ADSL u Prnjavoru

Moderator: Hirurg

User avatar
drlonc
Posts: 242
Joined: 09.02.2007. 09:44
Location: Prnjavor

Post by drlonc »

Hej aquarius, "long live Telekom RS"!

Kada je tako super, sto ne uvedes ADSL kod kuce???

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

drlonc wrote:Hej aquarius, "long live Telekom RS"!

Kada je tako super, sto ne uvedes ADSL kod kuce???
ma adsl guli ko lud a vi vidite ljudi :)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Post by regeman »

B92 Biz Vesti Srbija
Telekom Srbija nudi paket "tri+"
15:47 -> 13:47 | Izvor: B92
Beograd -- Novi paket kojim su obuhvaćeni internet, fiksna i mobilna telefonija treba da poveća broj ADSL korisnika te kompanije.

Telekom Srbija će po prvi put na našem tržištu ponuditi eksperimentalnu prodaju paketa “tri plus”
Telekom Srbija će po prvi put na našem tržištu ponuditi eksperimentalnu prodaju paketa “tri plus”
U eksperimentalnoj fazi korisnicima će se nuditi ADSL internet priključak, protoka 512/128 kilobajta u sekundi, lokalni pozivi u fiksnoj telefoniji, kao i usluga odabira 2 broja mobilnog telefona MTS-a.

Pozivi odabranim mobilnim telefonima će se tarifirati po ceni od četiri dinara za minut. Mesečna pretplata za ovaj paket je 2.400 dinara, a ponuda nove usluge kreće od 10. maja. Probni period je do 1. avgusta, posle čega će biti analizirani učinci i odlučeno da li će nova usluga zaživeti i po kojim uslovima.

Zanimljivo je da slični paketi već postoje u okolnim zemljama. U Hrvatskoj je veoma popularan paket kompanije Iskon, gde korisnici za mesečnu pretplatu od 1.600 dinara dobijaju ADSL protoka 768/192 kilobajta u sekundi uz novu telefonsku liniju i broj. Telefonski impulsi su znatno jeftiniji u Hrvatskoj nego u našoj zemlj, jer brojne kompanije tamo nude slične usluge.



Dojcland:situacija u nemackoj: za paket sa 16.000/512 kbit/s + VOIP + movieflat (bezograniceno telefoniranje + bezograniceno skidanje + bezograniceno gledanje filmova) sve skupa 45€.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

У уовору пише да ако не измиримо рачуне на вријеме бићемо ускраћене везе за сљедећи мјесец... Ако прескочимо и сљедећи мјесец, онда још један, и тако у недоглед... Е сад ме интересује шта ме онда веже за њих? Уствари, да ли могу једноставно да престанем да им плаћам, и они ме као за казну :) искључе? А? Колико је овакво шта могуће? Мора постојати нека рупица и у том закону (тј. уговору) као и у свему осталом у овој "нашој" држави...
Но медр хау хард ју трај, ју кен'т стап ас нау!

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Dobra opaska, ako je tako vec mogu da prestanem sa izmirivanjem racuna :lol: :lol: :lol:

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Sutra tačno 1 godina na adsl-u.
Što znači da sutra već tražim neki drugi paket.

User avatar
mirabell
Posts: 162
Joined: 19.11.2007. 16:54

Post by mirabell »

Na koji paket prelazis? I ja imam ADSL i prezadovoljna sam

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

mirabell wrote:Na koji paket prelazis? I ja imam ADSL i prezadovoljna sam
sve zavisi ko za sta koristi :roll:

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Ma nisam mislio na Adsl (izvinjavam se), mislio sam na neki zonin paket od 30 km, koja je njegova brzina (hirurg zna), više mi je ovo dosadilo.

Adsl je što se tiče dostupnosti 0-24 u svakom momentu možeš surfati, za njega ne postoji grmljavina, kiša, snijeg i ostalo.Ali je ograničen protok :roll:

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Adsl je što se tiče dostupnosti 0-24 u svakom momentu možeš surfati, za njega ne postoji grmljavina, kiša, snijeg i ostalo.Ali je ograničen protok
KOD MEN OVO SVE RADI NA ZONI!!!


a sad ako kupis opremu kod jance dole od 50 km nece ti raditi ni kad sunce sija...koliko para toliko muzike :!:

za 30 km imas paket 256/128 tj download 32kbps i uplod 16kbps sasvim normalana brzina za rad svega! i budi siguran da ces imati net kako treba uz advekatnu opremu, a ti vidi sta i kako :wink:

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Pa, recimo da znam osobe koje imaju najbolju wireless opremu sa najboljim protokom i paketima (kako hoces) pa se i dalje svi zale. Kazu da od 7 dana imas net jedno 4, a i to cesto nesto steka, ne ide, ne moze...

Ne znam, ja sam na jakom teolovom adsl paketu, i nikad jos nisam imao niti jedan problem.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

zuco
samo mi nije jasno kako ti uvjek imas ljude sa jakim opremama ...jbt i ja sam na toj mrezi,nisam ja iz cecenije :!: :!: pa imam internet stalno

a nije likovi stave od tv a antenu kao jedan ans forumas i onda se zali sto ne radi 8)

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Ja znam da zivim u strogom centru grada pa mi nisu mogli uhvatiti zonu nikako!!!
Nepljujem nikoga i meni je bila zona idealno rjesenje ali eto nemoze pa nemoze sta da radim :twisted:
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

koja zgrada :?:

User avatar
Grobar
Posts: 377
Joined: 10.08.2007. 23:26

Post by Grobar »

Kod pekare cvijete !!! Nije zgrada nego kuca
S verom u Boga za Partizan do groba,
pa i posle toga!

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

hm.. ovako Zona Bezicni je cisto za Surfere :) dok je ADSL ULTIMATNI GAMER PACK :) iz prostog razloga nema oscilaciju u protoku

P.S. Sto Hirurg rece koliko para toliko muzike ... Ne mere se za 20 km imati dobar internet :)
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Grobar wrote:Kod pekare cvijete !!! Nije zgrada nego kuca
kod pekare cvjete...mislim da bi sada trebao probas jer tu ej sada pokriven prostor od skora..ne znam sta da vam kazem za 20 km prezadovoljan ostane mi para sto se tice iznajmljivanje filmova,skinem pogledam
i boli me uvo

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Hirurg, ne znam za te sa zicama antenama, ali znam za ove pr0-usere koji se zale.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ma seru,nek se iskljuce i nek idu na teol

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

vrsta8472 wrote:Kod mene dosta lose radi. Ne znam kada sam zadnji put imao onih 512 sto uplacujem.
Hirurg wrote:snjeg je pao staze zavejao...i opet ista prica sa nasim netom :(
Pa ovo ce ti sve reci!!! I to ste napisali vas dvojica, velikih zonasa! :lol:

QUOTE: (lik koji ima 1mb upload)
"WIRELESS JE K**AC OBICNI! KAD GOLUB PROLETI KRAJ ANTENE PUCA VEZA"

Ja nisam imao wireless, ali kad ovo vidim, i kad pricam sa ljudima o tome, svi isto kazu, da sa tim oblikom konekcije samo imaju probleme. Tako je za sada, bar kod nas. :wink:

Hirurg, ja znam te ljude sa pro konekcijama, jer je to sve sto mi treba, i stalno o tome pricam sa ljudima.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Koliko para toliko i muzike.

Ne mogu da se zalim, koliko para toliko i muzike.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

hirurg
u riu oprema stajala 250km i opet cim snjeg pada ili grmljavina,nece da radi,samac zajebaces se ako predjes na wireless

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ma rio kako nije alalio nece raditi ni kablovski ne neki drugi!!!a sto se tice opreme od 250 km...to je ***** cisti
i najjeftinija :!:

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

DJ_Buco wrote:hirurg
u riu oprema stajala 250km i opet cim snjeg pada ili grmljavina,nece da radi,samac zajebaces se ako predjes na wireless
Buco hvala, ti si zaslužan što sam prevagnuo na adsl :lol: :lol: :lol:

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Hirurg wrote:ma rio kako nije alalio nece raditi ni kablovski ne neki drugi!!!a sto se tice opreme od 250 km...to je ***** cisti
i najjeftinija :!:
Znas li ti koliko ja adsl mogu platiti ako je oprema preko 250 km :S znaci po tvojoj prici treba mi oko 1000 km za opremu za wirles a isa msi reko da snjeg pada opet ne radi :S znaci ja za 1000 km i jos po 20 km mjesecno sto je sporo za moje potrebe mogu imati flat adsl nekih 3 godine :S
Image

Post Reply