Koji mobilni telefon imate???

Moderator: Hirurg

po vama najbolji telefon????

nokia
68
44%
samsung
30
19%
sonyericsson
43
28%
motorola
4
3%
motorola
11
7%
 
Total votes: 156

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

kamera nema pdoesavanje niakvo, to je kvar neki prilikom servisa..osim ako nisi uocio da su ti mjenjali software pa je onda mogucnost da isti nije prepoznao drivere....odnesi kod Ace Lasice ciko to popravi laganice :) a nije skup

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by regeman »

dje taj?
preko puta nacionala?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

ma da mobilix...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

SAMSUNG GALAXY S

Image

Odlican telefon kojem za sad nema prepreke

amoled ekran, 4 inca,

preporuka

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Да се и ја мало похвалим х7

Image



И да чујем великог критичара Нокие - Хирурга :smt004
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

Ni do koljena mu nije...haahahah kad je nokia bila telefon :))

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Ајд кад се видимо, упоредићемо телефоне па да видимо који је бољи :smt003
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by ThunderBird »

Nokia je proizvodila telefone kada Samsung nije znao napraviti ništa drugo osim televizora...


Btw, ko jednom kupi Apple, konkretno iPhone, za njega nema dalje... samo svaka generacija po korak naprijed i sreći nikada kraja...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

ThunderBird wrote:Nokia je proizvodila telefone kada Samsung nije znao napraviti ništa drugo osim televizora...

:smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023 :smt023
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Darius »

Promijenio sam bezbroj mobil tlf. i mogu reci, nikad vise Nokia!
Vedrane prodaj to i uzmi Iphone neces se pokajati :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Ајфон је за мена једна велика нула, која има милион мана а власници тих телефона неће да признају :smt005
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by ThunderBird »

Veco ne seri... Nisi imao iPhone i nemaš pojma!

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Hirurg »

ti thundercicu gdje li si pokupio svu pamet svjeta pitam li se.....kako je uvjek sve sto ti imas najbolje boze dragi....iphone je jedno americko smece koje se prodaje nista drugo...o tom koliko je dobar govori to da u SAD najprodavaniji telefon samsung pa htc pa blackberry pa tek onda apple...

User avatar
pat
Posts: 228
Joined: 06.04.2009. 18:52

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by pat »

Sve su te naprave osmisljene da bi vam neko na veoma lijep nacin izvukao pare iz dzepa. Nekakvu posebnu privrzenost osjecati prema necemu kao sto je mobilni telefon je zaista besmisleno. Ja koristim nokiu 6303 koja ima oko 350 sati razgovora. Isto bi ja tako koristio Iphone, htc ili uredjaj nekog drugog proizvodjaca da firma hoce da mi kupi. :lol:
Ovo me sada podsjeca na one stranacke rasprave :smt005 :smt005 :smt005

User avatar
zokii1983
Posts: 243
Joined: 07.02.2005. 09:55
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by zokii1983 »

Blackberry je velika nula za obicne korisnike
i samo trzite blackberry-ija su kompanije ... prije svega zbog enkripcije i nacina na koji radi

posaljes email/tekst poruku sa iphone, sumsung itd ...desava se sledece

tvoj telefon > najblizi toranj > centrala (tvoj provajder) > korisnik kome ste poslali poruku ili email

sa blackberry
tvoj telefon (enkriptovana poruka) > najblizi toranj > centrala (tvoj provajder) > blackberry server (dekripcija) > korisnik kome ste poslali poruku ili email

vlasnik blackberry-ija je na tu ideju postao milijarder .... dakle, server "izmedju" koji omogucava sigurnost
i tu upada u kombinaciju blackberry enterprise server ... gdje umjesto "public" blackberry servera (za obicne korisnike) mozes u svojoj kompaniji da instaliras BES i da sam radis enkripciju
sto u prevodu znaci da mozes preko blackberry-ija posalati poruku/email-a sa lozinkom koja ce odkljucati bankovni racun od miliardu dolara ... cak i ako neko presretne tu poruku, dekripcija ista bi bila nemoguca
zbog nemogucnosti "kontrole" korisnika od strane drzave, u nekim zemljama na bliskom istoku koriscenje blackberry-ija zabranjeno

sa druge strane, svi ostali "smart phones" su namjenjeni generalnoj populaciji
tako da sa svim ostalim telefonima poslati vazan email/poruku je jako losa ideja ...

sto se tice same mogucnosti telefona
generalno gledano, iphone drzi monopol sto se tice aplikacija ...
recimo facetime je odlicna stvar ... i nesto sto smo do nedavno mogli samo da gledamo u sci-fi filmovima
neznam dali su prvi krenuli, ali su definitivno prvi koji su napravili veci bum u "smart phones" svjetu

i onda dolaze telefonu koji imaju android ili slicne open source operativne sisteme
sama cinjenica da je os open source, otvara vrata za milone developera i brdo aplikacija koje ce biti za dz
sto bukvalno vraca na "windows vs unix" bitku i pitanje "ko os je bolji"

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

ThunderBird wrote:Veco ne seri... Nisi imao iPhone i nemaš pojma!
iPhone Srbija trazi elektronicara servisera

-funkcionalan bluetooth(koji omogucava file transfer) ,
-info cell broadcast,
-radio,
-ima slabiji signal tamo gde svi drugi telefoni imaju pun signal
-preinstaliran mp3 kao ringtone
-fizičko dugme za slikanje,
-preinstaliran office,
-preinstalirana youtube aplikacija koja moze da pusta 720p(preko 3G-a)
-opcija čuvanja stranica u browseru( ne bookmarkova),
-preinstaliran file menager,
-pravi multitasking( da mi ne bi svaki put gasio ili pauzirao kada pritisnem dugme menija),
-opcija brisanja pesama u ipodu( a ne preko itunes-a).
-los kvalitet zvuka slusalica koje se dobijaju u pakovanju!
-nemoguce je imenovati uslikanu sliku po zelji na ovom telefonu, osim naravno kada se prebaci na komp!
-nema stereo zvucnike
- USB disk mode je misaona imenica jos uvek
-dosta mutne slike u zatvorenoj prostoriji (sto nije slucaj sa npr nokijom n95 koja je izasla pre 3 godine!!!!
-nema prosirivu memoriju
-prethodno uslikanu sliku je nemoguce trajno zarotirati
-nemoguce je odabrati rezoluciju fotografije(5M,3M,2M)
-nema zoom u video modu
Ово све ја могу најнорманлије да урадим. Да би користио ајфон, требаш да будеш мазохиста :smt006
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by aquarius »

ThunderBird wrote:Btw, ko jednom kupi Apple, konkretno iPhone, za njega nema dalje... samo svaka generacija po korak naprijed i sreći nikada kraja...
Potpisujem !

Trenutno koristim 3GS 16GB i prezadovoljan sam.
Krajem oktobra stiže Iphone 4. Nema nazad ;)
-funkcionalan bluetooth(koji omogucava file transfer) - radiš file transfer preko wi-fi sa računara, a fotke šalješ mail-om kao attach,
-info cell broadcast, - za koji će ti to qurac kad imaš google maps ili navigaciju !?
-radio, - ima preko neta
-ima slabiji signal tamo gde svi drugi telefoni imaju pun signal - nije tačno zato što Iphone ima veću antenu od pola telefona na tržištu
-preinstaliran mp3 kao ringtone - glupost, pomoću jednostavnog softvera veoma lako konvertuješ u .aac
-fizičko dugme za slikanje, - nebitno. Za fotkanje potrebna tri poteza, računajući i unlock.
-preinstaliran office, - postoji sijaset aplikacija koje otvaraju sve office fajlove
-preinstalirana youtube aplikacija koja moze da pusta 720p(preko 3G-a) - na kom to netu puštaš 720p !? Apsolutno nebitno. Preinstalirana aplikacija ima i radi kao sat.
-opcija čuvanja stranica u browseru( ne bookmarkova), - ima u history-ju
-preinstaliran file menager, - potreban za !? Sve osim muzike možeš jednostavno obrisati.
-pravi multitasking( da mi ne bi svaki put gasio ili pauzirao kada pritisnem dugme menija), - nije tačno
-opcija brisanja pesama u ipodu( a ne preko itunes-a). - jedan od zamjerki koja je na mjestu, ali nije tačno da se mora preko i-tunes-a
-los kvalitet zvuka slusalica koje se dobijaju u pakovanju! - najgluplja tvrdnja. Dokazaću ti u praksi.
-nemoguce je imenovati uslikanu sliku po zelji na ovom telefonu, osim naravno kada se prebaci na komp! - jbt, pa jeste li normalni. Ako kačiš sliku na fb, taguješ ju priliom uploada
-nema stereo zvucnike - koji će ti moj, kad imaš sluške. Da nećeš žurku da praviš pomoću telefona !?
- USB disk mode je misaona imenica jos uvek - djelimično tačno.
-dosta mutne slike u zatvorenoj prostoriji (sto nije slucaj sa npr nokijom n95 koja je izasla pre 3 godine!!!! - djelimično tačno
-nema prosirivu memoriju - meni je i 16 GB previše, a zamisli tek 32 GB. Nađi nokiju sa barem pola memorije. Cjena kartice od 32 GB je... pod uslovom da Nokia podržava toliko proširenje.
-prethodno uslikanu sliku je nemoguce trajno zarotirati - pored rotirjućeg display-a nebitno.
-nemoguce je odabrati rezoluciju fotografije(5M,3M,2M) - potrebno zbog !? Ako fotkaš phonom bitno ti je da imaš max rezoluciju, a ne da štediš na prostoru.
-nema zoom u video modu - Nokijini zumovi smanjuju rezoluciju tako da to i nije pravi zum.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by Darius »

Naravno da Iphone ima dosta mana ali im je platforma vise nego dobra.
Btw sutra (4.10) je lansiranje novog Iphone 5 :)

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by aquarius »

Ipak 4 s. Evo članak, pa neka ovi Androidci i Nokijaši sad isprate benchmark koji je postavio Iphone.
http://www.blic.rs/IT/280973/Vestacka-i ... iPhoneu-4S

Dalo bi se naslutiti da sam pristrasan, ali se trudim da gledam istini u oči.
Kao bivši, dugogodišnji korisnik Nokije ( do prije 4 godine ) i prelaska na Iphone, mogu reći da je
finac davno izgubio trku. Jedino, približno dobro je HTC sa svojim Androidom. Mana, iole kvalitetan telefon košta isto koliko i Iphone.
Probao sam Android na SE i Samsungu i nisam oduševljen.
Probao sam i Android 3.1 na Tabletima Asus TF101 Transformer i Acer A500 Iconia i oduševljen sam brzinom. Ako Ovu verziju ( Honeycomb )
implementiraju u smartphonove to će biti nešto. Do tada...
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dogface_gremlin
Posts: 976
Joined: 12.10.2007. 02:19
Location: Prnjavor

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by dogface_gremlin »

pat wrote:Sve su te naprave osmisljene da bi vam neko na veoma lijep nacin izvukao pare iz dzepa. Nekakvu posebnu privrzenost osjecati prema necemu kao sto je mobilni telefon je zaista besmisleno.
Otprilike sam istog mišljenja. Generalno nisam lud za tehnologijom. Telefon jesam promijenio prije jedno godinu dana ali sad ga ne planiram mijenjati sledećih deset... ili bar dok ne crkne. :)
Then I sit there gettin' mellow, stoned, groovy
And after while, I looked down the bar...
...at the bartender.
I said hey!
What do you want?
One bourbon, one skotch, one beer 8)

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by regeman »

sve to ima svoje..meni je nokia zakon, zato sto je tvrda..ja lezim na telefonu cesto spavam sa njim, ispada mi, sutiram ga, jednom sam ga i razbio kad je onaj magarac napravio penal na sp protiv Gane...sad imam soni erikson muzicki..tad mi trebao telefon, jedino to bilo da valja na pretplatu..mada funkcije koje ja koristim su unokiji 3310 bukvalno....
takodje mi se cini da ce novine stampane ispusiti kao i telefoni klasicni..imacemo svi nesto nalik na ipad i to ce mijenjati i tv i radio i novine i sve, to je neki moj amaterski utisak :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Битно је да нас 5 има 6 различитих мишљења. Овај МТЕЛ не да ми иде не живце, немају подешавање мејла за Х7, е је*ем ти мобилну телефонију.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by vrsta8472 »

Па мени је то реално проблем. Имам три поп3 мејла и онај главни на хотмејлу. Не знам што им је то проблем да направе.
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by regeman »

OSNIVAČ APPLEA UMRO U 56-OJ GODINI: Preminuo Steve Jobs, najveći vizionar modernog doba
Četvrtak | 06.10.2011.

Steve Jobs, jedan od osnivača Applea i po mnogima najveći vizionar modernog doba, preminuo je jučer u 56. godini života

Steve JobsOvu je tužnu vijesti potvrdio i Appleov CEO Tim Cook koji je u mailu zaposlenicima svoje kompanije napisao da je 'Apple izgubio vizionara i kreativnog genija, a svijet je ostao bez velike i nevjerojatne osobe'.

Dodao je da Jobs iza sebe ostavlja 'kompaniju koju je samo on mogao izgraditi' te 'kako će njegov duh zauvijek biti temelj Applea'. Steve Jobs godinama se borio s teškim bolestima – 2004. bio je na operaciji zbog raka gušterače, a prije dvije godine transplantirana mu je jetra.

Problemi su se pogoršali ove godine pa je, nakon što je početkom godine otišao na bolovanje, u augustu najavio da odstupa s mjesta izvršnog direktora. Tom je prilikom rekao da više ne može normalno obavljati svoje dužnosti pa je vrijeme da se povuče – već je tada svima bilo jasno da je Jobsovo zdravstveno stanje sve lošije.

Steve Jobs iza sebe je ostavio veliko nasljeđe – od Apple računara i Macintosha pa do iPoda, iPhonea i iPada. Mnogi će reći da s iTunesom promijenio muzičku industriju, a s iPhoneom i App Storeom promijenio je način na koji koristimo pametne telefone i kupujemo aplikacije.

Povodom smrti Stevea Jobsa oglasio se i američki predsjednik Barack Obama koji je rekao da je on bio 'jedan od najvećih američkih inovatora – dovoljno hrabar da drugačije razmišlja, toliko odvažan da vjeruje da može promijeniti svijet i toliko talentiran da to stvarno i napravi'.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Re: Koji mobilni telefon imate???

Post by ThunderBird »

Šta reći jbg... :D

Idemo dalje... :) :) :)

Za sada kontam uzeti 4G, a 4S možda dogodine, ipak nema se baš toliko novca... (računam da će ovdje da bude oko 1500-1600KM)

Post Reply