Wireless

Moderator: Hirurg

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Wireless

Post by Dzukela »

Ponuda internet veza u Prnjavoru je vise nego smjesna vara se narod uveliko! Em sto je sporo em sto stalno nastaju greske na linijama
cini mi se da tu neko dize ogromnu lovu na naivnim predplatnicima ? Zona je vise nego katastrofa trbebalo bi im zabranit sa radom pod hitno !

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Striker wrote:
vrsta8472 wrote:Имам ХДД од 80 ГБ и да хоћу не могу толико да скинем :D

Нека мени моје брзине :mrgreen:
Brate sto je najgore ja nista ne skidam na HDD :S i opet djeca navuku 250 gb:)
Шта зна дијете шта је 250 ГБ :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Hirurg wrote:
vrsta8472 wrote:Вратићеш се ти на ЗОНУ :smt006

hahaaaaaaaaa nemam potrebe...
Ајд да се опкладимо да ћеш у наредних двије-три године прећи поново на ЗОНУ :mrgreen:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Dzukela wrote:Ponuda internet veza u Prnjavoru je vise nego smjesna vara se narod uveliko! Em sto je sporo em sto stalno nastaju greske na linijama
cini mi se da tu neko dize ogromnu lovu na naivnim predplatnicima ? Zona je vise nego katastrofa trbebalo bi im zabranit sa radom pod hitno !
А ти користиш - шта?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Wireless

Post by Hirurg »

vrsta8472 wrote:
Hirurg wrote:
vrsta8472 wrote:Вратићеш се ти на ЗОНУ :smt006

hahaaaaaaaaa nemam potrebe...
Ајд да се опкладимо да ћеш у наредних двије-три године прећи поново на ЗОНУ :mrgreen:

prije na adsl...vjeruj

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Wireless

Post by Njegovan »

Како људи мијењају мишљење преко ноћи. Није то лоше, али до јуче свирати ово оно а данас другачије.
Image

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Wireless

Post by Dzukela »

Njegovan wrote:Како људи мијењају мишљење преко ноћи. Није то лоше, али до јуче свирати ово оно а данас другачије.
Nije lako preci sa cuvanja ovaca na internet :D

dalibor_modrica
Posts: 1
Joined: 03.06.2009. 17:16

Re: Wireless

Post by dalibor_modrica »

proizvodim antene na 2,4GHz- SMA konektor , 5GHz panel i sektor kao i prodaju dosta opreme za wireles.svi zainteresovani mogu da se obrati na dalibor@dslon.ws

PenisMaker
Posts: 26
Joined: 04.04.2009. 17:54

Re: Wireless

Post by PenisMaker »

dalibor_modrica wrote:proizvodim antene na 2,4GHz- SMA konektor , 5GHz panel i sektor kao i prodaju dosta opreme za wireles.svi zainteresovani mogu da se obrati na dalibor@dslon.ws
Ako ih pravis kao sto pises kvalitet zagarantovan :).

User avatar
ana
Posts: 1139
Joined: 05.02.2007. 15:41
Location: Prnjavor

Re: Wireless

Post by ana »

Dzukela wrote:Ponuda internet veza u Prnjavoru je vise nego smjesna vara se narod uveliko! Em sto je sporo em sto stalno nastaju greske na linijama
cini mi se da tu neko dize ogromnu lovu na naivnim predplatnicima ? Zona je vise nego katastrofa trbebalo bi im zabranit sa radom pod hitno !


E sa ovim se u potpunosti slazem!
Prvo sam koristila zonu- katastrofa, posle toga ADSL i tu je stanje nesto bolje al su cijene usluga previsoke.
Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Wireless

Post by Njegovan »

Биће боље, биће боље. :wink:
Image

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Wireless

Post by zokii1983 »

kad je wireless toliko popularan ... dali se iko zeza sa aircrack-ng

upisi u google ili youtube za detalje

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Poštovani korisnici!
Od danas je pušten u upotrebu novi testni SMS sistem preko koga je moguce prijaviti eventualne probleme sa konekcijom slanjem SMS poruke na broj telefona +38765856983. Poruka koja se šalje mora biti odredenog formata u zavisnosti od klijenta koji se javlja i informacija koje klijent posjeduje o svom nalogu. Formati poruke koje ce sistem prihvatati su sljedeci:

Format 1: Odnosi se na korisnike koji znaju svoju šifru:
SIFRA:XXXX TEKST_SAME_PORUKE (XXXX - je korisnicka šifra)
Primjer: SIFRA:19856 Javlja mi se greska 718 pri pokretanju konekcije. Molim Vas da provjerite o cemu se radi.

Format 2: Odnosi se na korisnike koji znaju svoj username:
USER:XYZ TEKST_SAME_PORUKE (XYZ - je ime korisnickog naloga)
Primjer: USER:atos981 Javlja mi se greska 718 pri pokretanju konekcije. Molim Vas da provjerite o cemu se radi.

Format 3: Odnosi se na PROFI ,VPN korisnike, kao i druge korisnike koji nemaju username, ili ne znaju svoju šifru:
NAME:ABC TEXT_SAME_PORUKE (ABC - je ime firme koju zastupaju)
Primjer: NAME:dasto semtel: Povecan nam je ping. Molim Vas da provjerite o cemu se radi.

NAPOMENA:
• Velicina slova (mala, velika slova) nije bitna
• Sve poruke koje nisu napisane u nekom od navedenih formata smatraju se nevalidnim i nece se uzeti u razmatranje, odnosno necete dobiti odgovor na njih
• SMS sistem je u fazi testiranja , te Vas molimo da imate to u vidu
• Cijena slanja SMS poruke je ista kao cijena slanja standardne SMS poruke. Za više informacija obratite se Vašem mobilnom operateru

S poštovanjem,

Vaša ZONA
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

ipejasinovic
Posts: 9
Joined: 09.04.2009. 22:19

Re: Wireless

Post by ipejasinovic »

Imate vi u Prnjavoru još provajdera, samo se slabo zna za njih Npr. Navigo

Evo kako izgleda 384/128 FLAT paket od 20 KM (sa PDV-om) kod njih:
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

http://www.navigosc.net/?load_page=53

Нема ништа за мене, преко 4мб
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Re: Wireless

Post by Njegovan »

ipejasinovic wrote:Imate vi u Prnjavoru još provajdera, samo se slabo zna za njih Npr. Navigo

Evo kako izgleda 384/128 FLAT paket od 20 KM (sa PDV-om) kod njih:
Image
Гдје је тај? Први пут чујем за њега. :?
Image

ipejasinovic
Posts: 9
Joined: 09.04.2009. 22:19

Re: Wireless

Post by ipejasinovic »

@vrsta8472
Dobro Vedrane, ti se ne računaš kao neka referenca, mada nisam siguran da se možeš računati bilo kako. Naime, ti plaćaš 105 KM mjesečno Zoni za 4 Mb download link a pri tome si limitiran na 50GB protoka. E da sad bacimo jednu računicu.

1. 0.5MB/s * 60s * 60m * 24h * 30d = 1296000 MB
2. 0.048 MB/s * 60s * 60m * 24h * 30d = 124416 MB

U prevodu, ti možeš sa svojom vezom da skineš 1265 GB a ja 121 GB mjesečno, pi tome, ja mogu da skinem svih 121 GB i to za 20 KM a ti možeš samo 50 GB za 105 KM. Prema jednoj prostoj računici: 105/20 * 121/50 = 12.7. Znači ti imaš u prosjeku 12.7 puta, ne lošiji već ne isplativiji internet od mene.

@Njegovan
Kažem ti, firma je iz BL, nije baš poznta i malo rade, ali to što urade, brate za svaku je pohvalu. Oni su čak da bi izbjegli nesuglasice sa korisnicima i obezbjedili koliko toliko zagarantovan protok, podigli brzinu za nekih 10 - 15%, tako da ako platiš npr. 768/192 paket, ti jednostavno moraš da imaš 96KB download, odnosno 24KB upload. Kod mene je 384/128kbps tj. 48/16 KBps, a ja čak uspjevam da sa IDM povučem 52 KBps download konstantno. E to je onaj višak. A znaš kad ćeš taj višak dobiti kod Zone ili Telekoma?! Nikad, a možda ni tad. Stoga, Feel Free, pozovi ih i pitaj gdje imaju baznu stanicu u Prnjavoru. Znam 100% da imaju ali gdje, to moraš pitati njih.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

ipejasinovic wrote:@vrsta8472
Dobro Vedrane, ti se ne računaš kao neka referenca, mada nisam siguran da se možeš računati bilo kako. Naime, ti plaćaš 105 KM mjesečno Zoni za 4 Mb download link a pri tome si limitiran na 50GB protoka. E da sad bacimo jednu računicu.

1. 0.5MB/s * 60s * 60m * 24h * 30d = 1296000 MB
2. 0.048 MB/s * 60s * 60m * 24h * 30d = 124416 MB

U prevodu, ti možeš sa svojom vezom da skineš 1265 GB a ja 121 GB mjesečno, pi tome, ja mogu da skinem svih 121 GB i to za 20 KM a ti možeš samo 50 GB za 105 KM. Prema jednoj prostoj računici: 105/20 * 121/50 = 12.7. Znači ti imaš u prosjeku 12.7 puta, ne lošiji već ne isplativiji internet od mene.
Имам ХДД од 80ГБ тако да немам потребе да скинем 121 ГБ. Мени брзина треба због неких других разлога. Друга ствар, прекорачим лимит од 50ГБ и за сада не искључују, докада ће бити тако не знам.

Ако су толико профи и добри, зашто не дају веће брзине, ако паре већ нису некоме проблем за нет?!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

ipejasinovic
Posts: 9
Joined: 09.04.2009. 22:19

Re: Wireless

Post by ipejasinovic »

Zato što vjerovatno ne mogu obezbijediti link/protok. Zašto bi gurali nešto kao Zona 4Mb download, a ne mogu da istjeraju toliko, pa onda problem tebi - problem njima. Zato ovako mogu da garantuju minimalna ulaganja, održavanja, te kvalitetnu vezu.

P.S. A ako te baš zanima šta i kako, nazovi ih, vlasnik te firme ne živi u oblacima i nije nedostupan. Možda čak naletiš na njega ako budeš zvao...

P.S.S. Evo o čemu pričam, iako je protok maximalan trebao biti 48 KBps i kad se odbiju headeri poruka/protokola trebalo bi ostati možda max 45 KBps, a ja imam 52 KBps. I to ne na trenutke, već skoro stalno.
Image

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

ipejasinovic wrote:Zato što vjerovatno ne mogu obezbijediti link/protok. Zašto bi gurali nešto kao Zona 4Mb download, a ne mogu da istjeraju toliko, pa onda problem tebi - problem njima.
На почетку је било проблема, али ево сад како вријеме одмиче а конкуренција све жешћа, не памтим кад нисам имао задњи пут download пола Мб по сек. Велика је разлика између опереме 2.4 и 5.? .
ipejasinovic wrote:Zato ovako mogu da garantuju minimalna ulaganja, održavanja, te kvalitetnu vezu.
Исто такомогу да гарантујем да за 150КМ колико кошта опрема на годину дана, а касније само продужаваш Уговор са опремом имаш најквалитетнију везу. Ипак је ЗОНА национални оператер, а за тај твој још нисмо ни чули (барем велика већина нас) и интересује ме како би радила та твоја мрежа да има у овом тренутку има једно 1000 корисника више :smt002
ipejasinovic wrote:
P.S. A ako te baš zanima šta i kako, nazovi ih, vlasnik te firme ne živi u oblacima i nije nedostupan. Možda čak naletiš na njega ako budeš zvao...
Баш толико не ме интересује, да имају ту могућност сигурно би ту информацију ставили на свој сајт. Чекам само да ови остали буду, много конкурентнији ЗОНИ па да она убаци више флет пакетаи наравно већу брзину.

ipejasinovic wrote: P.S.S. Evo o čemu pričam, iako je protok maximalan trebao biti 48 KBps i kad se odbiju headeri poruka/protokola trebalo bi ostati možda max 45 KBps, a ja imam 52 KBps. I to ne na trenutke, već skoro stalno.
Image
:shock:

Image

Након пар минута опет сам измјерио и ...

Image

Кажем вам да од WADSL-а нема бољег. Само је проблем што си ограничен са протоком. :cry:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

ipejasinovic
Posts: 9
Joined: 09.04.2009. 22:19

Re: Wireless

Post by ipejasinovic »

Ma ti rezultati sa Speedtest-a pokazuju kod mene 30% više od fizički moguće brzine. Samo su download manageri validni i to na nekom malo većem fajlu, da se uzme srednja brzina download-a.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

Торент

Image
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

stranger
Posts: 9
Joined: 19.03.2009. 12:15

Re: Wireless

Post by stranger »

@vrsta8472

davati 105 km za internet u 2009-oj godini, bez obzira na brzinu, jos uz ogranicen protok je van svake pameti!

time bi ovu raspravu zavrsio ali ipak moram prokomentarsati par stvari.
vrsta8472 wrote:Исто такомогу да гарантујем да за 150КМ колико кошта опрема на годину дана, а касније само продужаваш Уговор са опремом имаш најквалитетнију везу.
sklapas ugovor na odredjeni period i jos placas opremu!?!
ja mislim da ovako nesto nema ni u Albaniji.
ugovori se sklapaju da se oprema ne bi placala!
koja je onda svrha tog ugovora? samo da im ne bi pobjegli korisnici?
sta korisnici imaju od toga? zasto bi se neko vezao za nesto ako nema neku dodatnu pogodnost?
vrsta8472 wrote:Ипак је ЗОНА национални оператер, а за тај твој још нисмо ни чули (барем велика већина нас) и интересује ме како би радила та твоја мрежа да има у овом тренутку има једно 1000 корисника више :smt002
raspitaj se u BL za BLWireless (tako su se prije zvali) kod ljudi koji se razumiju u ovu tematiku pa ces mozda promijeniti misljenje.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Wireless

Post by vrsta8472 »

stranger wrote: @vrsta8472

davati 105 km za internet u 2009-oj godini, bez obzira na brzinu, jos uz ogranicen protok je van svake pameti!
Као прво нет имам за џ, тај највећи најскупљи пакет који обични смртници у БиХ могу имати. Проток јесте ограничен, али ми не смањују проток кад прекорачим лимит. Ако неко нуди нешто боље, брже, веће, сигурније и боље у Прњавору ти ми јави :smt006
stranger wrote:
time bi ovu raspravu zavrsio ali ipak moram prokomentarsati par stvari.
Тек сада имаш шта да расправљаш :wink:
stranger wrote:
vrsta8472 wrote:Исто такомогу да гарантујем да за 150КМ колико кошта опрема на годину дана, а касније само продужаваш Уговор са опремом имаш најквалитетнију везу.
sklapas ugovor na odredjeni period i jos placas opremu!?!
ja mislim da ovako nesto nema ni u Albaniji.
ugovori se sklapaju da se oprema ne bi placala!
koja je onda svrha tog ugovora? samo da im ne bi pobjegli korisnici?
sta korisnici imaju od toga? zasto bi se neko vezao za nesto ako nema neku dodatnu pogodnost?
А који то порвајдер у Прњавору, не наплаћује прикључак и још даје опрему за џ, и то не опрему 2.4 ?
stranger wrote:
vrsta8472 wrote:Ипак је ЗОНА национални оператер, а за тај твој још нисмо ни чули (барем велика већина нас) и интересује ме како би радила та твоја мрежа да има у овом тренутку има једно 1000 корисника више :smt002
raspitaj se u BL za BLWireless (tako su se prije zvali) kod ljudi koji se razumiju u ovu tematiku pa ces mozda promijeniti misljenje.
Не знам да ли знаш, али ја живим у Прњавору, Мирка Бијелића 2а. Тако да ме уопште не интересује шта се све може и има у БЛ, ако ја то не могу да имам у свом граду.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply