Antivirusni programi

Moderator: Hirurg

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Sheki wrote:A AVAST? Jel iko dobar sa tim?

Kod mene funkcionise veoma lijepo...
Мало више туши машину. Посебно последње верзије овог антивируса. Базе су му трапаво одрађене, подешавања не пружају много могућности.
Предност је свакако то што је џабака.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Crna
Posts: 351
Joined: 15.08.2008. 00:28

Post by Crna »

Copy- Paste


Virus Downadup ulazi u drugu fazu?

Virus Downadup – poznat i kao Conflicker i Kido – do sada je zarazio oko 10.000.000 racunara širom sveta, a strucnjaci za bezbednost smatraju da ce uskoro uslediti i njegova druga faza u kojoj ce izbaciti svoj opasni tovar. Smatra se da ovaj virus ima potencijal da zarazi do 30% Windows sistema povezanih sa Internetom, što znaci izmedu 300 i 350 miliona personalnih racunara. Virus je prvi put identifikovan u novembru prošle godine - sumnja se da je potekao iz Ukrajine - a narocito brzo se proširio u poslednjih nekoliko nedelja. Mada još nije zlonameran u smislu da uništava datoteke – njegov glavni trik je da blokira pristup Web lokacijama antivirusnih kompanija na kojima korisnici zaraženih racunara mogu dobiti odgovarajuca zaštitu – još uvek je u stanju da sa Mreže preuzme kôd za neke mracnije svrhe. Mnogi strucnjaci ocekuju da ce se to desiti uskoro.

Šta bi ta mracna strana mogla biti predmet je nagadanja, ali neki smatraju da bi to mogao biti „nemilosrdni antivirusni softver“ koji od korisnika traži da ga kupi kako bi uklonio virus, što je u osnovi iznudivanje.

Cak i IBM smatra da je druga faza ovog virusa izvor zabrinutosti. „Za sada ništa ne uništava i ne krade vec se samo mota okolo i gradi svoju mrežu“, komentariše Tom Kros, istraživac grupe X-Force u IBM-ovom odeljenju Internet Security Systems (ISS), koje je specijalizovano za razvoj rešenja za bezbednost na Internetu.

Mada niko ne zna tacno kakav ce teret da istovari, jedan od razloga što polako ali sigurno napreduje je to što koristi Windowsovu funkciju „AutoRun“ da bi se kopirao kroz sistem za deljenje datoteka i USB memorije, smatra Kros. Cak i kad je racunar „zakrpljen“ još uvek se možete zaraziti ukoliko se u njega umetne zaražena USB memorija ili koriste deljene datoteke, tako da Kros savetuje da se funkcija AutoRun iskljuci.

Da bi otkrio administratorske naloge i druge racunare virus koristi „razbijac lozinki“, ali mu jace lozinke za sada bolje odolevaju. (M.V.)

27.01.2009. u 10:00h
........ne ocekuj ocekivano, ne trazi odgovor na molitve, Bog djeluje u tisini i dat ce ti odgovor u tisini.......

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Набавио сам неки програмчић који блокира вирусе у рачунар при убацивању стика.
Image

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Dakle posjedujem link,istina da je Kineski,ali na njemu je UserName i PassWord za NOD 32 kad istekne. Samo se kopira UserName i PassWord i opet radi ko nov...
Kome treba neka se javi! :wink:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Njegovan wrote:Набавио сам неки програмчић који блокира вирусе у рачунар при убацивању стика.
Да, сам себе цитирам и захвалим се Драгиши. :wink:
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јел ваља чему антивирус АВАСТ?
Image

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

U mom sličaju je doveo do kolapsa sistema... :?
Toliko o njemu...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Има ли још неко искуство са поменутим?
Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Tuši računar, a bušan ko sito. Jednom riječju - shit !!!
Jedina prednost što je za džabaka.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

i McAfee je za DŽ, samo trebaš aktivaciju i update imaš svaki dan, dobar i pouzdan...

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Cujem da dosta hvale norton 2009. Jel iko probao?
Idemo dalje ...

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

rocky wrote:Cujem da dosta hvale norton 2009. Jel iko probao?
Jeste dobar ali jako gusi kompjuter.

Najbolji je ubjedljivo NOD32, probao sam
mnogo antivirus programa ali ni jedan nije dobar kao NOD32 !

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Post by rocky »

Ja ili neznam podesiti nod32 ili nevalja jer propusta mnogo.
Idemo dalje ...

User avatar
Kruskica
Posts: 372
Joined: 31.08.2007. 19:05
Location: preko puta auto puta

Post by Kruskica »

I ja sam imala isti problem s njim...na kraju mi cak pao sistem od nakupljenih virusa...
Ali sad,poslije podizanja,radi kao zmaj...mozda nije bio dobro podesen..uglavnom nesto nije bilo u redu...
...svi smo mi prah u svemiru...

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Па хајд поставите најбоље подешење за НОД. Ја сам на Касперском годинама и немам ријечи. ЕКСТРА!
Image

User avatar
Krajo
Posts: 320
Joined: 14.11.2008. 08:16
Location: jos sAMO par kORAkA

Post by Krajo »

Kaspersky radi odlicno!Mozda i ostali rade, ali meni je isti odlican..nije mi do sada nista propustio!
koME to jos nesTO ZNACI

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Bitdefender se pokazao kao najbolji antivirus program na ovoj web stranici:

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

Bitdefender se pokazao kao najbolji antivirus program
Rumuni to rade prilično dobro. Za razliku od KAV ili KIS-a manje " renda " komp. Antivirusne baze su im prilično ažurne, a cijena originalnog licenciranog softvera je pristupačna. Kod nas je negdje oko 30-tak KM, za razliku od preskupog Kasperskog ( 98 + PDV ).
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

narode ko ima nod32 a verzija je 2? neka je samo zamjeni za ver 3 extra je, nema propusta...a lako se podesi. ne osjeti se na masini...ni na memoriji,bitdefender je ok, ali pita svake gluposti, sve zivo sto radis on pita sta i kako, malo sa tim pretjeruju. avast los!

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Re: Antivirusni programi

Post by seljak iz skakavaca »

NOD32.... Zasto, kad se pusti da pretrazuje HD, poslije u izvjestaju UGLAVNOM pise da "nije mogao otvoriti podatke/greska kod otvaranja" i "arhiva nije istrazena/provjerena"???
:?


Nije cudo da poslije nije "nista nadjeno"...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Antivirusni programi

Post by Hirurg »

pa postoje fajlovi kojim se ne moze doci..to radi svi tako samo sto ne ispisuju...nemoj da te to buni!

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Re: Antivirusni programi

Post by Striker »

AVIRA definitivno najbolji besplatni anti-virus , ja oda kada ga koristim u igraonici ni brige ni pameti :)
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Antivirusni programi

Post by Hirurg »

Striker wrote:AVIRA definitivno najbolji besplatni anti-virus , ja oda kada ga koristim u igraonici ni brige ni pameti :)
u igraonici ti i ne treba antivirus...kad se igrice igraju samo, mada custo sumnjam da nemas viroze ...al ok

Dzukela
Posts: 91
Joined: 27.04.2009. 15:31
Location: Prnjavor

Re: Antivirusni programi

Post by Dzukela »

Staje to antivirus ?

User avatar
vasko
Posts: 1156
Joined: 19.03.2007. 18:28
Location: Na tvojim grudima...

Re: Antivirusni programi

Post by vasko »

Dzukela wrote:Staje to antivirus ?
to ce ti cika hirurg pojasniti :wink:
Umro bi na tvojim rukama!

Post Reply