Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by aquarius »

Nikakvo čudo da kriminalci slobodno hodaju ulicama, kad oni koji zakon donose i oni koji ga sprovode ( ili bi barem trebali ) isti dramatično krše.
Pa javna je tajna da su najveći narko-dileri u Banja Luci uprvo ispektori banjalučkog CJB-a.
Imaju svoje provjerene dilere koje po potrebi mjenjaju. Od svake veće zaplijene narkotika dobar dio završi upravo u njihovim štekovima i distributivnim lancima.
Čak ni fora sa prjemještajima u druge Centre ne pije vode, jer se braća jako brzo " utale ".
Žao mi je samo onih policajaca i pripadnika bezbjednosnih agencija koji zbog poštenja i čistog obraza ili leže pod zemljom ili lašte klupe po biroima, sudnicama i ostalim socijalno-penološkim institucijama.
Prije par godina pompezno je praćeno osnivanje Specijalnog tužilaštva RS pod rukovodstvom Miodraga Bajića. O rezultatima prosudite sami iz informacija koje sam proguglao :

" Ukupan broj predmeta na kojima je radilo Specijalno tužilaštvo u prošloj godini je 214, podignuto je 12 optužnica protiv 37 lica, od čega se pet optužnica odnosi na organizovani kriminal, četiri na najteže oblike privrednog kriminala i tri na ostala krivična djela. " - Miodrag Bajić - Fokus , 02.03.2009

" Specijalno tužilaštvo Republike Srpske podiglo je optužnicu protiv 13 osoba osumnjičenih za organizovani kriminal, odnosno za neovlaštenu proizvodnju i promet opojnih droga i nedozvoljenu proizvodnju i promet oružja ili eksplozivnih materija, saopšteno je iz tog tužilaštva...

... Svi su osumnjičeni da su od njima poznatih osoba neovlašteno kupovali, držali i prenosili, te posredovali u prodaji i kupovini heroina, kokaina, marihuane, skanka i psihotropne supstance tetrahidrokanabinol... " SRNA , 25.03.2010.


" Specijalno tužilaštvo RS-a predložilo je pritvor za smijenjenog v.d. direktora Investiciono-razvojne banke RS-a Bojana Golića, banjalučkog biznismena Milu Radišića i još dvije osobe, koje su osumnjičene za organizirani kriminal, snižavanje cijena akcija i nezakonitu prodaju državnog kapitala Medicinske elektronike Banja Luka. Pritvor je zatražen i za bivšeg šefa Odjela za upravljanje hartijama od vrijednosti IRBRS-a, v.d. direktora Medicinske elektronike Željka Katalinu, dok je Nikica Bajić, šef Odjela za plasmane privrednim subjektima i član Upravnog odbora Medicinske elektronike, poslije saslušanja pušten da se brani sa slobode, javlja Fena. " FENA, 24. marta 2010

Podaci su poražavajući jer sve ove " kapitalne " akcije nisu u bitnoj mjeri doprinjele sigurnijem i bezbjednijem okruženju i " vladavini zakona " o kojima su političarima i nabijeđenim legalistima puna usta.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

aquarius wrote:Nikakvo čudo da kriminalci slobodno hodaju ulicama, kad oni koji zakon donose i oni koji ga sprovode ( ili bi barem trebali ) isti dramatično krše.
Pa javna je tajna da su najveći narko-dileri u Banja Luci uprvo ispektori banjalučkog CJB-a.
A u Prnjavoru :?: :?: :?: :shock:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

:D Oces ti Magyar batine :D kakva su ovo pitanja :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by regeman »

U svom postu sam greskom rekao da onaj doktor treba da tuzi policiju. Nazalost, nisam se dobro izrazio, nisam mislio svu policiju vec par guzonja koji ove Culume redovno pustaju na slobodu i koji se tale sa njima kao i par gradskih funkcionera i sudija. Ima u svakoj bransi grupica koja ovom narodu sise krv lagano.

Inace ovo sto je aqua iznio, ovi podaci su tragikomedija.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

KAMIKAZA wrote::D Oces ti Magyar batine :D kakva su ovo pitanja :P
Ma jok, kakve batine. Pa Prnjavor je cist grad, zdrava okolina, nema toga kod nas u Prnjavoru. To sam ja onako napisao. Izgleda da je i kod nas javna tajna aaaaaaaaa ? :?: :?: :smt002
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Danas sam nesto poetican :smt005

"Al' tirjanstvu stati nogom za vrat,
dovesti ga k poznanju prava
to je ljudska dužnos' najsvetija!" (Gorski vijenac)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:41, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

povjerljiva wrote: Jedan dio je sređen, sad još samo malo strpljenja pa će se srediti i ovaj drugi. Samo malkice, malkice strpljenja i prodisaćemo. :wink:
Ne znam stvarno sta vas to toliko gusi! :P
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:41, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:41, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:41, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

PO PRVI PUT U MOM ZIVOTU SAM OSTAO BEZ RIJECI :shock:
Sad se svi pitate kako to tebi da se desi :D eeee pa sad je red da i vi malo zanijemite,a evo zasto.
Jutros sam u postanskom sanducetu nasao jednu zutu ceduljicu od DPD,kontam neko mi poslao paket,neka zajebancija,i odem ja da ga podignem,kad tamo procedura kao da paket sa atomskom bombom treba da preuzmem,potpisa stotinu :D taman ja malaksao od potpisivanja,ocekujem onako da dobijem nesto dzabe,pa makar i kartonsku kutiju,kad mi ona sluzbenica pruzi plavu kovertu, :shock: kad umro nisam,reko opet neka trazi djeciji doplatak :smt005 ali vidi vraga,pismo je iz Prnjavorskog suda,kontam neka nasa trazi doplatak,pitam jel moze da se vrati,kaze ona teta :D e nemozeeee,uzeo si,valda cim uzmes ono gubi garanciju. :smt005
Donesem ja kuci,ali mi se ne otvara,ko zna sta je,da bacim,ma necu moci da spavam danima,da otvorim,ma necu moci da spavam mjesecima :D i skontam ja,tuzio me Vodovod 100% zato sto im nisam dao potpis da mogu kopati po mojoj zemlji,e bas cu da otvorim.Otvorim ga ja i imam sta da vidim,nije vodovod,nije doplatak,strasna stvar se desila,ja sam od svog zivota,ako se moze tako nazvati,vise od 33 godine bukvalno potrosio,na lajanje na drzave i sisteme koji su nas pratili kroz nasu bjednu istoriju.Otislo je sve u nepovrat,nisam nikad nista za sebe trazio,valda sam mislio da necu nikad nista ni dobiti,da sam onaj,sto bi narod rekao,donji,bunio sam se,ali nisam nikad smio da kazem ja sam taj,i ja hocu to,jer bi onda svi znali i prosao bi kao i u skoli kad su saznali ko sam,svi su me vukli za usi i solufe.
Nisam nikom nikad rekao ime i prezime,kao da ga nisam ni imao,bio sam to sto jesam,pomagao sam drugima ako je islo,ali sebi nisam mogao pomoci,to sve je ostavilo posledice,postao sam identitet bez identiteta,do sada je bilo tako,ali sad sam to ja, imam ime i prezime koje cu javno da objavim u augustu,ako bog da da budem ziv. :D
Ova tema je ucinila svoje,SUD u Prnjavoru je prvi SUD u BiH koji je poslao nekome pismo ili poziv za sudjenje u inostranstvo,poslali su ga meni,prvi SUD u nasoj zemlji koji postuje zakon i proceduru koja vazi u ostatku svjeta je nas SUD
PONOSAN SAM JA SAM IZ PRNJAVORA !!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

OD SILNOG UZBUDJENJA SAM ZABORAVIO DA SE ZAHVALIM :D vidi mene ja se zahvaljujem :D Hvala gospodji Svraka Panic,sto mi je vratila povjerenje u institucije,i u sistem u cjelini,mislio sam da su institucije kao njive koje je zahvatio korov,a znamo gdje je korov tu djetelina ne raste,vec samo korov,u nas (hvala bogu) je spricanje uspjelo :smt005 jos jednom se moja teorija o mladim neiskvarenim ljudima obistinila.
Ne znam dal cu da se pojavim na zakazanom terminu,nisam do sada razmisljao kakve su posledice,mislim na to dal je bolje da platim 30 KM kazne i sudske troskove ili da me uslika neki paparaci pred sudom :smt005 ali strasno mi je drago sto sam uspio da ubjedim nekoga pa makar i na ovako brutalan nacin,da se okrene i pogleda u narod,jer mi sitni ljudi,smo zeljni pravde,sve sto nam fali u zivotu nadoknadimo na neki nacin,ali kad nepravda zavlada,svi uspjesi bivaju pokopani od nekog nazovimo neuspjeha.Tesko je kad se covjek osjeca gradjaninom drugog reda,svako se ponekad treba staviti u polozaj od tih ljudi,nevazno dal se radilo o nasem lokalnom siromaku,kao sto je to bio onaj covjek sa vektrom sto sam ga pomenuo u predhodnoj prici ,koga je maltretirao drugi policajac,dok je ovaj meni trazio nacin da uzme 30 KM ,ili stranac koji je pun para ali i pun gnjeva jer ga od Klasnica do Prnjavora ustavi 3 patrole,i izmisljaju mu prekrsaje,jer znaju da ne postoji nacin da se odbrani.Nevazno sta je taj na drugoj strani,bogatas siromak,gastarbajter,ili,ili,ili,treba gledati u njemu covjeka,jer ako mu nameces krivicu,a on zna da nije kriv,nanosis mu bol,jer covjek ima dusu i ponos,ako neprestano mora da se povlaci i pristaje na to da je kriv iako nije,on gubi svoje dostojanstvo,sam sebi postaje covjek drugog reda,zato jednako treba da se bore za pravdu, Sudije i Policajci,kao i svi gradjani u cjelini.To je moje misljenje,svoj cilj sam ispunio sa tim sto sam se izborio da mi se posta dostavlja na moju adresu,adresu na kojoj mi je registrovano vozilo,znam da zasluga nije samo moja :D ali sa pravom se danas mozemo pohvaliti da imamo naj tolerantniji ,naj fleksibilniji,i da se dio radnika,nadam se veci,moze svrstati u naj korektnije u BiH. :smt023
A evo zasto,naj lakse je gospodji Svraka Panic ili onome ko je taj dan bio tamo,bilo da moje nepojavljivanje na sud protumaci ,onako kao sto je to pisalo na pozivu,ako se ne pojavi odustaje od zalbe,i da zakljuci slucaj,sam ja sam se iznenadio da nije bilo tako,zato sam danas po prvi put siguran da nas grad ima buducnost,da nije sve trulo kako sam ja godinama mislio ,i posto sam strasno grijesio,razmisljam ozbiljno da podnesem ostavku,jer Kamikaza je za narod,pored svega i prorok :D a prorok koji tako grijesi ,zasluzuje nogu u du*e :D
Nas grad ima buducnost !!!!
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by murgo »

Kami, pazi da ne oberes bostan na sudjenju...poz
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by vrsta8472 »

Нормално да те је позвала на Суд, када је овдје јавно прозиваш :D

Или је можда један наш форумаш, мало ту помогао да се све то одради како ти хоћеш :smt001

:smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Vjerovatno ima i jednog i drugog :D ali moramo priznati da je napravljen jedan veliki korak ka Evropi :D dobro mozda sam ja sa time napravio dva prema Tunjicama :smt005 ali napredak je veliki.
Pravo svakog slobodnog gradjanina je da bude pravovremeno i pravilno informisan,pogotovu u ovakvim situacijama, nisam ja nikad rekao da je neko u nas kriv direktno,jer ni oni nemaju mogucnost da izmjenu stogodisnje navike i formulare.Na plavom pisamcetu sam procitao i sledece:
Posto se primalac nije zatekao na mjestu gdje se dostaljanje pismena imalo da izvrsi,dostavljanje je izvrseno predajom pismena odraslom clanu domacinstva primaoca-nadstojniku zgrade-susjedu-licu zaposlenom na istom mjestu----------Posto je primalac odnosno clan njegovog domacinstva odbio prijem,pismeno je dostavljeno u stanu-radnom mjestu (PRIBIJENO NA VRATA STANA ODNOSNO PROSTORIJE GDJE JE PRIMALAC ZAPOSLEN) DANA---- U--- CASOVA---------
Mislim da je iz ovoga jasno da stvar nije greska u nasem Sudu vec u samom sistemu,koji mi mali smrtnici ne mozemo izmjeniti.Po sto puta sam procitao ovo :"PRIBIJENO NA VRATA :D jer ako se uzme u obzir da ima ljudi koji jednom godisnje dolaze na mjesto rodjenja a koje ujedno vazi za mjesto boravka,onda njegova vrata kad dodje na godisnji odmor izgledaju kao oglasna tabla. :D

Nego sta vi mislite ,smijem li ja sada da se pojavim na taj sudski termin ,jer kako sam ovdje zakuhao svejedno cu da izgubim,mislim da je bolje da ne izlazim taj dan iz podruma ? :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:
Nego sta vi mislite ,smijem li ja sada da se pojavim na taj sudski termin ,jer kako sam ovdje zakuhao svejedno cu da izgubim,mislim da je bolje da ne izlazim taj dan iz podruma ? :D
Сасвим "случајно" сам сазнао, ко ти је омогућио то твоје право да добијеш на адресу позив за Суд :smt001

А ти сада, буди џентлимен па отиђи. У сваком случају, форумаши ће ти помоћи. Јер има доста анонимних форумаша, који ето једностав хоће да ти помогну :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

:D Predpostavljam ko je :D hvala-hvala-hvala,samo ja ipak mislim da ce me gospodja Svraka Panic docekati rasirenih ruku :D prstiju napetih,spremnih da me svakog momenta uhvate za gusu,neznam samo dal imam pravo da trazim prije suocenja da se nokti osisaju sudiji i tom policajcu :D
Pitam se jesam li ja ovo gore dobro procitao-Dzentlmen :D pa hajde da budem i to malo,idem 100% ,ako se ne vratim recite svima da me je pojeo mrak,jer sam tjerao pravdu i nisam htio da platim 30 KM :D samo nemojte da im kazete da sam radio na tom bjednom zapadu za jos bjedniju platu od par hiljada €,necu da me ljudi bas toliko zale i oplakuju,dosta je bilo ovom napacenom narodu vodenih stihija,sad im samo fali poplava izazvana suzama forumasa :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

JOKARA
Posts: 739
Joined: 25.04.2009. 18:35
Location: Prnjavor

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by JOKARA »

KAMIKAZA wrote::D Predpostavljam ko je :D hvala-hvala-hvala,samo ja ipak mislim da ce me gospodja Svraka Panic docekati rasirenih ruku :D prstiju napetih,spremnih da me svakog momenta uhvate za gusu,neznam samo dal imam pravo da trazim prije suocenja da se nokti ososaju sudiji i tom policajcu :D
Pitam se jesam li ja ovo gore dobro procitao-Dzentlmen :D pa hajde da budem i to malo,idem 100% ,ako se ne vratim recite svima da me je pojeo mrak,jer sam tjerao pravdu i nisam htio da platim 30 KM :D samo nemojte da im kazete da sam radio na tom bjednom zapadu za jos bjedniju platu od par hiljada €,necu da me ljudi bas toliko zale i oplakuju,dosta je bilo ovom napacenom narodu vodenih stihija,sad im samo fali poplava izazvana suzama forumasa :smt005
Do sada nisam htio pisati na ovoj temi ali evo konacno da i ja kazem nesto iz svog ugla.
Kao prvo Kami mislim da ti gospodja Panic-Svraka nece zamjeriti jer si u jednom od postova napisao da mozda naslov i nije dobar, nego da bi se mozda trebao obratiti predsjedniku suda ili visokom sudskom i tuzilackom savjetu, tako da mislim da ce razumjeti da je naslov cisto zbog umjetnickog dojma.
Takvih slucajeva kao tvoj ima jos ali ljudi kojima se to dogadjalo nisu na forumu tako da javnost sa tim nije upoznata.
Prije ovoga da sam napisao bilo sta kako sud funkcionise ili kakva je praksa odnosno sta je po zakonu vjerovatno bi bar nekoliko forumasa graknulo "Sta ih branis" i sl.
Problem kod ovakvih tema je sto se iznose vidjenja samo jedne strane, najcesce druga strana ili nema pojma sta se pise ili nema priliku da odgovori tako se stice iskrivljena slika. Svakako nije mi zelja da kazem kako je sve idealno ili kako sve super funkcionise. Cinjenica je da smo svi osjetljivi na finansije pa kad neko u ime zakona sa pravom ili bez njega gura ruku u nas dzep poludimo,cesto bez argumenata.
Evo napisacu vam jedan istinit dogadjaj, naravno bez imena. Ovako cesto razmisljamo, a razmislite jesmo li u pravu.
Otac i sin mu policajac zapoceli raspravu.
Da bude vece zlo otac penziju zaradio u inostranstvu.
Kaze otac sinu, ruzeci ga, ti neki dan naplati Marku kaznu za brzinu. Kaze mu sin pa sta jel vozio brzo ( nemam pojma da li je brzina u pitanju ali to nije ni bitno )
Ma jest on vozio brzo ali znas da je radio kod mene na kuci ( otac nesto renovirao i angazovao tog Marka )
Dobro kad je radio kod tebe na kuci jel radio dzabe ili si mu platio?
Kaze otac platio sam mu ali znas nema smisla !
Svi znate za brdo ovakvih slucajeva ali se niko ne osvrce na to kad dodje red na njega da plati. :D
Procijenite sami ima li smisla ili ne.

Ja kod Vedrana slikao zub i to dva puta, covjek uredno naplatio i ja stvarno mislim da je to u redu. Dakle zasto bi se Vedran trebao ljutiti na mene kad ga uhvatim da ulicom Cara Dusana, biciklom ide u suprotnom smjeru. ( Naravno opet se salim, njmu bi oprostio da ne obrise sve moje postove )
Cao narode neka samo sve ide po ZAKONU !!!
Last edited by JOKARA on 06.06.2010. 22:50, edited 1 time in total.
Свако зна своје, милиција свачије !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

JOKARA wrote: Cao narode neka samo sve ide po ZAKONU !!!
Ovo mi se svidja ,sve po zakonu, :D nije ovdje u pitanju neka bjedna kaznica od 30 KM,samo lud covjek i ja :D bi se i upustili u raspravu o tome,a kamo li u sudski proces koji moze da kosta pedesetak puta vise.Ali ima nas svakakvih :D a najmanje pametnih, u mom slucaju sam vec naveo,momci su maltretirali drugog djecka,grijesim,drugi policajac je maltretirao drugog djecka,a u meni je to izazvalo revolt,neznam zasto je bilo i ne mjesam se,nisam htio ni da pominjem ime policajaca,jer sam ubjedjen da bi to imalo negativan efekat,ne po mene vec po njih.Da sam rekao taj i taj je uradio tako,ovdje bi nastao haos,svako ima svoju pricu,pocelo bi pljuvanje,a mi nismo tu zbog toga,mi necemo da pravimo gore vec bolje.Mi u stvari svi hocemo da nam sutra bude bolje,da prestanemo da se djelimo,na dobre i lose,da jednostavno svi postanemo dobri. :D A to mozemo samo ako postujemo zakone,,ja ih postujem,evo neka neko kaze kad me je vidio u gradu da divljam,ili da vozim bez pojasa ili,ili,ili,jedini prekrsaj koji ja pravim (svjesno) je taj sto ne placam parking,jednostavno necu,platit cu kaznu policiji,ali njima necu da dam marku,jer se ne slazem,a i nije me niko ni pitao,da na parkingu u mome gradu stoji automat od nekih suga (ovo je s" :D ) iz drugog grada ili drzave,ovo je moj grad,gradjen je rukama mojih sugradjana i ako nismo mogli sami da organizujemo naplatu,trebalo je da ostane besplatno kao i prije,ali ocigledno da neko ima siri interes u tome,i ja kao smrtnik nemam sansu da se suprostavim,osim da odbijem da platim,pa kako prodjem.Znaci samo to grijesim,vozim po ogranicenju,ne zbog kazne,vec zbog moje i vase djece (ne kazem da sam takav bio nekad :) ) jer ne zelim da dam los primjer mojoj i vasoj djeci,hocu da svojim primjerom njima dam signal a ujedno sebi zadrzim pravo da ih kritikujem.Kad mi se vozi brzo ja idem na stazu i tjeram ,zato mi i jeste krivo kad me neko kazni,zasto,jer imam druge oznake na autu,zar je to kaznjivo ? :?
Imao sam sukoba sa nasom policijom nekad,evo da kazem dva puta sam pravio prijave kod unprofora,jer su prevrsili granice
Neki muzgo izbjeglica mi je zgrabio kljuceve i stavio sebi u dzep :D poslije se u prepirci sa mnom uhvatio za pistolj i to pred svjedocima,kad je njegov nadredjeni odbio da reaguje,naravno zalio sam se onom ko je tada bio nadlezan.Drugi put sam zaustavljan za manje od 30 minuta u gradu 5 puta,i svaki put ista procedura,pretres svega do sijalice i zavoja,policajac mi je rekao isto pred svjedocima da moze da mi naredi da trcim za autom do SUPa ,stavio je moje dokumente sebi u dzep i zajebao se.Znam i ja da nisam perfektan ,ali sta bi vi uradili na mom mjestu,pustili konja da likuje ili mu pokazali kako je po zakonu,zakonu koji on treba da zastupa i provodi,ali i postuje,a ne da ga prepravlja onako kako on to zeli,ako ga ja postujem mora i on.To su slucajevi gdje sam se zalio nekome.
Imao sam stotinu prepirki,placanja kazni itd ,jer nije problem doci sa zapada do Gradiske,problem je proci od Gradiske do Prnjavora ,tu te samo babe iz stale sto ne zaustavljaju i naplacuju kazne,cim vidis patrolu kazna,pa javi kolegi pet kilometara dalje ako si platio bez pogovora,pa i on,onda ako opet sutis eto iduceg itd.Jednoc mi je u Gradiskoj naplatio za preticanje sa desne strane,vozilo je ispred mene na pedeset metara skrenulo lijevo i ja sam jednostavno prosao,nisam ni blizu njega bio,ali on je stavio pasos u dzep, naravno znao je da samo 100 metara dalje ne mogu bez njega, a djeca zena,vrucina,i daj pare iako kuhas u sebi,obicno oni vrebaju kad vide da si posao na put,onda kozu deru,jer si i onako knap sa vremenom. :? Ma imao bi ja vama o tome pisati 100 godina ali dosta je.. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

Znas kako Kami, ti da si ovdje, i da imas domace tablice ne bi morao da se sikiras :D Da policija zna da si ti legenda prnjavorskog foruma oprostili bi ti sve prekrsaje :smt005 E, ali posto ne znaju jbga. Moras da obznanis ko si da bi stekao privilegije :smt005
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:42, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:
JOKARA wrote: Cao narode neka samo sve ide po ZAKONU !!!
Ovo mi se svidja ,sve po zakonu, :D nije ovdje u pitanju neka bjedna kaznica od 30 KM,samo lud covjek i ja :D bi se i upustili u raspravu o tome,a kamo li u sudski proces koji moze da kosta pedesetak puta vise.Ali ima nas svakakvih :D a najmanje pametnih,
Види ово

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Franz »

KAMIKAZA wrote:nije problem doci sa zapada do Gradiske,problem je proci od Gradiske do Prnjavora
Potpisujem.
Its too late to change events
Its time to face the consequence

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote:
Ma znaju oni sve! :wink: :D Ko ne zna nek pita i saznaće! :wink: I, stvarno, vrijeme je da obzaniš ko si. Kako ćemo ti odati priznanje i delegirati te za nagradu (književnu i za mir), ako ne znamo ko si?! :smt002
Ma nije to neka tajna :D samo je ovako interesantnije :) posto sam svejedno mislio da se povucem,odlucio sam da olabavim veo koji me je stitio,i da polako pustim da se sazna ko sam,nije interesantno da umrem od starosti :D lakse je kad te ubiju :smt005
Svejedno je,sutra ce da dodje stotine ovakvih ( u stvari mi ih vec imamo stotine,doci ce uskoro hiljade),Prnjavor ima potencijal,nije sve izgubljeno,najdraze mi je kad vidim da se u nas zelja za pravdom javlja i u male djece,to je fenomen koji je vidljiv samo u Prnjavoru,ne samo na forumu vec i u zivotu,u drugim gradovima ovog nema,jer na forumima su samo imucniji ljudi ili njihova djeca (kao i u nas),siromaci se bore da prezive,rade od 0-24h,ti imucniji sa sigurnim poslom,ili svojom firmom,nemaju interes ni zelju,da bilo sta mjenjaju.Tako je to u njih,ali ne i u nas,to nas i cini jedinstvenim,u nas se imucniji i te kako brinu za slabije ,to je Prnjavor.Imamo i fukara :D ali imamo puno vise ljudi koji su spremni da pomognu drugima,najvazniji pokretac je Prnjavor.info,zato nekim strasno imucnim koji vide samo sebe a koji ne djele ovo misljenje ovaj forum strasno smeta. :wink: .
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply