Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote: Ma nije to neka tajna :D samo je ovako interesantnije :) posto sam svejedno mislio da se povucem,odlucio sam da olabavim veo koji me je stitio,i da polako pustim da se sazna ko sam,nije interesantno da umrem od starosti :D lakse je kad te ubiju :smt005
Овако је интересантније. Да ми сазнамо ко си, одмах то не би било то. Тј. не би био мит. Фазон је што свако мисли да зна ко је Камиказа, и онда се онако "испод ока гледају" :smt002

KAMIKAZA wrote:Svejedno je,sutra ce da dodje stotine ovakvih ( u stvari mi ih vec imamo stotine,doci ce uskoro hiljade),Prnjavor ima potencijal,nije sve izgubljeno,najdraze mi je kad vidim da se u nas zelja za pravdom javlja i u male djece,to je fenomen koji je vidljiv samo u Prnjavoru,ne samo na forumu vec i u zivotu,u drugim gradovima ovog nema,jer na forumima su samo imucniji ljudi ili njihova djeca (kao i u nas),siromaci se bore da prezive,rade od 0-24h,ti imucniji sa sigurnim poslom,ili svojom firmom,nemaju interes ni zelju,da bilo sta mjenjaju.
Управу си. Прњавор је једна веома специфична средина. Има невјероватан људски потенцијал, који не зна да усмјери на праву страну. А та страна је развој општине, и подизање животног стандарда велике већине становника нашеопштине. Све се препушта стихији, и учмалој олигархији моћника. Који се са нама играју, као да смо ми група малоумних дебила! Све има свој рок трајања, па и то стање у којем се сада налазимо НАШОМ КРИВИЦОМ!
KAMIKAZA wrote:Tako je to u njih,ali ne i u nas,to nas i cini jedinstvenim,u nas se imucniji i te kako brinu za slabije ,to je Prnjavor.
Ту си управу, али само до неке границе. Суштина је да људи хоће помоћи, па сда били богатији или сиромашнији.
KAMIKAZA wrote:Imamo i fukara :D
Да, и то оне првокласне фукаре :!:
KAMIKAZA wrote:ali imamo puno vise ljudi koji su spremni da pomognu drugima,najvazniji pokretac je Prnjavor.info
Прњавор. инфо ме мјесто гдје се скупљају сви, многи само читају и не коментаришу. Али битно је да ти који читају, временом мјењају своју свијест. То је дуготрајан процес, али вријеме показује да даје резултате.

KAMIKAZA wrote:zato nekim strasno imucnim koji vide samo sebe a koji ne djele ovo misljenje ovaj forum strasno smeta. :wink: .
То је доказа, да све ово са овим сајтом што се ради, ваља и да даје резултате!!!

:D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:39, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

I želim da budeš s nama još duuuuugoooooo, da nas sve nadživiš I da I našoj djeci, kao I nama, budeš neko čije pojavljivanje s nestrpljenjem očekujemo. I, naravno, da ostaneš mit u koji svi vjerujemo.
Koliko je tebi povjerljiva godina, kad bi htjela da te KAMIKAZA nadzivi :?: :D Ja vjerujem da ce on zivjeti dugo kao gavran :D , al bas da nas sve nadzivi, ne znam :D to ti u svoje ime molim te :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Hvala,hvala,star sam vec sada ali ja sam se ucaurio , :D svima cu vam iz zahvalnosti cvijece svake godine na grob donositi :D
A kad se budem ponovo zenio zvacu vase unucice i praunuke sve na svadbu :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Ubio sam se trazeci,ali se isplatilo-
Posto se Ministarstvo saobracaja nije udistijilo da ni poslije skoro godinu dana odgovori,na moje pitanje,dali su svjesno ili nesvjesno zaboravili da postave znak obavjesti na ulazu u zemlju ili na neko drugo mjesto,pozvao sam neki broj koji su mi dostavili (prijatelji) i osoba,(muska :D ) mi je odgovorila,iako nezvanicno,da u BiH nije izmisljen takav znak,i ako ga neke zemlje imaju ne znaci da ga mi moramo automatski uvesti.A sto se tice paljenja svjetala,smatra da je to dovoljno objavljeno na radiju (koji niko u svjetu na zalost ne slusa)
Ali ja nebi bio ja da nisam uporan :D i evo produkta moga cunjanja.Pogledajte znakove obavjesti koje ima BiH u zakonu;a u stvari ih nije nigdje postavila.Znaci pod tackom znakovi obavjesti znak III-126,pa recite svoje misljenje,narocito me zanima misljenje vozaca koji su dolazili iz inostranstva i placali kazne . :wink:
http://www.auto-skole.ba/download/Znakovi.swf
ZANIMA ME ;DALI JE IKO VIDIO OVAJ ZNAK NEGDJE U BiH :D JA NISAM :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by murgo »

BiH nije izmisljen takav znak,i ako ga neke zemlje imaju ne znaci da ga mi moramo automatski uvesti.
A BiH hoce u EU? Prvo moraju politicari da procitaju zakon i nauce saobracajne znake koji su postavljeni na ulazu u EU! ili je bolje da ostanu gdje su...inace ta tabla nije postavljena ni na jednom ulazu u BiH koji sam ja do sada koristio...
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by VUK-RS »

Ako vozac vozi vecom brzinom od dozvoljene najcesce bude ovako:
Član 44.

(1) Na putu u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 60 km/h osim ako saobraćajnim znakom nije drugačije određeno.
(2) Na putevima u naselju, ako saobraćajno-tehnički elementi to omogućavaju, saobraćajnim znakom može se dozvoliti kretanje vozilom i većom brzinom od propisane u stavu (1) ovog člana.
(3) Na putu van naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od:
1) 130 km/h na autoputevima;
2) 100 km/h na putevima rezerviranim za saobraćaj motornih vozila i brzim putevima;
3) 80 km/h na ostalim putevima.
(4) Na putu van naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od brzine određene saobraćajnim znakom postavljenim na putu.


A kad dodje do naplate onda to izgleda ovako:
Član 237.
(1) Novčanom kaznom od 50,00 KM kazniće se za prekršaj:

3) vozač koji se vozilom na putu u naselju kreće brzinom koja je za više od 20 do 30 km na čas veća od dozvoljene brzine, odnosno vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je od 30 do 50 km na čas veća od dozvoljene brzine (član 44. i član 46. st. (1) i (2));
Član 239.

(1) Novčanom kaznom od 30,00 KM kazniće se za prekršaj:

8 ) vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je od 10 do 20 km na čas veća od dozvoljene brzine (član 44. st. (3) i (4) i član 46. st. (1) i (2));


Pitanje
Eh,sad nam treba dobar matematicar da izracuna koliku visinu kazne je duzan vozac da plati koji se vozilom na putu van naselja krece brzinom koja je od 20 do 30 km na cas veca od dozvoljene,a preksili smo (član 44. st. (3) i (4) i član 46. st. (1) i (2)); :lol:
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:39, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

povjerljiva wrote: Znaš li ti koliko će uopšte vrijediti ti postovi poslije, (daleko bilo) njegove smrti? :D
Nekome ce vrijediti puno, a nekome ce biti bitno da li su odstampani na tvrdom ili mekom papiru, znas, da moze s njima obrisati doope :D Tako je sve na ovoj planeti, nekome nesto vrijedi mnogo, a nekome nista. KAMIKAZA je legenda sto se mene tice, a opet tamo nekome drugom je neki obican loodak koji stalno nesto cuka po prnjavor.info :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by regeman »

E
h,sad nam treba dobar matematicar da izracuna koliku visinu kazne je duzan vozac da plati koji se vozilom na putu van naselja krece brzinom koja je od 20 do 30 km na cas veca od dozvoljene,a preksili smo (član 44. st. (3) i (4) i član 46. st. (1) i (2)); :lol:
Treba da platis po sopstvenoj savjesti. :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by JOKARA »

VUK-RS wrote:Ako vozac vozi vecom brzinom od dozvoljene najcesce bude ovako:
Član 44.

(1) Na putu u naselju vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od 60 km/h osim ako saobraćajnim znakom nije drugačije određeno.
(2) Na putevima u naselju, ako saobraćajno-tehnički elementi to omogućavaju, saobraćajnim znakom može se dozvoliti kretanje vozilom i većom brzinom od propisane u stavu (1) ovog člana.
(3) Na putu van naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od:
1) 130 km/h na autoputevima;
2) 100 km/h na putevima rezerviranim za saobraćaj motornih vozila i brzim putevima;
3) 80 km/h na ostalim putevima.
(4) Na putu van naselja vozač se ne smije vozilom kretati brzinom većom od brzine određene saobraćajnim znakom postavljenim na putu.


A kad dodje do naplate onda to izgleda ovako:
Član 237.
(1) Novčanom kaznom od 50,00 KM kazniće se za prekršaj:

3) vozač koji se vozilom na putu u naselju kreće brzinom koja je za više od 20 do 30 km na čas veća od dozvoljene brzine, odnosno vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je od 30 do 50 km na čas veća od dozvoljene brzine (član 44. i član 46. st. (1) i (2));
Član 239.

(1) Novčanom kaznom od 30,00 KM kazniće se za prekršaj:

8 ) vozač koji se vozilom na putu van naselja kreće brzinom koja je od 10 do 20 km na čas veća od dozvoljene brzine (član 44. st. (3) i (4) i član 46. st. (1) i (2));


Pitanje
Eh,sad nam treba dobar matematicar da izracuna koliku visinu kazne je duzan vozac da plati koji se vozilom na putu van naselja krece brzinom koja je od 20 do 30 km na cas veca od dozvoljene,a preksili smo (član 44. st. (3) i (4) i član 46. st. (1) i (2)); :lol:
Mislis li da je samo tu matematika potrebna. Sta je sa kaznom ako vozis do 20 km preko ogranicenja u naseljenom mjestu. To ocigledno nisi primijetio ili mozda jesi ?
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote: Mislis li da je samo tu matematika potrebna. Sta je sa kaznom ako vozis do 20 km preko ogranicenja u naseljenom mjestu. To ocigledno nisi primijetio ili mozda jesi ?
Ma pusti ga kraju,tu mu ne treba matematika :D zgrne babu sa haube koju je pokupio skupa sa kozama na pjesackom i dadne 10 € policajcu da pici dalje. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote: Znaš li ti koliko će uopšte vrijediti ti postovi poslije, (daleko bilo) njegove smrti? :D
:smt077 KO NE BUDE IMAO MOJE STIHOVE U ARHIVI DOCI CU MU U SNOVE :smt077 :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:39, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 00:31, edited 1 time in total.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 00:31, edited 1 time in total.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:40, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 00:31, edited 1 time in total.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:40, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

srbin janez
Posts: 296
Joined: 06.09.2008. 15:23

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by srbin janez »

x
Last edited by srbin janez on 18.10.2010. 00:32, edited 1 time in total.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:40, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

ovo je otvorena poruka svim najgorim njuskama
za sva vasa dela presudice vam ulica
:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023

Dokazi za sve dostupni javnosti. :!:[/quote]

Da li je ovo poruka i nasem dragom premijeru i ostalim ministrima :?:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:40, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

srbin janez wrote:Ponedjeljak, 21. juni 2010. godine
Osnovni sud u Banjoj Luci - pozicija sudije
Gatarić Vojislavka 10:30
Kako žena napreduje vidite šta je KARIJERA.Pametna žena,savremena ,kulturna,uspješna,
mnogo je doprinijela za razvoj,za dobrobit društvene zajednice,
za vladavinu prava i zakona .....
bla,bla,bla....
Ima jedna pjesma - Zna i Pera šta je karijera.
Na zalost stvarno neznam Vojislavku,ili mozda znam ali ne direktno,ako neko ima sliku neka salje,da se vise ne blamiram :D
Eto, da ne bude tajna par puta smo imali male prepiske,djeluje mi kao stabilna osoba,cak i simpaticna,mada ona o meni nema takvo misljenje, :D trazio sam od nje da se oglasi i da iznese svoje misljenje o svemu,nije posteno da je napadamo a da ona za to sve cuje od nekih tamo tracara :D za to nema ni potrebe,jer pristup ovdje je za sve dozvoljen.Odbila je,mogu je donekle i razumjeti,ipak je ona javna licnost,pa je mozda malo i nezgodno,ali onda kao javna licnost mora i da pretrpi sve ovo ovako kakvo jeste.Mene bas nesto ne voli :D ne mogu da promjenim to,ali mogu da joj ispunim zelju,i pozdravim Bucu,evo kompletnog posta,nije red da pravim rezance i izvlacim djelove,jer tako post izgubi smisao. :wink:
POST JE ODLEZAO MJESEC U ARHIVI :D nisam mislio da ga saljem dalje,ali molba je molba,inace moje postove cuvam samo za sebe :wink:

Vojislavka Gataric 16. Mai um 21:43 Je ... ko je ko.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by regeman »

Možda se opet nekad vremena promijene.
Nekad :lol:
Pa tek je otisla a vec je zeljna povratka :lol: . U pravu je kamikaza, ovi nasi vjeruju samo u marku, a jos malo ce u dolar ili jen posto evro pada :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Post Reply