Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Obraz opstine

Post by regeman »

Realno, sta moze neko iz opstine da odgovori oko gasa...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Naši mediji su žedni snzacionalizma, a opštinska administracija ne voli da se postavljaju bilo kakav pitanja,pa bila ona i o prirodnim čudima, što je sigurno sigurno je.
Da nam još neko u Ljubiću golim rukama zadavi medvjeda,da nam se ukaže Gospa na drenovskom jetzeru,plin i nafta su gotova stvar, i Prnjavor više nije evropski, on postaje svjetski grad,i ne treba opštinskoj administraciji postavljati škakljiva pitanje ,još da ulovimo soma od 200 kila, ebeš Piramidu sunca u Visokom i onog ludog areologa.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

strunjc
Posts: 1
Joined: 10.07.2013. 09:50

Re: Obraz opstine

Post by strunjc »

Meni se cini da vi uporon mjesate teze. Ovde nije problem sto ne znaju koji je gas odnosno kolicine isve sto uz to ide, vec je promlem sto od subote do ponedeljka niko nije ljude obisao sem vatrogasaca i policije. Rege, kao odbornik u SO trebao bi mozda pitati sta radi ekoloski inspektor. Sve bi bilo daleko lakse da je recimo onaj ko obavlja duznost portparola ili osobe zaduzene za informisanje, ili neko iz odjeljena za inspekcijske poslove sastavio saopstenje za medije, npr. " Opstina Prnjavor, upoznata je sa izvoristem plina u Kremni. Nadlezni isnspektor je uradio sve u skladu sa zakonom, i obavjestio nadlezne drzavne ograne. Ocekujemo dalazak predstavnika republickih institucija kako bi se utvrdile kolicine i vrste gasa koji se pojavio prilikom kopanja arteskog bunara."

Ili je ippak bolje ovako.....

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Važno je da su vatrogaci i policija odradili svoj posao u konkretnom slučaju, a sve ostalo je manje bitno, i naravno niko i nije mogao dati relevantno saopštenje vezano za pojavu koja nije ispitana, a još da to ispitivanje nije u nadležnosti opštinske administracije, a ono šta je uradila određena služba sasvim je ok .
Ako je policija ogradila mjesto događaja, samim tim je i zabranjen pristup i bilo kakv obilaženja nenadležni za taj posao.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: Obraz opstine

Post by svjedok.saradnik32 »

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Већ дуже вријеме тражим одређену синтагму, да напишем конкретно образложење. Али брате Змиле свака ти част ни сам боље неби написао.. Објаснио си.. :smt023
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Obraz opstine

Post by seljak iz skakavaca »

Nije sto oni, i da li, zezaju opstinare, vec, sto imah osjecaj da zeje*avaju staricu, babu. Kao da je starica trazila senzaciju, a ne obrnuto, oni dosli po nju. No, mudro starica zbori, kad dodje sin iz Slovenije,.. stap, pa niz uriju,..


plankac
Posts: 40
Joined: 06.06.2013. 12:52

Re: Obraz opstine

Post by plankac »

Mogu biti zabrinuti koliko hoće , posao je dogovoren jer je Nemanja kao prvi logističar MG Minda i makedonaca odradio posao te će sva lova završiti kod njega u šteku za svadbe i sahrane.Krajišnik kao kontrolor Gatarića služi samo da dojavi ako isti povuče ne dogovoreni potez.Sa kamenoloma dnevno izlazi oko 1300 kamiona ,a ako po zakonu ide 1 KM po kubiku,zamisli koja je to lova a mi ima još trebamo praviti i put.

User avatar
ZMIJA
Posts: 7701
Joined: 09.01.2008. 18:23
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by ZMIJA »

Nadam se da će oba nivoa vlasti, kako lokalog tako i republičkog naći zajednički jezik kad su u pitanju nus pojave oko izgradne autoputa kroz Prnjavor,i iskreno vjerujem da se neće ponoviti trebinjski sindrom glede lokaln i republičke vlasti ,jer od takvog vladanja gdje jedni tuku u klin, a drugi u ploču, samo zato što su na jednom na vlasti jedni, a na drugom nivou na vlasti drugi,ta dvstruka politika s uglavno obija o leđa građana.
Činjeica da auto put nije interes ni lokalne, ni republičke, ni bilo koje i bilo čije vlasti,već da je to opšti interes naroda na ovim prostorima, pa i šire ,i sve ove štete koje nastju kao posldica izgradnje autoceste treba da se zajednički i na adekvatan način riješe, a ev. politička prepucavanaj i politikanstke svađe na ovu temu samo idu na ruku pojedincima koji uz ovakve velike radove sebi obezbjede lični interes.
Samo budalu, dva puta ujede zmija iz iste rupe !

User avatar
CHEJK
Posts: 238
Joined: 13.07.2013. 21:56

Re: Obraz opstine

Post by CHEJK »

ZMIJA wrote: politička prepucavanaj i politikanstke svađe na ovu temu samo idu na ruku pojedincima koji uz ovakve velike radove sebi obezbjede lični interes.
Šta reći osim svaka čast na ovom komentaru! :smt023
Cijeni riječi. Svaka od njih može biti tvoja posljednja.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Како ријешити проблем школе "Б. Ћопић" из Прњавора http://bit.ly/1f3XYUh
Погледај -> http://on.fb.me/174TObO

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by Brankica »

Ovaj sistem ti je kao ustalasalo more, sto se prije nabacis da te val ponese manje ces se potrositi plivajuci.
Ja sam o tom pisala mnogo ranije na drugoj temi.
Evo, Copic ima direktora, mi ga ne mozemo usaglasiti, mi imamo skolu, pa taman da se "prisajedinimo" :-)
Nekima nebi stimalo,
Kad sam ja pocela raditi bilo je ucenika upravo kao u Tesli i Copicu zajedno, i na samoj Opstini ih je bilo duplo vise. A samo jedna strucna sluzba.
Jedan jedini pravnik Sarkan i svi zadovoljni, jedan jedini Dzafer je rucno vodio komlet kjnigovodstvo na duplo veci broj ljudi, ni mreze LAN,ni WAN ni INTERNETA.
O drugim profilima da i ne govorim.
Moze se zadovoljiti i interes Opstine, Ministarstva, ucenika , dobrog dijela nastavnika.... Ne vidim razlog za suprotno....
Javne tribine, okrugle stolove.....

User avatar
schwabo No1
Posts: 658
Joined: 25.05.2009. 15:06

Re: Obraz opstine

Post by schwabo No1 »

Brankica wrote: ...Ja sam o tom pisala mnogo ranije na drugoj temi......
Овај пут не могу бити да ти не опонирам. Нећу се мијешати у садашње стање у школама - нисам компетентан, али морам када је у питању ЗОШ и ЦОШ (прво је била Заједница, а касније Ценар осовних школа).

Нешто најгоре што се догодило у дугој историји основног школства у Прњавору је управо та Заједница, или Центар, свеједно. Не само што су поред Џафера и Зехре плате обрачунавале и Наташа, и Бранкица, и Рада, и Миле и ... било их је ко` кусих паса, на крају су канцеларије правили и у клозетима, него што је организација рада у школама била катастрофална, а плате најмање у БиХ. Због тога данас пензионери из прњаворских основних школа имају најмање пензије у поређењу са пензионерима из просвјете из других општина у Бих.

Поменуло се, не повратило се.

Brankica
Posts: 1416
Joined: 09.03.2009. 16:24
Location: Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by Brankica »

:-), ja se sjecam samo Dzafera kao knjigovodje, za seoske skole zaista ne znam, sjecam se da je Sarkan bio jedini pravnik, mislim da je tad bila jedna administrativna sluzba za sve skole na Opstini.
A sto se plata tice, u to vrijeme su bile dobre, ja sam tad pocela raditi u prosvjeti, od tad pa na ovamo, cinjenica je da su i najjace i najredovnije od kad je Dodik na vlasti, ne ulazim u politiku, niti me zanima u tom kontekstu. Razumijem i rat i poslije rata i jos kojesta jer sam i sama prosla pakao i od rata i od bolesti i svega sto je covjeka moglo zadesiti.
Ovo zaista ne gledam stranacki, gledam samo po dzepu nas zaposlenih u ovoj bransi i bila bih djubre kad bih rekla da je drugacije. Na kraju to se vidi, kako i sam kazes, po nasim prosjecima kad su nam potrebni.
Medjutim, ipak mislim da je sad previse administracije po skolama, da se za badava placa za tako male skole koje jedva opstaju i pravnik i ekonomista itd.(Ovdje mislim na male skole po selima).
Sad je za sva ta mjesta visoka sprema a mi na trezoru sto znaci da je obim posa koji ostaje na sk. jedinicama minimiziran. Uz to, ovo je vrijeme komjutera i komjuterskih mreza.
To je moje neobavezno misljenje, hvala bogu ne pita se to ni mene ni ovog foruma, niti smo u bilo kom segmentu odlucivanja o istom.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Obraz opstine

Post by kuzmo »

------------
Last edited by kuzmo on 04.02.2014. 14:39, edited 1 time in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

E moj Ramicu,pa po pitanju njih mozes da radis sta hoces,ne da nece graditi 2014 nego ni 3014 godine.Taj objekat je najstariji u tom kompleksu ali nije preko 40 godina star :D ali nije ni vazno,ima vise mogucnosti da se rijesi ovo mjesto i ev.kruzni tok,ali neko hoce bas ovako jer je to neizvodivo. :wink: Kruzni tok ne mora da bude toga tipa,moze da bude sirokog tipa,pocev od Auto Mota,prema Bogdinom cosku i ispred autobuske pa na magistralu i opet nazad prema zanatskom 1,jednostavno i lako izvodljivo,jednosmjerni saobracaj sa vise prikljucaka,sa lijeve i desne strane,preko traka za zalijetanje.U mjestu gdje ja zivim ima nesto slicno i u centru tog kruga je cak i velika autobuska stanica i taxisti.Imovinski odnosi su za takvo nesto vec rijeseni.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kondor850
Posts: 10
Joined: 23.09.2012. 18:29

Re: Obraz opstine

Post by kondor850 »

KAMI ako ti nije tesko da uslikas par slika cisto iz znatizelje pozdrav

User avatar
просвјета
Posts: 2392
Joined: 03.05.2013. 12:54
Location: Прњавор, Република Србска
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by просвјета »

Из хелића Ками... :D

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Moram pogledati na karti grada dal ima neka slika,jer namam helikopter. :D
Prosto bi bilo i u nas,taj dio oko AMD i 10 jula je svejedno samo djelomicno u funkciji osim toga dodatno opterecenje bi predstavljao samo saobracaj koji dolazi od Dervente,i skrece prakticno kraj zanatskog 1 i AMD,ovi od BL bi svejedno samo ulazili i izlazili nakon 30 metara.plus mogucnost rasterecenja u slucaju da je nekad puno saobracaja,mogu da produze kraj Glaza i ponovo kraj Garanta na magistralu.U ovom djelu kod Elektra je svejedno jednosmjerni saobracaj tako da bi sve bilo prosto,morali bi samo izmjenuti i napraviti i oko AMD jednosmjernu.
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

kuzmo
Posts: 814
Joined: 13.07.2010. 18:34

Re: Obraz opstine

Post by kuzmo »

--------------
Last edited by kuzmo on 04.02.2014. 14:40, edited 2 times in total.

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Image
Sve je moguce i to bez rusenja,uz malo ideja i malo prilagodjavanja.
Image
preko ovoga idem svaki dan :D
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Obraz opstine

Post by grlica »

eh što je tebi lijepo :smt006
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply