Video igre

Moderator: Hirurg

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Prije 6 kupio sam igru Pandora`s Box.Nakon instalacije i kratke uvodne animacije,kliknuo sam na zagonetnu kutiju,nakon čega se iz nje širom svijeta raspršilo sedam mitskih iluzija,koje je potom u hrpi zagonetaka trebalo pronaći i vratiti unutra.Da skratim priču,kažem da je to najjača puzzle igra koju čovijek može zamisliti,a kamoli zaigrati,jer u životu sam odigrao kontejner igara i ne bih tek tako olako napisao hvalospjev o bilo kakvoj igri...Ovim tekstom pokušavam na neki način opravdati sebe kod onog dijela ljudi koji će biti skloni proglasiti me nenormalnim kad istresem istinu da je za svih tih šest godina Pandora`s Box bila instalirana na mom računaru i da sam je svih tih četiri godine igrao.
Od dana kad sam je instalirao igrao sam je kad god bih imao vremena,mada ga je,iskreno,u posljednje dvije-tri godine bilo jako malo.Dakako,u međuvremenu je bilo i nekih drugih igara u ,,điru,,.Igralo se aktivno u multiplayeru,s klanom se rokalo po CS-u,na netu Wow,radilo se sve i svašta,no Pandora`s Box je uvijek bila instalirana i čekala da joj s vremena na vrijeme posvetim desetak minuta.U međuvremenu sam promijenio nekoliko računara,u nekoliko navrata i hard diskove,no backup je uvijek bio uredno odrađen,a s njim i Pandora`s Box sa svim memorisanim pozicijama.Za mene,Pandora je jednostavno bila više od igre.No dogodilo se 15 septembra 2005 da sam riješio poslednju zagonetku u igri.Već nakon nekoliko sekundi shvatio sam da sam se zapravo rastao sa nečim što je sve ove godine bilo tu kraj mene.Dakako,najmanji bi problem bio krenuti ispočetka ,no,nažalost,nikad više neću moći osjetiti prvi ushit prilikom otvaranja novih zagonetki.Koju god odaberem,sjeti ću se tijekom riješavanja barem nekog njezinog dijela.
Nemalo je igara koje sam po završetku iznova igrao.Po nekoliko sam puta u potpunosti prešao Diablo,Baldure,Quakove,Duke,Wolfenstein,Age of Empires,The Thing,Call of Duty 1,2,4,Undying,Warcraft,FT,...nema smisla nabrajati,no,u pandora jednostavno nema glavnog lika s kojima se možete identificirati.
Ko što kaže Squall igru je napravio ni manje ni više nego otac Tetrisa,maestro Alexey Pajitinov,složivši više od 400 nevjerovatnih zagonetki koje se grafički izvrsno uklapaju u priču ! ! !
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Kaya, inace ne igram igrice, ali si me zainteresovao za tu koju opisujes. :D

Ako imas vremena i normalan net, pogledaj ovaj link: http://deathball.net/notpron/

Prvi nivoi su dosta laki, ali kad predjes deseti, najcesce moras dugo da razmisljas da bi prosao dalje.

Ako pocnes igrati, javi kako ti se svidja. :)
You must not know 'bout me...

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Ima neka igra, zvala se Claw.
Šta ti ja znam, neki mačak vojnik ubija pse vojnike i tako to ide.
Tu sam najviše pogubio živaca :evil: :evil:

User avatar
ULTRAS_BOG84
Posts: 197
Joined: 15.11.2007. 23:36
Location: Tamo gdje Bog izvodi kornere
Contact:

Post by ULTRAS_BOG84 »

Image

Image

Image

Image

NAJJACA IGRICA STO SAM IKAD IGRAO!!!
:smt005 :smt005 :smt005
:smt041 :smt041 :smt041
Jednog dana, kada prodje sve
Kad me budu stigle godine
I te noci kada izdahnem
Zadnje pivo za tebe cu da popijem!!!
I NA NEBU TOM NA KOJE IDEM JA
SIJA MOJA ZVEZDA CRVENA!!!

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

zozon wrote:Kaya, inace ne igram igrice, ali si me zainteresovao za tu koju opisujes. :D

Ako imas vremena i normalan net, pogledaj ovaj link: http://deathball.net/notpron/

Prvi nivoi su dosta laki, ali kad predjes deseti, najcesce moras dugo da razmisljas da bi prosao dalje.

Ako pocnes igrati, javi kako ti se svidja. :)
Nije normalan,imam wireless :)
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
zozon
Posts: 2768
Joined: 23.06.2002. 22:17
Location: Mjesto, nego sta........
Contact:

Post by zozon »

Pa, jesi pogledao? Kako napredujes?
You must not know 'bout me...

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

zozon wrote:Pa, jesi pogledao? Kako napredujes?
Nisam imao jos vremena pogledati,u frci sam teskoj...javim ti utiske kada pogledam :) ! Pozz
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
GooneR
Posts: 248
Joined: 15.04.2003. 19:56
Contact:

Post by GooneR »

zozon wrote:Kaya, inace ne igram igrice, ali si me zainteresovao za tu koju opisujes. :D

Ako imas vremena i normalan net, pogledaj ovaj link: http://deathball.net/notpron/

Prvi nivoi su dosta laki, ali kad predjes deseti, najcesce moras dugo da razmisljas da bi prosao dalje.

Ako pocnes igrati, javi kako ti se svidja. :)
lvl 12 igra je do jaja :lol:
Image
If everybody in the world loved everybody in the world what a glorious world this could be...

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

E sad tražim pomoć.
Narezao mi prika Counter-strike Source, i sad mi traži Patch, pa ako neko zna kako doći do toga, nek pomaže.

Ipak ovo nije moj fah :wink:

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Ako ti je narezao trebalo bi da onda imaš i patch na cd-u. Evo ti link za neke torrente pa ti vidi. Ja SOURCE nikad nisam instalirao pa tako da ti ne mogu puno pomoći.

http://thepiratebay.org/search/counter% ... ch/0/3/400
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

dogface_gremlin wrote:Ako ti je narezao trebalo bi da onda imaš i patch na cd-u. Evo ti link za neke torrente pa ti vidi. Ja SOURCE nikad nisam instalirao pa tako da ti ne mogu puno pomoći.

http://thepiratebay.org/search/counter% ... ch/0/3/400
Ma narezao, a nije dao patch :roll:

User avatar
sibi
Posts: 1157
Joined: 11.10.2007. 15:13

Post by sibi »

Playstation 2 sa GranTurismo 4

Rekord za sad : Nordschleife + 190 EVO 2 DTM = 6:01 8)

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

dogface_gremlin wrote:Ako ti je narezao trebalo bi da onda imaš i patch na cd-u. Evo ti link za neke torrente pa ti vidi. Ja SOURCE nikad nisam instalirao pa tako da ti ne mogu puno pomoći.

http://thepiratebay.org/search/counter% ... ch/0/3/400
Nema ovde ništa, ima li iko rješenje za ovo da ne kažem sranje.

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Evo ti linkovi za rapidshare za patcheve koji tebi trebaju.
Patch 1v to 16

http://rapidshare.com/files/52497223/CS ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/52499028/CS ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/52499487/CS ... .part3.rar

Patch 16v to 17v

http://rapidshare.com/files/52499626/cs ... 007-dz.rar

Password
www.warez.h2o.pl

Skineš jedan po jedan fajl, pošto su zapakovani fajlovi kad budeš otpakivao trebaće ti password. Pa probaj. To sam našao ovdje.

http://64.233.183.104/search?q=cache:of ... =firefox-a

P.S. Google čini čuda.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

Samac
Posts: 1357
Joined: 12.03.2007. 23:00
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Samac »

Ma ja imam ovo njesra, ali ne znam šta treba da upišem, to sam pronašao kad sam krekovao.


Image

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Post by dogface_gremlin »

Treba ti Steam Account, ja mislim. Imam druga koji ima Counter Strike Source i on kaze da je nije mogao igrat dok nije napravio account.
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
djuka
Posts: 343
Joined: 27.09.2007. 15:31
Location: prnjavor

Post by djuka »

Najjaca igrica svih vremena je Super Mario u svim mogucim verzijama, pa vi pricajte sta hocete!!!
Milan Đurđević - Đuka
Милан Ђурђевић - Ђука

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

djuka wrote:Najjaca igrica svih vremena je Super Mario u svim mogucim verzijama, pa vi pricajte sta hocete!!!
Šteta što se brzo otopi adapter od Sege,te ga nismo mogli duže igrati... :P :P :P
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Repko
Posts: 257
Joined: 28.11.2002. 01:09
Location: Prnjavor Village
Contact:

Post by Repko »

OMFG u pravu si Kaya :D
Don’t forget 1389 Battle for Kosovo.
Don’t forget 1912 Kumanovo battle, revenge for Kosovo.
Don’t forger 1999 Battle for Kosovo II
Don’t forget we’ll revenge it again
Predaj život otadžbini, dušu Bogu a ponos nikome!

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Repko wrote:OMFG u pravu si Kaya :D
Naravno da imam...iskustva...mjenjao sam pet puta konzolu tj kupovao sam novu... :)
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Sutra je u prodaji odlicna video igra auto simulacije Burnout Paradise za Xbox360. Tako nesto se ne propusta kupiti mada je cijena dosta visoka oko 60 eura! Za tu igru kazu da ce biti jedna od najboljih igara u 2008 godina sa fantasticnom video grafikom.

Image

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Deset miliona WoW pretplatnika
Blizzard je objavio podatak da je broj trenutnih pretplatnika na najpopularniji svjetski MMORPG, World of Warcraft, dostigao deset miliona. Od toga se oko 5,5 miliona pretplatnika nalazi u Aziji, oko 2 miliona u Europi te oko 2,5 miliona u Sjevernoj Americi. Ova brojka uključuje i one koji se nalaze u početnih mjesec dana besplatne pretplate.

World of Warcraft je bio najprodavanija igra u cijelom svijetu tijekom 2005. i 2006. godine, dok je 2007. godine to bila ekspanzija "The Burning Crusade", koja je samo u prva 24 sata prodana u malo manje od 2,4 miliona primjeraka. Trenutno je u pripremi i druga ekspanzija "Wrath of the Lich King".
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Liquari
Posts: 1827
Joined: 15.08.2007. 16:32
Location: Prnjavor City
Contact:

Post by Liquari »

Čini se da interes igrača za najpopularniju online igru na svijetu nije nimalo oslabio, čak ni tri godine nakon što je predstavljena. Naime, Blizzard bilježi stalni porast pretplatnika, pa je tako broj online igrača nedavno prevazisao deset miliona.

World of Warcraft, najpopularniji MMORPG naslov na svijetu, ima preko dva miliona pretplatnika u Europi, više od dva i pol milijuna u Sjevernoj Americi i oko pet i pol milijuna u Aziji, objavio je Blizzard Entertainment.

'Zadovoljni smo kad vidimo da igrači sirom svijeta neprestano pokazuju entuzijazam i podržavaju World of Warcraft. Drago nam je također što neprestano dobivamo nove igrače i jedva čekamo predstavljanje proširenja sadržaja sljedećih mjeseci', rekao je Mike Morhaime, predsjednik i suosnivač Blizzard Entertainmenta.

WoW je 2005. i 2006. godine bio najprodavanija igra za PC na svijetu, a prošle je godine zaostala iza World of Warcraft: The Burning Crusadea, prvog proširenja igre. Burning Crusade drži i rekord za najbrže prodanu igru za PC svih vremena. Naime, u prvih 24 sata prodano je oko 2,4 miliona primjeraka, a u mjesec dana ta je brojka dosegla 3,5 miliona.

:wink:

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Razočaravajuća prodaja UT3 i Crysisa
Prema informacijama koje je objavila kompanija koja se bavi istraživanjem tržišta NPD Group, dugoočekivana pucačina iz prvog lica kompanije Crytek, Crysis kao i Epic-ov Unreal Tournament 3 su zabeležili izuzetno lošu prodaju. Crysis je prodat u svega 86.633 jedinice u SAD dok je UT3 prodat u razočaravajućih 39.995 primeraka. Ovo je veliko iznenađenje budući da UT3 ima ogromnu i lojalnu publiku dok je Crysis bila jedan od igara koja je izazvala najviše pažnje na prethodna dva E3 događaja. Radi boljeg razumevanja koliko su ove cifre loše, NPD Group navodi da je Call of Duty 4 za Xbox 360 prodat u mesecu novembru u 1.57 miliona kopija.
No Hate Allowed ! ! !

User avatar
Kaya
Posts: 454
Joined: 04.01.2008. 14:15
Location: Prnjavor,SouthSide :)
Contact:

Post by Kaya »

Dajte ljudi...nemoguce da niko ne igra igrice... 8)
No Hate Allowed ! ! !

Post Reply