Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Osnovni sud Prnjavor - Sudstvo

Post by KAMIKAZA »

Postovana gospodjo Dragana,posto sam zakljucio da ne postoji nacin na koji se obicni smrtnik (kao ja) moze boriti protiv nepravde u nase, gradu (Prnjavoru),odlucio sam da vam se obratim javno,tek toliko da bi skrenuo paznju,ne samo na svoj slucaj (koji je nevazan) vec na nepravdu koja se nanosi hiljadama mojih (vasih) sugradjana.
U ovom prvom postu,cu vam navesti cinjenicu ,koja vam je sigurno poznata,a to je da Prnjavor ima oko 50 000 stanovnika,druga cinjenica vam je sigurno nepoznata,a to je da 10% od ovoga broja uziva privilegije,i tih 10% nikada ili sasvim rijetko cete biti u prilici sresti u prostorijama gdje radite.Da skratim radi se o ca.4-5000 osoba koji rade na nekim funkcijama ,policiji pa i vama sudijama ,zatim raznim profiterima i drugim kao i njihovoj djeci,blizoj i daljoj familiji,poznanicima kumovima itd.,cifra bode u oci,bar nas smrtnike. Da odmah rascistim stvari,ako mislite da nije tako napisite nam javno (znam da citate ove postove :D ) i uz put nam skenirajte jednu vasu kaznu koju ste vi kao obicni smrtnik platili prnjavorskoj policiji,ne sumnjam ja da ste vi postena i odgovorna osoba,ali svako pogrijesi nekad, a pred bogom i zakonom smo svi isti,bar tako kazu. :D Da nastavim..
Druga grupa su obicni smrtnici,koji placaju kazne za sve i svasta,naravno ako su krivi,jer kao sto rekoh ,pred bogom i zakonom su svi isti ( :D ) tu grupu cini 80% naseg stanovnistva,ili ca 40 000 osoba,cifra kaze sve,ima tu para iako je recesija,treba da se opali po njima svim sredstvima.Naravno mi moramo da zanemarimo par sitnica,a to je da najveci dio njih nema primanje ili ima minimalno,neki su invalidi rata sa 40 KM ,nekima je Dodik oteo i to,sta ce njima pare,pare ljude kvare,(zna to nas premijer iz iskustva),a mi hocemo posten narod,ne iskvarenu bagru koja ce sutra da svrgne vlast pa da neko prodje kao Causesku. :) Ali ipak vas molim ,posto najvise imate posla sa tom masom ljudi ,jer njih nema ko da zastiti, da se malo upitate i razmislite,kome sudite,moje skromno misljenje je da sudite pravednim a ne losim ljudima,a sud nije tu da sudi pravednim,vec onim drugima,mada vi tu niste nista krivi ,krivi su oni koji preskacu da prave prijave,ovoj prvoj grupi a pisu prijave samo postenim i siromasnim ljudima,koje vi naravno poslije ne mozete da pustite bez kazne.Ali ipak ja pokusavam samo da vam skrenem paznju i na njih,iako vas ne krivim za ovakvo stanje, smatrao sam da ste mlada i odgovorna osoba ,koja jos ima sanse da pozitivno utice na tok dogadjaja u ovom gradu.
Korupcija u policiji je dostigla svoj vrhunac,ili da kazem prostim jezikom,gore ne moze da bude,a ovo govorim sa tacke gledista ove preostale trece grupe koju cini takodje 10% prnjavorcana (ca.5000),to su ljudi koji rade van granica nase zemlje (ako je mozemo nazvati nasom) ljudi kojima svako uzima harac,a vec sam vam napisao u mojoj zalbi,da je i kad je ukinut harac u BiH,(BAR NA PAPIRU) ,veliki broj haraclija je ostao i zaboravio da ode sa turcima,a to nas danas debelo kosta.
Ja sam namjerno odbio da platim harac,ne pripadam drugoj grupi ,tj.ljudima koji nemaju sa cime da plate,ne osjecam se ni kao pripadnik ovih dviju preostalih grupa,valda zato sto sam rastao na tim ulicama prnjavora,ali kad sad pogledam,ja ne pripadam nikome,imam neke privilegije (koje ne zelim);prosjecan sam gradjanin koji je radio u prnjavoru za koru kruha,ali nekako nisam jedan od ovih iz druge grupe,u trecu ne pripadam jer sam srcem ostao tu,prakticno moram da formiram moju grupu,tj.grupu prnjavorcana koji nigdje nisu pristali.Ali to je druga prica....i duga...
Da nastavim sa trecom grupom...ljudi koje svako kaznjava,razlika izmedju njih i grupe 2 je u tome sto njih kaznjavaju i kada nisu krivi,a ako odbiju ,na scenu stupate vi,pisete sudite kaznjavate,mislim ako se neko od njih uopste i usudi da ulozi zalbu (sto je jos jedan znak da ne vjeruju u drzavu i sud ,a ne da su krivi),eto,mozete i sami da zakljucite koliko je ovo sve istina,ako samo pogledate koliko ste prijava dobili za nase sugradjane koji rade u inostranstvu,skoro pa nista,jer oni su prinudjeni da plate harac na licu njesta,a samo 3-5 % su ikad dobili priznanicu od policije RS....

NESTAVIT CE SE..
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by sveznadar »

BRAVO KAMI! Potpisujem sve navedeno. Nastavi, i slobodno imenuj pojedince koji mito uzimaju.
Ja sam bio u automobilu kada jedan od najdebljih policajaca u RS zaustavlja moga druga sa stranim tablama, nalazi mu ogroman prekršaj (nije uključio svjetla u podne), i od njega da mu nebi pisao kazne i raznorazne negativne bodove tamo negdje evidentirao, uzima 15 evra! Malo je reći da se ti isti policajci u civilu izuzetno bahato ponašaju za volanom: niti jedan se ne veže, nemali broj ih sjeda pod uticajem alkohola za volan, tek poneki ima uključena svjetla, a poštivanju parkiranja i brzine suvišno je riječi trošiti. Gospoda iz MUPove unutrašnje kontrole bi trebalo da zatraže od suda evidenciju da li je i jedan policajac imao prijavu po bilo kojem saobraćajnom prekršaju, a o uzimanju mita da ne pričamo (jer to nikada nije ni prestalo).
Raja je ipak navikla da trpi i gleda svoja posla, a harač se mnogo lakše podnosi kod Srba odkad su ukinuli danak u krvi.
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Moj sukob sa policajcem je poceo upravo od svjetala,prvo je rekao da mi ne radi desno svjetlo,a to je 30 km, zatim kad sam izasao vani i pokazao mu da svjetlo radi,a da se on samo pravi blesav, rekao je ne zanima me ti si upalio sada, neznam kako neko moze na vozilu da upali ili ugasi samo desno svjetlo, zatim je rekao da ce da me kazni za nesto drugo, naci ce on vec, setao me je od auta do svog auta 2 puta preko magistralnog puta na punoj liniji, sto se isto tako nebi trebalo ,jer saobracaj na tom mjestu je uvjek brzi od dozvoljenog (tj.60KMh) a i mjesto je nepregledno :) oni su uvjek na nepreglednim mjestima :D
Posto mi je pregledao svu opremu ,rekao je da moja sajla za slepanje ne zadovoljava standarde nase zemlje :D i da se u stvari radi o kaisu za spanovanje,a spanovanje i slepanje nisu isto,....itd...itd... Na kraju posto sam se dobro ismijao njegovim primjedbama,koje je i sam precutno porekao,a za svaku je rekao da kosta 30 km,rekao mi je ,ako neces da platis sto nisi imao svjetla ja pisem prijavu,pri tom je drsko rekao: "GOSPODINE VI STE VOZILI POD POZICIONIM SVJETLIMA A ZAKONOM SU PREDVIDJENA OBORENA SVJETLA " :D ,dok je pisao prijavu ja sam mu objasnio da je svejedno i da je tako kako on tvrdi, (a nije) JA NEBI TREBALO DA BUDEM KAZNJEN,jer na ulazu u zemlju ne stoji znak obavezne upotrebe svjetala od 0-24 h,i da sam ja u stvari saznao u kafani da uopste treba da upalim svjetla,ali lako je nesto objasniti pismenom covjeku,tad sam shvatio da je naj bolje da sve objasnim na sudu,jer valda tamo sjedi neko pismen,mada sam i tu dozivio razocarenje.
Posto sam dobio prijavu na adresu gdje sam rodjen,policajac je svojevoljno upisao moju adresu,ja sam zahtjevao da mi se posalje kazna na mjesto boravka,tj.adresu stalnog boravka,gdje je i moje auto registrovano,dokaz tome je bila saobracajna dozvola vozila,smatram da je to bilo moje legitimno pravo, jer sam adresu uredno prijavio, a drzava ju je uvazila,kao stalnu adresu boravka i na osnovu iste su mi odrezali ratni porez,sto opet povlaci razna druga pitanja,ali o tome kasnije.Uglavnom to pismo sam dobio dok sam jos bio na godisnjem odmoru,i odmah sam u odredjenom mi roku otisao u sud da ulozim zalbu.Tu su poceli problemi, ja sam zahtjevao da uz formular prilozim pisano objasnjenje,posto je i policajac obrazlozio slucaj,ako ima on pravo imam i ja,sluzbenica mi je rekla da ne moze da zaprimi to jer je pisano rukom,na sto sam ja komentarisao da je obrazlozenje koje je pisao policajac pisano nogom a ona ga moze zaprimiti i na osnovu istog pokrenuti tuzbu,osim toga formular je pisan na tri pisma,sto nema nikakve logike ni pravne osnove.Sam formular je stampan na latinici, policajac je pokusao da ga popuni cirilicom ,medjutim zavrsio ga je klinastim pismom,ali on je zakon i moze mu se, a ja sam obicni gradjanin i ima da postujem i nepisane zakone.Poslije rasprave sa doticnom damom ,rekao sam da cu onda da posaljem preporuceno,izasla je neka druga gospodja i rekla da je to moje pravo i da treba da primi,ali ponovo je doslo do zatezanja kad sam trazio da mi na moju kopiju udari stembilj da se zna da sam predao u zakazanom roku, sto je opet moje pravo, uradila je to ali preko volje, shvatio sam da bi mi u tom momentu naj radije lupila onaj stembilj na celo. :D
U toj zalbi sam naveo tri puta da molim sud da mi se posta salje na moju adresu u inostranstvu ,naravno na moj trosak,necu ja da drzava propadne, ali poslije 7 mjeseci postar ponovo donosi na adresu gdje sam rodjen,i posto tu niko nije nadlezan da primi postu u moje ime,on vraca pismo i navodi moju pravu adresu,ali sledeci dan dolazi ponovo i kaze da mu je naredjeno da postu baci kroz ogradu u dvoriste,sto je on i ucinio.Plava koverta se ne baca kroz ogradu, za nju se potpisuje koliko se ja razumijem u sud i sudske pozive,ali ima plavih koverti koje se vjerovatno urucuju i na takve nacine :D iako ja nisam za njih cuo,ja znam samo jos za one sto se guraju u dzep kad vam treba neka usluga :D
Sve u svemu, ja znam da gubim slucaj, jer ko sam ja da neko cita moju zalbu koja lezi u sudu,ko sam ja da se bunim kao da nemam para,ima da platim ,ali ja nebi bio ja :D mene ne boli moja nevolja,koja je uzgred sa sudskim troskovima za mene nista, ali mene boli sto ce sutra neko ko ima platu 300 km biti ustavljen od istog i nece imati tih 30 km jer ih je dao djetetu za knjige,on ga nece htjeti da razumije,i za tako nekoga ce sudski troskovi od 50 km biti kao smak svjeta,njegovo djete zbog necije bahatosti, nece taj mjesec imati dorucak u skoli,zato ja pisem sve ovo.
Sve sto trazim za sebe,jer sam kako vidim kriv sto sam se rodio u Prnjavoru,je da mi sudinica gospodja Svraka-Panic omoguci u svojoj presudi 21 maja,(jer ne mogu da prisustvujem)da kaznu odlezim u zatvoru na Tunjicama,ta 3 dana ce da budu simbolicni a mozda promjenu svjest u nekih koji su zaboravili kako je tesko kupiti olovku djetetu kad moras da je usparas od usta ,kaznu sam spreman da odlezim a petostruku sumu od kazne i sudskih troskova da uplatim u humanitarne svrhe.
Zato se obracam njima ovim postovima,ako sam ja spreman da zbog 30 km kazne ,za djelo koje nisam pocinio,potrosim 2500 km i odlezim par dana u zatvoru,neka i oni pokazu toleranciju i neka ne bace tu kaznu negdje u zapecak,gdje ce je neki sluzbenik izvaditi kad ja budem trebao neke dokumente i na silu naplatiti,neka jednom neko u ovom gradu pokaze da i oni koji su gore imaju zelju da se uspostavi red i zakon,pa makar i na moju stetu.
Poslednje pismo od suda je zavrseno od prilike ovako:Okrivljeni ima pravo da uzme pravnog zastupnika" :D mene nikad niko nije branio :) i iznad toga je pisalo :Ako se ne pojavim na sudjenju ,smatrat ce se da odustajem od zalbe :D da nije smjesno bilo bi zalosno,postu cemo baciti u potok,a ako ne dodjes kriv si :)
U iducem postu cu objasniti zasto sam od nekoga ko je rado davao mito, za ostvarenje svojih ciljeva, postao ovakav :)
NASTAVIT CE SE ....
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by sveznadar »

KAMI, ti bi mogao sa njima do Strazbura ovako, ako ne odeš do Tunjica na 15-to dnevni odmor :-)

PS. Iz tvog posta mi je i ovaj gore pomenuti poštar sumljiv, nemoj da ga štediš, razotkrij ih sve :D
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Molim forumase,da ako se niko od njih ne oglasi na forumu ,okace po jednu kopiju postova na oglasnu tablu u sudu :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by sveznadar »

KAMIKAZA wrote:Molim forumase,da ako se niko od njih ne oglasi na forumu ,okace po jednu kopiju postova na oglasnu tablu u sudu :D
Tamo gdje su obaviještenja za pljenidbe imovine?!
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by murgo »

Kami, mislim da je ovo tvoje otvoreno pismo trebalo poslati na adresu Glasa Srpske ili Nezavisnih Novina!
Ima puno onih koji nemaju internet ili koji ne citaju nas forum.

RAZLOG:
Ne koristi nista pisati o korupciji u Prnjavorskoj policiji, kad je Republicka Policija (BiH) naprimjer na ulazu u Gradisku jos gora!
Sam sam dozivio da moj sofer njima placa (nisam vidio koliko eura!) da nam auto ne bi pretresali tj. zajebavali!

Sto se tice table sa obavezom ukljucenja svjetala danju, u svakoj drzavi je na ulazu postavljena tabla sa obavjestenjem o limitu voznje itd....samo u RS je izgleda nema...ili je to izostavljeno , da bi pojedinci mogli puniti dzepove, naravno nezakonito!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Saobraćajna nesreća u Banjoj Luci: Jedna osoba poginula, četiri povrijeđeneFoto: OslobođenjePiše: Dragan Pavlović14/08/09 07:43Duško Dušanić (19) iz Prnjavora je poginuo, a četiri osobe su povrijeđene u udesu koji se dogodio jučer, sat iza ponoći, na Bulevaru vojvode Petra Bojovića u Banjoj Luci. Dušanić je usljed teških povreda preminuo jučer ujutro u Kliničkom centru u Banjoj Luci On je u teškom stanju, sa povrijeđenom glavnom venom i višestrukim povredama velikih krvnih žila u trbuhu, primljen u Kliniku za anesteziju i intenzivno liječenje.

Odmah po prijemu, ljekarski tim je obavio operaciju koja je trajala oko tri sata. Njegovi saputnici Marko Dušanić (18), Miloš Subotić (18), Bruno Matejček (18) i Aleksandar Preradović (17) zadobili su lakše tjelesne povrede i otpušteni su na kućno liječenje nakon pružene hitne ljekarske pomoći, saznajemo iz baljalučke bolnice.

OVAJ PREDHODNI TEKST SAM KOPIRAO IZ NOVINA ; POSTO SAM REKAO DA CU U IDUCEM POSTU PISATI O TOME STA ME JE IZMEDJU OSTALOG NAVELO DA SE PROMJENIM...
Razmisljao sam cesto ko je kriv za smrt tog veselog mladica,momka punog zivota,sa puno puno planova za dalji zivot.Dule je par dana ranije polozio vozacki ispit,jos nije ni vozacku podigao,znao je da vozi,odrastao je u radionici ,zavrsio je srednju skolu mjesec dva prije smrti,jednostavno stekao je sve preduslove za srecan zivot.Na izgled ovaj slucaj nebi trebao nista da ima sa tim mojim upaljenim svjetlima,i znam da se vi pitate kakve veze to ima sa korupcijom u policiji,ali ima.
Vozac golfa je imao probnu vozacku,i sam je polozio par dana ranije, u vozilu sve sami pocetnici,izmedju ostalih i sin jednog policajca,naravno to nema veze sa slucajem u cjelini.Ali pocetnik nebi smio ako se ne varam da vozi poslije 23h,pravilo koje treba da se postuje,a oni su krenuli iz prnjavora poslije tog vremena,sa namjerom da odu u BL popiju po pice i da se vrate.Pitam se sa pravom dali su krivi ti momci koji bi se u svjetu jos uvjek nazivali maloljetnici,sto su se usudili da krenu za BL u to doba,ili je kriva korumpirana policija,jer da policija nije takva kao sto jeste,oni se sigurno nebi usudili da naprave to djelo i da ostanu bez onoga o cemu su sanjali 18 godina.U novcaniku stradalog je pronadjeno 20 km,koje su najvjerovatnije bile predvidjene za policiju ako ih slucajno zaustavi,na zalost Dule nije dobio drugu sansu,ali svi vi (mi) trebamo da se zapitamo dali smo napravili dobro sebi i drugima ,ako smo podmitili policajca,jer nam je vozilo tehnicki neispravno ili ako smo pjani itd.,nismo li mi svi skupa kroz to postali saucesnici u ubistvu neduzne djece,ja se svaki put najezim kad prodjem kraj onog spomenika na krivini kod hrvacana,gdje je neko pregazio djecu,i on je mozda samo stotinjak metara ranije podmitio policajca za brzu voznju i nastavio dalje,da bi par minuta kasnije unistio zivote djece i njihove familije.
Svjest probuditi kod onih koji je nemaju je nemoguce, zato apelujem na vas da reknete ne korupciji, i ako znate da pravde nema ni na sudu ,ipak pokusate da se suprodstavite,jer jednog dana ce neko da vidi tu borbu,koja danas lici na borbu davida i golijata,mnoge stvari su nam zvucale nemoguce pre par godina, danas su one stvarnost i realnost,sutra mozda bude sasvim normalno kao i svuda u svjetu,da ako sretnete policajca to ne mora automatski i da znaci da ste mu obavezni dati 10 km ili eura,ili ce on u protivnom da izmisli nesto sto ce vas kostati 80 km.
Da pomenem samo jos ovo, ima i u kukolju zita :D nisu na srecu svi takvi,ali i jedan korumpirani sluzbenik je previse,a mi ih imamo jos uvjek na pretek.
NASTAVIT CE SE a mozete i vi da nastavite ,ne mora da se stidite :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VUK-RS
Posts: 613
Joined: 03.08.2005. 04:41
Location: Прњавор

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by VUK-RS »

KAMIKAZA wrote:ja sam zahtjevao da uz formular prilozim pisano objasnjenje,posto je i policajac obrazlozio slucaj,ako ima on pravo imam i ja,sluzbenica mi je rekla da ne moze da zaprimi to jer je pisano rukom,na sto sam ja komentarisao da je obrazlozenje koje je pisao policajac pisano nogom a ona ga moze zaprimiti i na osnovu istog pokrenuti tuzbu,osim toga formular je pisan na tri pisma,sto nema nikakve logike ni pravne osnove.Sam formular je stampan na latinici, policajac je pokusao da ga popuni cirilicom ,medjutim zavrsio ga je klinastim pismom
Evo moje priznanice od 24.10.2008.godine.
Mislim da ovdje pise "PEDESET KORVEHTIBILNIK MARAKA"
Image

Citav proces zaustavljanja i obavljanja duznosti ovlastenog lice trajao je nesto duze od pola sata.U tom vremenu dobio sam prekrsajni nalog A4 formata,sudski nalog A5 i priznanicu A6.
Priznao sam preksaj koji sam napravio i drage volje sam plati iznos od 50,00 KM,al na kraju morao sam da platim 1,00 KM(SLOVIMA:Jednu) ,koja navodno ide Sudu.
Na tu jednu konvertibilnu marku nisam dobio priznanicu na koju sam insistirao(jer to je moja marka).

Sto se tice saobracajnih znakova da obavjestavaju vozace da su duzni imati upaljena svjetla,strani gradjani koji prolaze kroz BiH(RS)nisu na to upozoreni nigdje.
Osim toga granicnici puta se nalaze na dvorisnim kapijama tako da se lako moze izgubiti zivot ukoliko se oslonite na njih(PAZITE DOBRO).
Znakovi koji obiljezavaju naseljeno mjesto(npr.Laktasi) ima vise boja(podloga i oblika) i skoro pa nijedan u BiH(RS) nije isti.
Tako da vise ne mozete znati,da li se nalazite u naseljenom mjestu ili je to neka kafana,prodavnica.

Nastavljamo dalje.........
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by vrsta8472 »

Срећом па нисам редовна судска муштерија!

Овај форум ће постати "прњаворски 60 минута"!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

[quote="neko iz suda"]

Sto se tebe tice postoji mogucnost da se dogovori termin sudjenja ali to nije obaveza sudije. Ti ako imas nasu licnu kartu sa nasom adresom nema sanse da ti salju postu u inostranstvo, a vjerovatno imas jer da nisi imao vodili bi te odma na sud. Posta ima nekakva svoja pravila dostave pismena i to nije sud naredio sigurno cuo sam da po nekim njihovim pravilima mogu da ubace postu u dvoriste i da se smatra uruceno. Takodje policija kad posalje prekrsajni nalog na adresu na kojoj si prijavljen i postar ga vrati nista to ne pije vode posto se po Zakonu o prekrsajima prekrsajni nalog smatra urucenim protekom pet radnih dana od dana predaje na postu. Hocu da ti kazem da vise ne postoji mogucnost da odes u zatvor kako nebi platio kaznu ( kao sto je nekada bilo ) sada ako izbjegavas da platis kaznu dodje ti prinudna naplata od poreske uprave ili dobijes 15 dana zatvora kako bi te natjerali da platis kaznu dakle ako i odes u zatvor kazna ostaje, ako je platis prvi dan kad odes u zatvor mozes odma izaci. Vidis da zakon nije pravljen za postene ljude.
quote]



HVALA NA INFORMACIJAMA; OSTATAK SAM ODSTRANIO :D
Po svemu ovome se vidi da ja kao obican smrtnik u nazovi pravnoj drzavi nemam ama bas nikakva prava,na koga mogu ja kao sica da se istresem,posalju mi cak i postara koji je prvak u nekoj borilackoj vjestini,pa ni njemu ne smijem da pisnem,policiji ne ide,dvojica su i kada sijalicu mjenjaju,u sudu sve govori protiv mene,tako da se ja kao prosjecni gradjanin,osjecam ugrozenim mogu zamisliti kako je onima koji su ispod tog prosjeka,hocu da kazem siromasni,o tome kako je onima iznad prosjeka ne zelim da se brinem ,sigurno im je rjec dobro nepoznanica,u njihovom zivotu je samo rijec super nasla svoje mjesto.
Sa ovakvim zakonima, mi ne trebamo sanjati promjene,jedino sto preostaje je da kupimo prnje i trazimo sebi neku bolju obecanu zemlju,a da ovu ostavimo onim koji cine prvih 5% ,ako nas iko uopste bude htio.
Evo ja sam patriot,do sada nikad nisam pristajao ni na jedno drugo drzavljanstvo,pa ni srpsko,jer i ovo smatram svojim,i ne zelim nikome da ostavim, imao sam i teskih trenutaka zbog toga,ali danas kad sam sagledao neke stvari,po prvi put sam pomislio da ostavim sve i da uzmem bilo cije drzavljanstvo,pa makar i tursko :lol: ,zaliti se nama kome,jebo zemlju koja nema vrhovni sud. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Upravo sam pregledao jedan snimak ,koji mi je poslao neko od forumasa,izbrisao sam ga,a da objasnim zasto,na snimku se vidi kako jedna nepoznata osoba daje mito policajcu,po navodu on je iz prnjavora,neznam ni njega ni onog koji se vidi u pozadini ali ne tvrdim suprotno.Imam obavezu prema tom forumasu da se izjasnim,i da kazem zasto nisam objavio poslato.

Ne mogu da objavim nesto sto ce necijem djetetu uzeti komad hljeba iz usta,ja upravo pokusavam suprotno,ne pozivam ja vas na linc,vec na red i pravdu,i jedne i druge,jer bez toga nema stabilnog drustva ni drzave,ja zelim promjene ,ne zbog sebe,vec zbog te djece koja dolaze,ako im ostavimo ovaku nakaradu od drzave,kakva je danas,onda smo zakazali.

Zakon koji imamo je gola nula, nista ne mozemo da promjenimo,sto narod kaze vrana vrani oci ne vadi,ali dobro je da javno kazemo i ukazemo gdje su greske,pa mozda se nekad i dese promjene.
NASTAVAK SLIJEDI u svakom slucaju :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
sveznadar
Posts: 386
Joined: 25.08.2007. 21:04

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by sveznadar »

Jesu i našli skim će da se zaj..... Hehehehe, doći će im gospodin Kamikaza glave :)
"...Što se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život..."

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

vrsta8472 wrote:Срећом па нисам редовна судска муштерија!

Овај форум ће постати "прњаворски 60 минута"!
Samo bi ja za urednika imenovao Dragu Kalabica :D on kad nema rijesenje za problem,jednostavno ujeda,ne gleda ko je na drugoj strani. :D
Ja ipak nemam srce za takvo nesto,iako sam ljut zbog nemoci da bilo sta izmjenim ,ne mogu za bahato ponasanje pojedinca kaznjavati neduzne,jer ako bi se pustili na taj nivo onda bi postali gori od njih,mi igramo u prvoj ligi ,a ne u nekom treceligaskom timu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:44, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

Sto bi se reklo na srpskom:" Pobiti go..a i gotova stvar"! :)
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Madjar ne psuj :D
Mozda sam pogrijesio u naslovu teme,vec mi je sugerisano,trebao sam se obratiti gospodji Zivkovic,ali ja nade polazem u mlade i zato sam smatrao da se trebam obratiti Dragani,kako sam odlucio da Dragojlo postane novi premijer tako sam isto odlucio da ona postane nova predsjednica suda,i tako ima da bude.Ja sam novi Nostradamus,i 2014 ce to cjeli svjet da shvati :D ako ove godine ne bude onaj smak svjeta sto je bugarka prodnozirala. :smt005
Ma nisam ja bas nesto dobar u pisanju ovih tekstova, najbolje je da ja to sve stavim u stihove,nekako je razumljivije :D a i niko me ne moze tuziti za klevetu,pjesnicke slobode se tolerisu,ovako mogu da popusim tuzbu. :D

Juce sam dobio interesantnu poruku,pisala ju je navodno moja stara nastavnica,mozete zamisliti koliko je ona stara kad sam ja ovakav :D podsjetila me na jednu moju izreku koju sam napisao jednom nastavniku na tabli :lol: islo je ovako:"Dobar pedagog mrzi sve djake podjednako",tada sam dobio samarcinu od nastavnika koji je shvatio sta sam htio da kazem,od tada ne pisem i ne pricam puno,samo pjevam,a u usima mi pjeva i sada,od njegove samare. :smt005
Sad vi znate kome sam to tada napisao :D pa znate nego sta ,jedan je ,samo je zavirivao curicama u majice,stara drtina,njima petica za dekolte,a meni samarcina. :D
Ali naucio sam puno od njega, nije on dzaba tu samaru nazivao VASPITNA... :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:44, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Sta sve mogu napraviti novinari :D Pretres auto otpada u strbcima,slika Tucinog otpada a pricaju o Vukovicevom ,njih dva djele dva kilometra,boze, pa jos ce ih ljudi da tuze za klevetu i narusavanje ugleda firmi :smt005
Kome su sada sta nasli, ni jedan ne idu danas na telefone,tako je kod nas kad naidje policija,pola stanovnistva u zemunicama zavrsi :D neznam dal su nesto krivi ili se boje da je lopovluk prelazan pa da se i oni ne zaraze od policajaca :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

Pronađeni ukradena vozila i pištolji


Dobojska policija je u saradnji sa banjolučkom kriminalističkom policijom u pretresu auto-otpada "Vuković" u prnjavorskom naselju Štrpci, vlasništvo Slaviše Vukovića, pronašla dva automobila "mercedes" sa falsifikovanim brojevima motora i šasije, kao i više isječenih dijelova "golfova".

Saopštio je to juče Centar javne bezbjednosti Doboj.

Policija je tokom pretresa pronašla dva motora i dva pištolja "kolt". U CJB Doboj potvrđeno je da su pomenuti predmeti nađeni tokom pretresa u okviru rasvjetljavanja teških krađa automobila.

- Na pronađenim motorima, za koje se sumnja da potiču iz krivičnih djela, uočeno je da su izbrušeni identifikacioni brojevi. Vlasnik otpada takođe nije posjedovao dokumentaciju ni za isječene dijelove "golfova", a pronađeno je i više komada stranih registarskih tablica za koje se sumnja da potiču sa ukradenih vozila - rekli su u policiji.

Pištolji "kolt", koji su pronađeni zajedno sa više stotina pripadajućih metaka, bili su napunjeni i pripremljeni za upotrebu.

Vuković je bio uhapšen i 18. decembra 2007. godine, zajedno s još devet lica poslije prijave tri maloljetne djevojčice da su bile žrtve seksualnog zlostavljanja u Derventi i Prnjavoru.

Sud BiH potvrdio je polovinom prošle godine optužnicu za ovo krivično djelo, a Vuković se poslije hapšenja donedavno nalazio u pritvoru.

Slaviša Vuković je sredinom januara prošle godine tvrdio da su ga u dobojskom zatvoru istukla dva uniformisana čuvara.

Upravnik zatvora u Doboju Željko Novaković izjavio je tada da to nije istina, te da Vukovića niko nije istukao i da ga je pregledao ljekar koji nije ustanovio povrede.

Izvještaj

U Centru javne bezbjednosti Doboj rekli su da će poslije dokumentovanja protiv Vukovića biti podnesen izvještaj zbog nedozvoljene proizvodnje i prometa oružja ili eksplozivnih materija.

Naveli su da će biti izvršena dodatna vještačenja i provjere ostalih pronađenih predmeta na otpadu, poslije čega će protiv Vukovića biti preduzete zakonske mjere.

Goran Obradović - Glas Srpske
15.04.2010. Komentari: 0

Dali je ovaj novinar automatski inspektor ,tuzioc i sudija ? :) Ili je samo sluga pokorni nekim visim silama :D
A evo zasto pitam:
Slavisa V: je ovaj auto otpad preuzeo u januaru,poslije svih tih njegovih afera sa zenama,za sto mu niko nista jos uvjek nije dokazao,ne mogu da ga osude jer im fali dokazni materijal,bar tako sam ja informisan,cak su nasli i nove svjedoke,ali ne ide.Sta ces ,kad krunski svjedok kaze da ju je vise puta silovao tamo nekad,sa tacnim datumom i vremenom,ali pri tome zaborave ovi koji steluju cjeli proces da provjere gdje je on bio tada :D i bas se ispostavi da je u to vrijeme bio stalno na Tunjicama :smt005 mora da je ta radila kao cuvar zatvora :D Sad kad je sve palo u vodu,svim silama se pokusava dokazati da je on ipak lopov (suprotno ne tvrdim ,ali ima puno vecih) i da mu se treba nesto staviti na teret,pa makar i neki auto,samo da drzava ne mora da plati sto je lezao preko 2 godine,i sto je dobijao batine.
E sad ne kradu se ovdje auta samo od januara,krala su se i u vrijeme kad je on bio u zatvoru,cak i vise nego kad je on na slobodi sto ne znaci ako se manje kradu kad je on tu,da bi mu se trebala dati naknada,jer stiti trziste. :smt005 ali ko je krao u medjuvremenu,ili ko je vodio prostituciju i silovao u njegovo ime dok je on bio u zatvoru.
Ljudi nas sud je jedna obicna smiurija,kad se nekome nesto stavi na teret i taj ima alibi (neoboriv) onda mu se sud lijepo izvine i kaze mi smo pogrijesili,nasa naknada je tolika,ako zelite vise morate da se sudite sa nama i neko visi ce reci kad i kako sa kolikom sumom ce da se izvrsi poravnanje,u nas i konj vidi da se ne moze dobiti sud,a i ako se dobije (preko veze) onda ide zalba do strazbura i oni tamo vide da se u nas krse ljudska prava,u sta spadaju i prava lopova,sve izmjenu,a mi poreski obveznici platimo za neciju nesposobnost.
Dovoljno je pogledati predhodni tekst ,odmah se vidi da i novinar vec zna da su ukradena auta i da su brojevi prepravljeni ili izbrisani sa motora,kao da je on to sam svojom rukom napravio,neko mu kaze i on pise ,iako za takvo nesto vjestak treba dane,mjesece pa i godine,da bi ustanovio porijeklo nekog auto djela u ovom slucaju motora,i da mu nije izbrisan broj, to je jako tesko ustanoviti,tako da se sve svodi na jednu obicnu klevetu,za koju bi i novinar u nekoj pravnoj drzavi snosio posledice,u nas ce da dobije orden za glupost. :D
Ne tvrdim da nisu ukradeni djelovi, da ne bi ispao kao ovaj novinar samo sa druge strane,ne tvrdim ni da on nije silovao tu neku zenu,ali ovdje nisu u pitanju vicevi forumasa,vec ozbiljne optuzbe,za koje ne postoje dokazi,ili ako postoje oni su nedovoljni,sve se svodi na indicije,a na osnovu indicija se ne sudi. :wink:
Druga stvar je zasto je Vukovicu bas sad poslana kontrola,ili zasto bas njemu,kad svi ili bar neki javno kraj puta ,narocito u BL rasturaju auta od po 30 000 €,u djelove,razlog je piksla koju placaju auto otpadi u BiH, u ovom slucaju RS,jer je trziste podjeljeno.Prvi su poceli da naplacuju u federaciji,onako iz hobija :D pa dodjes u Jelah i kazes hocu za godinu dana stari BMW to i to,baja ode i donese,pa za skupi mercedes to,on donese,samo kazes i kazes iz koje godine,ako je pleh onda kazes koje farbe i evo ga,kao u carobnjaka :D Sad vide to ljudi iz BL i kazu,ko su ovi da mogu a mi ne,i organizuju se oni ,naravno u igru uzmu i par visokih cinovnika,zlu ne trebalo i opale po poslu,ali nema dovoljno robe ,ide to kao ludo, veliki grad ,a kupuju i Hrvati,i oni onda zbog pretrpanosti zaposlenih carobnjaka, odluce da sve vece zelje ispunjavaju za 24 h,i stupe u kontakt sa carobnjacima iz federacije, oni njima ispune istu noc zelju za BMW ovi njima zelju za Mercedes, razmjena na granici (fiktivnoj);POSAO JE TOOLIKO CVJETAO DA SU UZELI I JOS VISE FUNKCIONERE DA RADE ZA NJIH :D
E sad,ova sica poput Vukovica, tura nos u posao,hoce neke mrvice da kupe okolo,samo smetaju pod nogama i oni onda kazu,vi mali pilici ako zelite da kupite te mrvice oko nasih nogu,morate da platite pikslu,jer i mi placamo onim vecim kokama,one onim jos vecim ,a one opet debelom pjetlu,i ako se neko pile pobuni i nabavi sebi kolt :D debeli pjetao posalje svoje tjelohranitelje da ga malo operusaju i da mu daju do znanja,da on ne moze da gazi koke i ne moze da jede mrvice a da ne plati proviziju debelom pjetlu. :D Nadam se da ste shvatili poentu teksta i,moram jos da kazem ,osobe u tekstu su izmisljene, jer ne zelim da me debeli pjetao tuzi i osudi za klevetu. :P
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
povjerljiva
Posts: 712
Joined: 11.03.2010. 13:10
Location: tamo daleko

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by povjerljiva »

-
Last edited by povjerljiva on 28.02.2011. 14:45, edited 1 time in total.
Život je samo jedan.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

povjerljiva wrote: Imenovani je bio samo jedan u nizu. Eto zato. Njega bi možda i žrtvovali ali oni drugi su opasni igrači.
Pa to i jeste poenta svega,on je jedan u nizu,niz je dugacak,svega i svacega je u njemu,a ovaj jadnik je na kraju niza,moze se reci pred poslednji,samo su te curice bile iza njega.Da je potrajalo i on bi mozda bio silovan. :D (sarkazam)
I danas je on opet jedan od poslednjih u ovom nizu ,osoba koje su krale ili kradu auta,ali on ce ponovo da najebe najzesce,zalosno je i to sto se njemu mnogi,a najvise nasi prnjavorcani ,svete za nesto sto je mozda napravio Zivojin,po nasem starom obicaju,kad ne mogu njemu nista da bar naprave nesto ovom jadi.Zalosno je ali ocigledno da su se svi okomili na njega,a pravi lopovi se vozaju po gradu i prodaju od igle do pasosa,i to javno na ulicama,njega ja ne mogu uporediti ni sa kim nego sa Kinderom :D ma znate vi svi Kindu,danas radi kao fleger negdje kod kulasa :) e taj Kinder je u staroj drzavi vazio za lopova,ma za lopovcinu, covjek je ukrao kod pokojne Rose pjetla i to je sve u njegovoj karijeri,ali zvono je nosio on,za sve je bio kriv,tada je kod nas radio Cedo milicajac a mi djeca smo ga zvali Milijajac :) Cedo kad ne moze nikoga da nadje za krivca ode kod Kindera uz put ubere sitku motku, naprasi njega i zakljuci slucaj.Kinder je vazio za najveceg lopova u regionu i sire,o njemu su se pricale price, pjevale pjesme :D kako kad on prodje kroz selo i nesto zvizdi sve kokosi,guske i curke odose za njim u sumu,postao je prava legenda,a u stvari je ukrao jednog pjetla skupa sa nama svima jer nam je trebao za neku priredbu,bio je glavna nagrada,u stvari htjeli smo napraviti sou,jer je pjetao bio skoro star kao i Rosa :D pa smo mislili da je zilav,a ni perja nije imao,pa smo imali malo posla oko perusanja. :smt005 Uglavnom dobio ga je jedan nas suseljanin :) i poslije smo igrali lopte sa tim pjetlom jer je bio kao gumeni,sve si mogao da mu radis,ali da ga jedes nisi. :P
Tako je pjetao proslavio Kindera, a i nanio mu muke za zivota,poslije je sve sto smo mi svi u selu napravili kostalo njega, svi su krali, on nije,ali on je dobijao batine,kao i danas Slavisa,nije vazno koliko si lopov,vazno je ko te stiti,a njega izgleda ne stiti niko,kao ni naseg Kindera tada. :?
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by Magyar »

Niko nije kriv dok se ne dokaze suprotno, valjda :D
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by regeman »

Zalosno je ali ocigledno da su se svi okomili na njega,a pravi lopovi se vozaju po gradu i prodaju od igle do pasosa,i to javno na ulicama,
daj neka imena, kad je bal nek je... :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: OTVORENO PISMO PRNJAVORSKOM SUDU I GOSPODJI SVRAKA-PANIC

Post by KAMIKAZA »

IMENAAAAA :shock:
Pa ja jesam lud,al volim i da zivim...... :D ubili bi me preko telefona ,nebi mogli cekati da dodjem :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply