Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

[quote="KAMIKAZA"[/quote]
:D ZABORAVLJAS PRIBOR ZA PRVACICE :D[/quote]

za one koji nisu znali:
ima drzava gdje su udzbenici i pribor za skolu besplatni za (m)ucenike.
Udzbenici se prenose sa generacije na generaciju i vlasnistvo su skole. Npr. za pisanje domaceg mogu se knjige nositi kuci ali se moraju donijeti nazad u skolu. Time se rasterecuju budzeti porodica, sto bi npr. u RS bilo apsolutno nuzda! tako bar u skoli ne bi bilo razlike izmedju bogatih i siromasnih ucenika! Ali nasi politicari izgleda nikad nisu culi za to! Njima vise odgovara svake skolske godine mijenjati sadrzaj udzbenika, a ne pitaju se imaju li roditelji uopste odakle sve to da plate!
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

U nas se na taj nacin neko bogati, mjenjanjem sadrzaja pa cak i same istorije i pisanje novih knjiga svake godine je samo u nas moguce, u nas cak ni matematika nije ista svake godine :D promjeni se bar redosled :lol: ne kaze se dzaba :"jebes zemlju koja Bosnu nema", :lol:
Ja sam svojevremeno u skolski sistem uveo novinu ,tj.ostavljanje knjiga u skoli :D i bilo je efikasno,nikad nisam mogao da zaboravim neku knjigu,pa sam jedno vrijeme uveo koristenje istih knjiga dvije godine :D i to nije prihvaceno od vecine. :lol: tako da su sve te moje inovacije ostale na zalost neprihvacene. :|
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Slučaj sa školskim knjigama je stvarno sramotna stvar !
Ne treba biti mnogo pametan i shvatiti da bi knjige koje bi trajale par godina znatno smanjile troškove porodicama koje imaju đake ( a pogotovo kada pričamo o ,,bjeloj kugi,, tj. podrška porodicama koje imaju više djece ) pogotovo u ovim godinama ,,recesije , krize i štednje,, Ova ,,igranka,, sa školama i knjigama nije od juče . Prošle vlade i ministri za obrazovanje su donijeli zakone da svaki nastavnik , profesor bira knjigu i autora po kome će držati nastavu ! U tom slučaju bukvalno đaci nisu znali koje knjige da kupe do početka školske godine a da ne govorimo da neko može da naslijedi knjigu !
Kome je to odgovaralo !? Prvenstveno štamparijama a po neku kintu su dobijali i prosvjetni radnici !
Danas se zakon donekle promjenio i ministarstvo obrazovanja je propisalo knjige koje đaci trebaju da kupuju ali i to će se mjenjati od godine do godine tako da se knjige opet ne mogu naslijediti . Kome to odgovara !? Opet štamparijama i onima koji odlučuju koje su to knjige !
Princip je isti sve su ostalo nijanse !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

S R A M O T A !
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
night eagle
Posts: 112
Joined: 15.12.2008. 17:38
Location: Navaho desert, Arizona,USA

Re: Obraz opstine

Post by night eagle »

Mene su skontali odmah, nisam ni tri dana sastavio, prvo me mama pitala gdje sam izgubio knjige, jer joj je prvo palo na pamet da sam se negdje zaigrao ali sam je ubijedio nekako a onda, kada sam i drugi dan za redom kući došao prazne torbe i nisam imao šta spremiti u nju za sutradan, ekspresno sam vraćen u školu po knjige (poslije mučki izvedenog priznanja gdje su knjige). Kak mi je tad bilo krivo, mislim ideja je bila odlična zar ne?

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Obraz opstine

Post by sagittarius_rex »

Ajmo mišljenja o dodjeli stipendija, ne mislim uopšteno stipediranje učenika, nego konkretno ovaj slučaj od juče (ili od aprila, ili od jula...ko zna od kad već)...
Nakon par postova daću i ja svoje mišljenje :?
>>>---------------------->>>

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by BETMEN »

Po meni to je ok ,samo sto tu ima onih koji nisu trebali da dobiju stupendije, niti su neki studenti niti su socijalno ugrozeni al zato imaju stelu.Ja bih uvjek prije dao stipendiju nekom djetetu palog borca nego nekom zajebantu, dovoljno je samo pogledati ko je sve dobio i bice jasno, ja znam za samo jedno ili dvoje koji su zasluzili stipendije.
POSMATRAM VAS

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Ako je tako kako kažeš BETMEN priloži opštini činjenice i stipendije će biti preispitane , tako je bar javno rekao načelnik preko K3 .
Eto prilike da vidimo koliko je ta izjava bila iskrena .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Obraz opstine

Post by sagittarius_rex »

Ta je izjava iskrena kao i za one tendere :oops: :oops: :oops:
Ajde Kami i Veco :wink:
>>>---------------------->>>

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by BETMEN »

Koliko se ja sjecam i ako sam dobro cuo, sledece ce stipendije ici na detaljnu provjeru, a ove sad kasne od aprila ili tako nesto a u petak treba da se prebaci po 800km svakom stipendisti za stipendije koje su kasnile, a nacelnik je rekao da je i sad bilo onih koji su rekli da im nijedan roditelj neradi sto nema veze sa vezom tako da sledece stipendije nadam se da nece moci dobiti neki salabajzer.Ovo je sve provjereno sto kazem, nije mlacenje u prazno, sve ovo sam saznao od jedne djevojke koja je stipendista, a koje je ispunjavala sve uslove koji su trazeni, nisam ja rekao da su sve stipendije nastimane nego samo u pojedinim slucajevima. Sto se ostalog tice trebalo bi malo preispitati komisiju koja je to radila, znal neko ko je bio u toj komisiji.
POSMATRAM VAS

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Obraz opstine

Post by sagittarius_rex »

Znači slijedeće će se provjeravati, a ove ko nisu. Koliko to treba vremena da bi se provjerile stipendije, ako ova procedura traje čak od aprila. I jel ti treba neka provjera kada pogledaš (bar odokativno na TV-u) ko je sve dobio stipendiju (ne govorim o djeci boraca), ako iole poznaješ ljude u čaršiji onda će ti sve biti jasno. I nije ih PAR dobilo koji nisu trebali dobiti nego obrnuto, PAR ih je dobilo koji su trebali.
>>>---------------------->>>

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Саги, ако знаш имена и доказе ето пошаљи мени на мејл, и стиће до Дарке 100%. А ја обећавам да нећу открити твој индентитет и ти нећеш трпи никакве послиједице због тога?!

Вриједи ли договор?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by BETMEN »

Pa o cemu ja pricam nego da ih je samo par dobilo koji su trebali, nismo se razumjeli.
POSMATRAM VAS

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

citam ove komentare i ne mogu da vjerujem...
opstina se trudi da financira siromasne studente???' Dobar potez novog nacelnika! Svaka cast Darko!
Samo se pitam da li ce se istorija ponoviti, kao sto je to do sada bilo po nekom nepisanom zakonu...
Pisem ove rijeci iz vlastitog iskustva sa stipendijama...Prije tridesetak godina pojede nam inflacija stipendije, a poslije diplomiranja nemas gdje da se zaposlis, posto su neskolovani "lijepili" na radnim mjestima za koja smo mi posteno studirali! Rezultat je odlazak visokoobrazovane radne snage u inostranstvo...opstina se nije trudila da nam i radna mjesta obezbijedi, ali su bili veoma brzi da traze da im se vrati novac koji su ti dali kao stipendiju...zalosno...ali je istinito...
Pozdrav Darki i svim forumasima iz Svajcarske
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
sagittarius_rex
Posts: 475
Joined: 15.12.2008. 12:17
Location: TUI

Re: Obraz opstine

Post by sagittarius_rex »

vrsta8472 wrote:Саги, ако знаш имена и доказе ето пошаљи мени на мејл, и стиће до Дарке 100%. А ја обећавам да нећу открити твој индентитет и ти нећеш трпи никакве послиједице због тога?!

Вриједи ли договор?!
Joj Bože, pa zar misliš da sam ja od juče, a i Darko zajedno samnom. Nismo djeca da se igramo :wink:
Kada god hoćeš možemo diskutovati na tu temu, naravno negdje u kafani :smt006


Izvini Betmene, vjerovatno sam negde nešto preskočio u čitanju, ali nije ni bitno razuijemo se :smt006
>>>---------------------->>>

User avatar
Piroga
Posts: 210
Joined: 06.09.2007. 14:19
Location: Dolina mumijevih

Re: Obraz opstine

Post by Piroga »

.....ako nista drugo bar se povecao broj stipendiranih studenata i ucenika!
Naravno da ce neko reci da to nije uredu, nekome ovo sigurno ne odgovara :roll:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Саги, шта подразумјеваш за то нисам од јуче?!

Ја ти кажем начин на који можеш ту неправду да исправи, и да вук буде сит и овце на броју а ти нећеш?!

Каже вам, 99.99% овог писања на форуму своди се на млаћење празне сламе, јер нико ништа не предузима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Obraz opstine

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Kаже вам, 99.99% овог писања на форуму своди се на млаћење празне сламе, јер нико ништа не предузима.
Ovo je forum nindza, ovo i sluzi za to. Nije ovo Skupstina.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Jel iko primjetio ove horde odvezanih džukaca što patroliraju po gradu ... dok neko djete ne napadnu ( gluvo bilo ) niko se neće sjetiti zovnuti šintora !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstine

Post by aquarius »

Opština bi trebala obaviti dogovor sa Lovačkim udruženjem i svi mirni.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
che
Posts: 1297
Joined: 07.01.2007. 21:49
Location: Havana
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by che »

MAXIMUS wrote:Jel iko primjetio ove horde odvezanih džukaca što patroliraju po gradu ... dok neko djete ne napadnu ( gluvo bilo ) niko se neće sjetiti zovnuti šintora !
Njih su svi primijetili, eno ih nekad u pekoteci sjede, nekad u Evropi... :smt005

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

:smt023 :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Obraz opstine

Post by Cipiripi »

MAXIMUS wrote:Jel iko primjetio ove horde odvezanih džukaca što patroliraju po gradu ... dok neko djete ne napadnu ( gluvo bilo ) niko se neće sjetiti zovnuti šintora !
To ce biti uskoro rijeseno..............otvaranjem par kineskih restorana nestajace nam i psi sa lanca a ne lutalice-:)
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Che ne moze da ceka,da stignu ti kinezi :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Cipiripi
Posts: 1188
Joined: 13.11.2005. 17:33

Re: Obraz opstine

Post by Cipiripi »

Mora biti da su mu dosadile rostiljnice i chevapi............
Posten bez ambicija
luzerska tradicija.......

Post Reply