Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by bazinga »

kakve ovo gluposti objavljujete, neka neko navede konkretan primjer gdje je imao problem sa sudstvom i to je to...

licno sam imao iskustva sa predsjednicom suda "bradavičastom meri", zena je fuksa kakve nema... samo kes... i sve sredjeno...
isto tako, bivsem sudiji, ili je bio predsjednik suda S. M., sudija d.o.o. , lično sam mu bio prisiljen ubaciti u njegovu ladicu 200 KM... kako nebi ostao bez vozacke dozvole... ali nisam jedini tako da se ne brinem da ce me skontati ko sam :D

sto bi se iz mog iskustva moglo reci prnjavorski sud korumpiran do srzi...

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by kuzmo »

-----------
Last edited by kuzmo on 15.02.2014. 15:26, edited 1 time in total.

User avatar
bazinga
Posts: 34
Joined: 13.07.2013. 11:36

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by bazinga »

ma on radi za 500-600 KM, a gore pomenuti daju instrukcije, donekle ga i razumijem... ili radi kako se kaze ili neces imati hljeba jest... a gdje su tek banane djeci... :D

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by vrsta8472 »

Именовани носиоци правосудних функција

Високи судски и тужилачки савјет /ВСТС/ БиХ именовао је данас Наду Живковић за предсједника Основног суда у Прњавору, а Томислава Кљајића за судију Основног суда у Добоју.

На позицију предсједника Општинског суда у Сарајеву постављена је Јања Јовановић, док је Мевсуда Плоскић именована за судију Врховног суда Федерације БиХ.

Ениса Адровић именована је за тужиоца Тужилаштва БиХ, Фадил Амиџић за главног тужиоца Кантоналног тужилаштва Унско-санског кантона, Томислав Љубић за главног тужиоца Кантоналног тужилаштва Тузланског кантона, а Сњежана Чолаковић за предсједника Кантоналног суда у Зеници.

Именовано је више општинских и кантоналних судија и тужилаца у Федерацији БиХ, саопштено је из ВСТС-а.

При доношењу одлуке о именовању ВСТС је, између осталог, узео у обзир стручно знање, радно искуство и радне резултате кандидата, као и њихове стручне способности засноване на досадашњим резултатима у каријери.

Новоименовани носиоци правосудних функција ступиће на дужност 1. септембра.

СРНА
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

bazinga wrote:sto bi se iz mog iskustva moglo reci prnjavorski sud korumpiran do srzi...
Posbno todrov sin, koji se ruga svojoj profesi i svojoj kupljenoj diplomi, svi su zaštićeni ko' međedi iživljavaju se na sirotinji, a od tajkuna uzimaju novac.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by VJESTICA »

ZMIJA wrote:
bazinga wrote:sto bi se iz mog iskustva moglo reci prnjavorski sud korumpiran do srzi...
Posbno todrov sin, koji se ruga svojoj profesi i svojoj kupljenoj diplomi, svi su zaštićeni ko' međedi iživljavaju se na sirotinji, a od tajkuna uzimaju novac.
:smt023 :smt023 :smt023
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by vrsta8472 »

Да су судије и држава као мој комшија, правда би била задовољена.

Овако дођем до закључка, да неко ради добро свој посао, тек када се у негативном контексту спомиње на овом форуму.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Slab ti je komšija Vrsta, ljudstvo, bodova nula uskoro ću te argumntovano uvjeriti u njgovi stručnost i pravdoljubivost.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

O stručnosti Dragana Ivića neozbiljno je da priča bilo ko, ko nije njegovog nivoa obrazovanja. Nepristasnost i odgovornost prema poslu sudije Ivića su po mom mišljenju, apsolutno neupitna. Sudija Ivić jeste strog, ali je pravedan. Takav sudija i treba da bude.

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

Ima još nešto: sudiju Ivića ne možete kupiti. Je li to ono što žulja?

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Zar ima i takav sudija ? :D Neznam covjeka,mislim da mi je neko takav jednom sudio za neki prekrsaj (bio je mlad sudija mislim bas da se tako prezivao),ako je taj onda mogu reci da je korektan,mada sam i ja kao uvjek bio cist,pa me morao osloboditi. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by vrsta8472 »

По други пут се слажем са црно-бијелом птицом. Иако ме је та птица, опоменула да ми то слагање са њом (њим) "не пређе у навику" :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

KAMIKAZA wrote:Zar ima i takav sudija ? :D Neznam covjeka,mislim da mi je neko takav jednom sudio za neki prekrsaj (bio je mlad sudija mislim bas da se tako prezivao),ako je taj onda mogu reci da je korektan,mada sam i ja kao uvjek bio cist,pa me morao osloboditi. :lol:
Има, наравно да има! И то не један. Знаш ти то добро, само се правиш невјешт.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Znam ja da ima dobrih sudija,mada mi je tesko da priznam ,jer ja uvjek mislim da sam u pravu,pa i kad sam na sudu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

svraka wrote:O stručnosti Dragana Ivića neozbiljno je da priča bilo ko, ko nije njegovog nivoa obrazovanja. Nepristasnost i odgovornost prema poslu sudije Ivića su po mom mišljenju, apsolutno neupitna. Sudija Ivić jeste strog, ali je pravedan. Takav sudija i treba da bude.
Ti uvjek kontriraš ,to možeš govoriti u svoje ime, ali u tuđe jok.
Ja ču za tog nadobudnog junošu uskoro iznijeti neke činjenice, koji ćeš se i ti sam postidjeti,koje će reći o njemu, i kao sudiji i ko čovjeku,amo strpljenja malo.
Pusti te seoske predrsaude, o nečijm i nekom obrazovanju i odmah da znaš ja ime tog gospodina iz poniženja nisam u svoja usta stavio,dok za to ne dođe vrijeme.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by svraka »

Бла бла змијо. Човјек је ок, увјерио сам се небројено пута. Теби је можда стао на реп, али ко ти је крив што имаш реп? Ивић је можда препотентан, надобудан, арогантан, у то нећу да улазим, али је непристрасан и праведан и непоткупљив. Није особа са којом ћу сјести у кафани да попијем пиће. Нити се то икада десило, а не вјерујем ни да ће се десити. Превише је уштогљен по мом мишљењу. Али је особа чији рад цијеним.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Bla, bala Švrako,Vodi ga kući,ja sam se uvjerila u sasvim nešto suprotno,ja ga zaparavo ne poznajem i ne iteresuje me ,sve što znam o njemu kao velikom stručnjaku, znam uvjelila sam sesuprotno tvom uvjerenju, na jednoj banalnoj presudi za verbalni delikt,koji čak nije nijekao takav ni utvrđen , već na osnovu lažnih svjedoka, koji su politički bili motivisani, a on se kao sudija ponašao ka da je 1948.
Po istom predmtu donosi oslobađajuću presudu, da bi pod pritiskom političkih žbirova koji su ga potplatili, spotvenu presudu revidira i stavlja ponovo u proceduru,da bi bi me na kraju uz pomoć lažnih svjedoka donoi konačnu presudu,a da me nije ni pozvao na ročište,dakle osudio me za verbalni deliktr uz pomoć lažnih svjedoka, i to u mom odsustvu i ako je tebi taj sudija oličenje znanja časti poštenja i pravde kakako onda izgledaju oni drugi.
Molim te ne želim više s tobom polemisti i ulaziti u meritum ove sramne presude,jer priprema kontra tužbu protiv tog tvog vrlog sudije i protiv lažnih svjedoka, kao i protiv advokata Ljubojevića koji je neke ključne dokaze, krivotvorijo što je takođe kazneno djelo.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by murgo »

pa Ljubojevicev nadimak kaze sve: Mozgonja
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by dkrajina »

Ima postenih sudija,ali usled saobracajne nesrece u kojoj je jedno lice stradalo,ucesnik lagano preko grane u Austriju i tu polako tanjire,serpe itd...par hiljada maraka i sudija ga oslobodi krivice.Nakon 17 godina on prica meni o tome kako je platio itd..a nastradala osoba je m9ja najbliza rodbina.
Crno bijela ptico kome da se zalim.
A doticni ce da prizna sta kome i koliko.
zivot je surov

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by dkrajina »

Sta je nema komentara?
zivot je surov

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Lako je tuđim kurcom gloginje mlatiti i vikati bravo,a još je lakše izigravati i pametovati na tuđoj nepravdi i nesreći ,i svi oni koji nisu iskusili i završili najveći i najskuplji fakultet na vlatitoj koži mogu se olako svrstavati i pametovati sa strane, jer zo ga bezbel ne košta ništa.
Naše pravosuđe i većina sudija i tužilaca su prateća logistika ovih drmosera koji su se obogatili na sirotinji raji,i oni mogu pričati o anglosaksonskom pravu,a to je pravo trgovaca i švercera,što je reći pravda se može kupiti,koliko novca imaš toliko imaš i pava.
Često puta da bi zavrali tragove i sakrili onaj kriminal koji pokrivaju kao prateća logistika lopovska ,svoju pamet pravdu i odansot onim koji ih postavljaju,mnoge sudije pa i tužioci to dokazauje treniranjem strogoće,na benignm stvarima i još benignijim pojedincima, kojima se sudi evo kao i u mom slučaju za verbalni delikt,pomoću lažnih svjedoka i čak u mom odsutvu,što je paradoks nad paradoksima.
Naravno u mom slučaju je politički montirani proces,gdje su gazde i tajkuni koje sam prozivala i prozivam i dan dans evo 20 i kudsur godina, nisu žalilii odriješiti kesu i bogato nagraditi nadobudnog sudiju junošu koji se kao takav stavio na čelo te političke zločinačke grupacije,da je vlastitu presudu poništio i na osnovi krivotvorenih dokaza stvorio tobož uslove,reviziju sopstvene konačne presude,kako bi na kraju po istoj presudio meni, a da me nikad u životu u sudnici nije ni pozvao ni vidio.
Naravno brojni su ovakvi i još gori slučajevi,gdje se takozvano anglosaksonsko pravo kompenzira ,takozvanom kontinentalnom prvu, tako da se narodski rečeno sirotinja dere do gole kože,dok tajkuni kriminalci i razni lupeži slobodno šetaju,našim ulicama.
Naše sudije sude provalnike u Tušu na po tri i više mjeseci zatvora, smo zato što su ukrali nešto parizera i lovačke kobasice u vrijednosti 103 km,to sam neki dan vidjela kod advokata gospodina Mladena Sarića,koji mi je to pokazao,skoro plačući od muke,jer su naše sudije od autoriteta i veoma stroge kad je u pitanju sitni kriminal,što ne znači da ja opravdavam bilo kakakv kriminal, pa makar on bio i sitni, ali što nema veze nema veze, sa stvarnim ni pravom ni pravdom.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Ajde Zmiki ne kukaj plati to da vide kakav si dzentlmen,evo mi cemo svi dati po jednu dnevnicu za tebe,kao u vrijeme Markovica,solidarnost.Ne mogu oni toliko da nas oderu ,da bi mi prestali lajati,samo mogu da nas naljute jos vise,pa ce tek onda da vide kako kevcemo. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by ZMIJA »

Bila bi ja džentlemen, ali nema te novce koji on i meni traže,a kad bi imala nebi platila, pustila sam da mi plijene ono malo sirotinje ,ako sam za vrijeme rata bila na spisku za likvidaciju i glavu založila, jebeš ovo što oni plijene, i onako skoro moram krečiti kuću, pa mi prostorije moraju biti prazne :lol: :lol:
Ja sam prozivala tajkune, i dalje ću prozivati, i tako kakako oni kažu rušiti i blatoti njihov ugled u narodu.
Obećao mi je Vlado Živković nešto pomoći, jer me i on dobio na sudu gdje je napalatio neke novce od prvoptuženog,a ja sam kao trećeoptužena, ni dobila ni izgubila ,ostala sam na pozitivnoj, nuli u ovom suskom procesu. :lol: :lol:
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by dkrajina »

Pravda se mjeri koliko imas novca,a sudije imaju plate kao da su sudije u Hagu.
Malo pare,malo veze i to je put do pravde.
zivot je surov

mungos777
Posts: 39
Joined: 18.08.2012. 17:19

Re: Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by mungos777 »

ZMIJA wrote: Naše sudije sude provalnike u Tušu na po tri i više mjeseci zatvora, smo zato što su ukrali nešto parizera i lovačke kobasice u vrijednosti 103 km.
Ovdje nije bitno koliko su ukrali vec nacin izvrsenja kradje (obijanje prostorija)

Post Reply