Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Moderator: Hirurg

Post Reply
Radovan RSK
Posts: 71
Joined: 16.07.2011. 17:15
Location: localhost
Contact:

Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Radovan RSK »

Pa evo,možda je većini glupo pitanje al' čisto me zanima šta mislite o Prnjavorskim portalima? Tipa: Metalex,TO Prnjavor,Prnjavor info itd. itd.
Da li su rađeni kako treba,da li su sigurni za hakere i slično.Volim da razgovaram o tome jer se bavim internet security-om i sličnim stvarima.. :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Може сваки клинац да обори те сајтове - али не знам која је сврха, осим деструкције!
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Radovan RSK
Posts: 71
Joined: 16.07.2011. 17:15
Location: localhost
Contact:

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Radovan RSK »

vrsta8472 wrote:Може сваки клинац да обори те сајтове - али не знам која је сврха, осим деструкције!
Pa može,da.Ali normalan klinac ili odrastao čovjek to neće uraditi.Ja sam do sada bezbroj sajtova pregledao i skontao sam propuste.Ali jednostavno ljudi su ne zainteresovani za sajtove.Ja nađem grešku i odmah prijavim i uđem nakon 2 dana,5,10,20 i vidim da još problem nije riješen..I kada se pojavi neki "napaljeni" klinac on uđe u bazu i sve pokvari.
Evo koje sajtove trenutno imam u "kontroli" http://prntscr.com/24dvjk . Prijavio sam im propuste ali niko ništa.Takođe npr. mobilnisvet.com svako ko malo poznaje internet može da hakuje sajt,sajt od firme koja ima ogromnu zaradu ali takođe džaba.Stvarno mi krivo kad uđem na neki portal i vidim deface i potpis nekog klinca.I sve to greškom kreatora portala. :wink:

Da su klinci koliko-toliko normalni u današnje vrijeme,osim što vise na fb hteli da uče neke programske jezike i ostale stvari bilo bi im mnogo bolje.Znam iz ličnog iskustva.Dane sam provodio na igricama i fb-u,i onda mi pukne film i pođem da učim programske jezike,dizajn i internet security da bih bar nešto mogao zaraditi,i to mi je uspjelo.Uspješan sam u dizajniranju,izradi sajtova,internet security-u i nešto manje u programskim jezicima tj. još uvjek ih učim.Al' imam želju i cilj da ostavim nešto. :)
Last edited by Radovan RSK on 16.11.2013. 13:00, edited 1 time in total.

User avatar
Djule
Posts: 64
Joined: 25.10.2002. 00:29
Location: Prnjavor Village

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Djule »

Zašto ne bi dao nekakve dokaze ovdje, za te stranice koje imas u "kontroli", evo mene bas zanima sta imas "kontrolisati" na bncsystem.net, pokaži screenshot bilo čega što ti je dostupno, ali nemoj da "crtaš", nadam se da me razumiješ - simkedesign!!!
Koliko je ovde ljudi, koji li sam ja?

Radovan RSK
Posts: 71
Joined: 16.07.2011. 17:15
Location: localhost
Contact:

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Radovan RSK »

Djule wrote:Zašto ne bi dao nekakve dokaze ovdje, za te stranice koje imas u "kontroli", evo mene bas zanima sta imas "kontrolisati" na bncsystem.net, pokaži screenshot bilo čega što ti je dostupno, ali nemoj da "crtaš", nadam se da me razumiješ - simkedesign!!!
Osjećam da si kao ljut nešto? Pa evo ti,ovo ti je ftp od bnc system: http://prntscr.com/24hu2q
Samo kažem da treba da povedu računa ljudi o svojim sajtovima. A šta simkedesign?

User avatar
Djule
Posts: 64
Joined: 25.10.2002. 00:29
Location: Prnjavor Village

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Djule »

To bi bilo stvarno ekstra kada bi bio moj FTP ! :smt006
Koliko je ovde ljudi, koji li sam ja?

Radovan RSK
Posts: 71
Joined: 16.07.2011. 17:15
Location: localhost
Contact:

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Radovan RSK »

Djule wrote:To bi bilo stvarno ekstra kada bi bio moj FTP ! :smt006
Aaa ti si Duško..Pa nzm jbg,imaju podatci razni,admin panel,sajt od actrosa i druge stvari.Kao što sam već rekao i da imam pravi ako ovo nije pravi,ne bih svejedno ništa loše uradio i naudio bilo kome.Poslao sam turističkoj organizaciji tiket o propustu ali niko ništa.Vlasniku sajta www.grabikilova.com sam lično ukazao na propust rekao je srediti,čak sam se ponudio da mu i ja sredim to ali ništa.Tako da me nije briga.Lijep pozdrav tebi,i moraću da navratim nekad da mi središ nešto na PC-u da ga mogu ispravnog prodati. :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

А прњавор.инфо, можеш ли да видиш гдје има пропуста?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Djule
Posts: 64
Joined: 25.10.2002. 00:29
Location: Prnjavor Village

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by Djule »

prnjavor.info bi prvo trebalo da promjeni server - hosting.
Koliko je ovde ljudi, koji li sam ja?

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by vrsta8472 »

Колико пара - толико и музике.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

krekovich
Posts: 1
Joined: 26.11.2013. 02:30

Re: Sigurnost web stranica u Prnjavoru

Post by krekovich »

Radovan RSK wrote:
Djule wrote:To bi bilo stvarno ekstra kada bi bio moj FTP ! :smt006
Aaa ti si Duško..Pa nzm jbg,imaju podatci razni,admin panel,sajt od actrosa i druge stvari.Kao što sam već rekao i da imam pravi ako ovo nije pravi,ne bih svejedno ništa loše uradio i naudio bilo kome.Poslao sam turističkoj organizaciji tiket o propustu ali niko ništa.Vlasniku sajta http://www.grabikilova.com sam lično ukazao na propust rekao je srediti,čak sam se ponudio da mu i ja sredim to ali ništa.Tako da me nije briga.Lijep pozdrav tebi,i moraću da navratim nekad da mi središ nešto na PC-u da ga mogu ispravnog prodati. :)
Da je sigurnost upitna na tim sajtovima, to je istina. Ono sto mene interesuje vise je sta si ti javio tim vlasnicima sajtova, sta im je to propust? Tipa, sta si javio vlasniku grabikilova.com ili to-prnjavor.com? U kom pogledu je losa sigurnost na sajtovima (imas pristup i mozes mijenjati source code, ftp sigurnost, otvoreni portovi, ...)?

Post Reply