ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Moderator: Hirurg

Koji smartphone sa ANDROIDOM imas?

HTC
4
15%
Samsung
12
44%
LG
2
7%
Sony Ericcson
5
19%
Huawei
4
15%
 
Total votes: 27

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

znam samo da baterija drzi dobro :) i da je ekran glomazija ostalo me ne zaniam toliko jer ne tucem igrice i ako je gejmerski telefon :) :smt006

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

Dragi čitaoci, kao što smo to prethodno najavili, danas vam predstavljamo pregled nove Android aplikacije firme Gigatron. Treba napomenuti da je ovo prva aplikacija svoje vrste, tačnije Gigatron je prvi IT retailer kod nas koji ima svoju aplikaciju za Android operativni sistem. Nadamo se da će ona podstaći druge retailere da naprave nešto slično, kako bi nam bilo olakšano praćenje ponude proizvoda na tržištu i sa naših smartfona. Gigatron aplikacija vam pruža kompletan uvid u ponudu ove firme, akcijama, detaljnim informacijama o proizvodima, komentarima i ocenama, a moguća je i direktna kupovina proizvoda. Više o tome u nastavku...


Dragoljub Radovanović

Gigatron Android aplikacija

U uvodu smo pomenuli da je ova aplikacija prva svoje vrste kod nas, što znači da se niko od domaćih IT retailera do ovog trenutka nije okušao u pravljenju iste. Veoma poznata i uspešna firma Gigatron je prva realizovala ideju da ponudu svojih proizvoda učini dostupnom za pregled i na našim mobilnim telefonima. Za sada je ona dostupna samo na smartfonima sa Android operativnim sistemom, dok su nam informacije o njenoj dostupnosti na iOS-u za sada nepoznate. Androidaši mogu da uživaju u njenim blagodetima od 30. septembra, kada je ona postala dostupna za preuzimanje na Google Play Store-u.
Naravno, aplikacija je potpuno besplatna i podržana je od strane svih smartfona koji poseduju 2.2 verziju Androida i naviše. Ideja da se napravi aplikacija ovog tipa se nama zaista dopada, jer smatramo da su smartfoni i tableti sve prisutniji uređaji u našim životima, preko kojih ćemo obavljati kupovinu sve češće i češće. Naravno, uvek možete pristupiti direktno i Gigatron sajtu preko vašeg PC-a, ali mi smo dobili utisak da se nekako bolje snalazimo pri listanju ponude ove firme kroz Android aplikaciju. Svi uređaji su uredno podeljeni po kategorijama, kojih ima poprilačan broj zbog veoma široke ponude - od računara, njihovih komponenti, preko razne dodatne opreme, pa do kućnih aparata i auto tehnike - Gigatron ima svašta nešto.

Postoje dva načina da preuzmete ovu aplikaciju, direktno kroz Google Play Store vašeg smartfona, gde je dovoljno u pretragu upisati reč Gigatron, i dobiti u listi jedinu aplikaciju sa tim imenom. Sa ostatkom procedure se sigurno upoznati, preuzimanjem i automatskom instalacijom, tako da verujemo da će se čak i oni najmanje upućeni u Android uspešno snaći.
Druga metoda instaliranja aplikacije je sa vašeg računara, kroz desktop verziju sajta Google Play Store. Kao i u prethodnom slučaju, pretraga za pojmom Gigatron će pružiti jedan rezultat, a instalaciju vršite klikom na plavo dugme i odabirom vašeg telefona iz liste, nakon čega će aplikacija automatski biti instalirana na vaš smartfon
Da pređemo na stvar i da vidimo šta to ova aplikacija ima da ponudi, kakav je njen korisnički interfejs i koje su njene mogućnosti i olakšice pri biranju komponente ili uređaja koji nameravate da kupite, ili da jednostavno saznate njegovu cenu. Pokretanjem Gigatron aplikacije iz App Drawer-a dobijate Splash screen sa prepoznatljivim Gigatron natpisom i tamnom sivkastom pozadinom sa dezenom štampanih kola, što deluje dosta lepo. Zatim, dobijamo početni ekran aplikacije na kojem se nalazi Gigatron natpis u zaglavlju, polje za pretragu proizvoda i šest ikonica koje vode ka kategorijama - Katalog proizvoda, Dnevna akcija, Najtraženiji, Najviše komentara, Top 10 na listi želja i QR skener


Image

User avatar
Highlander
Posts: 367
Joined: 25.01.2012. 15:33

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Highlander »

Ко год има читач QR кодова упалите и играјте се.
Овај код ће вам се свима свидјети :wink:
Ако немате скините апликацију са playstor-a. :smt006


Image

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by aquarius »

Iskustva sa custom ROM-ovima i koji je "najbolji".

Treba mi neki za Xperia Arc S.
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

hm, sto se tice kuvanih romova, ako zelis bas da je sve drugacije nego na stock romu, onda skini CM rom...imasa na xda cini mi se...

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=965

Jer on nekako lagodno radi i uzima jako malo resursa

F16HT3R
Posts: 1
Joined: 01.01.2013. 14:16

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by F16HT3R »

Evo jedna domaca stranica za Android telefone i tablete, pa ko je zainteresovan neki baci pogled.

www.droid.ba


User avatar
rocky
Posts: 1500
Joined: 22.04.2005. 21:09
Location: ITA / RS

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by rocky »

Na kraju kad procitas nisu zabranili nista :)
Idemo dalje ...

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by vrsta8472 »

Осим да си инсталираш. Ја мјесечно од ове двије апликације, уштедим до 40 КМ
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by regeman »

That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

Detaljne Google mape puteva u BiH od danas dostupne korisnicima

Najveći svjetski internet pretraživač Google danas je predstavio dugoočekivane detaljne mape puteva i ulica u Bosni i Hercegovini


Nakon Hrvatske, Srbije, Crne Gore i drugih zemalja u regionu, osam godina nakon nastanka Google Mapsa, počelo je detaljno mapiranje karti Bosne i Hercegovine.

Ovo je velika vijest za korisnike ove najpopularnije google usluge a posebno jer se radi o vrlo korisnoj, kvalitetnoj i besplatnoj usluzi.
Usluga Traffic (Promet) na Google predstavljena je 2008. Od tada Google tim radi kako bi uveo ovu uslugu u što je moguće više zemalja.

Usluga se koristi na jednostavan način; otiđete na maps.google.com i kliknite opciju Traffic (Promet) na widgetu koji se nalazi u gornjem desnom kutu zaslona. Usluge stanja u prometu također su dostupne i putem aplikacija Google Maps za mobilne uređaje kao i Google Maps Navigation.

Internet korisnici iz naše zemlje su veoma aktivni na Googleovim stranicama na kojima učestalo zahtijevaju da konačno mogu početi koristiti njihov servis za mape, što je utjecalo na Google koji je danas predstavio mape Bosne i Hercegovine.

Cvetan
Posts: 1
Joined: 04.06.2013. 11:12

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Cvetan »

Biblija Kviz 3D - Vjerska Igra


Širite riječ Božju s aplikacijom ✞ Biblija Kviz 3D - Vjerska Igra ✞! Postanite misionar i pomozite svećenicima diljem svijeta da šire Isusovo Evanđelje mnogim nevjernicima i preobrate ih u kršćane! Preuzmite ovu kviz igru, zabavite se i odgovorite na pitanja iz Svetog Pisma kako bi što veći broj sljedbenika prigrlio Božju ljubav i postali pravi vjernici! Igrajte protiv drugih misionara i vidite tko će prvi završiti ceremonije krštenja!

PlayStore Link: http://bit.ly/Bible_Quiz_3D

Facebook Link: https://www.facebook.com/pages/Webelinx ... 8955569618


Image

Nabavite ovaj edukativni kviz o Bibliji i pomozite vašoj djeci da nauče više o Svetoj Knjizi kroz igru i zabavu! Odgovaranjem na ova zanimljiva kviz pitanja o biblijskim stihovima i likoviima djeca će naučiti više o svojoj vjeri i prihvatiti Boga dok igraju zanimljive igrice! Ova biblijska aplikacija je super za cijelu obitelj, i savršena je za podučavanje djece kršćanstvu u školi.

Karakteristike

✣ Odaberite jedan od 4 ponuđenih odgovora: A, B, C ili D!
✣ Koristite pomoći da pređete duže udaljenosti od svojih protivnika: udvostručite duljinu koju možete proći ili uklonite jedan krivi odgovor!
✣ Koristite zamke za smanjenje napretka vaših protivnika: usporite sve ostale igrače ili spriječite vodećeg igrača da odgovori na jedno pitanje!
✣ Skupljajte tokene s anđeoskim krilima i koristite ih da na raskrižju idete prečacem!
✣ Prijavite se s Facebooka ili napravite svoj profil igrača!
✣ Mnogo zanimljivih postignuća i integrirana ljestvica!

Nikson
Posts: 1
Joined: 13.09.2013. 14:48

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Nikson »

Po meni HTC najbolji od Androida. Kada ste već kod android telefona pošto ćaletu ističe ugovor s m:tel-om, planiram ja nravno :D da sebi uzmem telefon, njemu je dobar i stari :P kontam da uzmem ovaj HTC One, šta mislite? Ima ga u m:tel-u na tom paketu me ne izađe puno, a kontam da je jedan od najjačih Androdi telefona danas? Šta mislite? Ili ipak da uzmem Samsung Galaxy s4 ? Ne znam između ta 2 android telefona se razmišljam, ne bi mi škodilo neko upustvo i savjet iskusnijih od mene kada su u pitanju android telefoni? Hvala! :smt006

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

citam pa se pitam il ti je caca na jakoj pretplati ili imas debeo novcanik kad si navalio na dva najskuplja modela...u mtelu ih kupuje onaj o ima para..oba aparata su dobra i neces pogrijesiti koji god uzmes..imam samsunga...al sam htc ovac u dusi i mozda moja preporuka naginje ka istom...samsung je skuplji model i ima nekih malo vecih mogucnosti kao i bolju kameru i bateriju...sto mislim da je danas najbitnije..takodje samsung je malo azurniji po pitanju nadogradnje softvera tako da i tu jos jedan plusic za samsung..ali htc ima tu neku eleganciju i kvalitet izrade...takodje je manji telefon pa je samim tim i laksi za upotrebu ljudima manjih gabarita

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by svjedok.saradnik32 »

фејсбуков месенџер + вацап нова апликација за позиве феноменално за сад функционише боље од Вибера.
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

o cemu ti to lupardas?

User avatar
svjedok.saradnik32
Posts: 1473
Joined: 02.03.2012. 08:27

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by svjedok.saradnik32 »

Image
Прије него што пустиш језик у погон, провјери да ли ти је мозак укључен..

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by dkrajina »

hirurg pitanje?
jel cemu sony Z1
hvala
zivot je surov

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

pa ne znam sta bi ti rekao popravljena verzija sony z...malo isprane boje...al ima solidnu kameru. tako da mozes da ga uzmes

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by aquarius »

Nisam hirurg ali sam skoro naletio na iscrpan upredni test tri najbolja android telefona krajem 2013. :
LG G2, Samsung Galaxy Note 3 i Sony Xperia Z1.
Tekst je na engleskom ali nije pretjerano zahtjevan.
http://www.gsmarena.com/lg_g2_vs_samsun ... w-1000.php
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
dkrajina
Posts: 560
Joined: 21.01.2011. 22:23
Location: tamo daleko

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by dkrajina »

Hvala,dobio sam na poklon.
zivot je surov

PIKI
Posts: 439
Joined: 27.08.2006. 21:52
Location: cxxcc

Re: Zadnje novosti iz mobilne tehnologije

Post by PIKI »

Hirurg jeli izasao android 5.0 za Htc Diz 816 jel imas kakve linkove gde se moze download lp
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by Hirurg »

nije izasao jos uvjek! ako ti je telefon sa oficijalnim rom-om trebo bi sam da dobijes update cim se pojavi.

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Re: ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by aquarius »

Aplikacija koja vas telefon ili tablet pretvara u multimedijalnu zvijer je XBMC.
Tutorijal je na linku : https://youtu.be/xQHlX9kF7Tc
Uzivajte!

Sent from my GT-P6800 using Tapatalk
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

ANDROID sistemi, iskustva, korisne aplikacije, igrice

Post by vrsta8472 »

Нисам најбоље схватио, за шта ово служи?
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Post Reply