Video igre

Moderator: Hirurg

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Za sve ljubitelje FPS-a COD5?

Post by Kaya »

Call of Duty 5 će biti MMO?
COD4 Modern Warfare je napravio veliku promjenu u serijalu. Osim što je napustila vrijeme Drugog svjetskog i prebacila se u današnje doba igra je također skratila single player kampanju i posvetila multiplayeru u kojemu je preuzela neke RPG elemente. Kako se stvari čine idući nastavak bi mogao otići još dalje i postati MMO(FPS?) igra. Pošto je to jedan jako veliki zalogaj za Activision na igri bi vjerojatno pripomogli njihovi novi partneri iz Vivendia (čitaj: Blizzarda). Tu ideju su tek nakratko spomenuli na sastanku na kojem su više komentarisali o idućem Guitar Herou koji će također dobiti veliku podršku iz Vivendia, no kako narod kaže: „Gdje ima dima,ima i vatre.“

http://www.callofduty.com/
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Assassin's Creed,na fazonu Prince of Persia...

Post by Kaya »

Assassin's Creed za PC surabenu
interview


Ubisoft je pustio u javnost objavu za medije u kojoj odgovara na najčešće postavljena pitanja u vezi PC inačice ove populrne konzolaške igre. Ovo što slijedi je prijevod te objave i smatramo ga obaveznim štivom za sve vas željne dobrog starog mračnog vijeka, templara i vjerskih ratova...

1- Igra će biti izdana četiri mjeseca nakon konzolaške verzije. Kako ste iskoristili to dodatno vrijeme?

Prema povratnim informacijama koje smo dobili nakon izdavanja konzolaške verzije odlučili smo dodati još više raznolikosti razvijajući 4 nova tipa istrage (ubojstvo strijelca, utrka po krovovima, uništavanje trgovačkog štanda i pratnja osobe). Ubojstvo strijelca zahtijeva od igrača da eliminira strijelce u određenoj zoni bez da bude viđen. U utrci po krovovima igrač će sresti doušnika i imat će određeno vrijeme da dođe do drugog doušnika. U uništavanju trgovačkog štanda, neki će trgovci imati veze s metom eliminacije i njihove će aktivnosti Altair morati zaustaviti. Na koncu, u pratnji osobe, igrač treba uspješno otpratiti kolegu ubojicu od točke A do točke B.

2- Hoće li igra podržavati DX9 i DX10?

Igra dolazi s DX9 i s DX10. Ako posjedujete DX10 grafičku karticu i Windows Vista operativni sustav igra će iskorištavati sve mogućnosti kako bi optimizirala izvedbu 3D grafike. Moći ćete igrati na visokim rezolucijama s minimalnim utjecajem na framerate.

3- Prema vašem mišljenju, kolika je prosječna snaga PC-a potrebna za igranje?

Bilo koji stroj s dvojezgrenim procesorom na 2.2GHz i pristojnom grafičkom karticom (poput ATi HD2600 ili NVidia 8600) će pružiti odličnu izvedbu. Naši minimalni zahtjevi su Pentium D 2.4GHz ili AMD X2 Athlon 3800+ zajedno s grafičkom karticom koja podržava Shader Model 3.0 (ATi X1300 i bolja, NVidia 6600 i bolja).

4- AC je prihvaćen kao prekretnica na kozolama ali prilično repetitivan ponekad - jeste li pokušali to uskladiti za PC verziju.?

Kao što je bilo spomentuo u prvom pitanju, uključili smo 4 nove istrage radi povećavanja raznolikosti, sada imamo sveukupno 9 misija istrage. Također, sada možete “skočiti” iz jednog grada u drugi bez da idete kroz kraljevstvo, ali samo nakon što ste posjetili svaki grad.

5- Kako ste uspijeli prilagoditi gameplay PC-u i njegovim kontrolama?

Iako podržavamo Xbox 360 kontroler kao i verziju za konzole, korisnik može odabrati igranje pomoću tipkovnice i miša zbog direktnije kontrole nad kamerom i menijem. Postoje 4 konfiguracije tipkovnice i miša koje mogu biti podešene po igračevim potrebama.

6- Rečeno je mnogo puta da AI čuvara i gomile nije uvijek “idealan” kao što je bilo obećano: jeste li uspijeli to poboljšati za PC verziju?

Modificirali smo reakcije čuvara u nekim situacijama. Stapanje s gomilom kada ste blizu mrtvog tijela više ne pali; čuvari će vas opaziti ako ostanete preblizu. Također, reakcije čuvara na stealth ubojstvo su sad bazirane na broju NPC-eva oko vas što cijelu stvar čini realističnijom. Ako nema nikoga oko vas, čuvari će vas opaziti mnogo brže, a ako je oko vas gužva nećeti biti opaženi toliko brzo.

7- Kako su Xbox 360 Achivementi prenešeni na PC verziju?

Još uvijek možete skupljati zastave i templare, ali nema Achivementa u PC verziji.

8- Kad će igra biti na tržištu?

Igra će biti poslana u prodaju u ranim danim aprila.

http://www.assassinscreed.com/index.php

Postavio bih vam par screenshotova ali me net zeza...pa cu malo kasnije :)
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Ako je neko zainteresovan da igra Call Of Duty 4 internetu,a kupio pirate disk,ima par bosanskih servera.

1. skinete patch 1.4 i 1.5,naravno prvo instalirate 1.4 pa onda 1.5

1.4: http://www.infinityward.com/modernwarfare/patch/
1.5: http://www.gamespot.com/pc/action/callo ... id=6184170
ili
http://www.infinityward.com/modernwarfare/patch/


Lista servera:

BIHnet TDM 1.5
Server IP 195.222.33.246:28962
BIHnet SD 1.5
Server IP 195.222.33.246:28961
[CRO]CLAN HC TDM COD4 Server www.croclan.eu *FiXeD 1.5*
Server IP 82.96.113.88:29060
BIHnet HQ 1.5
Server IP 195.222.33.246:28963
BIHnet DOM 1.5
Server IP 195.222.33.246:28964

Gl&Hf

znaci kucas u konzolu /connect 195.222.33.246:26894 ili neki drugi ip sto sam ti dao eto GL&hf
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Od 29. aprila se prodaje igra Grand Theft Auto IV za PS3 i Xbox360.
Nedavno sam nabavio PS3 tako da necu moci da propustim ovu igru, mada je
cijena ektremno visoka. Citao sam u novinama da ce ova igra da obori sve
rekorde po broju prodanih kopija u toku prve sedmice prodaje. Nadam se
da neko u Prnjavoru ima PS3 i da ce uzeti ovu legendarnu igru ? :)

Image

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

Lost: Via Domus


Masa ljudi prati „Lost”, TV seriju o grupi ljudi koji su nakon avionske nesreće izgubljeni na ostrvu negde u južnom Pacifiku. Gledanje ove serije najčešće vodi jednom od dva ekstrema – ili ćete potpuno bataliti njeno praćenje, ili postati hard-core fan. Razlog za kretanje u bilo kom od ova dva pravca je isti – „Lost” je prepun detalja i tragova koji omogućuju gotovo beskrajno teoretisanje i nagađanje u kom će se smeru razviti kompleksna radnja koju scenaristi iz epizode u epizodu serviraju gledaocima. Kome je ovo zabavno taj ne može da dočeka sledeću epizodu, dok ostali zaključe da ovo nije serija za njih.


Image

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

haha liq...ebo te screen fun :),shalim se...
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Darius wrote:Od 29. aprila se prodaje igra Grand Theft Auto IV za PS3 i Xbox360.
Nedavno sam nabavio PS3 tako da necu moci da propustim ovu igru, mada je
cijena ektremno visoka. Citao sam u novinama da ce ova igra da obori sve
rekorde po broju prodanih kopija u toku prve sedmice prodaje. Nadam se
da neko u Prnjavoru ima PS3 i da ce uzeti ovu legendarnu igru ? :)

Image
Hoce li se pojavljivati za PC i kada?

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

@Ivancho...bice igra i za PC ....Izlazak igre 29.4.2008
Samo obicno Rockstar uradi PC verziju,poslije platforme za konzole...nekih 3-4 mjeseca poslije premijere na PS3 :)
Josh kada dodje do nas.. :roll:

@ Darius,Btw predviđa se da ogroman uspjeh sa očekivanom prodajom od 6 miliona primjeraka prve sedmice i profitom većim od 400 miliona dolara.

Evo neko ko voli...neka svrlja malo gradom... http://www.rockstargames.com/IV/

Welcome to the Liberty City,Where the American Dream goes to die...
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Jos 10 dana pa izlazi GTA IV ne mogu da docekam brojim sate. Prodavace se od ponoci 28. na 29. april, znam da cu sigurno biti u prodavnici u to vrijeme :) Rockstar je napravio i special edition paket za GTA IV koji kosta oko 100 evrica:

Image

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Hehe...mislim da ce pored ovog diska za igranje,biti dobar i GTAIV Soundtrack (:)) ,spominje se Russian & East Coast Rap,Eastern European-sounding dancing sounds...ostalo ce se znati kada se igra pojavi u vashem PS3 :)

Ako uspijesh ziv stici do kuce,javi utiske igre.Srecno!
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Nadam se da cu ostati ziv u redu za tu igru :) Vjerujem da ce sundtrack biti extra skinucu ga sa torrenta kad izadnje na internetu. Nisam bas toliki fanatik da dajem 100 eura za special edition!
A utiske cu naravno da napisem cim mi GTA IV dodje u ruke 8)

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Mafia 2

Post by Kaya »

GTA4 samo što nije izašao dok pritom u prvim recenzijama dobiva maksimalne ocjene što ga već sada čini kandidatom za igru godine. Kada je izlazio GTA3, njegova konkurencija (iako nikada po prodaji) je bila Mafija čiji su fanovi smatrali da mu GTA po kvaliteti nikada nije bio blizu. Ove dvije igre se zapravo toliko razlikuju da bi bilo najbolje da se ne uspoređuju, ali pošto takvih igra nema puno to se ne može izbjeći. Ako do ponovnog uspoređivanje bude došlo sigurno je sada jedino to da Mafia 2 izgleda bolje u što se možemo uvjeriti na linku gdje se nalaze novi screenshotovi.

http://www.gamershell.com/pc/mafia_2/sc ... tml?page=1
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Jos manje od 10 sati cekanja pa cu da kupim fenomenalni GTA 4 za PS3 ! Sutra cu javiti kakvi su
prvi dojmovi od igre :D Kaya skupi lovu i uzimaj PS3 tako nesto se ne propusta 8)

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Samo polako sa cekanjem...Darius...PS2 sam kupio najvishe zbog GTA III kada je bila TOP,a sada sa PS3...hmm...puno je..puno je...ipak cu pricekati PC verziju :)..Uzivaj! :)
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

@Kaya, malo kasnim, al ebesh me =) nie screen fun XD

<3

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Pa nisam ni rekao da je..nego bash citam recenzija u Screen Fun-u upravo ta igrica Lost...rek`o dala ti inspiracije da napishesh ovde na forumu..haha..lol..inace pojedini likovi u casopisu nemaju vezze...ali jedini je chasopis..:D
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Grand Theft Auto IV sam kupio iza ponoci i poslije 1 sat igranja mogu samo da kazem da sam vise nego zadovoljan. Nije cudo da je ta igra dobila tako dobre kritike. Ko ima mogucnost da kupi PS3 sa GTA4 neka to uzme nece se nimalo pokajati :)

Image

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Darius,da li se u igri spominje tacna lokacija odakle je glavni lik ili i dalje stoji da je iz Istocne Evrope? :)

Go Go Darius....:)
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Glavni lik u GTA4 je iz Rusije ne znam tacno koji grad. Govori engleski sa jakim ruskim akcentom
i ubaci neku rusku rijec koja je nama sa Balkana razumljiva. Igra ima milion detelja, npr na mobilnom telefonu mozes da mijenjas melodije, moguce je gledati razne tv programe itd.
Citam sad na internetu da su prodavnice doslovno ispraznjene od GTA4 sirom Evrope 8)

p.s. Vec se moze skinuti muzika iz igre sa torrenta, enjoy:

http://thepiratebay.org/tor/4162306/VA_ ... -2008-RAiN

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Aha...cool...Rusija majka...mogu se kladiti da kad nesto kaze na ruskom,da psuje..haha... :)
Izgleda da se bash isplatila...sto vishe detalja,to bolje...samo udri!

Haha...vidi mu avatar...:) Niko B. :)

Hf

thepiratebay maajka :)
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
seljak iz skakavaca
Posts: 3642
Joined: 16.11.2005. 18:15
Location: Pureši

Post by seljak iz skakavaca »

Kolejzi kupio novu GTA za PS3... Moracu navrn´ti do njega da vidim..
Ja se trenutno gotivim sa GTA San Andreas SERBIAN PATCH....
:D

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

sis...ja sam se izgotivio sa GTA III,samo sa njim...doduse hvalilo mu je dosta,ali original je original :) haha...a da ti ne pricam o ovome novom...plafon :D
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Fosil
Posts: 20
Joined: 04.09.2007. 20:00

Post by Fosil »

Tom Clancys Rainbow Six Vegas 2

jel neko slucajno igrao, skoro je izasla... ono igrica je nevjerovatno zabavna... Ali bolje da je neigraju oni koji imaju slabe zivce :D....

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Inace,Rainbow Six,je postavio temelje modernih taktickih FPS-ova,,,od tada je serijal dozivjeo bezbroj nastavaka,od kojih je ovaj medju najboljima..>Za razliku od prethodnih nastavaka,AI je mnogo unapredjen,tako da se vasi suborci nece gubiti po terenu...grafika..dovoljno je reci da koristi Unreal 3 engine...gameplay,kako dolikuje ovom tipu igre,znaci vodite grupu specijalaca...ukratko..

Not bad :)

Nisam neki ljubitelj ovakve vrste FPS-a,ali ako volish mnogo dinamicniji tip fps-a,probaj Clive Barkers Jericho,action+horror.

Nije za one koji imaju slab stomak...
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
BURZUM
Posts: 1361
Joined: 21.12.2005. 05:01
Location: Dolina gladi.....

Post by BURZUM »

Bezze ,igrica(igrao sam starije delove Rainbow Sixa) isto uradjena kao Real Life ,derne te lik 1 metkom i ti si gotov (jeste da je realno al' mi se to ne svidja ) :roll:
Ne znam kako su ovaj novi uradili 8)

Post Reply