Obraz opstine

Sve što je vezano za lokalnu politiku u opštini Prnjavor

Moderators: vrsta8472, KAMIKAZA

Post Reply
User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

Cipiripi wrote:
MAXIMUS wrote:Jel iko primjetio ove horde odvezanih džukaca što patroliraju po gradu ... dok neko djete ne napadnu ( gluvo bilo ) niko se neće sjetiti zovnuti šintora !
To ce biti uskoro rijeseno..............otvaranjem par kineskih restorana nestajace nam i psi sa lanca a ne lutalice-:)
Vidiš to mi nije palo na pamet .... nisu ti Kinezi ni tako loši , stvarno imaju svoje prednosti ! :smt017
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by BETMEN »

Zvali bi oni sintere samo se boje da ovi ne uhvate zabunom i Dragu Kalabica, tako da bi ove nase dzukele ostale bez predvodnika. Molim ako neko ima ogrlicu i jaci lanac da se javi da nekako svezemo ovu nasu dzukelu kalabica, odnese svu obucu ispred vrata.
POSMATRAM VAS

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hunter »

MAXIMUS wrote:
Cipiripi wrote:
MAXIMUS wrote:Jel iko primjetio ove horde odvezanih džukaca što patroliraju po gradu ... dok neko djete ne napadnu ( gluvo bilo ) niko se neće sjetiti zovnuti šintora !
To ce biti uskoro rijeseno..............otvaranjem par kineskih restorana nestajace nam i psi sa lanca a ne lutalice-:)
Vidiš to mi nije palo na pamet .... nisu ti Kinezi ni tako loši , stvarno imaju svoje prednosti ! :smt017
za to cu ja da se pobrinem :D
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Odkupljujem uhranjene pse :D ,hocu i ja da se obogatim :mrgreen:sta je Hunter bolji od mene,nema vise monopola,osim toga psi koje on preradjuje se ne ubijaju na human nacin,toljaga je izbacena iz upotrebe prije sto godina. :evil:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by Hunter »

ajde boga ti, nadji humanij nacin od toljage, a da zadrzis isti kvalitet pseceg mesa, nema od toga nista. A osim tog, ko prvi curi, njegova cura, nije to monopol, nego stvaranje imena i povjerenja potrosaca, neces moci nikad sa malom proizvodnjom da pariras nama vecim proizvodjacima pseceg mesa, mi jednostavno podnosimo mnogo lakse kolebanja cijena na trzistu :smt021
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Ma ja ,lako je tebi pricati kad su ti Kinezi poslali milion dolara nepovratnih sredstava,ja imam para da deset dana prehranim tri kuceta i to manja,i gdje je tu realna konkurencija,ali ja cu da okupim ljude u zadrugu i trazit cu da se zastite domace rase,da samo nasi domaci kinezi mogu da jedu dalmatince i sarplanince :) ,a hercegovce mozes da izvozis za kinu. :D
Pa da onda vidimo cija maca,krcka u supi :lol:
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstine

Post by aquarius »

Da na trenutak pobjegnemo od kineske četvrti, mislio sam prokomentarisati haos na saobraćajnicama.
Snijeg pao, ulice katastrofa. Mislim da je aktuelna vlast, pored ekonomske dubioze najviše kritikovala izgled grada u zimskoj sezoni.
Evo snijeg pada neperestano već tri dana, a prema prognozama padaće i do kraja sedmice.
Zimska služba je tek sinoć nešto malo odradila, a danas niti jednog vozila. U pojedinim ulicama nisu prošli niti jednom.
Da nije privatne inicijative, gradom se nebi moglo proći.

Umjesto da na ovim stvarima ubiru političke poene, gospoda se češe iza uha i za sve krivi finasijsku krizu.
Nije nego !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
BETMEN
Posts: 726
Joined: 11.12.2007. 00:24
Location: TU NEGDJE
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by BETMEN »

Aqua sram te bilo sto to pricas, nece ovi da ciste posto nas gospodin simic sa klapom nece da dolaze na posao a ubiru plate pa su komunalnom dali slobodno ili ko je vec zaduzen za ciscenje, ako neko od gospode bude dolazio u grad ispred njega ce ici grn,tako da ce o jednom trosku ubiti dvije musice :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Zajebavam se aqua podpuno se slazem sa tobom, ovo je sramota, samo nesto kenjaju kalabic nevalja ovaj nevalja, a oni isti.



SRAMOTA, SRAMOTA, SRAMOTA, SRAMOTA, SRAMOTA
POSMATRAM VAS

User avatar
Nelle
Posts: 204
Joined: 29.06.2007. 22:36

Re: Obraz opstine

Post by Nelle »

Stvarno nesto nestima,slabo se cisti totalno.Danas kad neostadoh bez tockova na putu ka Skoli Nikola tesla od pravca Cvijete.****** majku,iskopali za one semafore a nisu asfaltirali,joj kad sam naletio jutros na ono,uzas.
Pricam jutros uz kavu vak sa ljudima zasto se neciti,kazu ima puno dugovanja necisti se nikome dzaba,da li je tako ja neznam.
Znam da nebi niko trebao da ubire poene radeci samo ono sto treba da radi.Znaju naplatiti zaodrzavanje puteva kada se reg.vozilo.Ovako je bilo poslije rata kada je gredelj Motajickog bataljona cistio do Prnjavora.:)

P.S.Nazovimo ga gospodin Simic vidjen jutros ispred skole Nikole tesle(golf 4,sramota je dvojku sada voziti),onako spusten prozor,kulira frajer a izbecio oci na mene kao da nikad pilota nije vidio......

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

SRAMOTA !
Mene , koga zadnju deceniju nije niko mogao istjerati iz auta , danas su natjerali da prošetam pješke po Prnjavoru ! :lol:

Šalu na stranu, meni i nije toliki problem više sam razmazio djecu nego mene moji roditelji , tako da i nije strašno prošetati ali ima naših sugrađana kome škola i posao nije baš tako blizu ... sinoć sam došao sa posla oko 22 h i snijeg je debelo zapado ... čitavu noć nije niti jedan grn prošao ulicama ... katastrofa !
Nisam siguran do koga je ali neko je dobrano zakazao !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
KAMIKAZA
Posts: 15318
Joined: 20.05.2005. 05:50
Location: USA

Re: Obraz opstine

Post by KAMIKAZA »

Sta se vi iz ravnice zalite :D malo vam palo snijega i odma problem, ja kucu nemogu da nadjem pod snijegom i ne brundam :lol:
Salim se, ne mogu zamisliti da je tako lose,pa ja cu morati gusjenicara da kupim ako je tako,evo ja vam svecano obecavam ako niko ne razgrne do nedelje, ja dolazim sa traktorom i grnom do svakog forumasa koji je napisao 1000 postova. :D Ovi koji imaju manje neka se pozure, jer snijeg koji se pokupi po gradu kipamo pred kuce onih sto imaju manje od 1000 :smt005
Svi smo mi Kamikaze !!!
Besmrtnim se postaje umirući za drugoga !

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Obraz opstine

Post by MAXIMUS »

E to se zove MOTIVACIJA
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

KAMIKAZA wrote:evo ja vam svecano obecavam ako niko ne razgrne do nedelje, ja dolazim sa traktorom i grnom do svakog forumasa koji je napisao 1000 postova. :D Ovi koji imaju manje neka se pozure, jer snijeg koji se pokupi po gradu kipamo pred kuce onih sto imaju manje od 1000 :smt005

Е супер, кроз мој шор не пролазе гртачи, а ти Ками кад будеш чистио у суботу наврати у Мирка Бијелића 2а са љутом машином и имаш велики паркинг испред, који редовно чистим 3х дневно а и слава ми па да поједеш нешто и попијеш шта топло :smt002 за тај хумани и друштвено корисни рад :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Obraz opstine

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:
KAMIKAZA wrote:evo ja vam svecano obecavam ako niko ne razgrne do nedelje, ja dolazim sa traktorom i grnom do svakog forumasa koji je napisao 1000 postova. :D Ovi koji imaju manje neka se pozure, jer snijeg koji se pokupi po gradu kipamo pred kuce onih sto imaju manje od 1000 :smt005

Е супер, кроз мој шор не пролазе гртачи, а ти Ками кад будеш чистио у суботу наврати у Мирка Бијелића 2а са љутом машином и имаш велики паркинг испред, који редовно чистим 3х дневно а и слава ми па да поједеш нешто и попијеш шта топло :smt002 за тај хумани и друштвено корисни рад :smt003
npr nesto sa kineskog menija :lol:
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

murgo
Posts: 1302
Joined: 09.09.2005. 16:27
Location: Opstina Prnjavor

Re: Obraz opstine

Post by murgo »

nema druge...put pod noge pa pjeve kao prije 30 godina...nama nije stetilo sto smo isli pjesice u skolu...u jednom pravcu nekih 5-6 km ...tako svaki dan...a zimi snijeg do pojasa...tata nam napravi prtinu do sljedece raskrnice pa mi onda pjeve... sami...u gumenim cizmama, naravno na nogama suknene carape i mozda jos priglavci..a danasnja omladina posto nosi koznu obucu mora ipak da se vozi autom da bi mogli reci da i oni idu u gumenim cizmama...
nema zabave bez zena i rakije

Tubonja
Posts: 30
Joined: 29.01.2009. 05:54
Location: Tajna

Re: Obraz opstine

Post by Tubonja »

dobro kajes murgo,pjeve i te kako.Sjecam se kad smo ko djeca isli u lepenicu na slavu kod kumova u dva pravca sedam kilometara oce i srce i noge da iskoce a otac pozuri ko sivonja.jednoc sam isao sa djedom u srbac na stocnu pijacu da kupimo kravu i kad nisam izdahno,em sam se poradovo da cemo kupit kravu pa da cu joj lec na ledja ali nista ne bi i nazad opej pjeve.znas dopizdila mi je bila vise pjeva,sino sam kad sam kupio apeenca
Sto rijecima nemozes,pendrekom mozes,itekako.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstine

Post by aquarius »

Hehehehe !
Vidim da sam pokrenuo lavinu ... :)

Sinoć me smijeh natjerao do suza. Pola 12, čujem neko tandrkanje, kad " grtalica ".
Zagledam se malo bolje u natpis na šajbi, kad ono KUSIĆ PUTEVI ....

Znači, kad dogori do prstiju, nije bitno " s kim se u kolo vataš ".
Ovo sve govorim apropo tvrdnji u predizbornoj kampanji kako je pomenuta firma kriminalna, kako nova vlast nikada neće sarađivati sa ljudima čiji je kapital sumnjivog porijekla ...
" Ko o čemu, kurva o poštenju "

Moje mišljenje je da je ta firma i prije dolaska nove vlasti sasvim korektno radila svoj posao, što su sinoć i dokazali. Glavna ulica je neuporedivo prohodnija, a primjetih i par sporednih. Ukoliko je bilo kriminalnih radnji menadžment treba da odgovara, ali nisu radnici ti u čije se poštenje sumnja.

Bitno je reći i da je prilaz selima i prigradskim naseljima katastrofalan.

Btw, sitovacija kod Mitinog semafora je ajd zdrao. Ono ako ikad bude imalo smislenu funkciju sam ću sebe poljubiti u dupe. :roll:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Hehehehe !




Znači, kad dogori do prstiju, nije bitno " s kim se u kolo vataš ".
Ovo sve govorim apropo tvrdnji u predizbornoj kampanji kako je pomenuta firma kriminalna, kako nova vlast nikada neće sarađivati sa ljudima čiji je kapital sumnjivog porijekla ...
" Ko o čemu, kurva o poštenju "

Moje mišljenje je da je ta firma i prije dolaska nove vlasti sasvim korektno radila svoj posao, što su sinoć i dokazali. Glavna ulica je neuporedivo prohodnija, a primjetih i par sporednih. Ukoliko je bilo kriminalnih radnji menadžment treba da odgovara, ali nisu radnici ti u čije se poštenje sumnja.
Милане, немој да мислиш да "браним ове своје" (иако немам никакве везе са ОО СНСД-ом у Прњавору), изњећу само ову чињеницу.
I ove godine Programom zajedničke komunalne potrošnje predvidjeno je zimsko održavanje puteva, kojim je predviđeno čišćenje ulica i lokalnih puteva u ukupnoj dužini od 240 kilometra, od kojih, lokalnih puteva 200 km i gradskih ulica 40 km, te parking prostora, trotoara, trgova i parkova ukupne površine od 19 000 m2.

Otvorenim postupkom, objavljenim u Službenom glasniku BiH izabrano je preduzeće "Kusić putevi" za izvođaca radova na period od tri godine od 2007. do 2010. Sezona održavanja puteva traje od 15.11-15.03. a po potrebi opština Prnjavor ce izvođača angažovati i prije dogovorenog datuma.

Izvršena je procjena radnika i mehanizacije potrebne za održavanje puteva, a po procjenama iz budžeta Opštine izdvojice se oko 160 000 KM. Radi što efikasnijeg održavanja puteva,u toku sezone 1/3 radnika i mehanizacije biće u stalnom dežurstvu.

B.M. - Radio "Ljubić"

25.10.2007.
http://www.prnjavor.info/?go=news&subac ... 1193301358

Имају Уговор, па какви год да били.

Што се тиче оног семафора, не знам што га тамо ставише, јер ту никада није било гужве а сада ће је бити + они канали, точкове да одбијеш и то неће бити санирано до марта, као да гледам. Могли су те семафоре поставити на раскрсници код "Глажа", која је 100Х фреквентнија од те код Мите
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Obraz opstine

Post by aquarius »

Nije mi bila poznata ta informacija, ali se sjećam priča s početka kampanje.
Eto pogriješio sam i upućujem javno izvinjenje svima kojima je moje pisanje prouzrokovalo duševnu bol.

Činjenica je da ulice nisu na vrijeme bile očišćene. Takođe znam da za to niko neće odgovarati.
Samo ne želim prihvatiti činjenicu da tako mora biti.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

aquarius wrote:Nije mi bila poznata ta informacija, ali se sjećam priča s početka kampanje.
Eto pogriješio sam i upućujem javno izvinjenje svima kojima je moje pisanje prouzrokovalo duševnu bol.

Драго, ето и теби се неко извинуо :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Obraz opstine

Post by regeman »

Code: Select all

Што се тиче оног семафора, не знам што га тамо ставише, јер ту никада није било гужве а сада ће је бити + они канали, точкове да одбијеш и то неће бити санирано до марта, као да гледам. Могли су те семафоре поставити на раскрсници код "Глажа", која је 100Х фреквентнија од те код Мите
stavili su ga da auto skole ne moraju bl da voze kandidate da polazu. Em ta raskrsnica nije geometrijski adekvatna em za semafor moras min imati protok od 700 vozila po jednom smjeru i duplo manje po drugom da bi imao uopste svoju funkciju. A to osim raskrsnice kod city hotela nema nijedna druga vjerovatno. A i tu kod sitija je problem sto imas dvije raskrsnice fakticki u jednoj. Prnjavoru treba skup parking na ulicama, te etazni parking (ne znam sto onaj nije otvoren na trznici) bolja regulacija a ne bespotrebni semafori.
Inace seoski putevi katastrofa ocisceni ali se danas raskravilo malo, nevjerovatno kako iz godine u godinu ista prica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

etazni parking

Post by vrsta8472 »

regeman wrote: Prnjavoru treba skup parking na ulicama, te etazni parking (ne znam sto onaj nije otvoren na trznici) bolja regulacija a ne bespotrebni semafori.
Нема грађевинску дозволу, урбанистичку сагласност и ни једног хидранта. Тако да до даљњег имамо тај "украс" у граду!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: etazni parking

Post by regeman »

vrsta8472 wrote:
regeman wrote: Prnjavoru treba skup parking na ulicama, te etazni parking (ne znam sto onaj nije otvoren na trznici) bolja regulacija a ne bespotrebni semafori.
Нема грађевинску дозволу, урбанистичку сагласност и ни једног хидранта. Тако да до даљњег имамо тај "украс" у граду!
A cije je to uposte vlasnistvo? i ko izdaje te dozvole, opstina?
vala bas, ukras, mogle bi se gljive gore uzgajati :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

etazni parking

Post by vrsta8472 »

regeman wrote:
vrsta8472 wrote:
regeman wrote: Prnjavoru treba skup parking na ulicama, te etazni parking (ne znam sto onaj nije otvoren na trznici) bolja regulacija a ne bespotrebni semafori.
Нема грађевинску дозволу, урбанистичку сагласност и ни једног хидранта. Тако да до даљњег имамо тај "украс" у граду!
A cije je to uposte vlasnistvo? i ko izdaje te dozvole, opstina?
vala bas, ukras, mogle bi se gljive gore uzgajati :D
Знам да моје није :D А и знаш сам ко издаје дозволе, шта да ти пишем џаба.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Obraz opstine

Post by vrsta8472 »

regeman wrote: Inace seoski putevi katastrofa ocisceni ali se danas raskravilo malo, nevjerovatno kako iz godine u godinu ista prica.
ЗИМСКО ОДРЖАЊЕ ПУТЕВА

15.12.2009- Због сњежних падавина током јучерашњег дана предузећу „Кусић путеви“ наложено је, да почне са чишћењем путних праваца на подручју општине Прњавор. Према ријечима Љубомира Топића, начелника одјељења за стамбено – комуналне послове и инвестиције

“ рад зимске службе је у пуном капацитету, а према склопљеном уговору са предузећем „ Кусић путеви „ на три зимске сезоне од којих је ова и посљедња , зимским одржавањем предвиђено је 40 километара улица и других површина у граду и преко више од 200 километара локалне путне мреже„. Топић истиче да су у погону све расположиве машине за чишћење на правцима на којима је то неопходно, те да је већина путних праваца проходна и да постоји могућност ангажовања и комуналног предузећа, уколико због великих падавина у наредним данима извођач радова не буде могао одговорити новонасталој ситуацији. Топић је напоменуо , да у надлежном одјељењу примају захтјеве грађана и налажу извођачу на поступи по захтјевима уколико су оправдани, те подсјетио грађане и власнике пословних простора на обавезу да испред својих улаза, односно дворишта чисте снијег. На територији општине Прњавор налазе се два регионална и један магистрални путни правац, за чије одржавање је задужено ЈП „Путеви Републике Српске“.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply