Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Vodeci opstinari da li znate da Gornji Vijacani (koji imaju manastir Stuplje jedan od naj ljepsih manastira na cijelom Balkanu) nemaju ni jednog jedinog metra asfaltnog puta?!
Prosli nacelnik opstine dakle Vlado Zivkovic ne mogu reci gospodin,jer on je daleko,daleko od gospodina,dakle Vlado Zivkovic je u jednom interviju koji sam licno gledao na K3 izjavio da su Gornji Vijacani slijepo crijevo opstine Prnjavor i da to selo nije u opste u interesu opstine,e pa Vlado Zivkovicu imam za tebe jednu poruku i iskreno se nadam da ces je procitati: Dabogda ti jos nocas operisali slijepo crijevo pa da malo razmislis o svojim glupim izjavama! Kad su bili prosli izbori dosao je kod mene jedan drug iz Donjih Vijacana sa namjerom da me zamoli da glasam za Vladu Zivkovica posto je bio toliko veliko dusan i odobrio je sredstva da se betonira fudbalsko igraliste. Bolje je da ne pisem sta sam odgovorio svom drugu!!!
Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Post by KAMIKAZA »

Mr X ,ti negativno utices na mene :D , citajuci ove tvoje postove, razmisljam i bojim se da se i u meni ne probudi mrznja prema bivsem nacelniku. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Mr X wrote:Vodeci opstinari da li znate da Gornji Vijacani (koji imaju manastir Stuplje jedan od naj ljepsih manastira na cijelom Balkanu) nemaju ni jednog jedinog metra asfaltnog puta?!
Kakav si ti kralj. Za nekog ko je upravo iz tog sela cudi me da nemas pojma ni kome pripada taj manastir. To svoje 'pitanje' uputi nacelniku opstine Celinac Momcilu Zeljkovicu. Fin cova, vjerujem da ce te saslusati...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

A vidis kakav si ti debil! Ja sam rekao samo da u G.Vijacanima postoji manastir koji je naj ljepsi na Balkanu i nisam rekao da treba asfaltirati manastir vec put,a vise od pla sela pripada opstini Prnjavor i zato ne lupaj gluposti kad nemas tri cuke u glavi! I za tvoju informaciju ovo "fin cova" ne trebas da mi ti to govoris jer se licno poznajemo!
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Из правца Челинца има два-три километра макадама...из правца Горњих Вијачана не можеш доћи ни тенком. Зато већина људи иде преко Укрине до манастира.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Image[/img]

Još jedan primjer ... naše kino ajde de što ne radi ali pitam se kako naša stroga komunalna policija dozvoljava da ovakav objekat u centru grada trune i ugrožava zdravlje stanara preko puta u zgradama !?
Svakih par mjeseci obilaze nas nekakvi sanitarci i svako domaćinstvo , svaka radnja mora da plati HARAČ a ako se usprotiviš stroga komunalna policija je tu da ti naplati kaznu i objasni zašto je bitno vršiti deratizaciju !
A onda pogledam ovo leglo miševa i pacova u centru grada i ne mogu da ne pomislim koliko je ovo opasno ! Potencijalni izvor zaraze , epidemije i boleština ! Šta ako slučajno koje djete iz radoznalosti uđe da vidi šta je unutra ... lako se može dogoditi da onaj krov padne na glavu nekome !
Izgleda dok se zlo ne dogodi nećemo ništa preduzeti ... zar nije bolje spriječiti nego liječiti !?
Znam ... ne rješeni pravni i vlasnički odnosi !!! Ali zar nije moguće da opština plati raščišćavanje i detaljnu deratizaciju objekta i kada se riješe vlasnički odnosi ispostavi račun vlasniku !
Reagujte dok ne bude prekasno !!!
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re:

Post by Nicky »

Mr X wrote:kad nemas tri cuke u glavi!
Meni ne treba, meni je vazno da ti imas. :lol:

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by drlonc »

Izgleda kao da jurcam po postovima da te pohvalim, Maximus.
Dođeš mi piće...

Stanje objekta nekadašnjeg kina "Slavica" je stvarno katastrofalno i sve si jako lijepo opisao.
Znam za neriješene vlasničke odnose, jer sam se svojevremeno bio zainteresovao (i o tome pisao), ali imati onakvo ruglo u centru grada, a ništa ne preduzimati...
Nadležni (a ovih dana je jako puno onih koji se guraju u fotelje, pa bi se valjda mogao naći bar jedan adekvatan) bi trebalo da kontaktiraju vlasnika zemljišta (Đerića, op.aut), pa da se nađe način da se to sanira.
Bar da se spriječi širenje zaraze iznutra. Obzirom da je i vrtić veoma blizu, ježim se od pomisli na moguće posljedice.

Nemoćni smo jedino ako je Neko Važan stavio šapu na dotični plac, sa željom da tu izgradi čudesno lijep stambeno-poslovni objekat, pa samo čekaju da neko nevažan strada, da bi se izdale prekoredne dozvole za što-šta, a za dobro svih nas...

P.S. Molio bih da neko provoza opštinske glavonje po ovim rupetinama na gradskim ulicama. Kad im se prodrmusaju bubrezi, možda će se sjetiti da ih okrpe...
Kaniš li pobijediti, ne smiješ izgubiti!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

U svim pravnim drzavama je to regulisano zakonom, objekt se mora odrzavati, bez obzira na nerijesene vlasnicke odnose, sta bi se desilo da neko nastrada, mislim da bi se onda svi odrekli vlasnistva jer bi morali da snose posledice, opstina ne mora da sanira takve objekte ako se procjenom utvrdi da je skuplja pita nego tepsija, ali u tom slucaju mora da o svom trosku ukloni objekat koji ugrozava sigurnost gradjana, a kad se ustanovi ko je vlasnik ,da istom ispostavi racun ili da mu se uvede kao suvlasnik i kasira svoj dio (uz odgovarajucu kamatu za period u kome je ona cekala na svoj novac),prilikom prodaje tj. prepisa zemljista.Prosto a ipak tako komplikovano :D ako za to ne postoji volja nadleznih organa. :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

drlonc wrote:...Obzirom da je i vrtić veoma blizu, ježim se od pomisli na moguće posljedice...
Dobro si me nadopunio ... naravno treba naglasiti takođe da ovaj problem nije star 5-6 mjeseci nego bogami preko decenije ne brige ...
Lično sam uvjeren da se mora i može rješiti ovaj problem samo je pitanje koliko trenutno volje ima !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Da li je iko primjetio nova obilježja ulica po gradu !?
Lijepo rješenje , urbano i moderno !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstine

Post by aquarius »

Pohvalno !
Lijepo i praktično.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Moze neko da stavi par slicica;za nas tamo daleko ? :D :wink:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Биће сутра на галерији, само због тебе :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Nelle
Posts: 204
Joined: 29.06.2007. 22:36

Re: Obraz opstine

Post by Nelle »

Image

Ulica izmedju Slavuja i Maxi-a.
Strasno

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Како сваки дан пролазим баш том улицом, гледам како је та улица све већа и већа. И видим сада у њу бацају смеће. Нема шта, праве депонију на сред улице.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Neki dan zamalo da izazovem sudar zbog te rupe ! Baš je na nezgodnom mjestu !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Nelle wrote:Image

Ulica izmedju Slavuja i Maxi-a.
Strasno
Tu ce da posade drvo,vidite da su pripremili rupu... :D ili je ovo vec ukalemljena letva ... :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:Moze neko da stavi par slicica;za nas tamo daleko ? :D :wink:
Само за тебе!

Image

Image

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Obraz opstine

Post by seljak iz skakavaca »

Nazivi ulica su pra´o demokratski i sasvim pogodljivi za nasu "evropsku/visenacijonalnu" varosicu..!
Al´, dobro je to, svidja mi se :D

Inace, kao pojava, jako pozitivno resenje! Odlicno!

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

KAMIKAZA wrote:
Nelle wrote:Image

Ulica izmedju Slavuja i Maxi-a.
Strasno
Tu ce da posade drvo,vidite da su pripremili rupu... :D ili je ovo vec ukalemljena letva ... :smt005
to je izgleda okamenjeno drvo jos iz doba kad je tu bilo PANONSKO MORE...
sad ce komunlno zajedno sa turistickom organizacijom od toga napraviti atrakciju za strane posjetioce. pa to je istorijski vazno otkrice... :oops:
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

HVALA KOLEZI VRSTI :D
Jeboteeeeeee jesmo metropolaaaaaaaaaaaa,ma vidjaj ti samo rasvjete i znakova,sad opet navijam za Dodika :D sad bar znamo svi u svako doba,gdje smo,cak i onaj nepismeni pandur sto zna samo cirilicu a bogami i oni panduri koji znaju samo latinicu,znaju procitati u kojoj su ulici,mislim kad zalutaju da znaju reci gdje da dodju po njih. :D Kritika utice, sve je pozitivno,jos da izdrzi ovo vrijeme dok kuruze ne oberem :lol: ,onda cu samo da se setam i citam znakove. :D
SAD SALU NA STRANU;KAPA DOLE; A ZNA SE KOME;MLADOM NACELNIKU;a sta ste mislili da cu reci kapa dole Kalabicu :smt005 pa nisam ja tolika budala, malo jesam ali ne tolikooo. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Obraz opstine

Post by Nicky »

Cestitke na prvoj velikoj investiciji :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Nicky wrote:Cestitke na prvoj velikoj investiciji :)
:D ZABORAVLJAS PRIBOR ZA PRVACICE :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

HAJDE DA SE SAD MALO UOZBILJIMO
Nije nesto veliko ,nece niko nikad kod nas znati ulice po imenu i nece se nikad one moci pronaci sa navigacijom, ali je nekako ljepse kad se obiljezi,i dalje ce se govoriti :"tamo kod Djurinog rendgena :D ili kod Metalke,pa kod Kuruzovica bunara,itd,imena ulica kod nas se ne koriste toliko u praksi,kao u drugim gradovima ,vise im je simbolicno znacenje.Tako je i ovaj poduhvat simbolican ali puno znaci.Mislim da postepeno stajemo na noge i pocinjemo razmisljati kao normalni svjet,ipak nije taj grad ili ulica samo za nas koji je znamo i samo da je mi koristimo, sramota je kad neko zaluta u nas grad i nezna ni kako da ga napusti,nesmijemo zaboraviti kako je bilo prije par godina, cak nam je i bolnica bila u jednosmjernoj ulici,bar smo po necemu bili jedinstveni u svjetu, jos bolji odjek bi imalo da je bila u zabrani saobracaja :smt005 pa da nosimo bolesnike na krkace (kako bi se u nas reklo) :D
JOS BI SE TREBALO NA NEKOLIKO MJESTA POSTAVITI PAR ZNAKOVA I PUTOKAZA ZA BOLNICU I POLICIJU (da se drugovi znaju vratiti) :lol: ;sala; PA RECIMO SKOLA;SPORTSKA DVORANA :D ,I NARAVNO NA ULAZIMA U GRAD PAR TABLI SA KARTOM GRADA I IMENIMA ULICA;JER STA NAM VRIJEDE IMENA ULICA AKO NEZNAMO GDJE SE NALAZE;NA RASKRSNICI KOD CITIJA BI TREBAO DA STOJI PUTOKAZ BANJA LUKA I DERVENTA;ILI SVI PRAVCI (osim Ilove) :lol: IMA JOS TOGA ALI POLAKO; NE POSTAJE SE METROPOLA PREKO NOCI !!! :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply