Narodni demokratski pokret Prnjavor

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
demokratskapartija
Posts: 3
Joined: 31.07.2010. 15:48

Narodni demokratski pokret Prnjavor

Post by demokratskapartija »

Kao novi clan ovog foruma,želim da prvo sve vas pozdravim,i da otvorim novu temu.
Ona se zove Mi Mladi Prnjavora,kao isječak iz teksta našeg promotivnog materijala.

Mi Mladi Prnjavora:
- hoćemo da se zapošljavamo zahvaljujući struci i znanju,a ne srtanačkoj pripadnosti;
- želimo živjeti u sredini u kojoj vladaju zakoni,a ne ljudi (pojedinci);
- hoćemo da gradimo našu budućnost u našem gradu;
ukratko,JEDNAKU ŠANSU ZA SVE GRAĐANE!!!



Image



Pođite sa nama....
Hvala!

MASTER
Posts: 157
Joined: 04.01.2009. 16:55
Location: JEDNA ULICA..

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by MASTER »

letak i poruka je stvarno dobra,iskreno bih volio da ta ideja prođe,jer je to jedino rješenje..
trenutna situacija je najsigurniji put u propast :(
BOLJE PIVA U RUCI NEGO POSAO U STRUCI...

pcelica
Posts: 16
Joined: 02.11.2009. 17:15

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by pcelica »

"Mi mladi prnjavora" vjerovarno tu mislite na sve mlade.Mlade iz svih stranaka pa i vase.Mlade koji nisu stranacki.Problem nisu mladi,problem su stari a i vi nastupate u okrilju nekih starih.

ranko
Posts: 3
Joined: 04.06.2007. 21:13

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by ranko »

Ja se i osjećam mlad - što i jesam, ali pameti u sjedim i mudrim glavama ima...
moram priznati da mi se rijetko svidi nešto što kaže neki naš političar, ali ovo što sam
pročitao od jedne sijede glave mi je baš "leglo"!
(mislim da je i on u Demokratskoj partiji, pa mi nekako ide uz ovu priču.
Momčilo Novaković
Stare lekcije
Po ko zna koji put likovi sumnjivog morala iz vlasti će se prikazivati kao dobrotvori koji doniraju narodni novac „slučajno“ izabranim građanima

26/06/2010 21:42:00
Da li će izbori u oktobru biti nešto drugačiji od prethodnih? Odgovor je i hoće i neće! Novi će biti metod prema kojem se na beskrupulozan način želi primorati birač da zaokruži partiju koja bi da i dalje vlada. Iz tog razloga vlast promijeni Zakon o finansiranju političkih partija BiH, prema kojem odrediše da je maksimalan iznos donacija za pravna lica 15 umjesto dosadašnjih osam prosječnih plata.

Oranje od politike

To znači da su pripremili teren da „legalizuju doniranje“ svojih kampanja našim novcem, da onima s kojim dijele plijen iz mutnih poslova, izmanipulisanih tendera, tajnih ugovora uđu u novi četverogodišnji dil. Ukratko - boriće se do oktobra svim sredstvima za vlast, do posljednje narodne marke.

A šta neće biti drugačije do ovih izbora? Neće se promijeniti dijalog koji ovako zvuči: „More, Mile, ne ori drumova, more, Harise, ne gazi oranja!“ Preko tog oranja od politike aktuelne vlasti u ovom mandatu ne stigosmo bez viza do Evrope, imamo više od pola miliona nezaposlenih, budžetske rupe krpe se milijardama nepovoljnih kredita od MMF-a, nema investicija, niti nade da će biti bolje.

Ništa novo! U kampanji će realno političko djelovanje koje podrazumijeva promociju stvarno provodivih ideja zamijeniti obećanja koja trebaju da opiju široke narodne mase. Populizam u kojem se priča ono što narodi vole da čuju, a krije ono što moraju da vide, opijaće našu javnost u narednim mjesecima.

Viđaćemo scene u kojim ateisti ljube ruke vjerskih velikodostojnika, u kojima se najveći lupeži i kriminalci kunu u nevinost, najavljivaće se prelazak iz vanrednog stanja, kakav je život najvećeg broja građana, u blagostanje prema viziji vlasti.

Argumenti i gluposti

Po ko zna koji put likovi sumnjivog morala iz vlasti će se prikazivati kao dobrotvori koji doniraju narodni novac „slučajno“ izabranim građanima. Ipak bi nešto moglo biti novo!

Biće novo, ako se više od pola populacije koja hronično ne izlazi na izbore trgne i uzme olovku u svoje ruke. Novo bi moglo da bude da stranački vojnici ne prave mahinacije na biračkim mjestima i da se ne kupuju glasovi. Da se ne zloupotrebljavaju mediji, da se „tuče“ argumentima, a ne glupostima, te da ambijent naduvanog konflikta, izduvamo u evropskoj atmosferi.

U protivnom, ostaće sve po starom!

Narod neće promijeniti ovakvu vlast, a vlastima će takav narod biti najmiliji...
I JA TEBI!

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Da se mene pita, a sva sreca pa se ne pita, ubio bih vas prvo od batina, sve vas koji imate u planu da se bavite bilo kakvim vidom politickih aktivnosti...
...cisto da se ne zanosite previse...da budete bar za nijansu manji moroni od prethodnika.

A mi kao narod treba iz korijena da mijenjamo nase stavove, zivotne navike. Porodica je stub drustva i ako unutar nje nesto ne ucinimo, tesko da ce meni bolje sutra donjeti neki, samo jos jedan u nizu, prodavac magle.

U svakom slucaju, od mene puno srecei jedno veliko JEBITE SE jer ipak je u pitanju samo politika, najstarija kurva medju nama.!

Cuj, demokratska bla bla bla i sva ta uvodna predizborna prica koju plasirate...zvucite kao samo bolje upakovani zlotvori.

Pitanje...gdje ste bili kad su SOZ, Vedran i ekipa skupljali pomoc za sirotinju sirom opstine?
Sad ko pacovi izbijate iz kanalizacija kad se pruza prilika da zasjednete u jednu od fotelja.

Mladi Prnjavora? A na celu bitanga od 6 kuka. Budale!

I da ne bude zabune, ovi sto trenutno sisaju narod na opstinskom nivou...ono je tek talog sa dna kace.

Dakle, samo porodica prvo pa onda bude MOZDA nesto od nas.
A to nesto, bojim se da je jos daleko jer definitivno se neko prokletstvo nadvilo nad nama.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Tek sad sam uocio da je guru nadolazeceg plemena, glavom i bradom Dragan Cavic.

Pa brate moj, da dajem glas za nekog ko ni svoju porodicu ne moze da sredi...tesko!
Zasto?
Evo jasan odgovor...

Sin mu Tibor raspali banjolucki narkoman koji je svojevremeno obilato koristio privilegije svog tatice, tadasnjeg predsjednika RS kao sto su...navodim samo jedan primjer:
Drustvo mu derneci u tatinom stanu i hitno treba da se prebaci neko ozvucenje iz drugog kraja BL do stana u centru BL...hitno se zove vozac Cavicev i u sluzbeno auto se obavlja to sto se obavlja...dakle, par raspalih narkomana izdrkava svima nama direktno u usta, svima nama koji smo ulozili i u tog predsjednika, vozaca, u to luksuzno auto...pa na kraju i u tog sina koji treba da bude svijetli primjer ostalim mladima sirom zemlje.

Dakle Ranko...ne zanosi se puno kao sto je Vedran prije 4 godine kada je unaokolo trazio za SNSD-ove njuske da se glasa, a vidi sada...smisliti ih ne moze kao sto vecina nas i ne moze...

Vjerovatno si mlad...izlazi iz tog zacaranog kruga...bavi se zemljoradnjom, sigurno ce ti dani i zivot uopste biti ispunjeniji.
Politiku ostavi za stare ofucane morone.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by MAXIMUS »

demokratskapartija wrote: Mi Mladi Prnjavora:
- hoćemo da se zapošljavamo zahvaljujući struci i znanju,a ne srtanačkoj pripadnosti;
- želimo živjeti u sredini u kojoj vladaju zakoni,a ne ljudi (pojedinci);
- hoćemo da gradimo našu budućnost u našem gradu;
ukratko,JEDNAKU ŠANSU ZA SVE GRAĐANE!!!
Ovo bi trebalo biti , kao , nesto novo !?
Trebali ste jos napisati ,,zaposlicemo sve nezaposlene,, da dojam bude kompletan !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Taj slogan "zaposlicemo sve nezaposlene" je koristio moj uzoriti komsija Blatesic na proslim izborima...

...a nas narod uvijek veoma interesantan bio za analizirati, tj. u ovom slucaju mu ljudi dolazili u salon namjestaja ciji je on vlasnik da pitaju za posao jer slogan koji su procitali negdje na plakatima navodio ih je na konstataciju da on bezuslovno nudi posao sad i odmah.

Da nije zalosno, bilo bi smijesno. A to smo zapravo MI, slika i prilika nas samih.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Image

Прије неких 2000 година, Син Господа Бога по Имену Исус Христ је рекао ово:

А каза им и ову сликовиту причу: "Нико не меће нове закрпе на стару хаљину. Јер ново не пристаје уз старо, а хаљина тако постаје гора.

И нико не сипа ново вино у мехове старе; јер ново вино раздере мехове, и вино се пролије и мехови пропадну. Него се вино ново сипа у мехове нове, и обоје се сачува.

И нико ко је пио старо вино неће одмах пожелети новога. Јер вели: старо је боље. Но, дође време кад и ново остари, и тражи се онда опет ново вино. Јер као што се и стара хаљина новом замењује, замењујемо и мртво тело живим телом, а оно што је прошло оним што долази." (Погл. 16, 8-10).


Да мало растумачим ове Исусове ријечи.

Старе хаљине су Чавић, Новаковић и у овом нашем локалном случају и Шики. И сада ти млади (које ја разумијем у потпуности, јер стварно неки од њих мисле да нешто могу да промјене, а уствари су само марионете оних изнад њих). Ако на те старе хаљине, ставите нове закрпе види се то, као што се види са киме сте (ја прошао све то на својој кожи, не жалим јер сам се опаметио и то добро). Као што рече Јеванђељска ријеч ново не пристаје уз старо, а хаљина тако постаје гора. И игром случаја, могао сам да постанем гори, али ето нисам. Киклоп ми је помогао, да прогледам :smt003

Порука младим из ДП-а. Ако мислите да успијете немојте се рекламирати на форуму, јер ће вас форумаши "појести за доручак".

Што се тиче ових ваши порука, сваки избори исто. Не могу да нађем сада летак што смо "ми" правили 2006-те, али индентичне поруке. Ако ови из Млади из ДП-а, желе могу да им елаборирам због чега ништа од тога неће моћи спровести у дијело. Аргументовано, дио по дио. Па да ако је то могуће, ви Млади између себе, почнете да размишљате као политичари који имају ЛИЧНИ ЦИЉ, јер ово код нас није пије воде. Што си већи кретен и будала више те поштују. Јер ти "мозгови", функционишу на тај начин.

Свако добро и много среће :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

pcelica
Posts: 16
Joined: 02.11.2009. 17:15

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by pcelica »

Bas tako,
da Prnjavorska sva omladina ucini jedan progresivan pokret,ali omladina od struke i nauke,omladina od rada,sa sela i grada,nestranacka omladina....e to bi vec nesto bilo.
ta i takva mladost kojoj treba buducnost u ovom gradu imala bi podrsku sirokih narodnih masa ubijedjena sam u to.
sve ostalo je nazalost utopija.jezim se na apele mladih koji promovisu novo ruho starih partija,nije dovoljno samo promijeniti dres.
ako ikad budemo zaokruzivali ljude zbog njihovih kvaliteta a ne ograniceni na listu jedne stranke,tad cemo imati demokratske izbore.
kad budemo imali delegate i poslanike,koji imaju svoj posao a za sjednice dobiju samo dnevnice ,tada ce u tim tijelima sjediti ljudi koji zaista zele da rade i doprinose svojoj sredini,a ne da opstruisu i idu iz mandata u mandat a druga im plata hladno lijeze na racun.

pcelica
Posts: 16
Joined: 02.11.2009. 17:15

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by pcelica »

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet.
Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe. (Sri Chinmoy)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Ево старе теме, гдје смо исто покушавали што сада покушавају ДП-овци.

Подфорум МСД Прњавор и гдје се сада налазимо, неколико година након тога.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

banderas
Posts: 46
Joined: 01.08.2010. 11:18

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by banderas »

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Postod Franz » 31.07.2010. 23:07
Da se mene pita, a sva sreca pa se ne pita, ubio bih vas prvo od batina, sve vas koji imate u planu da se bavite bilo kakvim vidom politickih aktivnosti...
...cisto da se ne zanosite previse...da budete bar za nijansu manji moroni od prethodnika.

A mi kao narod treba iz korijena da mijenjamo nase stavove, zivotne navike. Porodica je stub drustva i ako unutar nje nesto ne ucinimo, tesko da ce meni bolje sutra donjeti neki, samo jos jedan u nizu, prodavac magle.

U svakom slucaju, od mene puno srecei jedno veliko JEBITE SE jer ipak je u pitanju samo politika, najstarija kurva medju nama.!

Cuj, demokratska bla bla bla i sva ta uvodna predizborna prica koju plasirate...zvucite kao samo bolje upakovani zlotvori.

Pitanje...gdje ste bili kad su SOZ, Vedran i ekipa skupljali pomoc za sirotinju sirom opstine?
Sad ko pacovi izbijate iz kanalizacija kad se pruza prilika da zasjednete u jednu od fotelja.

Mladi Prnjavora? A na celu bitanga od 6 kuka. Budale!

I da ne bude zabune, ovi sto trenutno sisaju narod na opstinskom nivou...ono je tek talog sa dna kace.

Dakle, samo porodica prvo pa onda bude MOZDA nesto od nas.
A to nesto, bojim se da je jos daleko jer definitivno se neko prokletstvo nadvilo nad nama.
Its too late to change events
Its time to face the conseque U pravu si Franc. Cuj sad ce "ovi neki novi"da nam srecu donesu.Ja mislim da je bolji ovaj talog sa dna kace nego "ovi neki novi"sto jos uvijek ne znamo koji i kakvi su.Imaju samo ove poruke gore navedene koje ,ruku na srce i nisu lose,i nista vise.......ali.....ma jok ..ja sam za talog. P.S. Daj nam malo vise tog oko porodice..Franc...to je to ..

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

banderas wrote: P.S. Daj nam malo vise tog oko porodice..Franc...to je to ..
Sta te konkretno zanima?
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Hirurg »

taj ranko i nije tako mlad ;) tu ste Franz vas dvojica ;) samo se pitam otkud da sad podrzava ogranak SDS a toliko je bio pristalica bivseg nam nacelnika ;)

banderas
Posts: 46
Joined: 01.08.2010. 11:18

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by banderas »

Pa centriraj ,malo to oko porodice.Na sto si mislio,kvalitet,kvantitet,sta li?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

:) Neka, ti si novi pa taman da upoznamo jos neciji nacin razmisljanja...ovdje sam vec dosadio ostalim forumasima svojim laprdanjem.

A i ako zelis da se diskutuje o nekoj temi kao sto bi bila recimo :"porodica i politika", otvoris novi topic, prikladnije je nego da kvarimo ovdje Rankovu predizbornu kampanju. :)
Its too late to change events
Its time to face the consequence

banderas
Posts: 46
Joined: 01.08.2010. 11:18

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by banderas »

pa recimo da sam primjetio da si po starom dobrom??? obicaju ispucao rafal po momcima i djevojkama onako iz prve.Zato te prozivam.Mozda da procitas ponovo te recenice,parole ili kako vec,sa pocetka teme koju su postavili.Ja licno nemem zamjerke za gore navedeno.U tvoim postovima primjecujem da si pun gorcine za stanje ,kako u Prnjavoru tako i sire. Primjrcujem da kod tebe polako,ali sigurno umire nada da nesto moze da se promjeni.Zao mi je ako je tako.POmenuo si porodicu kao stub drustva i to je tacno .Sto bi rekli "u sridu".Mislio sam da je malo obrazlozis.Ja cu ipak malo da sacekam prije nego se odlucim da ospem po "demokratama"kako neko rece.Razlog:pa zar moze gore od "taloga sa dna kace...........I da...Vedran i ekipa su pokusali i imali i moju podrsku.Ali za sad talog dominira a oni ga ljuljaju :?

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Osuo sam, jesam i to iz prve.
Dajem sebi za pravo tako nesto jer osjecam da ovim pozivom vuku kao i ostale, tako i mene za rukav...u prevodu traze nas glas.
Ne znam za druge ali moj glas je jako skup.
Pun jesam gorcine, dobro si primjetio jer znam koliko smo mi sa ovih prostora pohlepni, gordi a i isto tako nevjerovatno dobar narod. Nista postigli nismo a mogli smo...da ne vracam sad sat previse unazad navescu samo podatak ucenih ljudi koji su procjenili da bi nas srba danas bilo ravno 50 miliona da nisu nas zadesila ratna stradanja...a ubjedjen sam kao i mnogi drugi da jesmo mogli izbjeci dobar dio stradanja, na ovakav ili onakav nacin.
Evo nas danas tu gdje jesmo, na vjetrometini velikoj...znajuci i blizu istoriju, zivimo u zemlji koja meni licno ne obecava mirnu buducnost.
Okupirani smo, to se iz aviona vidi...ta koncentracija novopridoslih banaka u svim opstinskim centrima sirom zemlje su najbolji pokazatelj da nas je neko dobro presvukao.
A mi se bavimo dnevnim kvazi-politickim previranjima na lokalnom nivou...jasno je da tako necemo nista postici...em smo suvise mali narod kojeg i nema na mapi svjetskih poluga moci, em sto smo kao narod dozivjeli moralni sunovrat u pravom smislu te rijeci. Porodica? Vaspitanje unutar nje...zar se te vrijednosti njeguju u nas?
Dovoljno ti je malo prozujati kroz facebook profile nasih mladih sugradjana pa ces vidjeti na cemu smo, da nesto ne stima...a i crkva kao istorijska konstanta podvlaci kako su djeca ogledalo roditelja.
Finih ljudi ima svuda, tako i u nas. Ali to su obicno tihi ljudi, gotovo neprimjetni. Tome treba i teziti.

A ovi sto me vuku za rukav, sto mi obecavaju rjesenje rebusa preko noci, sit sam takvih za vijek vijekova.
Jedne prilike sam ovdje procitao jedan sjajan post od naseg forumasa Regeman-a gdje se otprilike nas lokalni politicar moze opisati ovim rijecima, a to su:

"A 'DJE SAM JA U TOME SVEMU?"

I prilozicu sliku jednog naseg punoglavca koji me neodoljivo asocira na gore navedene rijeci.

Image
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by regeman »

Franz ubada u sridu. Mislim nema se tu sta dodati. Niko od nas nije apolitican samo su ljudi gadljivi. Eto ja sam rekao Lepiru kad je mlatarao ovde sa pamfletima snsda iz 2008. da ce uspjeti super stvar ukoliko odrade pola od obecanog, i dan danas stojim iza toga. Medjutim, ima tu problem. Covjek poput Kalabica koji citav zivot ceka priliku da zavrne koji milion na opstinskom nivou dok on obavlja drzavnu vlast da dopusti saki mladih i obrazovanih da nesto mijenjaju? Ma daj otresao ih je kao slinu, doveo najgori talog pocevsi od Nikolica koji je tragikomedija da upravlja gradom i dize pare, i Tomas je tu jedini kontrateg, samo se pitam dokle, vjerovatno se i on preracunao i zajebao. Ima talenat za nauku a bavi se politikom sa indijancima i vrlo brzo ce morati odabrati ili ce iz politike nazad u nauku ili ce biti kao sef Dragojlo i Mile.
A inace kao narod nismo dobri Franc zajebao si se tu, pa glas se kupova za 20km prije par godina, mi smo stoka od naroda, i pola stvari koje smo dozivjelo smo zasluzili. Za komad asfalta i jedan posao na drzavnoj sisi bi 90 odsto ljudi prodalo dusu stranci.
Sto se tice DP bice zanimljivo vidjeti koliki ce biti prelet biti iz sdsa ako malo ozbiljnije zagrizu. Nova partija uvijek obecava, samo mi se cini da ce ovdje ovi mladi da izguraju stvar i pokupe glasove, a onda ce klapa sdsa i dpa da zajase a ove mlade da izguraju, vec vidjeno sa snsdom. Volio bih da se varam, licno sam cuo da ima tu stofa u dpu, ali kazem, pitanje je sta ukoliko ih zadesi sudbina crvenih kolega.
Ono sto mene iritira je to st ista klapa ljudi vlada...8 godina su bili Cavic, Kalinic i Ivanic pa Dodik, SPiric i Radojicic, pa sad opet prvi. Isti ljudi, iste ideje...

Inace taj post je od Aque samo sam ga ja ponovio :wink:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:mladi da izguraju stvar i pokupe glasove, a onda ce klapa sdsa i dpa da zajase a ove mlade da izguraju, vec vidjeno sa snsdom. Volio bih da se varam, licno sam cuo da ima tu stofa u dpu, ali kazem, pitanje je sta ukoliko ih zadesi sudbina crvenih kolega.
Ове Изборе ће млади да кикасју (мислим на ДП), неки дан гледам на К3 кандидате за Скупштину РС, Шики и Катарина . . .Шики ко Шики, мислим да није кадар да изнесе то у шта се упустио. Али политика је таква да свако може да буде кандидат. Друга је Катарина, мислим дјевојка је ОК, али што се тиче политичког агажмана ту је велика нула (по Изборном закону на листи треба да је минимум 30% жена, па су и њу зато ту ставили, у политичком жаргону то се каже "ту је јер је жена"). Мислим који ће ти ђаво свеска гдје ти пише то што требаш рећи (јер је имала неку свеску испред себе, док је давала интервју). Да се опет вратим младима. Школа и памет су једно, а начин да се дође до гласова је нешто друго.То "друго" се не учи у школи.Једноставно мораш кроз то проћи, да научиш. А занат к'о занат се краде, неће ти нико рећи која је то цака. Ако се узме у обзир да је прњаворски СНСД катастрофалан, да је гори од СДС-а када је СДС био најгори, можда ДП што се тиче самог Прњавора добије до неких 1000 или 1500 гласова и буде негдје у рангу са Партијом друштвене пропасти. СДС је у задње вријеме доста ојачао и консолидовао своје редове, колико то могу да видим и поред оваквог СНСД-а сигурно ће освојити убједљиву већину. На другом мјесту је СНСД, јер и овакав какав је, не гине му око 4000 гласова. И за треће мјесто ДП или ПДП. ПДП је странка једног човјека, као што је СНСД странка једног човјека. У ПДП-у је то Жуна у СНСД-у је то Киклоп. Два кума, одрађују посао. Мислим све у свему, биће то једни веома досадни и прљави избори. Ја ћу да гласам, али још увијек не знам за кога. Али знам да за ове које сам ту набројао, не пада ми напамет да гласам!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by regeman »

Да се опет вратим младима. Школа и памет су једно, а начин да се дође до гласова је нешто друго.То "друго" се не учи у школи.Једноставно мораш кроз то проћи, да научиш. А
Pa ima toga, moja poenta je da dok mladi kupe glasove i pisu programe- kakve takve, jedna te ista klapa koju si pobrojao konta i premislja kako da formira vlast i izvuce dobit, a to su sds, kiklop i pdp.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Hirurg »

SVI ZA BUCU I NJEGOVU PARTIJU on je covjek koji nema dlake na jeziku a takodje je nas sugradjanin koji nema sta da izgubi!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by vrsta8472 »

Слажем се. Буцо је показао на дијелу да има муда и аргументе! И још је наш форумаш :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Mi Mladi Prnjavora!!!

Post by Franz »

Tu se slazem sa vama. Mudonja u pravom smislu te rijeci.
Za njega bi se uvijek mogao baciti glasic.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

Post Reply