Wireless

Moderator: Hirurg

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Wireless

Post by aquarius »

Image

A kiša drobi li, drobi !
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Wireless

Post by Magyar »

Image
Jel ja ovo placam 25KM????? Kako vas nije sramota, LOPOVI, BAGRO! Ako je preoptereceno onda bi trebalo da se poboljsa oprema, da se zamijeni stara, zar ne???? Sramota !!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

hahahaah ...ovo je bas sramota....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

2.4 опрема има тих недостатака
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

nije do opreme, ali i jeste, ne znam na koji bi to nacin objasnio, mislim da danas kopca tu opremu svako ne gleda jacinu uredjaja niti jacine antene, stavljaju se najjeftiniji routeri i to pravi jako velike probleme, kada bi svi uzimali antene od 24dB i uredjaje ove kao na linku http://www.pan-ex.net/vidi.php?artikl=12340 ili ovakav http://www.rfshop.com.au/Portals/22/Bullet2.JPG internet bi radio jako jako dobro...a svi gledaju kopcaju se na kartice uzme antenu od 30km i daj da radi, pa ne moze...jbg nije uredu

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Wireless

Post by Opti Myst »

Protok varira zavisno od uslova na svakoj mreži, pa i na ADSL-u.
Evo moj primjer gdje se plaća paket OPTIMA 1536/192
A evo šta se dobija:
Image
Image
Image
Po principu: triput mjeri jednom sijeci - u razmaku od 20 sekundi 8)
Takođe uslove diktira i korisnik kada vrši mjerenje zavisno od toga šta je sve pokrenuto na računaru i u kakvom je stanju oprema.
To naročito važi za kablove do antene ili konektore kojima presudi jedno "grublje" usisavanje sobe u kojoj se oprema nalazi. :smt003
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

prijatelju vidim da nisi upucen, procitaj ugovor od m tela pa ces znati....oni su naveli u ugovoru i to je normalno da kad je gust saobracaj padne brzina, doduse prnjavorske linije su haos pa uvjek malo losije radi...al 20% varira

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Wireless

Post by Opti Myst »

prijatelju vidim da nisi upucen, procitaj ugovor od m tela pa ces znati....oni su naveli u ugovoru i to je normalno da kad je gust saobracaj padne brzina,
:roll:
Protok varira zavisno od uslova na svakoj mreži, pa i na ADSL-u.
:smt006
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Wireless

Post by Magyar »

Kod mene je 24dB antena, i nije preko kartice vec preko AIRLIVE-ovog modemcica ili kako se to vec zove jbem li ga. Ali uglavnom ZONI i DASTO SEMTELU saljem jedan kuratz i nataknem ih na isti! Prelazim kod ovih malo iskusnijih lopova u m:tel, jer kad pogledam, meni njihov pad protoka od 20% uopste ne smeta kad na ZONI nemam ni 20% od onog sto pise u ugovoru !!!
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

e taj airlive ti je kako ti kazes kuratz :)))))) bojim se da ces kod m tela nagrabusiti ...s obzirom da si na selu...provjeri ima li ko i kako radi pa onda kopcaj, jer kad potpises ugovor 24 mjeseca nema kuknjave....

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Wireless

Post by Magyar »

Prije tri godine nije bilo drugog za kupiti :roll: . Ima komsija, i zadovoljan je, sve fercera odlicno! Probam pa vidim! Pun mi kofer ZONE! :twisted:
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Мислим да у Штрпцима има сада централа за АДСЛ тако да ћеш имати солидан сигнал. Ако треба да "утопиш" опрему могу ти наћи купца.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

imam ja opreme....kartica i antena...a to da nije bilo drugog kupiti, neko te zajebao il si kupovao negdje u zadruzi ;)ja radim wifi od 2005 i znam sve sta i kako :) ako je tako za adsl..prelazi odmah...

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Re: Wireless

Post by mobilix »

@ Magyar
Žao mi je što prije nisam pročitao ovo, pa bi se možda nešto i riješilo.
Svejedno, ako neko ima sličan problem, može mu biti od pomoći.

Jedna od glavnih osobina foruma (svakog, pa i ovog) je da se pljuje i psuje na sav glas sa i bez razloga.
Možda ti stvarno imaš razloga. A možda i ne...

Osim prikaza brzine u nekom trenutku i par podataka vezanih za opremu, ništa nisi napisao.
Problem postoji (ili je postojao), ne sporim, ali postoje i načini da se problem riješi.
Nisi napisao da li si zvao tehničku podršku i šta su ti rekli.
Moguće je da si naletio na nekog od novih tamo, pa da neke velike vajde nije bilo, ali svako od njih će vrlo lako da vidi 2 bitne stvari:
1. da li bazna stanica radi kako treba, odnosno da li se žali još neko od korisnika,
2. kakav ti je kvalitet signala.
Ako BS radi uredno, problem je bio kod tebe na relaciji antena - računar.
Ako ti signal nije bio dobar, sigurno su ti to rekli i uputili te na onog od koga si kupio opremu.
Ako si opremu kupio u "Mobilix"-u, došao bi tamo i tražio da neko dođe kod tebe. I došao bi.
Pošto nisi bio tamo, znači da ili nisi kupio opremu tu ili uopšte nisi zvao podršku.

Kako god bilo, da probam razjasnim šta je mogao biti razlog problema, zbog drugih koji su još na 2,4G.
Kao što je Hirurg lijepo napisao, oduvijek razni ljudi ugrađuju raznoliku opremu. Ne bih da ulazim u stručnost tih nekih, ali kvalitet opreme zna biti vrlo diskutabilan. Razlog je jednostavan - bolja zarada, a novi korisnik, po pravilu, nema pojma o kvalitetu toga što mu se postavi, a bogami i naplati.

Kombinacija antene 24dB i AP Airlive 5460 je jedno vrijeme bila popularna, ali pokazalo se da je to prilično loš uređaj. Često zablokira i jako je osjetljiv na variranje signala. Ako ti je radio 3 godine, možeš biti jako zadovoljan. Uz našu elektro-mrežu i varijacije napona, to je jako dug period.
Antena, koja je, pretpostavljam, na krovu, nakon 3 godine takođe može biti "načeta". Dovoljno je da na jednom mjestu popusti ljepilo ili silikon, vlaga uđe i onda kreću problemi sa signalom i brzinom prenosa.
Možda je kod tebe sve ovo bilo idealno, a možda i nije.

Što se tiče zagušenja rada baznih stanica na području Prnjavora, to je davna prošlost.
Ako živiš "iznad odžaka asfaltne baze", vjerovatno si bio nakačen na ZONA Prnjavor 3, odnosno silos.
Link sa Motajice prema silosu može bez problema da ide na preko 100 Mbps. Isto toliko može da ide i preko Radunjevca, tako da sve BS rade jako dobro. Problema zna biti, naravno, ali prilično rijetko i brzo se rješavaju.

Od prije dvije godine postavljaju se BS isključivo sa predajama na 5G.
Za kvalitet usluge najbolja preporuka su korisnici EXTRA paketa, kojih i ovdje ima mnogo.
Sa EXTRA paketima ZONA ima ubjedljivo najbolju ponudu u državi, uključujući i telekome.
U paketu EXTRA S imaš FLAT pristup, brzine 2048/256 kbps, za 20 KM (sa PDV-om) mjesečno.
Kao i kod ADSL-a, u ugovoru piše "max 2048", ali to je rijetko ispod 1,8 Mbps, što većina korisnika ni ne osjeti .

Žao mi je što si imao problem i što nije riješen kako je trebalo da bude.
Ako si promijenio provajdera, nadam se da si zadovoljan.
Sve ostale kojima se pojavi problem molim da ga rješavaju kako treba, da se ne bi dešavali nepotrebni nesporazumi.

Svima vam želim kvalitetno surfovanje, igranje i forumašenje, bez obzira ko vam dao IP adresu!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Wireless

Post by Magyar »

edna od glavnih osobina foruma (svakog, pa i ovog) je da se pljuje i psuje na sav glas sa i bez razloga.
Možda ti stvarno imaš razloga. A možda i ne...
Zato forumi i sluze :D !Mada rijetko sam kada pljuvao nekoga bez razloga i nemam obicaj da to radim ;) .
Osim prikaza brzine u nekom trenutku i par podataka vezanih za opremu, ništa nisi napisao.
Trebao sam da napisem da se taj prikaz brzine odnosio na vremenski period od 15-00h, nekad cak i do 1 sat iza ponoci? Da je posle tog perioda sve sljakalo kako treba(kako pise u ugovoru)?
Ako BS radi uredno, problem je bio kod tebe na relaciji antena - računar.
Opet se vracam na isto, ali recimo da je do racunara i antene. Sta, ne radi mi antena kompaktno sa racunarom od 15-00h, svaki dan i tako u nedogled????
Ako ti signal nije bio dobar, sigurno su ti to rekli i uputili te na onog od koga si kupio opremu.

Signal je uvijek bio izmedju 35-40 dB! I nisu me uputili ni kod koga jer nisu nista odgovorili na moj mail koji sam poslao.
Kombinacija antene 24dB i AP Airlive 5460 je jedno vrijeme bila popularna, ali pokazalo se da je to prilično loš uređaj. Često zablokira i jako je osjetljiv na variranje signala. Ako ti je radio 3 godine, možeš biti jako zadovoljan. Uz našu elektro-mrežu i varijacije napona, to je jako dug period.
Antena, koja je, pretpostavljam, na krovu, nakon 3 godine takođe može biti "načeta". Dovoljno je da na jednom mjestu popusti ljepilo ili silikon, vlaga uđe i onda kreću problemi sa signalom i brzinom prenosa.
Slazem se, losa kombinacija, los napon, losi vremenski uslovi, mozda je i naceta, usla vlaga, sa svime se slazem. Jel ti svi faktori uticu bas u istom vremenskom intervalu od 15-00h?
Ako živiš "iznad odžaka asfaltne baze", vjerovatno si bio nakačen na ZONA Prnjavor 3, odnosno silos.
Kacio sam se na sve moguce bazne stanice koje su postavljene na Radunjevcu, a najbolji signal i stanica na koju sam uglavnom nakacen je Zona Prnjavor 1. Na njoj signal rijetko kada da je padao ispod 35dB, a protok ocajan.

Da ne bude da sam samo pljuvao, sljakalo je to ujutro i do neka doba popodne pristojno, ali jbga, ja bas i ne volim da ustajem pretjerano rano :D !
Jos sam na Zoni, ali samo dok mi ne dodju ovi m:tel-ovci da me prikopcaju, dosta je bilo jbga ;) !
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Magyar
Posts: 1135
Joined: 18.12.2009. 10:21
Location: Lazina voda

Re: Wireless

Post by Magyar »

Image
Kablovski net u Derventi, paket od 25KM. Konstantno i pristojno za tu cijenu ;)
Sve što možeš danas, uradi juče!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

Image

madjar jel o ovom pricas ;)

mobilix
Posts: 37
Joined: 10.02.2007. 10:28

Re: Wireless

Post by mobilix »

Imao bih još nekoliko potpitanja, ali nema svrhe.
Slažem se da nije normalno da imaš probleme samo u tom periodu, ali nemam odgovor na to.
Da je to problem kod više korisnika, znao bih za to. A nije...
Trebalo bi da dođemo kod tebe, provjerimo što-šta, pa vidimo u čemu je problem, ali sada već nema potrebe za to.

Moguće je da neko negdje daje prioritete u doba gušćeg saobraćaja, zavisno od tipa paketa (biznis ispred privatnog) ili načina priključka (5G ispred 2,4G), ali to zaista ne znam. Ponoviću, da je opšti problem, za to bih sigurno znao.

Svo ovo vrijeme se trudim da uradim sve što je do mene da korisnici budu zadovoljni.
I uvijek sam u trenucima problema i rasprava sa Bijeljinom bio na strani korisnika.
Kao i u svemu u životu - neko je zadovoljan, neko nije. Zato postoji mogućnost izbora, Bogu hvala, pa uzmeš ono što ti se učini boljim.

Žao mi je što si slao mail-ove na koje ti nije odgovoreno. Da si ranije došao do mene, možda bismo riješili problem.
Nadam se da ćeš biti zadovoljan ADSL-om. Ako ne, vidimo se. Ne bi bio prvi koji je poslije ADSL-a uzeo EXTRA paket.

P.S. Blago tebi kad ne moraš rano da ustaješ...

Post Reply