Drago Kalabic

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Drago Kalabic

Post by KAMIKAZA »

Konja koji hoce i ujesti i udariti je naj bolje stegnuti sto blize uz sebe,ne smije mu se dati prostora i onda je sve u redu,nekad te malo ucepi ali to je nista u poredjenju sa tim sta bi ti uradio da mu das malo prostora. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

sifra
Posts: 245
Joined: 08.07.2013. 14:05

Re: Drago Kalabic

Post by sifra »

Usta su vam puna Kalabica. Da vam je toliko nista, ne biste se vi toliko "brinuli" za njega. Zasto se niko ne brine za Gatarica?
Alea iacta est!

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Drago Kalabic

Post by corkan »

Gatarića i barbiku je Vrsta poslao u zasluženu političku pemziju.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Vrsta je poslao u penziju i Dragu Klabića,ali neda se vrag.Gatarićevo vrijeme tek dolazi u SDS u, evropski šampioni se ne predaju tek tako.Ima i u SDS u pibikana pun k...c
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Čujem da je oborena ona presuda što je Kalabić dobio Sinišu. Bolje rečeno što je Siniša izgubio.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Која, за Путина?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Siniša i Duška za klevetu.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Опа, то је већ интересантно. Сјећаш ли се оне вијести, Гатарић од 9 тужби осам изгубио против Калабића. Сада је 7 наспрам 2
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Drago Kalabic

Post by bičbožiji52 »

недеља, 12. фебруар 2017.
ДАН КАДА ЈЕ КУЛИН БАН
ИЗМИЈЕНИО ССП,
ЈЕБО ОН СЕБЕ

Двадесетдеветог Августа, 1189е, на дан кад је Дубровник Кнеза Краваша посјетило рекордних осам крузера, Кулин Бан је позвао Радоја и рекао пиши.
Радоја је рекао Немој Бане, отиће нам економски суверенитет у пичкуматерну. Морам, притисак је огроман, увешће ми санкције, нећу више ни чварке моћи да једем.
И тако је настала Повеља Кулина Бана упућена Дубровнику. Што је био први писан акт економске заједнице између двију Српскиех Зијемаљ.
Има занимљивих детаља.
Али нема ни трага од Првог Трага Босанске Државости, како то, уз Завнобих, редовито, серу из Сарајева, Бошњаци Унитристи, који су муслимани и којих тада није било у тој Српској Краљевини Босни нити у Српском Дистрикту Дубровник.


У име Оца и Сина и Светога духа; ја бан босански Кулин присезају тебје кнеже Крвашу;
и всјем грађам дубровчам прави пријатељ бити вама од селје и довјека и прав гои држати с вами;
и праву вјеру доколе сам жив; вси дубровчане кире ходе по мојему владанију тргујуће годје си кто хоке;
кријевати годје си кто мине; правов вјеров и правим срдцем; држати је без всакое зледи;
развје шчо ми кто да својев вољов поклон; и да им не буде од мојих часников силе;
и доколје у мне буду дати им савјет и помоћ какоре и себје коликоре моге;
без всега злога примисла; тако ми Боже помагаи и сије свето евангелие.
Ја Радоје; дијак бан писах сију книгу повелов банов; од рождества Христова тисућа и сто и осамдесет и девет љет;
мјесеца августа у двадесет и девети дењ; усјеченије главе Иована Крститела.

Превод на савремени српски језик

У име Оца и Сина и Светог духа. Ја, босански бан Кулин, обећавам Теби кнеже Крвошу
и свим грађанима Дубровчанима да ћу вам бити прави пријатељ од сада па до века. Држаћу са вама правду
и право поверење докле год будем жив. Сви Дубровчани који ходају где ја владам могу трговати где год хоће и
кретати се где год желе, с правим поверењем и правим срцем без било какве обавезе, осим ако ми ко подари поклон
по својој вољи. И да им моји часници не чине никакво насиље.
И све док су у мојој држави даваћу им помоћ као себи колико се може без икакве зле примисли; тако ми Бог помогао и ово свето еванђеље.
Ја, Радоје банов писар, написах ову књигу банове повеље од рођења Христова хиљаду и сто осамдесет и девете године, месеца
августа у двадесет и девети дан, (на празник) усековања главе Јована Крститеља.

Шта, дакле, има ту. У Повели Банов. У Повољи Бановој.
● Тисућа није Ријек Хорватов.
● Криминал, Корупција и Мито нису били развијени. Осим ако донесу какав поклон мени, Бану. Поклон Бана, Поклон Бана...
● Кулин Бан није о овоме провео Референдум, што ја не могу да му опростим а муслимани га због тога сматрају Правим Сарајевским Босанцем. Босанцом.
● Спољнотровинску Корупцију су измислили Срби. Касније су од њих то примили и околни народи и државе. И Окупатори. Турска. Мало се Аустроугарска одупирала јер је била забављена пљачком шуме и то.
● Кулин Бан је био вјешт лидер. Вјештији од многих данашњих. У Повољи Бана није уведено то да је тражио, и добио, од Дубровника право да на Риви продаје своје овце, у коликој мјере то море и сам Бан имаде.
● Пријатеље није открио ни Вучић ни Емтел. Како се курче по реклама и политици, да се више слушати не може. Већ Кулин Бан.
● Нема трагова да је Кулин Бан за ово консултовао Америчку Амбасаду, што ја нарочито цијеним.
*
Сарајевским Босанцима, па и њиховим Прибосанцима из Савеза За Промјене, могу да поручим да морају још много да тргују и вјежбају, да би дошли на ниво Кулина Бана.
Да су, ономад, наговорили Кулина Бана да отвори универзитет за Спољну Трговину и Поклоне, умјесто да су примали Ислам, данас би били на коњу. А Босна би била Српска Крљевина.
Драги Бошњаци, зар вам сад није јасно то како је Кулин Шаровић најбољи ваш министар.
У име Оца и Сина и Светог Сарајева, ја Пробосански Бан Шаровић, обећавам теби, Кнеже Хан и Кнеже Могерини, а поручите то и Кнезу Меркел, да ће ваши трговци код мене млијеков и свијега другог, продават без икакијех брига и уз моје савјете и мојие часников. Без обавезе да мени или мојијема, икаквије поклоне даривате.
Ну.
Нажалост.
Ни Нација, ни Држава, не настају одласком у прошлост.
Али ни стајањем у мјесту. Како то сада ради Сарајево.
А ти Бакире.
Ти би могао покренути Ревизију Повеље Кулина Бана.
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Image

Драго Калабић највећи опозиционар у РС. Па ово није пало на памет ни овима у СзП-у :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

SNSD je velika partija samo po naslovu i osvojenim mandatima,a u sustini vlada partijska ucmalost iznutra i opoziciono mrtvilo s vana.
Kako se moze desiti da nam propadaju sva javna preduzeca od Zeleznica Republike Srpske,Robnih rezervi,Farmalenda,Srpskih suma
Banaka sto drzavnih sto privatnih mnogo toga me stima u Republici Srpskoj I zato je neki odgovoran a to je Vlada koju treba dobrano provjetriti I neke odgovorne prozvati ,ne mogu se svi kriti iza Dodika i Tu je Kalabic apsolutno u pravu a ovi sto ne razumiju ili nece da se razumiju i ne mjesaju se u svoj posao treba zamjeniti.
Nazalost u Republici Srpskoj nema prave opozicije pa se ona javlja tamo gdje moze unutar same vladajuce koalicije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Kalabić: Smjena premijerke Cvijanović relaksirala bi odnose u vladajućoj koaliciji

Image

Član Predsjedništva SNSD-a Drago Kalabić smatra da bi smjena Vlade RS, koju predovdi Željka Cvijanović, mogla relaksirati zategnute odnose u vladajućoj koaliciji u RS, prenosi Blic.

“Moj stav je da SNSD pod hitno mora da mijenja ovu vladu. Rezultati, koje je kabinet Željke Cvijanović ostvario za više od četiri godine mandata, izuzetno su loši. Potrebni su nam neki novi ljudi i nove politke, koje će stvari pokrenuti nabolje”, poručuje Kalabić.

Kalabić je i ranije govorio o odnosima u vladajućoj koaliciji u RS, posebno na relaciji SNSD-DNS.

U izjavi za Oslobođenje kazao je da su oni opterećeni određenim teškim pitanjima koja se ne otvaraju.

“A čim unutar koalicije dođe do faze da bilo ko koga ucjenjuje, onda su i takvi koalicioni odnosi na velikom iskušenju”, naglasio je Kalabić.

Pojasnio je da je jedno od tih teških, ako ne, kako je istakao, i najtežih pitanja, stanje u Željeznicama RS-a, kojim rukovode kadrovi DNS-a.

Kamen spoticanja mogao bi biti i Rudnik “Ljubija”, budući da se DNS protivi prodaji državnog kapitala u ovom rudniku, što je namjera Vlade RS.

(Vijesti.ba)


Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Čuj izjava za oslobođenje... pored toliko patriJotskih medija. Još prenose Vijesti.ba...

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

O čemu ti to žuti zaboga,zar kod vas bakirovaca uopšte postoji termin patriotski ???
Od kada vi iz medija vršite takvu vrstu selkcije, na patriotske i one druge medije.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

To su vaši termini, vidiš kako to glupo izgleda!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Zvono na ovci sasvim pristojno izgleda ,ali kad ga kokoška sebi objesi da ''crknemo '' od smijeha.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Неозбиља и змијо, да ли ви мислите да Драгојло хоће Жељкино мјесто? Чим толику џеву диже около.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

Vrsta, znači ako neko nekoga kritikuje i iznosi svoje političke stavove ,onda je to po tebi državni (stranački) neprijatelj br.1 i po toj logici puca na carevo mjesto.Čisti politički laicizam i nepoznavanje materije.
Sadašnaj Vlada na čelu sa Željkom Cvijanović ima prolaznu ocjenu,ali je činjenica da se dešavaju neke čudne stvari i da treba neke stvari preduprediti i spriječiti da se ne bi bavili posledicama već uzrocima negativnih pojava.

Željeznice Republike Srpake ?????
Rak rana svake vlade do sada.
Šume Republike Srpske,zar protestima trebamo sprečavti kriminal,kod prioriteta isporuke sirovina gdje se godinama zaobilaze domaći drvoprerađivači i oblovina se liferuje vani i tako ostajemo bez radnih mjesta na domaćem terenu,a ''borimo'' se za nova radna mjesta ????
Zar moraju Robne rezerve da propadnu da bi mi tek sada počeli razmišljati kako to riješiti jer su nam čak svojevremeno i igre na sreću propale .
Zar moraju sva javna preduzeća u Republici Srpskoj da idu u stečaj i da se rešenje za to pronalazi na ulici a pojedini direktori mirno sjede u svojim foteljama.
Mnogo stvari sadašnja vlada treba da preduprijedi i odgovornost podigne na viši nivo a ne da Dodik ide među radnike u štrajkovima ko da je on predsjednik sindikata a ne predsjednik Republike Srpske.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by ZMIJA »

ЕКОНОМСКИ ВОЛУНТАРИЗАМ
И ЛАЖНИ СТРАНАЧКИ
ПРОГРАМИ
УБРЗАВАЈУ
ПРОПАСТ

И у Савезу Комуниста Југославије, као и данас у Политичким Странкама, били су Дунђери, Натуршчици, Мрсомуди и Каријеристи.
Дакле, ни столари ни зидари, природно неталентовани, премјеститељи муда из лијевог у десни џеп и заљубљеници у себе и своје огледало.
Али у Владама, Републичким Извршним Вијећима, нису сједили баш Кретеноиди као данас. Имали су три ствари, које ови немају. Референце. Систем иза себе. Државу.
Па. Кад је требало да се о нечему одлучује, читав се систем укључује. Од комора, преко партија, до института и Радних Група.
При чему се водило рачуна о томе да Социјалистички Савез Радног Народа не сере о индустрији. Чак ни Синдикат.
Шта је Радна Група.
Радна Група је скупина стручњака из неке области и из повезаних области, за Хемијску Прераду Кукукруза или Зобару, на примјер, у коју се именују искључиво они који нису купили дипломе, који имају референце и којима је сваки рад, посао или задатак, важан за даље напредовање или назадовање.
Битније је било мишљење Радне Групе него Партије, такозваног Ескају.
Мада нико ни у Ескају, нити у Ривовима, није себи дозвољавао да се сјети неке будалаштине коју ће нека Радна Група прогласити Неперспективном Идејом.
Ну.
Те Радне Групе су превазиђени симболи Диктатуре, Комунизма, Тортуре и Једноумља.
Ми, сада, транспарентно, можемо да се сјетимо чега оћеш. И да бацимо паре за то.
Неку вече на телевизијама били досадни програми па сам пописивао идеје за Нове Инвестиције. До 23 часа, пописао сам 1.136. Само у Бањалуци и околини.
Да није жена загаламила да гасим свјетло, брзо би избио на 1.500. Инвестиција.
У то је ушло и двјеста пумпи, триста перионица аута и триста пекара.
А у Шумска Газдинства нисам ни завирио.
Та Транспарентност повлака Приватизација, у ствари је један најхаотичнији Волунтаризам. Вође, Лидера, Неформалне Групе, Невидљивог Лобија.
Реко Миле.
Па је слиједом те Анархије већ мјесецима у Српској актуелна продаја преосталог дијела државног капитала у Рудницима Љубија.
Сад је више небитан став да се Рудници нису требали продавати. Као ни Витаминке, Бирачи, Банке, Ливнице...
Поданици јој могу да буду гологузи али Држава не може да буде гологуза. Поданици ће преживјети гологузи а Држава неће. Поданици ће се размножавати и без муда а Држава неће и без свитњака.
Сада је продаја дијела Љубије постала питање Скупштинске Већине. Постала Страначки Став. Додик, кажу, заступа став Есендеа да се Љубија прода и то онима и онима. А Марков Став је да се Љубија не продаје. Јер то стоји и у Страначком Програму Деенеса.
Изучио сам те високе политичке школе и ниске политике праксе, и не разумијем да то треба да стоји у Програму неке Странке.
Значи.
Сад је постало важно и Реко Марко.
Друго. Више немамо гране индустрије, привредне секторе, развојне колосијеке.
Сад имамо Деенесов Економски Сектор. Социјалистичку Економију. Економију Независних Социјалдемократа повлака Миле.
И имамо ситуацију да Владу Српске, а и друге Владиће, немаш рашта да изабереш нити рашта да је обориш.
Ако нема Волунтаризма, и ту, Влада никад неће пасти.
Умјесто да су Странке које су на власти, у Већини, сјеле и, преко Владе, именовале, уз одређени дрил, увртање муда и пријетње затвором, руководства јавних предузећа и преостале природне и индустријеске имовине. Са основним задатаком Развој и Добит.
Ако не постигнеш резултате за двије године, идеш. И нећеш више никад радити за Државу. Баш да си Марков унук.
А Приватнике, који производе и запошљавају, та Влада да позове и пита Шта можемо да урадимо за вас.
Овако, волунтаримо ко глуви кучићи по тиквењаку и ћораве кује, за туђим колима
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Drago Kalabic

Post by neozbiljan »

Ma jok, nije Drago taj kalibar Vrsta! Nije on neko kome možeš povjeriti upravljanje i odgovornost. On se najbolje snalazi na poziciji sa koje može samo lupetati bez ikakve odgovornosti. On je sad spreman na sve samo da na neki način ostane da pliva u političkoj bari RS/BiH. Da bi u tome uspio spreman je trgovati svime i "koalirati" sa svakim. Nisu mu više gadljivi ni pojedinci iz SDS-a ni Bogdan.... Na trenutke pomislim evo ga dolazi pameti, kaže nešto pametno ali onda se sjetim da je to ipak Drago!

Zmijo, Vlada zaslužuje neku ocjenu ispod 0. Svaki dan se zadužuješ na raznorazne načine, prodali smo Telekom... i pored svega nismo u stanju da normalno funkcionišemo. Kasne plate, penzije, doprinosi se ne uplaćuju, o drugim naknadama kao što je prevoz ne treba ni pričati. Sve moguće prebacujemo na trezor jer nam fondovi nisu funkcionalni.
Što se tiče Šuma, pa tu je bar stvar jasna, nije potrebna neka posebna pamet. Siječeš i prodaješ državno blago i pri tom posluješ u minusu! Kriminal nesagledivih razmjera!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

ZMIJA wrote:
19.04.2017. 11:29
Vrsta, znači ako neko nekoga kritikuje i iznosi svoje političke stavove ,onda je to po tebi državni (stranački) neprijatelj br.1 i po toj logici puca na carevo mjesto.Čisti politički laicizam i nepoznavanje materije.
Sadašnaj Vlada na čelu sa Željkom Cvijanović ima prolaznu ocjenu,ali je činjenica da se dešavaju neke čudne stvari i da treba neke stvari preduprediti i spriječiti da se ne bi bavili posledicama već uzrocima negativnih pojava.

Željeznice Republike Srpake ?????
Rak rana svake vlade do sada.
Šume Republike Srpske,zar protestima trebamo sprečavti kriminal,kod prioriteta isporuke sirovina gdje se godinama zaobilaze domaći drvoprerađivači i oblovina se liferuje vani i tako ostajemo bez radnih mjesta na domaćem terenu,a ''borimo'' se za nova radna mjesta ????
Zar moraju Robne rezerve da propadnu da bi mi tek sada počeli razmišljati kako to riješiti jer su nam čak svojevremeno i igre na sreću propale .
Zar moraju sva javna preduzeća u Republici Srpskoj da idu u stečaj i da se rešenje za to pronalazi na ulici a pojedini direktori mirno sjede u svojim foteljama.
Mnogo stvari sadašnja vlada treba da preduprijedi i odgovornost podigne na viši nivo a ne da Dodik ide među radnike u štrajkovima ko da je on predsjednik sindikata a ne predsjednik Republike Srpske.
Драго пуца на високо, али и то је добро значи да је пустио Прњавор крају :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Drago Kalabic

Post by KAMIKAZA »

Ja mislim da je on pukao na Zeljkino mjesto i ako cemo realno govoriti,on vec od davno zasluzuje to vise i od jednog u SNSDu,e sad dali je to dobro ili nije to je druga prica,ali radio je svakako vise od mnogih na razvoju SNSDa i njegovom odrzavanju na sceni.Opet su tu metode upitne ali u odnosu na uciteljicu Zeljku on je svakako zasluzio vise,njega je samo srusio jezik i neka lojalna neposlusnost,ako tako nesto postoji. :) Ja sam ga predvidio u toj funkciji,i ako ustraje nije iskljuceno da ce on postati jedan veliki vodja,istorija je pokazala da su naj vece lude postajali velikani,pa zasto nebi i on. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Drago Kalabic

Post by vrsta8472 »

Да ти си први написао да ће Драгојло да буде премијер, и то још прије 10 година. Препознао си потенцијал када нико није вјеровао ни теби ни Драгојлу :)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Drago Kalabic

Post by svraka »

neozbiljan wrote:
19.04.2017. 14:13
Ma jok, nije Drago taj kalibar Vrsta! Nije on neko kome možeš povjeriti upravljanje i odgovornost. On se najbolje snalazi na poziciji sa koje može samo lupetati bez ikakve odgovornosti. On je sad spreman na sve samo da na neki način ostane da pliva u političkoj bari RS/BiH. Da bi u tome uspio spreman je trgovati svime i "koalirati" sa svakim.

Ovo je po mom mišljenju, do sada, najpreciznija definicija našeg istaknutog političara. Slažem se 100%! Po istom principu svoj politički život održava Čeda Jovanović u Srbiji. Galami, kleveći, laži, izvrći, spinuj,...samo te to može održati na površini.

User avatar
bičbožiji52
Posts: 1716
Joined: 08.08.2012. 11:00

Re: Drago Kalabic

Post by bičbožiji52 »

Image

Bakir čuva ovce na ovcama zvonce ili ajd'Alija nek je vciše vojske ......
NE TREBA MI NIČIJE MIŠLJENJE.NI SA SVOJIM NEZNAM ŠTA ĆU.

Post Reply