Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

corkan wrote:Kazandzija dodaj ti još malo rakije na ovaj forum,milicija nesmije imati pauzu,a ti vještice se seli što pre iz te mahale.
A zasto bih se selila corkane?Moji stavovi bice isti gdje god pod ovim nebom da se nadjem...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Nije luda da se seli,dok kod mene ima rakije na pretek. :D Vjestice oko kazana smo svi braca i domaci,cak i vrovci su domaci. :D
Ja sam od uvjek mrzio podjele,ali eto kratko sam bio domaci sad sam i ja stranac samo me ne zovu izbjeglica,nego izjelica. :) Bjeze od mene gore nego od vas,a samo zato sto sam slatkoran. :( Ni na slavu me vise ne zovu,cak ni na ove stranacke mitinge,niko me nece. :smt089
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Obraz opstine

Post by Bato24 »

Mislim da se svi možemo složiti u jednoj stvari a to je da živimo u krš državi i da bi svako od nas volio da ima bolje uslove za život. Ja bih, sa svojih 26 godina, završenim fakultetom i bez posla, prvi otišao u neku drugu državu ,,trbuhom za kruhom'' kada bih imao mogućnosti za to. I znam da ne bih volio da po samom dolasku u tu državu budem šikaniran i stavljen na marginu kao nepoželjan. Mislim da to nijedan zdrav razum ne bi volio. I samim tim razmišljanjem, da ne želim da se meni to desi, ne mogu tako nešto poželjeti nekom drugom. Imam prijatelje Muslimane kod kojih rado odem na Bajram i uvijek sam lijepo ugošćen, i oni su ljepo ugošćeni kod mene na slavi, i znam da ih nikad nisam gledao kroz prizmu prošlosti nego svaku osobu gledam isključivo kao pojedinca i kao čovjeka. I meni ne smeta ta pekara bilo da je njen vlasnik Albanac, Hrvat, Japanac, venzemaljac, dok god nekome ne želi loše.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

a mozes li biti siguran da ti zeli dobro???
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Obraz opstine

Post by Bato24 »

Pitanje uopšte nije na mjestu jer se može postaviti za svaku živu osobu. I šta? Onda trebam svaku osobu gledati ispod oka? Do sada mi zlo nije načinio i nemam razloga da mislim da to želi.

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

A sta ako ti se desi nesto veoma ruzno od nekog,hoces li i onda imati ovakav stav prema toj osobi.Naravno da ne treba generalizovati ovakve stvari i zaista smatram da nije u redu ali protiv osjecaja ne mogu i dalje smatram da poslije svega sto se desilo svi treba da se drze svog naroda i da ne treba ni u kom smislu da se mijesamo.Ja,iskreno osjecam bijes i prema Srbima koji su se vratili,a minimalnom broju,u neke gradove u federaciji,jer ako su dozivjeli da ih otjeraju,popale,poruse imovinu,pobiju stare koji nisu zeljeli ici,pa koji klinac traze opet tamo.Svako sebi, i nek cvjeta ljubav ali komsijska.Kako god ko dozivljavao sve sto se desilo i kod nas i u hrvatskoj,Kosovu i Srbiji...Smatram da rane jos zacijelile nisu i da se svakodnevno nizu nove.Svako ima pravo na svoje stavove i ne krivim nikoga ali prosto,svaki put kad iznova prelistam knjige koje su dokumentarci prosloga rata,znam da bi se sve moglo ponovitii budemo li glumatali sirokogrudje i ljubav.Duzim jer se nadam da cu sa ovim zavrsiti ovu temu sto se mene tice i nadam se da me necete tuzakati,jer ljudi oko mene mozda ne djele moje misljenje i nemaju veze sa mojim pisanjem,stoga ne budite tuzibabe,ne pije vam to vode!Exstremna mozda jesam ali samo za sebe,nikad ni jednom od svoje djece nisam zabranila da pojedu bilo sta od proizvoda iz te pekare,jher ako im se svidja i ako im ne smeta moje misljenje nek jedu,i jedu povremeno,ali insistiram svaki dan da znaju sta se desilo njihovom narodu,od koga,kako i moraju da znaju da licemjerje nikad nece proci ne primjeceno.Zato jedite ljudi,pobogu,gdje zelite,volite koga hocete,primajte u kucu koga zelite,budite ponosni na sebe i samo se molite da ne doce cas kad ce vam sve to u djelicu sekunde proci kroz glavu.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Obraz opstine

Post by Bato24 »

Ako me neko nekako povrijedi naravno da ću promijeniti mišljenje. Makar mi to bio najrođeniji. Ljudi žive 40 godina u braku, imaju djecu, pa opet čuješ kako je neko nekoga ubio. Ljudi su jedina živa bića koja će ubiti nekog iz svoje vrste bez potrebe. Lav se neće ujutru probuditi i pomisliti: ,,E, sad idem ubiti nekog lava.'' Nažalost, to je ukucano u ljudski DNK, nema to veze sa tim kome narodu pripada. I to će tako ostati dok je svijeta. Razumijem da svako ima svoje razloge da nešto voli ili ne voli, i drago mi je čuti da te svoje osjećaje nastojiš ne prenositi na svoju djecu i ne nametati im svoje mišljenje. Da svako svoje mišljenje hoće zadržati kao samo svoje a ne nastojati da ga širi dalje bilo bi nam puno bolje. Kamo sreće da su Hitler, Milošević, Tuđman i svi ostali to uradili.

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Слажем се Бато у свему осим овог око ДНК... Зло није у чињењу зла, то и лав чини убијањем младунаца лавици да обезбједи своје потомство, но је зло у свијести да се чини...

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Obraz opstine

Post by tibaldo »

Koliko ja primjecujem,Vjestica je na Cvijetinom platnom spisku :D Saglasan sam sa Batom, kome smetaju albanske pekare, neka u njima ne pazari! Ali pozivanje na kolektivni bojkot, ili cak protjerivanje njihovih vlasnika je krajnje degutantno, i govor mrznje. Sta bi trebalo, da im polupamo i zapalimo radnje,uprilicimo Kristalnu noc po naski!? Ako njihovi objekti zadovoljavaju sanitarne uslove, uredno su registrovani, placaju porez, zaposljavaju i prijavljuju radnike (po mogucnosti domace), kome bi trebali smetati, osim konkurenciji!? Ko je vodjen lokalpatriotskim razlozima, neka kupuje kifle kod Cvijete, koje sutradan nisu ni za sta. Ali ako hoce kvalitetnije, svjezije, po istoj ili cak i nizoj cijeni, ode kod Albanca. Stvar izbora.. u ovoj ekonomskoj depresiji svaka novoosnovana radnja je dobrodosla, ma cija bila..
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Obraz opstine

Post by tibaldo »

Jedini pozitivan sinonim za nasu opstinu je ta multikulturalnost. Pitajte bilo koga van Prnjavora koje su mu asocijacije na nasu palanku i reci ce vam:
1.Dusanic
2.Voda
3.Djilkosi iz Skupstine
4."Mala Evropa"

Ovim redoslijedom,nazalost..
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Obraz opstine

Post by Bato24 »

Možda se nisam dobro izrazio ali mislim da smo se sporazumjeli. :)

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Obraz opstine

Post by tibaldo »

Malo sam ja parafrazirao,ali poenta je jasna :D
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Obraz opstine

Post by corkan »

tibaldo wrote:Koliko ja primjecujem,Vjestica je na Cvijetinom platnom spisku :D Saglasan sam sa Batom, kome smetaju albanske pekare, neka u njima ne pazari! Ali pozivanje na kolektivni bojkot, ili cak protjerivanje njihovih vlasnika je krajnje degutantno, i govor mrznje. Sta bi trebalo, da im polupamo i zapalimo radnje,uprilicimo Kristalnu noc po naski!? Ako njihovi objekti zadovoljavaju sanitarne uslove, uredno su registrovani, placaju porez, zaposljavaju i prijavljuju radnike (po mogucnosti domace), kome bi trebali smetati, osim konkurenciji!? Ko je vodjen lokalpatriotskim razlozima, neka kupuje kifle kod Cvijete, koje sutradan nisu ni za sta. Ali ako hoce kvalitetnije, svjezije, po istoj ili cak i nizoj cijeni, ode kod Albanca. Stvar izbora.. u ovoj ekonomskoj depresiji svaka novoosnovana radnja je dobrodosla, ma cija bila..
Kada vam je toliko stalo do svježi kifli onda se odseli na kosovo a nama su Cvijetine naj svežije.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

:smt023
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Vjestice bas me zanima kako su ovi svi skontali gdje radis. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

:D :smt006
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

tibaldo
Posts: 86
Joined: 21.06.2014. 08:16

Re: Obraz opstine

Post by tibaldo »

corkan wrote:
tibaldo wrote:Koliko ja primjecujem,Vjestica je na Cvijetinom platnom spisku :D Saglasan sam sa Batom, kome smetaju albanske pekare, neka u njima ne pazari! Ali pozivanje na kolektivni bojkot, ili cak protjerivanje njihovih vlasnika je krajnje degutantno, i govor mrznje. Sta bi trebalo, da im polupamo i zapalimo radnje,uprilicimo Kristalnu noc po naski!? Ako njihovi objekti zadovoljavaju sanitarne uslove, uredno su registrovani, placaju porez, zaposljavaju i prijavljuju radnike (po mogucnosti domace), kome bi trebali smetati, osim konkurenciji!? Ko je vodjen lokalpatriotskim razlozima, neka kupuje kifle kod Cvijete, koje sutradan nisu ni za sta. Ali ako hoce kvalitetnije, svjezije, po istoj ili cak i nizoj cijeni, ode kod Albanca. Stvar izbora.. u ovoj ekonomskoj depresiji svaka novoosnovana radnja je dobrodosla, ma cija bila..
Kada vam je toliko stalo do svježi kifli onda se odseli na kosovo a nama su Cvijetine naj svežije.
Stalo mi je taman onoliko koliko i tebi do pravopisa :lol: :smt006
Neke se bitke moraju voditi više puta da bi se dobile

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

:smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Vjestice bas me zanima kako su ovi svi skontali gdje radis. :D
Kami stvarno nema smisla ovo šta postavljaš,postuj nas dame.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

:D Ja dok ne opipam ne vjerujem u vase tvrdnje.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

Pa kod siptara plata 300KM,a u Cvijeti 900-1500KM.A sto sae tice pipanja-pa neko slika dok neko pipa,to je licno opredjeljenje :smt005
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Obraz opstine

Post by corkan »

Treba li Cvijeta radnika?
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

I od pekare Stoja je vlasnik siptar ,ko zna ko je vlasnik i pekare Cvijeta. :D
Image
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

Ti kami kako si krenuo sa paranojom,mogao bi objaviti da sam ja vlasnik pekare Cvijeta...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Шетајући, вечерас, улицом ка "Пет лампи" проговорих пар занимљивих ријечи са нашим старијим суграђанином ...бившим предсједником општине, Бошњаком и муслиманским вјерником...
Између осталог гдин позитивно коментаришући пређашња два догађаја у Дому културе (Избор спортисте и Концерт Проније) уз оцјену да је видна разлика у квалитету наступа гостију из Београда и осталих али ипак све је добро...

Елем, ово хоћу да нам свима овде речем:
Вели он да је све то добро али да су превише завађени грађани путем разних партија и да се то нажалост осликало и на културу...

Ето браћо, Срби наружи нас брат Бошњак и то с правом а ја бих поручио да се канете писања постова мржњом протканих са једином намјером да "комшији цркне крава".
Молим и тражим да се миримо јер оваква кавга није примјерена чак ни форуму овог типа...

Post Reply