LINUX

Moderator: Hirurg

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

wunderkind wrote:ima li nekog ovde ko se dobro razumije u Linuxe....pa pitanje :Koji je bolji: Suse ili Ubuntu? Zna li ko koji je bolji....ne mogu jos da se odlucim na jedan..i imam strah od downloada, da nesto nece naj naj da funkcionise.. pozd
Pa suse ti je dobar ima svoj sistem za instaliranje i deinstalaciju programa a fedoru ti ne bih preporucio nikako to je toliko los linux ne svidja mi se bas zato sto treba jaka masina da bi radio u grafickom modu....
Ljudi mnogo hvale ovaj ubuntu novi ne znam nisam probavao ..

Ja koristim Slackware , i on je najbolji ...Ali trazi odredjeno predznanje iz linuxa .....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

pih kod mene fedora radi odlicno.....a nemam neku jaku masinu...

tihomirm
Posts: 92
Joined: 18.07.2005. 08:44

Post by tihomirm »

tasmanian_devil wrote:
wunderkind wrote:ima li nekog ovde ko se dobro razumije u Linuxe....pa pitanje :Koji je bolji: Suse ili Ubuntu? Zna li ko koji je bolji....ne mogu jos da se odlucim na jedan..i imam strah od downloada, da nesto nece naj naj da funkcionise.. pozd
Pa suse ti je dobar ima svoj sistem za instaliranje i deinstalaciju programa a fedoru ti ne bih preporucio nikako to je toliko los linux ne svidja mi se bas zato sto treba jaka masina da bi radio u grafickom modu....
Ljudi mnogo hvale ovaj ubuntu novi ne znam nisam probavao ..

Ja koristim Slackware , i on je najbolji ...Ali trazi odredjeno predznanje iz linuxa .....


Fedora Core je jedna od najpopularnijih Linux distribucija Linuxa, nastavak linije proizvoda Red Hat Linux. Nekada je kompanija Red Hat imala dvije linije proizvoda: Red Hat Linux namjenjenu kućnim i manjim profesionalnim korisnicima, te liniju proizvoda Red Hat Enterprise Linux koja i danas postoji a namjenjena je prije svega velikim profesionalnim korisnicima. Distribucija Fedora Core je vrlo svjež proizvod, ništa manje stabilan od prethodnika, sa vrlo velikom korisničkom bazom, kvalitetnom podrškom zajednice te je idealan za računarske entuzijaste, kućne korisnike i servere. Kompanija Red Hat je donijela promjenu poslovnog modela nakon izlaska Red Hat Linux 9. Razloga takvoj radikalnoj promjeni poslovnog modela je nekoliko:

* Povećanje kvalitete usluge velikim poslovnim korisnicima,
* Dinamičniji razvoj te kvalitetnija testiranja svojih tehnologija kroz distribuciju Fedora
* Mjera opreza od sudskih tužbi zbog zakona o softverskim patentima.

Nove verzije Fedora Core distribucije izlaze svakih šest do osam mjeseci.

Razvoj OS
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0:Unix.png

O linuxu
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 0%BA%D1%81

Оперативни систем
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0% ... 0%B5%D0%BC


tasmanian_devil wrote: Ja koristim Slackware , i on je najbolji
hehehehehehehehe, i n3310 je nekada bila najbolja :wink: [/quote]

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

tihomirm wrote:
tasmanian_devil wrote:
wunderkind wrote:ima li nekog ovde ko se dobro razumije u Linuxe....pa pitanje :Koji je bolji: Suse ili Ubuntu? Zna li ko koji je bolji....ne mogu jos da se odlucim na jedan..i imam strah od downloada, da nesto nece naj naj da funkcionise.. pozd
Pa suse ti je dobar ima svoj sistem za instaliranje i deinstalaciju programa a fedoru ti ne bih preporucio nikako to je toliko los linux ne svidja mi se bas zato sto treba jaka masina da bi radio u grafickom modu....
Ljudi mnogo hvale ovaj ubuntu novi ne znam nisam probavao ..

Ja koristim Slackware , i on je najbolji ...Ali trazi odredjeno predznanje iz linuxa .....



Fedora Core je jedna od najpopularnijih Linux distribucija Linuxa, nastavak linije proizvoda Red Hat Linux. Nekada je kompanija Red Hat imala dvije linije proizvoda: Red Hat Linux namjenjenu kućnim i manjim profesionalnim korisnicima, te liniju proizvoda Red Hat Enterprise Linux koja i danas postoji a namjenjena je prije svega velikim profesionalnim korisnicima. Distribucija Fedora Core je vrlo svjež proizvod, ništa manje stabilan od prethodnika, sa vrlo velikom korisničkom bazom, kvalitetnom podrškom zajednice te je idealan za računarske entuzijaste, kućne korisnike i servere. Kompanija Red Hat je donijela promjenu poslovnog modela nakon izlaska Red Hat Linux 9. Razloga takvoj radikalnoj promjeni poslovnog modela je nekoliko:

* Povećanje kvalitete usluge velikim poslovnim korisnicima,
* Dinamičniji razvoj te kvalitetnija testiranja svojih tehnologija kroz distribuciju Fedora
* Mjera opreza od sudskih tužbi zbog zakona o softverskim patentima.

Nove verzije Fedora Core distribucije izlaze svakih šest do osam mjeseci.

Razvoj OS
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0:Unix.png

O linuxu
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 0%BA%D1%81

Оперативни систем
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0% ... 0%B5%D0%BC


tasmanian_devil wrote: Ja koristim Slackware , i on je najbolji
hehehehehehehehe, i n3310 je nekada bila najbolja :wink:
[/quote]

ti si neki stvarno pametan decko ...
Dobro decko ohladi , malo ...
Nemoj mi te copy/paste tekstove...
Ajde dobro de mi reci po cemu je fedora bolja od slackware-a
navedi mi neke razloge ?
u svakom slucaju zato sto u fedori se prilikom instalacije ..
ne znam mozda tebi koristi ..
Mozda ni ja nisam kompetentna osoba da odgovaram na ovo pitanje.Za tri godine a etf-u nikad nisam cuo da je neko rekao da je fedora bolja od slackware-a ...ne smatram da je slack naj linux za sve stvari ali za vecinu jeste ....koritio sam fedoru godinu dana ali nije se dobro pokazala..

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

Pa suse ti je dobar ima svoj sistem za instaliranje i deinstalaciju programa a fedoru ti ne bih preporucio nikako to je toliko los linux ne svidja mi se bas zato sto treba jaka masina da bi radio u grafickom modu....
Ljudi mnogo hvale ovaj ubuntu novi ne znam nisam probavao ..

Ja koristim Slackware , i on je najbolji ...Ali trazi odredjeno predznanje iz linuxa .....



Fedora Core je jedna od najpopularnijih Linux distribucija Linuxa, nastavak linije proizvoda Red Hat Linux. Nekada je kompanija Red Hat imala dvije linije proizvoda: Red Hat Linux namjenjenu kućnim i manjim profesionalnim korisnicima, te liniju proizvoda Red Hat Enterprise Linux koja i danas postoji a namjenjena je prije svega velikim profesionalnim korisnicima. Distribucija Fedora Core je vrlo svjež proizvod, ništa manje stabilan od prethodnika, sa vrlo velikom korisničkom bazom, kvalitetnom podrškom zajednice te je idealan za računarske entuzijaste, kućne korisnike i servere. Kompanija Red Hat je donijela promjenu poslovnog modela nakon izlaska Red Hat Linux 9. Razloga takvoj radikalnoj promjeni poslovnog modela je nekoliko:

* Povećanje kvalitete usluge velikim poslovnim korisnicima,
* Dinamičniji razvoj te kvalitetnija testiranja svojih tehnologija kroz distribuciju Fedora
* Mjera opreza od sudskih tužbi zbog zakona o softverskim patentima.

Nove verzije Fedora Core distribucije izlaze svakih šest do osam mjeseci.

Razvoj OS
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0% ... 0:Unix.png

O linuxu
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0% ... 0%BA%D1%81

Оперативни систем
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0% ... 0%B5%D0%BC


tasmanian_devil wrote: Ja koristim Slackware , i on je najbolji
hehehehehehehehe, i n3310 je nekada bila najbolja :wink:
ti si neki stvarno pametan decko ...
Dobro decko ohladi , malo ...
Nemoj mi te copy/paste tekstove...
Ajde dobro de mi reci po cemu je fedora bolja od slackware-a
navedi mi neke razloge ?
u svakom slucaju zato sto u fedori se prilikom instalacije ..
ne znam mozda tebi koristi ..
Mozda ni ja nisam kompetentna osoba da odgovaram na ovo pitanje.Za tri godine a etf-u nikad nisam cuo da je neko rekao da je fedora bolja od slackware-a ...ne smatram da je slack naj linux za sve stvari ali za vecinu jeste ....koritio sam fedoru godinu dana ali nije se dobro pokazala..

Evo imao sam server pod mikrotikom na masini pII 128 MB ram
i fedora 5 steka koja je izasla prije godinu dana ...novije nisam ni probavao dok sad sam digao slackwae 11 i radi savrseno

tihomirm
Posts: 92
Joined: 18.07.2005. 08:44

Post by tihomirm »

Stvarno te ne razumijem...

Bezveze pravis neki vid svadje. Za mene Fedora,Mandriva,RedHat su dosta dobri (mislim na nove verzije ne na ono stare 20 godina), zaboravis dobar je i Unix FreeBSD....

Svako ko koristi neku distribuciju linuxa rece da je ona najbolja....

...slackware je jedna od najstarijih linuxa, ali zar to mora da znaci da je i najbolja....

btw.
ja sam napisao "Fedora Core je jedna od najpopularnijih Linux distribucija Linuxa", a ne da je najbolja tako da ne vidim svrhu tvoga posta
@tasmanian: "Ajde dobro de mi reci po cemu je fedora bolja od slackware-a"
samo sam se nasmijao tvojoj recenici o tome da je nesto najbolje....ako je najbolja zasto izlaze nove verzije....

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

tihomirm wrote:Stvarno te ne razumijem...

Bezveze pravis neki vid svadje. Za mene Fedora,Mandriva,RedHat su dosta dobri (mislim na nove verzije ne na ono stare 20 godina), zaboravis dobar je i Unix FreeBSD....

Svako ko koristi neku distribuciju linuxa rece da je ona najbolja....

...slackware je jedna od najstarijih linuxa, ali zar to mora da znaci da je i najbolja....

btw.
ja sam napisao "Fedora Core je jedna od najpopularnijih Linux distribucija Linuxa", a ne da je najbolja tako da ne vidim svrhu tvoga posta
@tasmanian: "Ajde dobro de mi reci po cemu je fedora bolja od slackware-a"
samo sam se nasmijao tvojoj recenici o tome da je nesto najbolje....ako je najbolja zasto izlaze nove verzije....
Ja sam preporucio covjeku sta da koristi ...I rekoa sam ja da je za mene slack za sad najbolji ...A ti si rekoa kao da je on star i ...
Ma nebitno ja pravo probavam sve distribucije i zadrzacu se na onoj koja mi bude najbolja tj zapadne za oko ...
Ako imas kakvih distribucija javi mi se na pm pa da ramjenimo ...
pozz
:D

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

fedora core 6 naj naj naj linux do sada sto sam imao na masini,posle mogu da pohvalim SUSE,MANDRIVA I MANDRAKE!Ubuntu je ok az koristenje ali nema neku bas bazu druvera pa je zeznut

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

E stari ja sam dizao fedoru 5 i nista bas nikako nije dobro uradjena ...
A koristio sam centos i on je ok ...Ma sad dizem sve lunuxe po redu pa sta mi se svidi to cu da koristim ... :D

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ej skini fedora core 6pa se uvjeri...meni je extra...

User avatar
tasmanian_devil
Posts: 93
Joined: 13.02.2007. 14:19
Location: Prnjavor

Post by tasmanian_devil »

Hirurg wrote:ej skini fedora core 6pa se uvjeri...meni je extra...
Pa ima i sedmica ja mislim..Ona je sigurno mnogo bolja od 6 ...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ima ali nisam je skidao...ne znam kakva je za ovaj 6 core znam da je dobar...velika baza drivera

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ljudi, od sinoc od kada sam si instalirao Fedoru shvatio sam da je XP jedno veliko sranje :!:

Hirurg, sto mi ranije ne instalira Linux, to je toliko pametan program da ja sinoc nisam mogao da skinem kez, sa lica 2h :D

Svakom bih preporucio, cak je i preveden na Srpski jezik 8)
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ljubav na prvi pogled! :lol: :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

da :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

bas da vidimo sedmicu kako radi nadam se da je ok i da ce mi radi na masini....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Moj prvi odgovor na ovom forumu sa linuxom....za 10h skidam i sedmicu pa da vidim i kako ona radi :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Striker
Posts: 540
Joined: 31.05.2003. 00:42
Location: prnjavor
Contact:

Post by Striker »

Jedina mana Linuxa je sto ne mogu raditi desni klik pa Refresh :) pa zato ga izbegavam :D

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

:smt043 :smt043 :smt043 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt005 :smt043 :smt043 :smt043 F5 ;) dobar si

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ovaj LInux ludnica, vidi se da su ga pravili neki zajebanti, koliko ti samo daje opcija npr. msn koje nemaju na orginalnom msn :!:

Vec sam sat vremena na Linuxu i ne mogu da dodjem sebi, kolikoima kvalitetnih stvari.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

tihomirm
Posts: 92
Joined: 18.07.2005. 08:44

Post by tihomirm »

I on ima mana, nema Photoshop, nema Premiere. Ima onaj njegov za obradu slika ali to se nemoze porediti....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

to jeste ali bice programa radi se na tome

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Lozinka ya root, nikako ne mogu da skontam koja je, uglavnom nije ona koju sam stavio pri startovanju linux/a, ako neko moye da mi kaze kako da to preostim?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

ih pa moras administratora pitas sa root lozinku ;) :lol: :lol: :lol:

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Koja je?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply