Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Obraz opstine

Post by просвјета »

Него да се врнемо теми!
Ова писанија са гдином Камиканом ме подсјети да је и нашем образу општине потребан један добар ресет...
Не би ли се одбацили стереотипи и предрасуде.
Али, познајући физиологију ресета, мислим да ћемо још чекати на путу до дна...
Синиша је имао добру шансу али се спржио делајући и вукући са собом читаву композицију непримљених калема и корова...


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:samo pravimo puteve jer je tu naj lakse skinuti kajmak
Samo ***** Srbina spašava....
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Ne znam sta sam ja to pogresno rekao,statistika kaze da smo svaki dan nepismeniji.
"Afrika u Evropi
Nakon rata broj nepismenih u Bosni i Hercegovini se povećao, a interes za opismenjavanje smanjio. Dani su istražili koliko u BiH ima analfabeta, zbog čega im je škola tako "daleko" i došli do niza frapantnih podataka. Jedan od njih kaže da je u BiH, u gradskim sredinama, bez osnovne škole čak 7,75 posto muškaraca i čak 22,21 posto žena, starosti između 25 i 35 godina "
A o djeci da ne govorimo ,sve se vidi,i to stvarno spada pod ovu temu,ko da nam pomogne oko nataliteta,na drzavnom nivou nikoga ne interesuje ,pogotovo ne natalitet Srba,znaci opstinski,tako je i sa nepismenoscu,a da i ne pricamo o saobracajnim znakovima na kojima pise Prnjavor.Necu valda da se obratim Izetbegovicu da sklone taj znak. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Ja lično poznajem čovjeka koji ima dvije fakultetske diplome,a nezna tablicu množenja .Vjerovali ili ne !!!
Oko 7,5 milijuna odraslih u Njemačkoj ima problema s čitanjem i pisanjem.Sram ih je potražiti pomoć, iako je sve teže pronaći posao za one koji "ne barataju" olovkom i papirom i ne mogu čitati knjige i dokumente
Natalitet u Republici Srpskoj smanjio se od 2000. do 2012. godine godine za 30 odsto, a prema statističkim podacima, u ovom periodu u Srpskoj je na svijet svake godine dolazilo 355 novorođenčadi manje. U 2000. godini rođeno je 14.250 djece, a u 2012, poslednjoj za koju se raspolaže podacima, 9.970, dok je mortalitet u porastu, pa je u Srpskoj u 2012. godini umrlo 13.800 ljudi, piše "Pres Republika Srpska". Prema zvaničnim statistikama, BiH po natalitetu zauzima posljednje mjesto u regionu, s obzirom da se godišnje rode 83 bebe na 10.000 stanovnika, dok se u Srbiji rodi 90, a u Hrvatskoj 94. Prema podacima UN, u 83 zemlje svijeta, među kojima je i BiH, postoji izražen problem sa natalitetom, jer se vjeruje da, ako se ne poveća broj rođene djece, današnje majke neće imati ko da naslijedi. S druge strane, izvještaj francuskog Instituta demografskih studija pokazao je da se u BiH rodi tek 12 djece na 10 žena, dok u Srbiji na svijet dođe 14, u Hrvatskoj 15, a u Evropi 16 beba. Demograf Stevo Pašalić smatra da se broj novorođene djece može povećati obezbjeđivanjem značajnijih iznosa po osnovu dječijeg dodatka, dok bi indirektna mjera predstavljala liječenje steriliteta uz pomoć države, te produženo porodiljsko bolovanje i jednokratna materijalna davanja. U Ministarstvu porodice, omladine i sporta Republike Srpske navode da su prepoznali ovaj problem i da su u vezi s njim preduzeli određene mjere, ali da prvi efekti mogu biti vidljivi tek nakon 15 do 20 godina njihove intenzivne primjene.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Eto a nekome je to smijesno,mi ulazemo u puteve kojima nece imati ko da ide,umjesto da dajemo stimulanse mladim porodicama da imaju sto vise djece,ako ne ulozimo u nova radna mjesta i ovo mladih sto ima ce da ode,investicija u Auto put ( koji nam treba,ne tvrdim suprotno ) je zaposlila tridesetak ljudi i sta sada,za te pare se trebalo i moglo zaposliti bar 5000 ljudi.
Drumovi ce pozeljeti Srba,ali Srba nigdje biti nece. :) Buna protiv dahija, malo preradjen tekst. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Obraz opstine

Post by Magyar »

Kamikazo pa ti ne znas. Ministarstvo sprovodi ovaj zakon o podizanju nataliteta i pomoci mladim bracnim parovima. Cak sam i ja u jednom od tih programa. Jedino je problem sto se to ne isplacuje jer nema novca. [emoji2]

Nisam znao prosvjeto da sopstvenu zenu smatras korovom i neprimljenim kalemom [emoji1]. Kad sazna sta si izrekao zabranice ti sve drstvene aktivnosti [emoji1]

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Pa gdje bi bilo para kad su cuvari kasa okorjeli kriminalci. :)
Nego sta kazu,da je malo snijeg potrusio po putu,jel to moguce ??
A zimske sluzbe rade kao dokse,narod je odusevljen njihovim radom. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Ти си папричице, изгледа ми, малко надуван... :)
Једно је коров а сасвим друго непримљени калем!

Е сад, никада коров на себе не гледа тако, но гледа да угуши калеме...


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

KAMIKAZA wrote:Eto a nekome je to smijesno,mi ulazemo u puteve kojima nece imati ko da ide,umjesto da dajemo stimulanse mladim porodicama da imaju sto vise djece,ako ne ulozimo u nova radna mjesta i ovo mladih sto ima ce da ode,investicija u Auto put ( koji nam treba,ne tvrdim suprotno ) je zaposlila tridesetak ljudi i sta sada,za te pare se trebalo i moglo zaposliti bar 5000 ljudi.
Drumovi ce pozeljeti Srba,ali Srba nigdje biti nece. :) Buna protiv dahija, malo preradjen tekst. :D
A od čega da dajemo STJ kad smo pokrali šta se pokrasti može.Privatiozovali !!!A natalitetna politika za naše političare je neisplativa, jer je to dugoročno ulaganje i nema popisa pred svake izbore da se vidi kolko se stanje popravilo.
Puteve i putnu infrastrukturu kreiraju strani faktori preko svojih banaka, jer trebaju da brzo dođu do tuđi resursa i jeftine radne snage.Taman kad naparave puteve i dođu k nama, nas biti neće i neće im imati ko džabe raditi kako su navikli.
Isplati li se praviti robove za multinacionalne kompanije,postavlja se kao filozofsko pitanje.
Nije dovoljnoi samo zaposliti ljude, treba ljudima dati i platu, da žive kao ljudi a ne kao robovi.
Sve je ovo otišlo u 3 p.m.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Obraz opstine

Post by neozbiljan »

ZMIJA wrote: Natalitet u Republici Srpskoj smanjio se od 2000. do 2012. godine godine za 30 odsto, a prema statističkim podacima, u ovom periodu u Srpskoj je na svijet svake godine dolazilo 355 novorođenčadi manje. U 2000. godini rođeno je 14.250 djece, a u ....
Pusti natalitet, ajde da pričamo o pobjedi SNSD-a!!!


User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Jesi i tu žuti prešao u SNSD a ???? Ako čuje Momo bit će belaja!!!Ne možete baš svi tamo preći.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Obraz opstine

Post by neozbiljan »

Nisam, ja obraz imam, pogledaj snimak i sjeti se crnih knjiga pa vidi gdje smo!

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Moj školski prepametan kao i uvjek.A kad su nas tjerali u rat devedeseti godina prošlog stoljeća, zaboravili da se u ratu može i poginuti,a u toku rata protjerati ( primjer Sarajeva) a poslije rata otići trbuhom za kruhom.
Zaboravio moj drug Božić kad je opjevavao Veljku Milankovića i kad su novinari poput tebe i njega huškali naraode jedne na druge,a sada bi ponovo bratstvo i jedinstvo sa onima sa kojima smo ratrovali.Dno dna.
To što sad Božić palamudi je posledica i njegovih ratnohuškački poklika i parola SRTBIJA DO TOKIJA
Bjela kuga nije problem SNSD a I Milorada Dodika( na šta se aludira) to je malo ozbiljnija priča.Lako je sada djeliti pamet na televiziji i isčitavati stataistiku koja je takva kakav je.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Obraz opstine

Post by Debeli_Shef »

Zmijo ne seri. Ti se i baviš politikom zato što se ***** više ne diže. Pusti se ti nataliteta.

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Obraz opstine

Post by Magyar »

Prosvjeto ne moras meni o korovima jer ja sam ipak zemljoradnik. Razumijem problematiku [emoji38]

Sent from my HTC Desire 630 dual sim using Tapatalk
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Онда знаш да корови владају...


from my iPhone using Tapatalk

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Sefe neka tebi soji,pusti moju kitu na miru necu te zenit.Vidi se da si neka promuskujitetna osoba.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Kome korov u kuci smeta preporucujem Total,a moze i Misomor,sve to zamutiti u kavu i dati zeni da pije. :) Upssssss jos cu da odgovaram ako neki od vas otruje zenu. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Debeli_Shef
Posts: 433
Joined: 30.07.2016. 08:13

Re: Obraz opstine

Post by Debeli_Shef »

Eto ti Furtule pa vas dvoje o briljantnoj pobedi SNSD-a. Nama mlađima preostaje da se ebemo i radimo na natalitetu u divnim uslovima koje nam je vožd obezbedio.

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Obraz opstine

Post by neozbiljan »

http://***********/prnjavor-radnici ... kama-foto/

Radnici Opštine čiste snijeg!! Svi su oduševljeni, stranački poltroni posebno, oni se čak utrkuju ko će prije "šerovati" ovu vijest!
Očekivalo se poslije izbora da će u Prnjavoru procvjetati ruže na svakom koraku! Sad se uviđa da je to samo šarena laža!

Nije mi jasno zašto iko proziva načelnika za neočišćene ulice, vodu, struju, mrak u centru grada... Čovjek živi u BL a gore je to sve u najboljem redu.
Vjerujte mi u Banjaluci Radojičić i Amidžić jutros nisu lopatali, jer ih narod za to nije ni birao, ali ulice i pješačke staze su čiste, grad je osvijetljen, struje i vode ima, grijanje funkcioniše... Ne znam kako to uspijeva, ali očigledno da se može!

Evo na forumu imamo "Vrstu" koji putuje svaki dan Prnjavor-BL, nek vam on potvrdi ako meni ne vjerujete. Put je odličan na dijelu Banjaluke i Laktaša, već kad se dođe na područje Prnjavora, tu problemi nastaju!

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Obraz opstine

Post by neozbiljan »

Ne bih pisao post do posta, ali ne znam zašto link koji sam objavio nije moguće otvoriti. Nebitno, ugl. to je vijest kako naši opštinari i načelnik čiste snijeg!

P.S. jedino me za Žunu i ne čudi, ovo i jeste njegov najveći uspjeh!! :smt005 :smt005

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

neozbiljan wrote:
Evo na forumu imamo "Vrstu" koji putuje svaki dan Prnjavor-BL, nek vam on potvrdi ako meni ne vjerujete. Put je odličan na dijelu Banjaluke i Laktaša, već kad se dođe na područje Prnjavora, tu problemi nastaju!
Као прво путовање је ужас за све нас који свакодневно путујемо. Чисти се снијег, али џаба колико пада. Што се тиче БЛ, ништа није боље него у Прњавору. Рецимо пут првог приоритета наводим примјер од "Чајевца" до Паприковца, прекуче се нисам могао попети иако имам 4 нове зимске гуме. Тротоари неочићени, људи ходају путем којим иду аутобуси, хитна помоћ и сви ми остали са аутима. Паркинг на Париковцу затрпан. Ионако нема мјеста, када нема снијега а када падне мораш горе доћи до 7:20 да би се паркирао.

Углавном, ништа боље него у Прњавору и осталим мјестима.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
blek_stena
Posts: 774
Joined: 08.03.2015. 19:29

Re: Obraz opstine

Post by blek_stena »

http://opstinaprnjavor.net/wp-content/u ... jedlog.pdf

Neozbiljan, evo malo da se zabavljamo, kad si raspoložen. Pogledaj u ovoj usvojenoj odluci stranicu 29. Dole, na samom kraju, pri dnu stranice imaš stavku Rashodi po osnovu zakupa. Radi se o plaćanju zakupa za staru muzičku školu. Imaš dole izdvajanje od 42 hiljade maraka za zakup muzičke škole u 2017 godini. To znači, 3,5 hiljade mjesečno. Podsjećam da je ona naša TUŽIBABA čitavu prošlu godinu pred izbore govorila kako je napravila muzičku školu. Sad vidiš kako je napravio, jer opština mora, dok se ne završi nova muzička škola davati ovolike novce za zakup stare muzičke škole. E jeste TUŽIBABA bio domaćin, i jeste vodio zdravu ekonomiju. Nije ni čudo, kad mu je glavni operativac bio Damir a još glavniji savjetnik ona protuva Marin. Samo jedan primjer,.... pored mnogo mnogo ostalih. Bili su to "perušači" budžeta i to samo takvi. Kamo sreće da se nikad nisu pojavili. Sva sreća pa ih otjerašmo i to govnjivom motkom. Naravno, Žunić je bio predvodnik i to s pravom, jer ove a i mnoge druge stvari potvrdjuju da su bili u pravu svi oni koji su govorili da vas treba što prije otjerati, jer inače, u još jednom mandatu, poslije vas bi ostala pustoš. Pa ti sad neozbiljko pametuj koliko hoćeš, ali protiv ovih činjenica na strani 29 se ne može. :lol: :smt006

neozbiljan
Posts: 1144
Joined: 31.01.2015. 20:32

Re: Obraz opstine

Post by neozbiljan »

blek_stena wrote: Sva sreća pa ih otjerašmo i to govnjivom motkom. Naravno, Žunić je bio predvodnik i to s pravom
NIJE TO "GOVNJIVA MOTKA", TO JE LOPATA! :smt005 :smt005

Image

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

I kad neko rekne da covjek nikad nista nije radio,evo vam dokaza. :)
Zuma je zamjenio Sinisu .sad on cim vidi aparat ili kameru trci da stane ispred,samo mu objasnite da ne treba juriti pred one policijske ,oni su skuplji nego K3. :)
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Post Reply