Wireless

Moderator: Hirurg

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

da da vedrane ...sjeti se ti kad si bio an 2ghz kako je radilo po snjegu, nemoj se pravit pametan vazda...nije ovo kuvarstvo!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Пеђа, ја се нешто не могу сјетити да сам имао неких већих проблема (осим на самом почетку, јер сам један од првих корисника ЗОНЕ и у Прњавору а можда и у БиХ), али како год да си управу и за тада, то ти опет не даје право да кажеш да је боље људима 2.4 од ових 5 гхз. Мислим непојмљиво је, само је проблем код ограничења. Ето знаш колико људи код мене на мрежи живи на 50 ГБ, мјесец дана. Ако си манијак који нон стоп скида, ето ти на та твоја мрежа, али што се тиче оног да гарантујеш за проток, стабилност итд. мислим да безвезе ту хвалиш нешто што није толико савршено. Јер замисли једног дана када све то престане да ради, потрошићеш много времена да сви људима окренеш антене на хоризонтално поларизацију :smt002
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

zivio Vedran i SFR Jugoslavija :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Пеђа, вире ти пертле из Сићиног дупета :smt001
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

dodji povuci me ;)

laki
Posts: 1
Joined: 07.11.2009. 22:04

Re: Wireless

Post by laki »

Imam jedno pitanje u vezi wireless-a, ako neko može da mi odgovori? Da li postoji bazna stanica na Ljubiću (Svinjaru), pošto s njim imam vidno polje.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

laki wrote:Imam jedno pitanje u vezi wireless-a, ako neko može da mi odgovori? Da li postoji bazna stanica na Ljubiću (Svinjaru), pošto s njim imam vidno polje.
za sada nema.... da li ce sta biti u bliskoj buducnosti...ne vjerujem

User avatar
zlajagame
Posts: 3
Joined: 09.11.2009. 12:09

Re: Wireless

Post by zlajagame »

Ma kakva Zona, evo ovde u kulašima ljudi plaču sto su se prikljicili na nju. Čuj to brzina 1.5 mb/s a 12 gb ograničen downoload, pogledaš tri klipa na natu, skineš jedan film, otvoriš par stranica( to sve u deset dana) pa onda čekaj sledeći mjesec, to ti je nula od net-a. Da su za tih 25 km dali bar 20Gb pa nekako bi i valjalo. A na flatu na nekih 384Kb/s mozes za mjesec mozes svaki dan skinut GB pa 30*1 mjesec 30 GB za 20 maraka a može i više.. Teoretski nekih 100GB. Ma kakva zona i njen net.
My drinking team has a soccer problem

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Re: Wireless

Post by mobilix »

Nije ti baš najbolja računica, zlajagame.
I 20 GB, koje si predložio, tebi bi po tome sastavilo jedva pola mjeseca...
Brzina interneta od 1,5 Mbps je sranje?
Da ne idemo u krajnosti.
U suštini si potpuno u pravu.

Previše je to dobar net, dobra brzina, za one koji vole da su satima pred računarom ili koji, kao Hirurg, vole sami da skidaju i gledaju filmove sa neta. I onda je ograničenje sranje.
Potpuno normalno i potpuno tačno.
Samo ću opet reći da je to realan problem za vrlo mali broj korisnika. Velika većina se ni ne približi limitu. Bitnije su im brzina i stabilnost.

Poslao sam i danas mail šefovima za te stvari i predložio da se koriguju, odnosno povećaju, ako ne i uklone, ograničenja za EXTRA pakete.
Predložio sam im da još jednom urade analizu saobraćaja i nađu prihvatljivo rješenje.
To je najviše što mogu...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

Poslao sam i danas mail šefovima za te stvari i predložio da se koriguju, odnosno povećaju, ako ne i uklone, ograničenja za EXTRA pakete.
Predložio sam im da još jednom urade analizu saobraćaja i nađu prihvatljivo rješenje.
to kad bi se uradilo.. slavio bi to :))

User avatar
zlajagame
Posts: 3
Joined: 09.11.2009. 12:09

Re: Wireless

Post by zlajagame »

Kad ce se postavljati u Kulašima ta oprema, konkretno u Kulašima Prisojima i Čavci, ljudi se već oladili od wireless-a?Planira li Zona Pokrivati od Kulaša prema Vijačanima(gornjim)popovici, prisoje, peulići itd.!!! PoZzZZzzZ! :smt005
My drinking team has a soccer problem

User avatar
zlajagame
Posts: 3
Joined: 09.11.2009. 12:09

Re: Wireless

Post by zlajagame »

mobilix wrote:Nije ti baš najbolja računica, zlajagame.
I 20 GB, koje si predložio, tebi bi po tome sastavilo jedva pola mjeseca...
Brzina interneta od 1,5 Mbps je sranje?
Da ne idemo u krajnosti.
U suštini si potpuno u pravu.

Previše je to dobar net, dobra brzina, za one koji vole da su satima pred računarom ili koji, kao Hirurg, vole sami da skidaju i gledaju filmove sa neta. I onda je ograničenje sranje.
Potpuno normalno i potpuno tačno.
Samo ću opet reći da je to realan problem za vrlo mali broj korisnika. Velika većina se ni ne približi limitu. Bitnije su im brzina i stabilnost.

Poslao sam i danas mail šefovima za te stvari i predložio da se koriguju, odnosno povećaju, ako ne i uklone, ograničenja za EXTRA pakete.
Predložio sam im da još jednom urade analizu saobraćaja i nađu prihvatljivo rješenje.
To je najviše što mogu...
Nisi u pravu za filmove brate, svako voli skinuti(gledati) neki dobar film na netu, a ovo je stvarno malo gigabajta za to, a da ne pričam za igre, DEMO igre se kreću sada oko 1GB, to ce biti dobro ako Zona uspije povecat broj gigabajta za mjesec, a još bolji da ukine limit, u stvari ima ona neki flex paket 256kb/s ali to je malo brže od dial-up-a a košta 30 KM mejsečno a ADSL 25KM 768kb/s. Valjda ce te poslušati.. A ako nastave da rade kao do sad izgubit ce dosta korisnika.... PoZdRaV :smt006
My drinking team has a soccer problem

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Re: Wireless

Post by mobilix »

ZONA priprema novu ponudu paketa.
Nakon što sam prije neki dan slao mail u vezi ograničenja, dobio sam povratnu informaciju kojom se od svih partnera traži da dostave želje, čestitke i pozdrave.
Ne znam kako će izgledati novi paketi, ali mogu reći da sam predložio povećanje limita u postojećim paketima i uvođenje 2 FLAT EXTRA paketa, zavisno od brzine, kao što postoji i u FLEX paketima na 2,4G.
Nadam se da će se preračunati i naći rješenje koje će zadovoljiti većinu korisnika.

Problem pokrivanja južnog dijela opštine (Donji Vijačani iza Briježana, Gornji Vijačani, Prisoje, dio Popovića) je u dolaznom signalu. Nema predaje na Ljubiću, koja bi riješila sve probleme. Da li će je i kada biti, ne bih znao. Razvuklo se.
U kontaktu sam sa nekim ljudima iz tih krajeva i traže se lokacije koje bi bile povoljne za bazne stanice. Možeš se i ti uključiti u traženje, pa ćemo obići lokacije za koje se bude mislilo da bi odgovarale.

Mislim da će se ići na pokrivanje teritorije i bez obaveznog početnog broja zainteresovanih kao što je bilo do sada, pa će to ubrzati procedure oko postavljanja baznih stanica, što je jako dobro.

Ono što je izvjesno do kraja godine je postavljanje još 3 ili 4 bazne stanice.
1. RIBNJAK - pokriće magistralni put od Milovojca do Palačkovaca, ono što pripada od Donje Ilove, Štrbaca...
2. POTOČANI - nalaziće se na skoro najvišoj tački naselja preko puta crkve i pokriti jako veliki teren
3. CERANI - pokriće Donje Cerane, dio Pojezne i Štrpce od Kainović mlina do Podgajaca
4. GALJIPOVCI - biće pokriveno kompletno područje oko silosa u Ratkovcu i magistrala do Gradine, a sa druge strane Galjipovci i dio Donje i Gornje Mravice koji do sada nije bio pokriven.

Sve bazne stanice će biti na 5G, odnosno sa ponudom EXTRA paketa.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

mobilix wrote: Ne znam kako će izgledati novi paketi, ali mogu reći da sam predložio povećanje limita u postojećim paketima i uvođenje 2 FLAT EXTRA paketa, zavisno od brzine, kao što postoji i u FLEX paketima na 2,4G.

Флет пакети и овај систем да Екстра пакети раде без мане,мислим да ЗОНА неће имати конкуренције дуже вријеме. Једва чекам те нове пакете тј. цјеновник :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Re: Wireless

Post by mobilix »

ZONA - NOVOGODIŠNJA AKCIJA

U decembru 2009. i januaru 2010. godine su smanjene cijene priključka za EXTRA pakete za 50 KM.

Nove cijene su:

- priključak EXTRA paketa sa antenom 19dB - 100 KM
- priključak EXTRA paketa sa antenom 23dB - 150 KM

Toliko košta i prelazak sa 2,4G na 5G, za sada.
Last edited by mobilix on 04.12.2009. 08:12, edited 1 time in total.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

jedno pitanje...
na sta se odnosi ovo prelazak sa flex paketa? jel to sa 2.4 GHz na 5.8GHz?

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Re: Wireless

Post by mobilix »

Upravo to.
Korisnici koji žele da sa 2,4G pređu na 5G plaćaju manju priključnu taksu.

Sve navedene cijene su sa uključenim PDV-om, a za firme na to ide još PDV.
Pravna lica imaju posebne pakete (brže i skuplje).

Novi cjenovnik je u pripremi. Mislim da će se primjenjivati od 1. januara.
Last edited by mobilix on 04.12.2009. 08:14, edited 2 times in total.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Cjenovnik

Post by vrsta8472 »

mobilix wrote:
Novi cjenovnik je u pripremi. Mislim da će se primjenjivati od 1. januara.
Једва чекам :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

mobilix wrote:Upravo to.
Korisnici koji žele da sa 2,4G pređu na 5G plaćaju manju priključnu taksu.

Sve navedene cijene su sa uključenim PDV-om, a za firme na to ide još PDV.
Pravna lica imaju posebne pakete (brže i skuplje).

Novi cjenovnik je u pripremi. Mislim da će se primjenjivati od 1. januara.
Da vidimo i to cudo :) drago mi je da su se dozvali pameti

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

mobilix wrote:
Novi cjenovnik je u pripremi. Mislim da će se primjenjivati od 1. januara.
Нема још увијек новог цјеновника, имаш ли каквих информација када ће бити постављен на зона.ба?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Wireless

Post by aquarius »

Zadnji mjesec problemi na Zona 2 baznoj stanici. Konekcija konstantno puca, protok nestabilan. Mislio sam da je do mojih podešavanja, ali nakon reinstalacije sistema problem ostao. Kontaktirao sam i par korisnika/komšija i problemi su slični. Mislim da je vrijeme za zamjenu iste.
Ranije smo mobilix i ja razgovarali na tu temu. Ostaje problem kako progurati priču kod centrale za zamjenu bazne stanice. Mada, mislim da im to pored EXTRA paketa nije u interesu. :cry:

Ukoliko još neko sa Flex paketom na Zona 2 ima sličan problem bi bih mu zahvalan ukoliko iznese svoje impresije povodom ovog slučaja.

p.s. napomene radi, prije mjesec-dva sve je funkcionisalo u najboljem redu.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

ma tako ti je to sa zonom na svakoj baznoj stanici...nista strano....pogotovo kad se pojavi vise ljudi tacnije izmedju 15h-22h....mada nije bolje ni prije ni poslije, al je utjeha ;)

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Re: Wireless

Post by DJ_Buco »

Sta seru ovi iz zone,vec dva mjeseca za redom mi iskljucuju net 6dana prije nego sto vazi uplata?

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

imas mobilixa pa mu se zali.... :) on tvrdi da su najbolji, a vjeruj nisi jedini...samo ljudi ne pisu po forumu :)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Wireless

Post by Magyar »

Ma nema sta cim malo otkravi i zona se popravi :lol: !!!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

Post Reply