Antivirusni programi

Moderator: Hirurg

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Post by Nicky »

Repko, da nisi ti meni nesto obecao poslati!? :roll:

User avatar
nkulesko
Posts: 329
Joined: 01.10.2007. 21:36
Location: ROMA, ITALY

Post by nkulesko »

Hirurg wrote:stranica koja mi je u potpisu nudi novog kasperskog za kljucevima, upitanju je 9.0
hvala druze uspio sam ga skinut i instalirat!
".......i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze....."

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

  • Hakeri koriste Facebook za pokretanje napada
    Nedelja, 17. avgust 2008. 01:15

    Zabeleženi su slučajevi da hakeri i drugi zlonamerni napadači koriste Facebook za napade na računare korisnika te popularne društvene mreže, objavila je međunarodna antivirusna kompanija Sophos PLC.

    Zlonamernici za napade koriste Facebookov odeljak "Wall", svojevrsnu "oglasnu tablu" na kojoj korisnici jedni drugima ostavljaju poruke koje u prilogu mogu sadržati fotografije, video odlomke, muzičke datoteke i hiperveze do drugih veb lokacija.

    Grejam Kluli, stariji tehnički savetnik kompanije Sophos PLC, istakao je da se ti zlonamerni napadi odvijaju u sličnoj formi kao i napadi za koje se koriste poruke elektronske pošte.

    Facebook korisnici zatiču na Wall-u poruku koju je navodno ostavio neki od njihovih prijatelja.

    Poruka sadrži hipervezu do neke veb lokacije ili video odlomka. Ukoliko korisnik odabere hipervezu, ona ga vodi do hakerske veb lokacije gde se korisniku nudi da preuzme novu verziju "Flash" plejera američke kompanije Adobe kako bi mogao da pogleda pomenuti video odlomak.

    Iza lažne Adobeove datoteke krije se ustvari trojanac koji na napadnutom računaru instalira zlonamerni softver, što omogućava napadaču da ostvari kontrolu nad napadnutim računarom.

    Kluli savetuje korisnike Facebooka da budu veoma oprezni ukoliko poruka koju dobiju sadrži hipervezu, bez obzira na to što ona na izgled potiče od njihovih prijatelja koji zaista imaju profil na Facebooku.

    U velikom broju slučajeva radi se o tome da su i te osobe bile žrtve napada i da su se napadači dočepali njihovih ličnih podataka koje koriste za napade na druge korisnike.

    Čuvena ruska antivirusna kompanija Kasperski je, takođe, nedavno upozorila na nove Internet crve koji pomoću automatski generisanih poruka pokušavaju da napadnu računare korisnika Facebooka i portala MySpace.

    (Tanjug)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

moje podrucje programiranje i dizajn
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

lolitta wrote:moje podrucje programiranje i dizajn
Koji programski jezik koristis ?

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

ako te bas zanima

assembler ruby c++

a i druge sve zavisi sta se radi ili programira. ako se razumijes bar malo u programe znas o cemu pisem
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Dobro sam ja rekao da ti meni licis na James Bonda! :wink:
Image

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

lolitta wrote:moje podrucje programiranje i dizajn
Ево коначно неког ко се разуме мало боље у рачунаре и програмирање од појединих форумаша овде који су се бусали да све знају и да нико не зна више и боље од њих... :wink: :lol: :lol:
ImageImage

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

ha kivi znas kako kazu cutanje je zlato. manje znaju vise vrijedis to vazi za svakog
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
KIVI76
Posts: 1812
Joined: 29.09.2007. 01:24
Location: Prnjavor
Contact:

Post by KIVI76 »

У праву си 100 %
ImageImage

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

lolitta wrote:moje podrucje programiranje i dizajn
Sve je to ok samo ne razumijem kakve veze sve to ima sa antivirus programima ? :lol:

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

Darius wrote:
lolitta wrote:moje podrucje programiranje i dizajn
Sve je to ok samo ne razumijem kakve veze sve to ima sa antivirus programima ? :lol:
pa radim sa jenom grupom experata koji prave antivirusne programe i testiramo iste trazimo njihove slabosti i usavrsavamo te iste programe.
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

ako je tako lolita svaka ti cast ! koji je po tebi najbolji antivirus program ?

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

dario svaki antivirusni program je dobar i los. niko ne moze da konstruise program koji ce biti sto odstotno siguran i da zastiti racunar. jedni imaju jedne prednosti i svoje slabosti a drugi opet nesto drugo. kad postavljs antivirusni program preporucljivo je da ga dobro poznajes i da znas njegove mogucnosti jer dzaba antivirus ako ti ne znas tacno sta to znaci i prijedjes preko njega. po meni naj bolji do sad napravljeni antivirus je definitivno norton pa nod 32 ali ne podcjenjujem ni druge.
na proljece ce izaci jedna potpuno nova stvar za programe nove generacije vidjeces vec.
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Naravno da je svaki antivirus program drugaciji i ni jedan nije 100% savrsen.
Ja u zadnje vrijeme koristim NOD32 jer trosi jako malo CPU i do sada nisam
sa njim imao nikakvih problema. Jedva cekam proljece da vidim taj novi
produkt :)

User avatar
lolitta
Posts: 367
Joined: 17.01.2008. 16:56
Location: BERN CH

Post by lolitta »

darius u pravu si najmanje prostora zauzima a odlican je i ja ga koristim
volim da volim a jos vise volim da me vole

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Јест да се хандрим са кључевима пошто користим пиратску верзију Kaspersky Internet Security 2009, али ми ради као зврк.
Ова верзија није толико тешка за комп када се подеси како треба. :wink:
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Post by NemanjA »

LOLITTA
dario svaki antivirusni program je dobar i los. niko ne moze da konstruise program koji ce biti sto odstotno siguran i da zastiti racunar. jedni imaju jedne prednosti i svoje slabosti a drugi opet nesto drugo. kad postavljs antivirusni program preporucljivo je da ga dobro poznajes i da znas njegove mogucnosti jer dzaba antivirus ako ti ne znas tacno sta to znaci i prijedjes preko njega. po meni naj bolji do sad napravljeni antivirus je definitivno norton pa nod 32 ali ne podcjenjujem ni druge.
na proljece ce izaci jedna potpuno nova stvar za programe nove generacije vidjeces vec.



Sta reče pa osta živa! Norton najgori antivirus na svijetu jebo Švicarski sir šta je on :) . Reklamu je lako kupit ajd malo pogledaj pravu praksu,ja radim u servisu računara i mogu ti reći da su 2 antivirusa koja su mene najviše zadovoljila NOD32 i Kasperskiy, drugi malo više uspori mašinu ali je dobar i ima problema sa ključevima veoma brzo bivaju otkriveni, dok sa Nodom nemam tih problema i njega više koristim on je tih ne osjetis ga na mašini dok radiš.
Veomaje bitno znati podesiti antivirus da radi kako ti hoćeš, a ne kako se njemu ćejfne, da ne skenira računar svaki pola sata, da odbija instaliranja koja su štetna po tebe....
Riješi svoje probleme i predji na Macintosh malo komplikovanije od Windowsa ali RADI, lično nemam, ali sam radio malo duže sa mekom i sa sigurnošću mogu reći da je neprobojan!

User avatar
LEGIJA
Posts: 471
Joined: 17.05.2007. 11:34
Location: Canada

Post by LEGIJA »

Ja sam dugo koristio NOD32 i bio sam prezadovoljan ali istekao mi kljuc i nisam ga mogao naci i zato sada koristim Kaspersky internet security 7 i zadovoljan sam:) :smt117

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Sve je to manje vise stvar licnog iskustva i preporuke blizih koji se "kobojage" razumiju..

Ja sam npr na pocetku imao Nortonov program za cuvanje podataka i sistema, ako se nesto desi- da mogu na jednostavan nacin sve vratiti... a mislio da je to i antivirus pa surfao par mjeseci tako "nezasticen" i sve bilo ok, dok nisam navukao virus preko msn-a i bezuspjesnih pokusajima da ga otklonim- skontao da ustvari i nemam antivirus 8) Jbg, seljak 8)

Od tad imam Kaspersky i sve je izzi..

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Прекипило ми је данас. Поново истекао кључ за Kaspersky 2009. Trial верзија 7.0 лимитирана на 8 дана :?

Е зато је чича прешао на
Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Sheki
Posts: 2636
Joined: 11.07.2006. 11:05
Location: Switzerland / RS
Contact:

Post by Sheki »

A AVAST? Jel iko dobar sa tim?

Kod mene funkcionise veoma lijepo...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Sheki wrote:A AVAST? Jel iko dobar sa tim?
Kod mene funkcionise veoma lijepo...
Avast je dobar antivirus program a uz to je i besplatan.
Ne postoji ni jedan antivirus program koji je prefektan svaki
radi dobro na svoj nacin. Licno koristim NOD32 posto imam
licencu za 10 godina :)

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Sheki wrote:A AVAST? Jel iko dobar sa tim?

Kod mene funkcionise veoma lijepo...
Takodje...
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Ja stalno koristim NOD 32 i nikakvih problema. Tih,ne uzima mnogo prostora,ma super je!
Image

Post Reply