužnosti u slučaju nemira u RS. To sam saznao od desetina policajaca.“, izjavio je u intervjuu za Frontal Dragan Čavić, predsjednik Narodnog demokratskog pokreta.

Autor: Branislav Mihajlović
(b.mihajlovic@frontal.ba)

Drugi aspekt se tiče pismenog akta koji je svim zdravstvenim ustanovama, bolnicama i Kliničkom centru Banjaluka uputio ministar zdravlja u kojem podsjeća na pravilnik o postupanju zdravstvenih ustanovu u slučaju katastrofa, nepogoda i podsjetio da su dužni da obezbijede odgovarajuće zalihe krvi i sredstva za intervencije na terenu, dovoljan broj ljekara i slično.

Da sam u pravu, kada sam ovo rekao i prije nekoliko dana, je činjenica da me niko nije demantovao. Njihov demant bi bio potpuno smiješan jer bi onda morali da se suoče sa dokumentima kojim raspolažem.

Činjenica je da je režim u velikom strahu od dešavanja ulice. Putpuno razumijem njihov strah ali je i činjenica da je režim spreman da se brutalno obračuna sa vlastitim narodom ukoliko pokuša da organizuje demonstracije. Ovdje mehanizam straha koji manifestuje režim je pokazao svoju efikasnost proteklih osam godina u kojima je došlo do pogoršanja socijalno-ekomoske situacije svih u RS.

Ipak, u RS su održani mirni protesti, okupljanje nekoliko stotina demobilisanih boraca. Nerijetko se te aktivnosti pokušavaju staviti u kontekst protesta u Federaciji BiH. Kakav je stav NDP-a po pitanju protesta koji su organizovani u parku Mladen Stojanović?

To su obične budalaštine koje vlast želi da inputira političkim organizacijama u RS. Odmah to stavljaju u kontekst neke organizacije čija je centrala u Sarajevu ili inostranstvu.

Ja mislim da opozicione stranke treba da ogranizuju demonstracije. Je l`ima razloga za demonstarcije? Ima! I to strašnih razloga.

Zašto ih onda opozicija ne organizuje?

Zato što ne postoji usaglašena volja kod svih. Što se tiče NDP-a postoji volja odmah.

Bio sam predsjednik Republike kada je 2004. godine Milorad Dodik doveo društvo pod moj prozor, a među njima je bio Puger, osuđen za krađu automobila i govorili su „dole kriminalci“. A u prvim redovima bili kriminalci sa Dodikom.

Niko ih nije spriječio da dođu do Banskog dvora i koriste najružniji rječnik. Nisu imali zabranu, a tražio sam da se ne stavlja nikakvo obezbjeđenje jer nisam imao razloga za strah od demonstarcija.

To je bila godina strašnog intervencionizma i pritisaka međunarodne zajednice. Nisam stavljao u kontekst te njihove demonstarcije sa navodnom vezom sa strancima, iako su u to vrijeme potpuno neskriveno sarađivala sa strancima u rušenju SDS-a. Nisu to ni krili. OHR je bio njihovo sredstvo za rušenje SDS-a. I tada su oni bili instrumentalizovani za rušenje SDS-a.

Nažalost tada je bilo više demokratije u društvu nego što je ima danas i meni nije palo na pamet da koristim rječink koji koristi Dodik kada bilo ko u RS pomene demonstarcije.

Demonstracije su legitimno sredstvo za izražavanje nezadovoljstva. Zakonom je regulisano na koji način se provode i opozicione stranke ukoliko žele da dokažu da su opredijeljene da ruše režim demokratskim sredstvima, onda će i taj instrument iskoristiti. Postoji hiljadu razloga za takvu vrstu manifestacije.

Ako ne postoji saglasnost oko tog vida zajedničkog djelovanja opozicije, kakva je formalna situacija u saradnji opozicionih partija u pogledu predstojećih izbora?

Prije svega za mene je šokantno da bilo ko u opoziciji sebi može dozvoliti luksuz da strahuje od Dodikovog upiranja prstom. „Eno ih skupili se u Budimpešti, kukuriču po federalnim meidjima, centrale su im u insotranstvu“ – to je gomila laži i to svi mi u opoziciji znamo.

Jedini način da se sve njegove laži demantuju je da opozicija organizuje i stane na čelo protesta ovdje u Banjaluci i kaže „Dosta je tebe, tvojih laži i nereda u koji si nas uveo“.

To je potpuno jasno!

Pozove opozicija nezadovoljne građane, svoje članove i mirno u skaldu sa zakonom organizujemo proteste i kažemo šta hoćemi i šta nećemo.

Ja znam da ću poslije ovog odmah biti prozvan od strane dušebrižnika koji su navodni zaštitnici Republike Srpske. Onih koji su u ratu štitili RS tako što su švercovali cigarete, alkohol, dok sam ja bio u rovovima.

Istina je uvijek konačni ishod. Jako je spora, ali se uvijek desi.

U kojoj fazi se međustranački razgovori u opoziciji?

Skoro godinu dana sedam političkih stranaka vodi pregovore i došli smo do finala i čekam da stavimo tačku na te pregovore potpisaivanjm sporazuma koji je napisan do detalja. Onda da zajednički sjednemo sa SDS-om i stvorimo jedan politički front.

Moramo razbiti percepciju kod građana, a to podgrijava SNSD u smislu „biće vam sjaši Kurta da uzjaši Murta“ „mi nismo dobri oni su još gori“ i slično. Nije to tačno. Gori od njih ne postoje,

Postoje ljudi koji će da rade bolji posao od Milorada Dodika. Postoje ljudi koji će raditi bolje od člana Predsjedništva BIH, Nebojše Radmanovića. Posebno postoje ljudi i ima ih koliko god hoćete da će biti bolji premijeri od Željke Cvijanović.

Da li je vrijeme da opozicija izađe sa imenima za te funkcije?

U opozicij postoji dovoljno ljudi koji su potpuno kompetentni da preuzmu odgovornosr za vršenje vlasti u narednom periodu.

Da odmah rasčisitmo moju ulogu. Ja sebe ne vidim i mislim da bi i drugi trebalo da slijede moj primjer i da se ne nameću kao rješenja.

Ne mogu ja biti rješenje za budućnost sa 56 godina. Ali, stojim na raspolaganju da svojim političkim iskustvom pomognem nekim ljudima koji sutra mogu punom energijom da preuzmu odgovornost za budućnost Republike Srpske.

Treba poslati poruku da na ovim izborima nije borba za vlast nego borba za promjene, a borba za promjene je moguća samo ako oni koji politiku opozicije vode to jasno naglase i stave opšte ispred ličnog.

Želim da na političkoj sceni od ove jeseni imamo ljude koji su novost u svkom smislu riječi, ali koji iza sebe imaju zrelo stručno iskustvo, zrele radne sposobnosti i koji će rješavati probleme Republike Srpske na stručan način i bez političkih predrasuda.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply