Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Ma djecija posla,igraju se,dojadio im burek,a na pocetku su stalno visili kod njih. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

Niste tako ostri bili kad su izbjeglice bile diskrimisane na svim mogucim poljima.Svaka cast onima koji su osnovali tu stranicu!Mrs bagro siptarska!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Obraz opstine

Post by Bato24 »

Vođeni tim vašim razmišljanjem trebali bi tako govoriti za Njemce zbog prošlih ratova i ne bi trebali korisiti njihove proizvode. Trebali bi mrziti Amerikance i ne koristiti ništa njihovo zbog bombardovanja Srbije i još mnogo i mnogo primjera. A opet ne vidim nikog od vaših istomišljenika da hoda kroz grad ogrnut kožuhom već na sebi ima markiranu odjeću koju je kupio rođak iz Njemačke i slika se iPhone-om. O čemu se onda tu radi? O istjerivanju pravde ili o licemjerstvu?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Србовање у по Прњавора. Буди Србин па то реци ако имаш јаја доле у Призрену.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Takva je demokratija,svako moze da misli i govori sta hoce.Ja nisam za to da se kupuje kod njih,mislim ne preporucujem to svojoj djeci iz vise razloga,vi ste svi mladji i ne sjecate se kad su potrovana djeca u Lisnjoj od strane jednog sipka,moja komsinica na zalost i danas ide na dializu zbog drugog sipca.....ne tvrdim da su svi losi,ali ja sam jako nepovjerljiv opcenito prema dosljacima,a posebno kad su oni u pitanju.Nema to nista sa nacionalizmom,vec jednostavno je to u nama,ja licno mislim da je tu higijena upitna,pa zato ne preporucujem ,ali i zato sto ja licno vise volim da trosim kod nekih svojih "Prnjavorcana" nego kod ko zna koga.Kad kazem prnjavorcana,tu ne gledam ko je ko,iako neki i to gledaju,Da imam vise povjerenja u inspekciju ,imao bi vjerovatno vise povjerenja i u te novopridosle,ovako ponekad kupim nesto u Minjonu jer znam zenu i stvarno je cisto,ostalo nebi da probavam. Naravno ovo je moje misljenje nije savjet.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

А ишао си код чика Хавзије на сладолед када кренеш кући из школе, лицемјеру... :)

Bato24
Posts: 43
Joined: 18.03.2012. 20:10

Re: Obraz opstine

Post by Bato24 »

Svako od nas ima svoje razloge zbog kojih ne posjećuje ove ili one objekte ili izbjegava pojedine osobe. To su lični stavovi i svako ima pravo da radi onako kako osjeća. Samo mislim da javno pozivanje na nekakve akcije i djela zbog ličnih stavova i na ovakav način nije normalno a ni poželjno.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

просвјета wrote:А ишао си код чика Хавзије на сладолед када кренеш кући из школе, лицемјеру... :)
To jesam,nekako mi je bio najsladji, :D koliko sam puta samo u njegovom sladoledu nasao dlaku :smt005 znao je on da smo mi njega zezali ,sa cega bi mu inace spala dlaka onako celavom. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

Bato24 wrote:Vođeni tim vašim razmišljanjem trebali bi tako govoriti za Njemce zbog prošlih ratova i ne bi trebali korisiti njihove proizvode. Trebali bi mrziti Amerikance i ne koristiti ništa njihovo zbog bombardovanja Srbije i još mnogo i mnogo primjera. A opet ne vidim nikog od vaših istomišljenika da hoda kroz grad ogrnut kožuhom već na sebi ima markiranu odjeću koju je kupio rođak iz Njemačke i slika se iPhone-om. O čemu se onda tu radi? O istjerivanju pravde ili o licemjerstvu?
Pa gospodine ako imam izbor da biram izmedju siptarskog i svog onda cu uvjek da izaberem svoje,i sto se mene tice protjerala bih ih iz Prnjavora samo da sam u toj mogucnosti.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Obraz opstine

Post by bobi1993 »

VJESTICA wrote:,i sto se mene tice protjerala bih ih iz Prnjavora samo da sam u toj mogucnosti.
Jeste li svjesni vi (ko god da se krija iza nicka) o cemu pricate????? Prvo sa pravne strane,ovo je jezik mrznje i podsticanje na mrznju i nacionalnu diskriminaciju,a drugo zar oni nisu ljudi,zar su oni krivi sto prave dobar hljeb,bureke itd? pustite ljude da rade svoj posao
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Ево текста поводом те странице

http://www.prnjavor.info/koliko-smo-tolerantni/
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Znam da nije dozvoljeno da se otkrivaju identiteti forumasa,ali zbog sirenja nacionalne mrznje,moram da izvrsim svoju patriotsku duznost i kazem:iza nica Vjestica se krije Seselj. :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
1389
Posts: 52
Joined: 03.02.2015. 12:24

Re: Obraz opstine

Post by 1389 »

Jednostavno nemojte da kupujete kod njih ako vam smetaju, pa u po Beograda svaka druga pekara koja ima cirilicom ispisano ime je siptarska! To je tako. A da postoji razlika izmedju tih koji su vec godinama ovdje i onih neandertalaca dole, postoji!
Gde bi bili Srbi sada, da je plana, mnogo rada,
ali to nas redom smara,kao strah od rezultata.
Mnogo nam je briga draža,stara kao naša rasa,
da komšiji crkne krava,da nam svima prazna štala

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

bobi1993 wrote:
VJESTICA wrote:,i sto se mene tice protjerala bih ih iz Prnjavora samo da sam u toj mogucnosti.
Jeste li svjesni vi (ko god da se krija iza nicka) o cemu pricate????? Prvo sa pravne strane,ovo je jezik mrznje i podsticanje na mrznju i nacionalnu diskriminaciju,a drugo zar oni nisu ljudi,zar su oni krivi sto prave dobar hljeb,bureke itd? pustite ljude da rade svoj posao
Naravno da sam svjesna i naravno da tako mislim.Sto se tice pravne strane ijssss dok pravda stigne Dusanice i njemu slicne,sto se mene tice mogu i meni da sude zbog mog "govora mrznje".Uostalom iskazala sam svoje misljenje i nisam pozivala na linc ili bojkot ostalih nam postenih i tolerantnih,otvorenih srca gradjana.A da Vas pitam jeli govor mrznje kad,recimo,trazite stan u najam i vlasnik vam kaze "svi dolaze u obzir samo nikako izbjeglice",zar nije govor mrznje kad kazete "od ovih izbjeglica posten svijet ne moze da zivi"i milion drugih izjava koje se govore svakodnevno?Pa nisu te izbjeglice krive sto su morale da spasavaju zivote od balijskog i ustaskog noza i bjeze kod svojih dzelata koji ih nikad prihvatiti nece...Opet vam ponavljam da sto se mene tice protjerala bih ih.Hajte brate na kosovo pa pokusajte otvoriti pekaru!Ma ne morate na Kosovo,pokusajte bilo gdje u federaciji naci pekaru koju drzi neki Srbin!Necete je naci,tvrdim!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Polako Vjestice nemozes se tako na brzinu kao izbjeglica integrirati medju nas,moras na red da cekas,prvo ovi nasi vrovci kao Zmija mora da se integriraju i budu prihvaceni kao domaci pa tek onda vi :) oni su ovdje preko 50 godina i jos su vrovci,sad ti je valda jasno do kada ces biti izbjeglica. :)
Nama treba jos bar 100 godina da njih prihvatimo pa onda vi,ja sam imao srece moji su dosli prije 200 godina na ove prostore pa su ih vukovi i medvjedi lakse prihvatili ,nego sto mi vas danas prihvatamo.Bili su tolerantniji. :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
svraka
Posts: 1845
Joined: 14.05.2013. 14:29

Re: Obraz opstine

Post by svraka »

Dobijaš li ti kakvu pinku za smirivanje tenzija na forumu, ili si po rođenju dobronamjeran i miroljubiv?

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

U pravu si kami bas sam nestrpljiva.Tek je proslo 23 godine,od kako sam izbjeglica, a ja se ljutim sto izbjeglice nazivaju pogrdnim imenima a za siptare traze pravdu...E bas sam nepravedna!
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

Moram da se uključim jer je otvorena tema koja je davo trebala biti na tapeti.
Ono što razlikujue Siptare od bilo koje nacije pa tako i Srba jese plemenska svijest.Zahvaljujući tome oni danas prave zavidne pazare gdje god da dođu. Kad mu pazar padne na manje ood 300 km dnevno on će sam dići sidro , neće ga otjerati nikakva mržnja , ni fb grupa ...
Toliko približno i prijavi državi ... ostatak ide u plemensku kasu ;)
a ostatak nije mali ... jer su obično Srbi ( bar u BiH) najbolje mušterije , posebno oni što najednom tvrde da " ništa slađe u usta nisu stavili " :lol:
Čini mi se da ulje najbolje klizi niz srpsko tolerantno grlo .
imam moćno pero - jezik srpski

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: Obraz opstine

Post by bobi1993 »

Vjestice,odakle si inace ako nije tajna,ako si sa prostora SAO Krajine onda mozes i biti izbjeglica,ali ako si nekada zivjela na podrucju teritorije BiH,onda si raseljeno lice :D A zasto bih ja isao na Kosovo da otvaram pekaru???? Zasto cekas da pravda stigne "Dusanice" Ako je "Dusanic" takav kakav jeste zar bi mi svi trebali takvi biti??? A s obzirom na tvoj stav o ovome,ili uopsteno nacin razmisljanja,ni ja ti ne bih dao stan, jos bih te "marsnuo"
Nije taj covjek na koga ste osuli drvlje i kamenje nista kriv,naprotiv takvi nam i trebaju u Prnjavoru,takvi kao ti Vjestice, tj ti i tebi slicni ste nepozeljni samo zbog stava koji nije ispravan,koji nasoj opstini vise steti nego joj koristi
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

svraka wrote:Dobijaš li ti kakvu pinku za smirivanje tenzija na forumu, ili si po rođenju dobronamjeran i miroljubiv?
Ja sam iz stare kazandzijske familije, :D Slaba vatra je losa,nikad da prokuha,jaka vatra nije dobra za kazan, :D i uvjek bljune,ili moras da mjesas kao lud da ne zagori :D Tako je i sa forumom,ako ne smanjimo vatru kad je prejaka,ili ne mjesamo svom snagom,i ne dodamo ogranaka kad zataji,ode sve u pm,kao i kod kazana. :D Bez nas bi milicija imala posla 24 sata,ovako samo 22. :D I oni jos imaju obraza da mi naplate kaznu,a ja im toliko valjam u toku godine. :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

bobi1993 wrote:Vjestice,odakle si inace ako nije tajna,ako si sa prostora SAO Krajine onda mozes i biti izbjeglica,ali ako si nekada zivjela na podrucju teritorije BiH,onda si raseljeno lice :D A zasto bih ja isao na Kosovo da otvaram pekaru???? Zasto cekas da pravda stigne "Dusanice" Ako je "Dusanic" takav kakav jeste zar bi mi svi trebali takvi biti??? A s obzirom na tvoj stav o ovome,ili uopsteno nacin razmisljanja,ni ja ti ne bih dao stan, jos bih te "marsnuo"
Nije taj covjek na koga ste osuli drvlje i kamenje nista kriv,naprotiv takvi nam i trebaju u Prnjavoru,takvi kao ti Vjestice, tj ti i tebi slicni ste nepozeljni samo zbog stava koji nije ispravan,koji nasoj opstini vise steti nego joj koristi
pravda Dusanice stici nikad nece pa se stoga nadam da ni ja na red doci necu...Ja ovakav stav nisam imala kad sam stan trazila,naime vrlo sam ljubazna osoba inace,zena mi je ne znajuci da sam izbjeglica rekla da jedino izbjeglice ne prima,i ja nju marsnula nisam iako sam trebala.Ovakav stav sam zauzela posmatrajuci sta nam se desilo i sta nam se desava.A vec sam nekad ovde napisala da ja,licno ja,Prnjavor dozivljavam kao svoj i svaki drugi grad u Republici Srbskoj,jer je moj otac i moj brat bio u rovu za njega i uopste sama sebe ne dozivljavam kao izbjeglicu ili raseljeno lice jer ovo mi je otac dao i skuuuuuuupo platio,a vi koji svojatate nesto za sta se krv lila i dajete si za pravo da djelite dobrodoslicu nekome u njegovoj kuci razmislite malo o narodu sa kosova,narodu iz Hrvatske,Bosne,jer kolo srece se okrece.
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
VJESTICA
Posts: 466
Joined: 05.02.2012. 14:51

Re: Obraz opstine

Post by VJESTICA »

Nije taj covjek na koga ste n,koji nasoj opstini vise steti nego joj koristi
osuli drvlje i kamenje nista kriv,naprotiv takvi nam i trebaju u Prnjavoru,takvi kao ti Vjestice, tj ti i tebi slicni ste nepozeljni samo zbog stava koji nije isprava
samo jos na ovo da ti odgovorim.Vasoj opstini steti ogroman broj kriminalaca,cak i vise od njih stete vam poltroni i dupelizci koji su u jos vece broju,a majke koje vam daju tri sina i ne traze i ne dobiju nista vjeruj da vam ne stete...
"ne izazivaj zmiju ako nemas namjeru i moc da joj odsijeces glavu"

User avatar
corkan
Posts: 733
Joined: 04.07.2007. 18:07
Location: Moj ranč

Re: Obraz opstine

Post by corkan »

Kazandzija dodaj ti još malo rakije na ovaj forum,milicija nesmije imati pauzu,a ti vještice se seli što pre iz te mahale.
"Da se Drazin barjak vije, ne bi bilo Albanije,
i bila bi Ravna Gora na tri juzna Srpska mora

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

Citam ove komentare pa moram i ja da napisem par rijeci! Razumijem sve koji su izgubili svoja rodna ognjista, ali sad se vise u tom pogledu ne moze nista promijeniti. Cak ni ta FB stranica! Svi mi moramo gledati u buducnost.
Prosle godine sam bio u Prnjavoru i otisao na burek kod SRBINA...burek je bio kao papir iz rerne, da nije bilo jogurta i mineralne ne bih bio ziv i sada pisao ove rijeci...Nisam znao da je pekara u zanatskom 2 siptarska, kupio sam kiflice i burek i sve je bilo veoma ukusno. Zato ne bih trebali da presudjujemo po nacionalnosti nego po kvalitetu proizvoda.
I ja sam prije 30 i vise godina otisao u bijeli svijet sa "trbuhom za kruhom" i skucio sam se u inostranstvu. Svi mi imamo sansu da se integrisemo, nema veze gdje u svijetu, a na nama je da li ce to uspjeti ili ne. Svi mi moramo da se dokazujemo, cijeli zivot, pa tako i siptari.
Dragi moji Prnjavorcani, ako vam Siptarska pekara ne pase, nemojte da kupujete kod njih! Ali dok imaju kvalitetnije proizvode od rodjenih ili doseljenenih PRNJAVORCANA ili SRBA, logicno je da ce narod da kupuje kod njih jer su uz to jos i jeftiniji.
nema zabave bez zena i rakije

User avatar
julija
Posts: 798
Joined: 17.12.2013. 22:22

Re: Obraz opstine

Post by julija »

Slazem se sa stavovima koje je izlozila Vjestica. Pomenuti model ponasanja mozemo pripisati na obraz moje opstine. Tako da Prnjavor nije usamljen po pitanju ovakvih desavanja. Mora uvek biti prisutna doza tolerancije za ljude, koji imaju misljenje drugacije, radikalnije od vecine I koji su u stanju da uvide, kako rece Dostojevski da su “svi krivi za sve”!!
vrsta8472 wrote:Србовање у по Прњавора. Буди Србин па то реци ако имаш јаја доле у Призрену.
Srbujem oduvek, u svakoj prilici I na svim meridijanima. U to ime marseljeza.. :smt006

Onamo, 'namo...da viđu Prizren! Ta to je moje - doma ću doć'!
Starina mila tamo me zove, tu moram jednom oružan poć'.
Onamo, 'namo.. za brda ona kazuju da je zeleni gaj
pod kim se dižu Dečani sveti: molitva u njih prisvaja raj x

Post Reply