Da vidimo ko koristi koji system i zbog cega?

Moderator: Hirurg

Koji sistem koristis???

windows 2000
0
No votes
windows xp
39
78%
linux
3
6%
vista
8
16%
windows 98
0
No votes
 
Total votes: 50

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Da vidimo ko koristi koji system i zbog cega?

Post by Hirurg »

Bas gledam po forumima i dosta je ovakva tema posjecena od strane ljudi pa da vidimo malo ko kakav sistem ima i zasto bas njega....dal je imao kakav drugi....

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

Zasto ti koristis Vistu kad si rekao da ne valja?
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

odakle ti to da ja koristim vistu?......

User avatar
kanadjanka
Posts: 1157
Joined: 23.11.2006. 17:36
Location: whyte ave lol
Contact:

Post by kanadjanka »

ZNAM :!:
when life gives you lemons..it's clearly tequila time :)))

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

pametno moje ...;)

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Windows XP i PCLinuxOS paralelno. XP najviše zbog posla, a Linux zbog same sigurnosti.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Da vidimo ko koristi koji system i zbog cega?

Post by vrsta8472 »

Hirurg wrote: ko kakav sistem ima i zasto bas njega....
Windows XP, zato sto si mi taj instalirao :wink:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

heheh da sam stavio linux plakao bi ;)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Instaliraces mi LInux na lap-top!


Naravno kad dodje sa servisa :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

MaNe
Posts: 20
Joined: 06.11.2006. 13:48
Location: LJ-SLO

Post by MaNe »

W 2000 ZAKON (neprikosnoveno stabilan sistema, brz itd itd) inace sam primoram koristiti XP.
Sto se tice Viste to ce doci na red za jedno godinu dana bar do izdaje prvog SP koji ce biti
sigurno min 1 G (mnoga oprema kao i programi jos ne rade na Visti).

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

jeste 2000 je naj...ali vec je malo zastario...i meni je on najbolji windows bio...ali trenutno dajem sve bodove za vistu ultimate

User avatar
Willy_Wonka
Posts: 147
Joined: 30.01.2007. 15:36
Location: RS,BA
Contact:

Post by Willy_Wonka »

XP због ради јелте компатибилности са људима са којима морам бити у контакту тог вида (школа, посао...), и наравно Ubuntu 7.04 Linux због свега што нам линукс нуди (сигурност, стабилност, љепота, "јевтиноћа"...) ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Willy_Wonka wrote:и наравно Ubuntu 7.04 Linux због свега што нам линукс нуди (сигурност, стабилност, љепота, "јевтиноћа"...) ...
Cim mi stigne sa servisa lap top, instaliram sebi taj Ubuntu 7.04 :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Задњих 5 година користио Win 2000, а од недавно XP. Томе придодао Office 2007.
Нешто мало сам експериментисао са Ubuntu-om и дошао до закључка да то није за мене.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

hm pa linuxi su ok sistemi jako stabilni...steta sto je malo teze naci odgovarajuci software...ima par dana koristim vistu....ali nisam skontao crack i neznam da je krekujem....ako ko zna da mi javi...Inace ultimate je jako dobra vista i preporucujem da probate treba procesor jaci od 2Ghz i min 1 GB rama...

jugoslovenka
Posts: 63
Joined: 24.05.2007. 13:44
Location: Prnjavor

Post by jugoslovenka »

Ja koristim XP jer mi je najbolji od ostalih koje imam.. na njemu imam word 2007 i MSN i netreba mi nista vise.. W98 i narocito W95 su stari i nepodrzavaju neke odredjene funkcije kao XP.. :D :D

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

znas sta je frka neke opcije koje radis u 2007 onda ne prepoznaje 2003...to zna da zeza jako..xp je jako dobar system mada ima dosta zakrpa...ja imam last xp i sa njim sam zadovoljan mada sada vista mi usla u krv pa je proucavam...lijepo je sve gledati 3d

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Koristim WinXP i ne pada mi na pamet da uzimam novi kompjuter zbog Viste posto trazi mnogo jak procesor i RAM.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

pa trazi 2gh CPU i trazi 2 gb rama sto i nije strasno..mada moze i sa 1 gb da radi dobro posto ima vise verzija VISTE...nemora se pali AERO ... :lol: :lol: :lol:

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image

Svijet poludio za iPhoneom


BANJA LUKA - U Appleu su uvijek veoma dobro znali promovisati svoje proizvode, a sa Iphoneom su pokazali da su zaista maheri. Kampanja koja je počela mjesecima unaprijed dovela je do toga da Iphone postane jedan od najiščekivanijih proizvoda godine. Prije desetak dana prodaja je počela, a redovi ljudi koji su dan-dva unaprijed već čekali ispred radnji najbolje pokazuje koliko je Iphone postao popularan, prije svega zahvaljujući marketingu. Čitav svijet je poludio. I postalo je nemoguće pronaći bilo kakve IT vijesti na Internetu. Sve stranice koje se bave IT tehnologijom govore samo o jednom uređaju: iPhoneu. U kratkom presjeku novosti koje su se dogodile otkad je iPhone krenuo u prodaju, možemo vam reći da je do sada prodato oko pola miliona primjeraka, ali iPhonea na skladištu još ima, dakle ne bi se moglo reći da je sasvim razgrabljen. Poslije inicijalnih oduševljenih reakcija, pojavili su se i prvi problemi. iPhone ima solidan broj početničkih propusta: na primjer, ugrađeni Bluetooth ne može se koristiti za spajanje s računarom, već samo s headsetom, ne postoji preglednik datoteka, a web preglednik ne omogućuje snimanje nikakvih sadržaja s Interneta na uređaj. Takođe, neki su korisnici imali problema s aktivacijom uređaja, ali to je prije propust mobilnog operatera (u ovom slučaju, AT&T) nego Applea i iPhonea. Sa druge strane, hardverski iPhone je prilično dobro napravljen, gotovo ga je nemoguće ogrepsti, a otporan je i na udarce. Sve u svemu, možemo pretpostaviti da će to biti odličan uređaj, ali će - kao i u slučaju prvih iPoda - biti potrebno pričekati drugu generaciju koja će ispraviti početničke greške. Spomenimo i glasinu koja kaže da će ovih dana biti predstavljena evropska verzija iPhonea koja će imati UMTS, a biće vezana na operatere Vodafone i T-Mobile, ali ponavljamo: zasad je riječ samo o nepotvrđenoj glasini. Za one rijetke koji do sad nisu bombardovani informacijama o ovom uređaju donosimo kratak opis iPhonea. iPhone objedinjuje u sebi tri uređaja - tri funkcije, funkciju mobilnog telefona, funkciju multimedijalnog plejera poput iPoda i funkciju univerzalnog internet komunikatora. iPhone je zasnovan na OS X operativnom sistemu koji garantuje pouzdanost i stabilnost, kao i odličan interfejs i ukupni korisnički doživljaj, a uređajem se upravlja preko velikog 3,5-inčnog ekrana osjetljivog na dodir (nije potrebna stylus olovka). Pomenuti ekran je rezolucije 320 puta 480 piksela sa nevjerovatnom gustinom od 160 piksela po inču, što garantuje dobru čitljivost i najsitnijeg teksta, pa se tako cijeli Web sajtovi mogu pregledati u portrait orijentaciji. iPhone je debljine samo 11,6 millimetera, čime se približio najtanjim telefonima na svijetu, ali je svakako sve nadmašio po funkcijama i mogućnostima. Teži samo 135 grama i ima ugrađenu 2-megapikselnu kameru, podržava 802.11b/g Wi-Fi i Bluetooth 2.0 standarde i quad-band frekvencije, ali za sada ne podržava 3G mogućnosti. Kapacitet baterije trebalo bi da ponudi 16 časova audio modu i pet časova u talk/video/browse režimu. Od softvera tu su poznati OS X Safari Web browser koji omogućava pregled Web stranica u standardnom "punom" režimu umjesto WAP verzija, a u saradnji sa Googleom integrisana je Google Maps funkcionalnost koja omogućava korisnicima lociranje i pretraživanje objekata, ulica i adresa, te satelitske foto-snimke. iPhone, takođe, podržava i Dashboard widgete, koji korisnicima obezbjeđuju ogromnu bazu višenamjenskih widget dodataka, a preinstalirani su widgeti za vremensku prognozu i praćenje stanja na berzama. iPhone se za sada prodaje u dvije verzije: jedna je sa diskom od 4 GB i košta 499 $, a druga sa duplo većim kapacitetom od 8 GB i košta 599 $. Kupovina bilo kojeg od ova dva modela zahtijevaće i obavezni dvogodišnji ugovor sa Cingular telekomunikacionim provajderom koji će imati ekskluzivno pravo da distribuira iPhone na teritoriji SAD.
Image

User avatar
GROMOGLASNIK
Posts: 176
Joined: 02.12.2006. 21:21

Post by GROMOGLASNIK »

Darius wrote:Koristim WinXP i ne pada mi na pamet da uzimam novi kompjuter zbog Viste posto trazi mnogo jak procesor i RAM.

Vista je slicna kao Linux. Vistu je izbacio Microsoft ali pola programa ne funkcionise na njemu do sad WIN XP se pokazao najbolji imao sam vistu mogu reci glupost isto kao longhorn. Ko voli WIN Vistu neka instalira Win XP WM Edition. Ista grafika isti programi kao Vista.Plus preradjen program ima tri anti virusa u sebi, Photo shop, Map & Quide 11 pro koji kosta oko 1000 Eura itd. Programa u vrijednost 5000 Eura.Samo kliknes na kraju instalacije koji program ti treba sjedis i gledas kako sam ubacuje kodove i klika. Za Win XP WM Edition netreba key kod a update radis normalno. Taj betriebsistem moze se naci na http://www.emule.de/ na njemackom na http://www.goldesel.6x.to. Lijep pozdrav za sve
------------------------------------------
Izgubio sam srce u borbi

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

Vistu do prije 10 dana pa sam se vratio na XP zbog nedostatka drivera za neku opremu i nemogućnosti korišćenja nekih programa...

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

vista je prepuna bagova :oops:

ja xp :wink:
Take me home united road!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

hm ovako ne bih se slozio sa ljudima ISPRED SEBE!Prvo gromoglasnice nemoj se izbijat iz cipela i ovoriti kako je vista ista ko llinux!to djeca ne bi rekla!druga stvar pa XP joj ne moze parirati ni u kom slucaju,nema sanse da xp odradi sto moze vista!Programi svi rade sem nera ali izasao je i nero koji radi pod vistom i ima da se skine!driveri svi imaju na netu samo treba da se skine!a tebe momak da pitam koji je to bag koji vista ima kad si vec napisao da ih ima....da cujem sada

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Xp, za sad, ali izgleda da cu jos dugo ostati na njemu.
Nemam potrebe, a i nemam mogucnost da predjem na vistu.
Za sada samo skin od viste.

Post Reply