Wireless

Moderator: Hirurg

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

hm u smrticima cini mi se da je u toku sada postavka wirelesa ali pitaj u mobilixu detaljnije

User avatar
Celestial
Posts: 43
Joined: 15.11.2007. 19:00
Location: Mali Pariz

Post by Celestial »

Opet cu ja sa glupim pitanjem...a ako jos nema postavljeno, jel to znaci da se ja sama ne mogu prikljuciti ili kako se vec to kaze....Kazu mi ljudi da u Sibovskoj sasvim normalno mogu i da vec imaju..tj. da su se prikljucili.

I kad se prikljucim kako ide ta naplata? Na netu sam citala da ide po nekim "paketima" ali me interesuje sta ti "paketi" podrazumjevaju??

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »


User avatar
Celestial
Posts: 43
Joined: 15.11.2007. 19:00
Location: Mali Pariz

Post by Celestial »

Hvala lijepo na adresi...Pitala sam ih...valjda ce neko reci moze li u ovoj metropoli ili ne.... :?

Tarragon
Posts: 3
Joined: 12.02.2007. 22:54

Post by Tarragon »

Bazna stanica koja pokriva Smrtice, Peceneg Ilovu i Palackovce radi odlicno vec sedam dana.
Sada cekamo postara mirne duse.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

Celestial wrote:Hvala lijepo na adresi...Pitala sam ih...valjda ce neko reci moze li u ovoj metropoli ili ne.... :?



imas na stranici sve pise sreco samo citaj oprema i paketi sve ima 8)

User avatar
Celestial
Posts: 43
Joined: 15.11.2007. 19:00
Location: Mali Pariz

Post by Celestial »

Pa dobro je sto sam ja to studirala pa se razumijem u sve to.... :D Ta oprema, kablovi, antene....ide mi kao od sale... :D
Salim se...

Ok. Primljeno k znanju.
Last edited by Celestial on 17.11.2007. 01:53, edited 1 time in total.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

koji si dio sela

User avatar
Celestial
Posts: 43
Joined: 15.11.2007. 19:00
Location: Mali Pariz

Post by Celestial »

Gornji Smrtici (ako mislis na to...)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

jel vidis ti onaj dio puta kad se ide sa tromedje za prnjavor...tamo gdje se skrece za palackovce?

User avatar
Celestial
Posts: 43
Joined: 15.11.2007. 19:00
Location: Mali Pariz

Post by Celestial »

Ne, kako da vidim..ja sam kod os. skole...nema sanse da vidim....Ali rekose mi ko, kako i gdje se prikljucio pa moram da to vidim kad ce moci uraditi.

User avatar
skywalker
Posts: 16
Joined: 08.02.2007. 16:26
Contact:

Post by skywalker »

Pozz. Ja zivim u Smrticima i prikljucen sam na wireless od dana kada je bazna stanica postavljena. Stanica je postavljena na kuci Petka Gajica(prodavnica), to je tamo gdje se skrece za Gornje Palackovce. Postavljene su dvije sektorske antene koje pokrivaju dio Palackovaca, Detlaka, zatim dobar dio Gornjih i Donjih Smrtica i dio Ilove. Ako treba jos nekih informacija, pisi..

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

a ja i dalje nemam prijem, vec sam rekao, ustupam krov svoje kuce za antenu
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јел ради код вас данас нет? код мене ево цијели дан нема ништа.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ne znam Njego koga licno pitas,ali ako mislis na sve forumase,kod mene radi normalno.
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Mr X wrote:Ne znam Njego koga licno pitas,ali ako mislis na sve forumase,kod mene radi normalno.
Ма, мислим на нас који смо у Прњавору и који смо на Зони.
Image

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Post by mobilix »

Proradilo, Bogu hvala...
Problem je bio na Motajici. Valjda je sinoć pao neki dalekovod i još su se desila neka njesra. Ono što znam je da je rano jutros krenula ekipa iz Bijeljine, za pretpostaviti je da je bilo problema sa pentranjem po brdu, ali problem je riješen.
Inače, naše bazne stanice su bile žive i signali su danas bili savršeni... Čuda čini snijeg.

@ Hunter
Ti, nažalost, ne možeš imati signal sa bazne stanice ZONA Palačkovci, jer sektorke pokrivaju 2 x 120 stepeni, a sa te lokacije ti ostaješ iza leđa. Ponoviću već jednom napisano - javi se pa da se provozamo i da vidim gdje si tačno i koliko bi ta lokacija bila (njima) ekonomski opravdana. Ili da tražimo neku Takvu, sa koje će biti kantica signala i za tebe.

@ Celestial
Pošto živiš kod OŠ, ti bi trebalo da imaš odličan signal. Priključen je korisnik još dalje od tebe i radi OK. Problem može biti ako ti je neka viša kuća ili šuma baš na toj strani prema Šeregu. Javi se, pa ćemo to lako provjeriti.

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ovde u riu ste vi iz mobilexa radili net,u petak jedva se konektujem i pocnem da skidam pjesmu a download je 650 BAJTA/sec
u cemu je stvar
sada je normalno valjda

kod mene kuci sam sebi radio net imao sam signal 20db,zadnjih 5 dana nemam uopste zone,a konektovati se nema sanse :roll:

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Post by mobilix »

Prvi uslov za dobru vezu je dobar signal. Nije bitan samo dolazni, već i odlazni (onaj kojim bazna stanica vidi tebe). Zato je posebno bitno da postoji vidljivost sa baznom stanicom. Nije nužno, ali je poželjno.
Vrlo često je problem u lošoj opremi. Nije svaka antena za wireless, niti je TV kabal pravi za to, a posebno je bitno da se dobro postave konektori na kabal. Ako neko ima dobru vidljivost i blizinu bazne stanice, može proći bilo kakva oprema, ali to su dosta rijetki slučajevi i takve improvizacije ne preporučujem.
Ne kažem da imaš lošu opremu kod kuće, nego samo hoću da pojasnim onima koji to manje prate i znaju. Ponovo se izvinjavam svima kojima je ovo smaranje.

Ako je signal na granici rada, zna biti da se konekcija onemogući kada se pokvari vrijeme, pa svaka refleksija dosta smeta. Posljednjih dana je bilo vrlo mokro, pa je moguće da je to bio problem sa tvojih 20 dB.

Loš protok može da bude posljedica mnogo faktora. Od problema sa antenom i kablom (da se nešto ošteti ili da negdje dođe voda), preko problema sa AP-om (zna da zaglupi s vremena na vrijeme - posebno ako je OvisLink 5460) i računarom (virusi, crvi i ostali usporivači), do problema u radu bazne stanice.

E, sad - činjenica je da problema sa protokom nismo odavno imali (kuc, kuc, kuc). Naravno, dođe do toga ponekad, ali ne baš često i svakako ne toliko dugo kao što se to tebi desilo, pa mislim da je problem nešto drugo. Ako se ponovi, javi se pa ćemo vidjeti do čega je. I riješiti to, naravno.

Ne postoje mali i veliki problemi, već rješivi i nerješivi...

User avatar
Hunter
Posts: 3187
Joined: 30.03.2007. 22:44
Location: Šereg, District of RS
Contact:

Post by Hunter »

vidjecu da svratim vec ovaj vikend, kuca je na vrhu brda, opticka vidljivost do zagreba i avale, a oko mene mnogo ljudi koji zele da imaju wlan
Ni jedna vlast nije skinula seljaka, ali su seljaci uvijek skidali vlast...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Hunter wrote:vidjecu da svratim vec ovaj vikend, kuca je na vrhu brda, opticka vidljivost do zagreba i avale, a oko mene mnogo ljudi koji zele da imaju wlan
Загреб, Авала....АУУУУУУУУУУ :D
Image

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

wireles sranje,nemogu se konektovati, ja sam mislio da je do moje opreme ali nije,u riu su ugradjivali ovi iz mobilxa i kostala je oprema preko 250km i dzaba nemogu se konektovati,znali ko u cemu je problem

Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Imam problema sa ap-om

ukucaj u eksplorer htpp://192.168.100.252 i vidi da li mozes uci u ap.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
DJ_Buco
Posts: 1628
Joined: 15.07.2007. 21:36
Location: www.metno.bih
Contact:

Post by DJ_Buco »

ulazio sam i tu,ali ga opet nesto zeza
i ja mislim da je problem u ap-u
nego kartica je zakon pa nek prica ko sta hoce :wink:

Bodo
Posts: 70
Joined: 19.06.2002. 16:50
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Bodo »

Problem je do bazne stanice na Radunjevcu (radovi u toku) i (smatramo) do smetnji koje proizvodi neko. Dokazivanje je u toku.

Sto se tice tvoje instalacije, dajem garanciju na izvedene radove, osim ako se neko nije ponovo penjao na krov i barkao oko kutije, kao ljetos. Niko nista nije dirao, a zateknem konetore pocupane i unistene 100% :lol:

Post Reply