Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Onda ih je trebalo kazniti ,zato što več kad su obili zašto nisu opljačkali više, sohdno djelu obijanja ,što u stvari govori da s radi o amaterima, ili su to radili iz gole nužde.
Lako je kazniti one što obijaju, ali šata je sa onima što kriz vrata otvorena vrata iznose,oni ne obijaju, oni to rade s papairima, u tome i jest tuga što se kokošari kažnjavaju, a pravim lopovima se teško dokazuje učinjena djela,o tome ja i govorim.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by dkrajina »

Ako su vrata otvorena to je pozajmica a ne pljacka.
Zato vrata treba zakljucavati.
zivot je surov

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Vrata se zaključavaju zbog poštenih, lopovi ih i te kakao znaju otklučati.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

dkrajina wrote:Sta je nema komentara?
Prijatelju, nisam ti ja potparol pravosudja. Ne znam kakav komentar od mene ocekujes. Zapravo, ne znam u vezi cega ocekujes komentar. Ja sam pisao da je Ivic korektan sudija. To zaista i mislim. Prije 17 godina Ivic uopste nije bio sudija. Kakve veze onda ima moje pisanje sa slucajem koji si ti naveo? A za pitanja kao sto je tvoje postoje advokati. Ljudi od toga zive. Odes kod nekog od njih po pravni savjet, on ti uzme 200 KM za 10 minuta razgovora, i otvori ti vidike. Ja i nisam pravnik, ja sam hemicar.

S druge strane, tvrditi da je neko osudjen, a nije ni pozvan na rociste, potpuno je neutemeljeno. Neka vam svima o tome isprica Kamikaza iz svog iskustva. Pa on je u Njemackoj dobio poziv na rociste (pravio se blesav i poziv nije htio da primi ovdje, jer mu je prijavljeno prebivaliste u Njemackoj), a da ga ne dobije neko ko zivi i radi u Prnjavoru. E, sad, postoji opcija, ako si pozvan na rociste, a ne dodjes, to ti je kao da si krivicu priznao, i odglasavas se krivim **zbog propustanja**. Tako pise u zakonu, nije to samovolja sudije.

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by dkrajina »

Prije vise od 17 god.
A sigurno je da ako nisi na rocistu donji si.
Pravni savjetnik mi besplatno kaze da nista ne mogu protiv suda,jedino resenje je Strazbur.
Vidjecemo.
zivot je surov

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:
S druge strane, tvrditi da je neko osudjen, a nije ni pozvan na rociste, potpuno je neutemeljeno. Neka vam svima o tome isprica Kamikaza iz svog iskustva. Pa on je u Njemackoj dobio poziv na rociste (pravio se blesav i poziv nije htio da primi ovdje, jer mu je prijavljeno prebivaliste u Njemackoj), a da ga ne dobije neko ko zivi i radi u Prnjavoru. E, sad, postoji opcija, ako si pozvan na rociste, a ne dodjes, to ti je kao da si krivicu priznao, i odglasavas se krivim **zbog propustanja**. Tako pise u zakonu, nije to samovolja sudije.
Ovo je tacno sto Svraka kaze,mozda je malo nejasno ali stvarno je tako,ako ti nije urucen poziv onda ne mogu da te osude,ali ako si primio poziv onda moras da dodjes ili bivas osudjen i kaznjen za nedolazak,imas pravo da otkazes rociste ili da posaljes zakonskog zastupnika.Zasto je nejasno,pa na koverti stoji:"licno u ruke,ukucanu,komsiji (ili kao u mom slucaju jer neznam da je to normalno,pise,) ubaciti kroz ogradu."
Sta se podrazumjeva pod urucenom postom ja neznam,ali po meni ni jedna od ovih opcija osim prve,nije u redu,neznam dal je bilo jos nekih opcija,morao bi pogledati kovertu,ali sud se nebi trebao igrati sa tako necim jer medjunarodno pravo ne poznaje opciju :"ubaci kroz ogradu",moj pas Lesi nezna da cita iako sam se trudio da mu objasnim ko je bio Vuk Karadzic. :D Urucena posta za rociste je tek onda urucena kad primaoc licno potpise,izuzetaka ima i na zapadu,ali samo onda kad je pismo licno ubaceno od sudskog zastupnika u sanduce,tada se smatra urucenim i bez potpisa,imao sam i taj slucaj,htio sam da eskiviram i docekam zastaru,falilo mi je nekih 18 dana,nisam dizao preporucenu postu, :) ,ali dzaba,uvale ti u sanduce i gotovo,izuzetak jer se sudim sa drzavom,ostalo sve je svuda preporuceno i potpis.
Ovo sto je rekao da sam se pravio blesav :D nije u pravu,ja sam blesav i ne pravim se,samo sam iskoristio svoje pravo da dobijem postu na adresu boravka,i na adresu na kojoj je bilo registrovano vozilo sa kojim sam navodno pocinio prekrsaj,to pravo koristi svaki gradjanin pa sam ga i ja iskoristio. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

U mom slučaju sve se sastalo i poklopilo,i procedura , suština i sudija koji je sudio pod pritiskom.
Napominjem ,tužena sam tobož za klevetu, jer sam negdje na partiskom sastanku rekao za neke ljude da su lopovi, i da su krali,što i dans evo javno tvrdim,ne da su karali, već idalje kradu.
Naravno pošto sam prozvao lopove, lopovi me tuže za klevetu i uz pomoć lažnih svjedoka me tuže,svjedoka koji nisu ni bili na stranačkom sastanku,što je paradoks nad pardoksima, jer dans aljudi jedni drugima kažu da su lopovi, ne na stranačkim satancima, već na televizijama pred milionskom gledalištem
Prvi sudija koji je zaprimio tužbu protiv mene, sudija Lidija Lonačarević,na moju pismenu izjavu ovu tužbu naravno kategorički odbacuje jer je politički motivisana,
Kriminalna prnjvorska grupa/desetak lopova/ željna moje političke eliminacije ne odustaje,i podnosi ponovo tužbu sa izmišljenim svjedocima,koju ovaj put zaprima sudija todorov mali,koji takođe uviđa da se tu radi o montiranoj političkoj tužbi,sa političkim motivom,istu odbacuje i šalje meni rešenje da je tužba protiv mene odbačena i da se više ne vodi spor pred ovim sudom.
Zločinačko udruženej mojih političkih protivnika ne odustaje, i tada dolazi do onoga ,što je poražavajuće,todorov mali poništava svoju sopstvenu odluku kojom je mene obavjesti da je tužba neosnovana i odbačena i postupak pred sudom po tom pitanju odbačen ,istu pod pritiskom zločinačko lopvske prnjavorske grupe,već odbačeni postupk vraća u proceduru i bez mog znanja zakazuje glavno ročište na kojem zbog neadekvatno uručenog poziva ne prisutvujem, i to koristi kao alibi da me kakako se ono nardoski kaže debelo novčano odere, donsi konačnu presudu bez prava žalbe.
Ovome je dalje suvišan svaki komentar,ali neću ni ja više sjediti skrštenih ruku,ćeraćemo se još što bi Mataiaj Bećković rekao.
Ja sam jedna među rijetkim osobama koja je osuđena u odsustvu za verbalni delikt,koji se podveo pod klevetu,koja nikad nije utvđena i dokazana sem na partiskom sastanku,koju evo je javno potvrđujem da sam je na osnovu podataka iz policije kao takvu koristila.
Da stvar bude još apsurdnije, isti ti koje sam prozvala lopovima su ponovo, poslij svega ovoga bili predmet policiske istrage, protiv koji se nikad nije ništa pokretalo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Mislim da je ovo trebala biti interna stvar vase stranke,i da se sud nije trebao baviti tako necim,osim toga,ako jedan sud odbije neciji zahtjev kao neosnovan,ne moze se kod tog istog podnijeti nova tuzba nego samo zalba visem sudu,niti taj sud ima pravo da primi istu tuzbu po istoj osnovi,znaci nema ni pravo ni mogucnost da ponisti sam svoju odluku,a pogotovo da kaze da nema pravo zalbe na njegovu odluku,dok god postoji visa distanca u zemlji.Odluka vrhovnog suda moze da sadrzi tu klauzulu,uz objasnjenje da je odluka konacna i da se ne moze vise zaliti tom sudu (njima) Tako ona postaje pravosnazna i izvrsna,zalba medjunarodnom sudu ne odlaze placanje i zaplenu,ali ostavlja neke mogucnosti.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Naravno da je ovo intrerna stvar i stranački sastanak ne može biti javno mjesto ,eto sreće da jest, pa da naraod čuje šta se u strankama trkelja ,a trkelja se mnogo toga.
Da je tužba ove zločinačko lopovske udruge protiv mene apsolutno neosnovana i politički motivisana, su prvobitno potvrdili dvoje sudija, i Lončarevićka a i todrov mali,ali je problem nastao poslije odluke sudije todorovog malog da tužbu odbaci,i u pravu si, nije podnesena nova tužaba, več je zločinačka lopovsaka grupacija prnjviorska uložila žalbu na odluku o obustavi postupka koju je todorov mali pod pritiskom morao vratiti u ponovno razmatranje i donošenje sramne prevostepene presude,koju je kao takvu i u drugostepenom postupku sud prihvatio kao konačnu, i bez prava žalbe.
Da sam znala uzela bi te za advokata,bolji si od Nobila :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

ZMIJA wrote: Da sam znala uzela bi te za advokata,bolji si od Nobila :lol: :lol:
Ponekad i njega vadim iz g*vana kad zaglavi :lol:
ZMIJA wrote:koju je kao takvu i u drugostepenom postupku sud prihvatio kao konačnu, i bez prava žalbe.
Ovdje je problem kod naseg pravosudja,drugostepeni sud u vecini slucajeva se ne bavi sustinom slucaja,vec samo odlukom sudije o visini kazne koja je predvidjena za to krivicno djelo,rijetko vraca slucaj jer sudija ako je podmicen on ima i argumente,tako da oni nemaju vremena da se bakcu sa dokazima,svjedocima ,izjavama i njihovom vjerodostojnosti,nego samo uporede ove dvije stvari i gotovo.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Konkretno u mom slučaju se radi o krumpiranom sudiji,koji je na prvo čitanje, odbacijo tužbu kao neosnovanu i čisto politički motivisanu, kako je to uradila i sudijinica prije njega, i to je čisto kao dan,ali uvažiti zalbu zločinačko -lpovske grupe na odluku sudije da tužbu odbaci kao neosnovanu,i tako malog todorovog natjeraju da poliže šta je ispljunuo,odnosno, poništi vlastitu odluku/rešenje/i da vrati tužbu u dalju sudku proceduru,govori samo da je uzeo pare od zločinaca.
Nemože neko ko s smatara ozbiljnim sudijom,da je tužaba prije podne neosnovana, i zato napiše odluku o stavljanju iste ada akata,a ond po podne povuče svoju odluku i /rešenje/i tu istu tužbu proglasi osnovanaom.
To je jednostavno ko' pasulj.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Slabo se snalazis u pravosudju, :) kad se donese odluka u tvoju korist,onda si ti na redu,sto kazu ljudi da dodjes od kuce kod sudije, :D imas za to malo vremena,i ako si zaboravio da dodjes ili nisi dosao kako treba,onda se odluka mjenja u korist druge strane,koja opet ima sansu da dodje od kuce,pa ako oni dodju direktno,kao u kumove,onda ti ne moze pomoci ni medjunarodni sud. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Tačno tako,zaboraviila sam nepisano pravilo,nije ta mogućnost mi ni na pamet pala,ali su zato kod sudije u svojat stigli predstavnici zločinačko-lopvskog lobija koji su startno ,,poštenje' ovog sudije,prekrenili u svoju korist i ,,poštenje '' pretvorili u nepoštenje na moju štetu.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

Zmijo, iskreno mislim da o nekim stvarima iz pravosudja nemas ispravan stav zbog nedovoljne informisanosti. Otuda i tvoj animozitet prema sudiji Ivicu, ili kako ga ti oslovljavas, Todorov mali. A opet, s ociglednom namjerom da istu personu omalovazis, i kao sudiju, i kao covjeka. Njegovu presudu nije ukinuo on sam, vec Okruzni sud u Banjaluci. Druga presuda je logicna odluka na osnovu smjernica koje je dao drugostepeni organ. Nemoj to uzimati previse licno. I da, Ivic je nepotkupljiv, ubijedjen sam. Ne znam zasto. Znao sam mu oca, radili smo zajedno. Bio je isti. Picajzla, ali korektan i posten, apsolutno. Ako pokusas da ga podmitis, mogao si samo fasovati prijavu.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Naprotiv, ja imam sasvim ispravan stav,a ne vidim o kakavoj neinformisanosti govoriš,nemože se neko osuditi za verbalni delikt, koji je preveden u klevetu, a jedin argument su zato lažni svjedoci.
Ako se ja sudim što sam navodno na nekom stranačkom sastanku rekla za neke ljud da kradu ribu u prnjvorskom ribnjaku, na daleko poznate Dude,a u policiskom dosijeu stoje policiski zapisnici o toj krađi ,zar ne smatraš logičnim da taj tvoj vrli sudija zatraži službenim putem od policije te dokaze, na koje sam se ja u svom pismenom očitovanju i pozivala, i tu bi se priča završila.
Taj tvoj todorov mali uvažava lažne svjedoke koji nisu ni pristvopvali pomenutom stranačkom sastanku i sasvim sigurno nisu ni mogli znati da sam ja Stančić Milenku ,poznatijem kao Duda rekla da on u ribnjaku krade ribu.
Naravno Dude su ovdje iskorištene kao lajt motiv da bi se ja politički diskvalifikovala,jer nism podržala doktora Maraijanovića da preuzme prnjvorski SNSD a.
Kad bi sve sudije sudile kao taj todorov mali,većina stanovništav u Republici Srpskoj bilo bi zatvorenio, ili bi moralo plaćati visoke i neodmjerene novčane kazne, kakvu sm ja dužna da platim ,na osnovu njegove sudanije.
Ne bi ja o njegovom ocu koji je bio čestit čovjek i član naše društvene zajednice,što za njega nikad nebi ni u snu mogla ustvrditi.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by bičbožiji52 »

Prema informacijama iz policiske stanice Prnjvor,Milenko Stančić zvani Duda uhvaćen je u krivolovu na srndaće,priveden u policisku stanicu Prnjvor i razoružan,gdje mu je oružje oduzeto.
Sudija osnovnog suda u Prnjvor Dragan Ivić i nadaleko čuveni advokat Ljubojević.zvani Mozgonja imat će pune ruke posal kako odbraniti čast i poštenje Dude .
Zmijo ti si na potezu.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Ko je ta Duda ? :D
Ako ne grijesim jedan Milenko Stancic je bio neka civija u Dobojskom zatvoru,jel to taj isti ?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by bičbožiji52 »

To su ovi žbirovi sa ribnjaka,što kradu ribu godinama i tamane srne,zbog kojih su časni sudija Ivć, i nadaleko čuveni advokat Mozgonja založili svoje ugkdne profesije,kakao bi rebnuvši Zmiju u odsustvu, sačuvali čast i dostojanstvo ovih seoskih secikesa i lovokradica.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

Kako ti BB znas tako puno detaljnih informacija u vezi Zmije? Covjek bi pomislio da ste bliska familija.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by bičbožiji52 »

Sasvim slučajno,rekla mi Zmija.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

Први знакови деменције су када човјек почне причати сам са собом. Мени се то управо дешава. Године, шта ћеш.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by bičbožiji52 »

Jebiga ptico drži se teme,pusti psihoanalizu forumaša, ni ko sa kim priča, i ni ko priča sam sa sobom ,ko je gej, a ko hetrero,ko puši, a ko samo fućka,čija žena kurva i ostalo rakijsko suđe.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

Dobro, hocu. Izvinjavam se na opazaju.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by vrsta8472 »

Златковићева сутра у Прњавору

Министар правде Републике Српске Горана Златковић и помоћник министра за ресор правосуђа Слободан Зец посјетиће сутра реновирану зграду Основног суда у Прњавору, чију је санацију финансирала Влада Републике Српске.

Почетак посјете планиран је за 11.00 часова, саопштено је из Министарства правде Републике Српске.

Изјаве за медији предвиђене су за 11.30 часова.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply