Koji mobilni telefon imate???

Moderator: Hirurg

po vama najbolji telefon????

nokia
68
44%
samsung
30
19%
sonyericsson
43
28%
motorola
4
3%
motorola
11
7%
 
Total votes: 156

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Opti Myst »

http://www.mikro.rs/main/index.php?q=ve ... 031&mail=1
NEKI PROIZVOĐAČI PAMETNIH TELEFONA ne dozvoljavaju da se njihovi aparati koriste po hladnom vremenu, dok drugi garantuju da će raditi čak i na -20 stepeni.

Eplov Ajfon (Apple iPhone), na primer, može se koristiti samo na temperaturama između 0 i 35 stepeni Celzijusa. Drugim rečima, korisnici u Srbiji koji ga iznesu napolje ovih dana čine to na sopstvenu odgovornost. Ukoliko telefon prestane da radi Epl se ne smatra krivim i takav kvar nije pokriven garancijom. HTC i Nokija ne navode u svojim uputstvima za rukovanje koje su radne temperature njihovih telefona. Samsung, s druge strane, garantuje da će njegovi telefoni raditi na temperaturama od -20 do +50 stepeni.

Zato su naše kolege iz finskog izdanja PC Worlda (koji se tamo zove Mikro PC) odlučile da ispitaju da li proizvođači mogu da ispune svoje tvrdnje u realnim uslovima. Osi Jeskelejnen (Ossi Jääskeläinen) i njegov tim, uzeli su 15 najprodavanijih telefona u Finskoj i još tri za poređenje i odneli ih u „vremensku sobu“ Tehničkog istraživačkog centra Finske, specijalizovane laboratorije u kojoj se temperature mogu podešavati do delića stepena Celzijusa. Početnu temperaturu podesili su na 0 stepeni a zatim je spuštali po pet stepeni sve dok i najizdržljiviji telefoni nisu prestali da rade.

Na ispitu su bili Eplovi telefoni iPhone 4 i iPhone 4S, Nokijini modeli 700, C1-01, C2-02, C5-00, C5-03, C6-01, E7-00, N8-00, N9-00 i E65 , Samsungove Galaksije Gio, Mini, S II, S Plus i Xcover i HTC-ov Evo 3d (podebljano su označeni telefoni za poređenje).

Prva padalica: iPhone 4S

Na nula stepeni svi su radili normalno, ali već na -5 iPhone 4S i Nokijin N9 počeli su da otkazuju: iPhone je prijavio grešku SIM kartice, a N9 je pokazao da mu je baterija skoro prazna. Kad je temperatura spuštana na -10 iPhone to više nije mogao da izdrži – odjednom je objavio da mu je otišla baterija i ugasio se. Svi telefoni s LCD ekranima imali su teškoća kad je temperatura snižena ispod ove. AMOLED ekrani su pokazali da bolje podnose hadnoću, jer su nastavili da rade. Pored ekrana sniženje temperature uticalo je i na uspostavljanje veze.

Jeftinije je bolje

Većina pametnih telefona nije mogla da podnese temperature niže od -15 ili -20 stepeni. Čak i kad bi uspeli da ostanu uključeni, većina se gasila kad bi pokušali da ih koriste. Obični telefoni su bili bolji. Ako se izuzme sporost ekrana, nisu pokazivali nikakve simptome dok temperatura nije spuštena na -25 stepeni. Na toj temperaturi većina pametnih telefona je bila potpuno neupotrebljiva.

Na opšte iznenađenje finskih kolega, telefoni južnokorejskog Samsunga pokazali su se izdržljiviji od Nokijinih modela s taktilnim ekranima. Samo jedan od ispitanih pametnih telefona radio je bez problema i kad je temperatura spuštena na -30 stepeni a bio je Samsungov. Iako se korejski inženjeri ne sreću tako često s takvim temperaturama kao njihove finske kolege, uspeli su da naprave bolji telefon za takve uslove. Njihov Galaxy S II nije se ugasio sve dok temperatura nije pala na -35 stepeni. Sve dotle nije čak pokazivao nikakve znake usporavanja na ekranu.

Poslednja granica: -40

Tih -35 pokazalo se kao krajnja granica izdržljivosti za pametne telefone. Čak i najizdržljiviji među njima, Samsungov Galaxy S II, ugasio se kad su pokušali da ga koriste.

Nijedan od testiranih pametnih telefona s taktilnim ekranom nije mogao da izdrži tako ekstremne uslove, ali su zato neki obični telefoni radili i pored toga što su im se LCD ekrani ozbiljno usporili. Međutim, kad se temperatura spustila na -40 stepeni nijedan nije preživeo. Ugasili su se čak i oni najizdržljiviji.

Od ukupno 18 testiranih telefona samo dva obična su preživela do tih temperatura: veoma jeftin Nokijin model C1-01 i pet godina stari E65, jedan od tri izabrana da služe za poređenje. Ipak su na kraju finski inženjeri napravili najbolje mobilne telefone za temperature ispod nule. Možda nisu opremljeni ekranima vrhunske tehnologije ali rade! To verovatno i nije neko iznenađenje, jer se u Finskoj tempeature skoro svake godine spuštaju do -40 stepeni.
Moj LG je jutros radio na -18 C :smt004
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

I moj Samsung je jutros radio xexe
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by aquarius »

Moj Iphone 3gs takođe :smt004
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

moj htc nisam testirao, ali drugu na poslu je zjevno Iphone 4s....da covjek ne povjeruje....i stvarno ne vazi garancija, svasta....nisam nikad ni pomislio da minus moze da naskodi do te mjere

optimus prime
Posts: 52
Joined: 17.10.2007. 19:39
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by optimus prime »

u subotu noc na -15 pri velikim udarima vjetra sam fotografisao po mrklom mraku na planini Ljubic,imam i slike i svjedoke. Model samsung I8700 ili omnia7. i cijelo vrijeme upaljen gps tracker,najveci problem skinuti rukavicu i tipkati po njemu,jer se za par minuta rukavica zaledi i ne mozes je vise navuci,hehe.
lako je biti jak na rijecima...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Свједочим :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

evo ja sam iztestirao svoj htc, ne znam koliko je - al mislim da je poprilicno velik

utisci....ok radi, malo usporeno al ne gasi se, al kako je od Al hladan je ko led .....ipak je prezivio :) ura

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by aquarius »

Razgovor, surf (w-lan) i sms jutros na -24, Iphone 3gs bez problema.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

jes ti bio vani il u kuci :)

User avatar
Opti Myst
Posts: 590
Joined: 10.05.2007. 20:38

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Opti Myst »

il u šporetu? :smt003
"When people are fanatically dedicated to political or religious faiths
or any other kinds of dogmas or goals, it's always because these dogmas
or goals are in doubt." (Zen and the Art of Motorcycle Maintenance)

User avatar
NemanjA
Posts: 270
Joined: 04.04.2007. 13:12

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by NemanjA »

Image

Još samo da ga otključam i to je to :wink: , android radi savršeno vidjećemo kada ga malo opteretim hoće li biti isto, inače oduševljen sam telefonom! :smt023
Mess with the best die like the rest.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by aquarius »

Dobro je vas dvojica androidaca :)
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vajking »

Samsung Galaxy S2
Image

Ali cim iPhone novi izadje uzecu ga, dosadilo mi sve oko android. Obecavali cuda sa 4.0 IceCreamSandwich a nikakvih veci promjena.
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Немој да те Хируг чује :D
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

to samo moze neko reci ko je presao sa nokie na android....a iphone je cudo od tehnike.....da ne citiram nedostatke znaju se i sami

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vajking »

Ma nije cudo od tehnike, ali to tehnike sto ima radi kako treba. A android sve nesto treba cackati popravljati, na iphonu sve radi.

+ aplikacije za iphonu su bolje koliko hoces od android.
Last edited by Moderator on 28.04.2012. 07:51, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

vajking wrote:
+ aplikacije za iphonu su bolje koliko hoces od android.
А јој, ако те Хирург чује за ово :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vajking »

Ma nema sta tu reci :)

To je cinjenica, svaki test cak i to pise.

Svi znamo da za iphone ima mnogo vise kvalitetniji aplikacija nego za android.
Last edited by Moderator on 28.04.2012. 07:50, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

napisah odgovor al ocigledno je sajt u jako dobrom stanju pada svakodnevno po par puta pa mi se ne da ponavljati.

sto se tice androida to se moze reci samo od strane nekog ko je imao nokiu...al dobro svi imamo svoje misljenje...isto kod windows i linux....sto se tice iphone...oces li mi reci sta je poboljsano u modelu 4s? vidim da si upucen pa reko mozda znas? vrijedi li on tih para----vrijedi al u klikerima....druga stvar milion nekih stvari nema tako da nemoj napamet da pricas.....pa na njega muziku nemozes prekopirati multitasking nema...bluetooth mu sluzi za ukras ekran mu ko na vecem kalkulatoru, opcije?????hmmmmm ne mozes free naci da se nasadis na glavu...sve dolari dolari dolari...smjesno a zalosno....i da cijena 3gs koji je smece i dalje visoka kao solidan android....necu raspravljat vise svaki cigan svog konja fali.....a ICS je zakon!!!!!!!!

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vajking »

Evo napisat cu sta valja sta ne valja.
Za cijenu ne vrijedi pricati posto imam pod ugovor i uzmem telefon nebitno od cijene, a slazem se da ne vrijedi tu cijenu ako ga uzimas u kesu, tu se slazem 100%

iPhone(iOS)

+ Dizajn(kako externi tako i operativni sistem(iOS)
+ Kvalitet, telefon se stvarno osjeca kvalitetan kad ga drzis u ruci, po meni je samsung previse "Plastican"
+ Brz Brz Brz, nema stekanja, dosta je "mekse" navigiranje u menijima, GPS uhvata odmah.
+ Ekran(velika rezolucija)
+ Aplikacije, integriranje drugih servica poput Spotify(koje dosta bolje radi na iPhonu)
+ Kamera(Brzo uhvata slike, i brzo otvaras slike kroz kameru

- Cijena
- iTunes
- Nacin installiranja 3rd Party aplikacija
- Baterija
- Velicina (Samsung GS2 je po meni idealan)

Samsung GS2 (Android)

+ Velicina
+ CPU(dual core, ali dzabe to kad 5% aplikacija podrzava dual core)
+ Cijena, mozda najveci plus
+ Ekran( Boje ekrana su fenomenalne, ali rezolucija je slaba )
+ Kamera, poprilicno fine slike, ali ogroman minus za videokameru, ako snimas FULL HD u recimo nekoj dvorani gdje ima dosta svjetla onda zna pomalo stekati slika, kao da FPS pada.

- Market, 90% smeca 10% dobrih aplikacija
- Spor, za dual core od 1.2Ghz je spor, neznam za sta sluzi taj dual core kad je iPhone 4 brzi.
- Zvuk, nevalja kurcu niti zvucnik niti slusalice.
- Baterija je cak i slabija od iPhone 4, makar to sto sam ja primjetio.
- Zagvaljivanje sistema, dosta mi se puta desi da sam od sebe se ugasi ili zasteka, aplikacija sto pokazuje sat na ekrana zna zastekati i pokaze vrijeme neko 5 sati prije.
- Osjecaj tipkanje poruka je dosta losiji od iphone, imao sam samsung 6 mjeseci sada i jos se nisam navikao pisati poruke kao na iphonu i ako je veci ekran.
- Ne logicne menije


Summa sumarum - Telefon koristim najvise kao mp3 player i foto aparat, po tom iPhone sluzi veoma dobro. Sad znam i ja da sa Androidima mozes milion stvari neki raditi, rome mjenjati, podesavati ga kako god hoces, ali ja iskreno za to nemam zivaca. Zato mi se svidja iphone ili ti iOS vise.

A imao sam sve od prvog iphone do 4ke, 4S nisam imao ali nije neka razlika od 4ke.
Nokiju nikad imao niti cu je imati.
Last edited by Moderator on 28.04.2012. 07:50, edited 1 time in total.
Reason: Bespotrebno citiranje
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

ne moras da me citiras druze, samo cu ti jedno reci..pa nije samsung jedini android????????? HTC?

Image
Image
Image
Image
Image

i sta sada kazes? pa ove slike mislim da govore hiljadu rijeci.....rezoluciju necemo spominjat jer iphone je tu negdje i za nijansu losiji...brzina sensa je sasvim ok....itd itd.....ovako nesto probaj pa kazi...ili mozda neki od optimusa...i da ovdje ej kuciste Al masivno i kvalitetno

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vajking »

Ja pricam za svog, a samsung galaxy s2 je jedan medju boljima, tako da.
There is no replacment for cubic displacment.....

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

samsung ima ok hardwere ko ce znat sto ti imas taj problem....prebukirao ga vjerovatno...a razlog mog prethodnog posta je sto si ti naveo android a nw galaxy s2 ako se ne varam....samsung je jos uvjek komad plastike....dok ne ozbiljnije nesto ne napravi

User avatar
AziLanT
Posts: 133
Joined: 11.10.2007. 11:24
Location: Evropa

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by AziLanT »

Pozdrav svima! Danas sam dobio na poklon Nokiu LUMIA 900. Molim ako neko nesto zna o tom tel. prednosti i mane,bice mi od koristi.Hvala! :|
Nauka i religija nisu suprostavljene.
Nauka je samo previse mlada da bi razumela.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Чуо сам да је то једна од бољих Нокиа и да је на оном новом OS, сада како све то функционише не знам :!:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply