IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Moderator: Hirurg

Post Reply
User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by Hirurg »

Gledam predstavljanje novog iPhone - a i mislim se... veci ekran, LTE, dzidze midze, opet po meni nista revolucionarno novo. Kakvi su vasi utisci? da li on vrijedi toliko koliko se cijeni....koliko korisnika se na forumu sluzi sa iphone-om i sta imaju da kazu na ovo ajmo reci cudo


Appleov šef Tim Kuk je u Yerba Buena centru u San Francisku predstavio iPhone 5 čija debljina iznosi 7,6 milimetara što je za 18 odsto tanje od iPhonea 4S.

Takođe, novi iPhone lakši je 20 odsto od svog prethodnika. Ekran je dijagonale četiri inča.

Prije nego je predstavio najnovije "mezimče", Kuk je govorio o dostignućima Applea i izjavio kako je Apple do sada prodao 400 miliona iOS uređaja.

Potpredsjednik Appleovog marketinga Fil Šiler kazao je kako je ovo do sada njihov najljepši uređaj koji je u potpunosti napravljen od stakla i aluminijuma.

In-cell tehnologijom u iPhonov ekran ugrađeni su senzori čime se dobilo na preciznosti ali i debljini. U njemu se nalazi A6 procesor koji je duplo brži od onog koji je bio ugrađen u iPhone 4S.

iPhone 5 snima fotografije u rezoluciji od osam piksela a ima mogućnost snimanja videa u 720 piksela. Cijena u SAD-u će iznositi 199 (16 GB memorije), 299 (32 GB memorije) i 399 (64 GB memorije) dolara na bazi dvogodišnjeg ugovora

NFC i dalje nije podržan, kao ni wireless punjenje baterije.

Ogromne brzine u prenosu podataka, kvalitetna kamera sa velikim brojem poboljšanja u kvalitetu slike. Video u Full HD rezoluciji.

iPhone i dalje u dvije prepoznatljive boje - bijeloj i crnoj.

Mogućnost šerovanja tabova iz browsera sa desktop računara na iPhone – iCloud Tabs.

Zvučnik je poboljšan dodatnim magnetima i širim audio spektrom reprodukcije.

Novi konektor je 80% manji, izdržljiviji, a vodeći svjetski proizvođači već rade na uređajima koji podržavaju novi konektor

Novi iPhone ima 3 mikrofona, naprijed, na dnu i pozadi, sa sistemom za eliminisanje ambijentalne buke i prepoznavanjem govora.

Prednja kamera u HD rezoluciji, sa pozadinskim osvjetljenjem. Face Time moguć preko GSM konekcije

Kamera je 8 megapixela, sa pozadinskim osvjetljenjem sočivima u 5 komponenti i dinamički mod za slabo osvjetljenje.

A6 procesor, dva puta brži, 22% manji, sa smanjenim utroškom energije. Aplikacije će raditi mnogo brže na novom iPhoneu.

Ultrafast Wireless, sa podržanim velikim brojem standarda, među kojima i LTE sa brzinama do 100 MBps.

Ekran je veličine 4 inča, sa rezolucijom od 1136×640 i 326 pixela po inču. Na ekranu sada može da stane još jedan red aplikacija.

mislim da ovo nije nista spektakularno jer androidi to sve imaju odavno...

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by aquarius »

Nije zaslužio samostalnu temu.

Imao sam priliku da obe varijante (crnu i bijelu) testiram u realnim uslovima. :)
Telefon prvenstveno djeluje neobično. Porastao je u dužinu, a širina je ostala ista.
Lagan je. Definitivno najlakši Iphone ikad. Po meni prelagan.
Brz jeste, kamera je odlična, bateriju nisam stigao potrošiti u vremenu koje sam imao
na raspolaganju.
Završna obrada, detalji, kvalitet materijala su odlični, ali nema tu "ono nešto" što je pratilo njegove
prethodnike.
Javnost je mjesecima unazad bombardovana različitim informacijama o ovom modelu, dizajnu, karakteristikama, pratećoj
opremi...
Mislim da smo se svi malo zasitli time i razočarali finalnim produktom.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by Hirurg »

i meni na prvi pogled je skroz dugacak....ne znam razlog koji je takvog dzajna...po meni treba jos pure da jede da stigne s3...a da ne kazem ovo sad najavljene modele...al kad kazes nesto nekom zagrizenom iphonovcu oce da ubije :) no dobro navikli su na to pa ih razumijem ali nije opravdano toliko bolji koliko je skuplji od s4

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by vrsta8472 »

Кад излази тај С4?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by rocky »

A sta kažeš za brzinu downloada Iphone 100Mbits/s vs. S3 21Mbits/s i uploada 5,76Mbits/s vs. 3.0Mbits/s.

S4 tek u martu 2013, to ce biti okršaj android 5.0 vs. iOS 7.0
Idemo dalje ...

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by Hirurg »

ajde ti meni samo reci gdje toliku brzinu da iskoristim...ni ti u italiji je nemas....a mi u bosni necemo nikad imati...s obzirom koliko je mobilni internet skup mnogi ljudi ce prestati da ga koriste i na ovoj brzini..sto se tice s4 bice nosioc androida 4.2 a ne 5......

Komora
Posts: 1
Joined: 06.11.2013. 18:21

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by Komora »

Hoce I phone nekad da zeza, recimo u mom slucaju to je bio problem sa displejem ali mi je ekipa iz Beogradaza cas resila problem.
Danas sam procitao da Apple namerno usporava svoje uredjaje, ne znam zasto bi to radio jer ako je tako onda cemo svi morati da nosimo nase ljubimce do servisera mobilnih telefona.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: IPHONE 5 jos jedno razocarenje, ili mozda ne??

Post by aquarius »

„Apple" priznaje kratak život baterije u „ograničenom broju" ajfona 5S
http://serbian.cri.cn/341/2013/10/31/181s138553.htm

Da li Apple namerno usporava vaš iPhone?
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=771643
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

Post Reply