Mobilni Telefoni

Moderator: Hirurg

Post Reply
Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

Mobilni Telefoni

Post by Happy »

samo jedno pitanje u ovoj temi. zar ne mislite da je glupost za mobilni dati nekih 500-600 KM kad za mnogo manje novce mozete nabaviti aparat koji ce vam jako lijepo sluziti?

koga briga za zvona, igrice i ostali kic ?
Last edited by Happy on 31.10.2003. 15:36, edited 1 time in total.
Pozdrav

User avatar
bLA
Posts: 414
Joined: 23.08.2002. 16:09
Location: Suckabaloo!

Post by bLA »

:roll: :( :cry: [/b]
Image

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

preapaid ili postpaid

Post by Happy »

koristite li prepaid ili postpaid sistem. ja iskreno koristim postpaid i ne kontam ljude koji koriste prepaid. stvarno ne kontam.

platis 21 Km pretplate + ja potrosim nekih 20 KM na tel =40 Km sto je sasvim razumna cifra.
Pozdrav

User avatar
bLA
Posts: 414
Joined: 23.08.2002. 16:09
Location: Suckabaloo!

Post by bLA »

Sta ti imas kontat tu uopste?Sta tebe briga ko sta koristi?
Image

Tib

Post by Tib »

Ma kad bude besplatno uzecu i ja sebi mobilni pa cemo da vidimo ko je gazda.

duchess
Posts: 9
Joined: 05.09.2003. 12:14
Location: down under

Post by duchess »

kakva vam je recepcija za mobilni? Kolko koshta sim kartica (prepaid, bez kontrakta) i tak to..
De malo objashnjenja :)
Koji je najpopularniji telefon u gradu.. :lol: :lol:
.. I'm the root of all E.V.I.L. but you can call me cookie :)

User avatar
Franz
Posts: 3349
Joined: 19.07.2002. 11:22
Location: Prnjavor
Contact:

Post by Franz »

"Koji je najpopularniji telefon u gradu.. "

Pa mobilnije telefom draga ženo...moreš iæ' kod komšin'ce a da ne vuèeš onaj fiksinje telefom!

"kakva vam je recepcija za mobilni?"
Ženska glavo...nama je recepcija u nacijonalu...kak'i ti mobilnije spominješ???

"Kolko koshta sim kartica (prepaid, bez kontrakta) i tak to.. "
To moraš se raspitati kod ovlastenih dilera privredne komore Republike Srpske(to su ti oni deèki preko puta Pekoteke sto vode racuna o zbivanjima na kursnim listama)...e kod njih moreš nabav't kartica i aparata i preparata za išijas i još po nešto i nazad!
Its too late to change events
Its time to face the consequence

duchess
Posts: 9
Joined: 05.09.2003. 12:14
Location: down under

Post by duchess »

Franz wrote:"Koji je najpopularniji telefon u gradu.. "

Pa mobilnije telefom draga ženo...moreš iæ' kod komšin'ce a da ne vuèeš onaj fiksinje telefom!

"kakva vam je recepcija za mobilni?"
Ženska glavo...nama je recepcija u nacijonalu...kak'i ti mobilnije spominješ???

"Kolko koshta sim kartica (prepaid, bez kontrakta) i tak to.. "
To moraš se raspitati kod ovlastenih dilera privredne komore Republike Srpske(to su ti oni deèki preko puta Pekoteke sto vode racuna o zbivanjima na kursnim listama)...e kod njih moreš nabav't kartica i aparata i preparata za išijas i još po nešto i nazad!
Franzi ja mislim da nije fino od tebe to podjebavanje :) Ja sam ipak ozbiljno pitala...

Ako mozhda ne razumjesh shta je pisac htjeo da kazhe:

"Koji je najpopularniji telefon u gradu.. " <--- mobitel, mobile.. whatever

Recepcija = reception = coverage = kako god se na nash kazhe

Koliko koshta sim kartica = sim card.. za mobilni mamlaze :) Koliko koshta da dobijesh broj? (mozhda se tako kazhe)

Drugi put budi loma "urbaniji" :lol: pri odgovaranju na post koji je dobronamjerno postavljen
.. I'm the root of all E.V.I.L. but you can call me cookie :)

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

..

Post by Happy »

molim vas...znate kako sam rigorozan. ovde nema prepucavanja.


SIM Card Prepaid = 30 KM
Uz dopunu od 10 KM placas + 1 KM za porez. 1 min razgovora kosta te oko 30 feninga. Provjeri na www.gsmms1.com

SIM Card Postpaid = 49 KM

Pokrivenost mreze u Prnjavoru bi mogla biti bolja ali zadovoljava.


Koji je najpopularniji telefon? Kod nas je telefon sprava, a ne moda. Ne znam kako da ti odgovorim na to pitanje....stvarno.
Pozdrav

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

WAP i GPRS za Ericsson R600

Post by Happy »

ljudi ima li dobrovoljac koji ce da mi podesi WAP i GPRS na R600. Gledao sam uputsva i podesio sve ali jednostavno nece da radi.

a da. Nigdje ne postoji meni gdje mogu da unesem gateway.

please help.
Pozdrav

duchess
Posts: 9
Joined: 05.09.2003. 12:14
Location: down under

Post by duchess »

Kada pitam koji je telefon najpopularniji, pitam koji se najvishe kupuje? Nokia, Siemens, Motorola etc.. Koju 'marku' telefona vechina ljudi posjeduje?

Pitam onako, chisto da se informishem
.. I'm the root of all E.V.I.L. but you can call me cookie :)

duchess
Posts: 9
Joined: 05.09.2003. 12:14
Location: down under

Post by duchess »

Josh sam htjela pitat pa zaboravih...
sim kartice koje kupish u RS, rade li u chitavoj Bosni il' se za muslimanski dio mora kupit bih telekom kartica? Poshto znam da Bosanske ne rade u HR :)
.. I'm the root of all E.V.I.L. but you can call me cookie :)

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

...

Post by Happy »

ok. ljudi najvise koriste Siemens i Nokiu.

mm...karticu koju kupis u RS mozes koristit u citavom svijetu pa tako i u Federalnom dijelu BiH,a i obratno. Medjutim problem sa prepaid karticama je roaming. Slanje SMS-a iz roaminga nije moguce, a proces pozivanje je maaaalkice zakomplikovan ali nista strasno.

Da kupis postpaid? hmm...on je vezan za mjesecnu pretplatu tako da ne zelis da ti u Sidney dodje prijava od stanice milicije u Prnjavoru.
Pozdrav

duchess
Posts: 9
Joined: 05.09.2003. 12:14
Location: down under

Post by duchess »

Ma yebo roaming, mogu ja svoju karticu odavde ponjet u iste svrhe, samo mi se ne placha tolko za telefon. Mislila sam da to ide bez roaming-a.. ono, lokalno

Ne vjerujem da mogu uzet postpaid jer nemam prijavljen stalni boravak u BiH/RS, tako da je malo 'fucked'.

Hvala na informacijama :)
.. I'm the root of all E.V.I.L. but you can call me cookie :)

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

NOKIA TRIK
Uradite sledeće: Uđete u meni za slanje SMS-a pa opcija za slanje E-mail-a i u polje Subject(predmet) upisao MTS064; u polje E-mail upisao .@. (mislim da može bilo šta sa znakom @) i kao tekst napisao nešto "Dobili ste od Telekoma taj telefon mozete nagradu podignuti tamo i tamo..." i poslao na njegov broj telefona. Poslao je poruku na Nokia-u 3510 i poruka je stigla kao da ju je poslao Telekom. Ceo dan smo zezali ovoga za telefon i na kraju mu ipak rekli. Poslao: SimicicDusan
Ili, ovo je podešavanje za 3510: Uđete u meni "Messages" pa "Messages settings" pa "Text messages" pa "Sending profile" pa "Default profile" pa "Messages sent as" birate "E-mail". Onda odete i napišete jedan SMS, pa send gde se pojavljuje da unesete "E-mail address" i vi ukucate nešto što sadrži "@", zatim Vam se pojavljuje opcija "E-mail server number" tu kucate broj na koji šaljete SMS poruku, tipa "38165_i_ostatak_broja".
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
SasaKrek
Posts: 104
Joined: 27.01.2004. 16:29
Location: Prnjavor
Contact:

Mobilni telefoni

Post by SasaKrek »

Ah.... necemo valjda sad o trikovima... ;)

Nego.... ljudi samo za informaciju.. Happy je presao na prepaid, a gore se tako protivi istome....... :lol: :lol: :lol: :lol:
Happy... moram malo da tracam... :wink: :wink:
Nego.... posto vidim da je to za wap odavno proslo sto si molio da ti neko namjesti... mogu ja, ali sad je vec gotovo... tad je to bilo besplatno, a ne znam koja budala bi bila voljna davati tolike pare za neki glupi mobilni internet koji jos nije dobro ni razvijen... barem ne kod nas.... sporetalo....

Trenutno najpopularnija marka u gradu je Siemens, barem po meni..... a i po mojim drugovima....

Nego ... posto vidim da su ovdje na forumu datum i sat netacni.... evo ja cu reci koji je datum kad sam napisao ovaj POST....
Jooojjjj.... ne valja mi datum na racunaru,..... uffff.... moram traziti kalendar po kuci.... negdje sam ga zabacio.... :lol: :lol: :lol: :lol:

Ah... evo ga... 01.03.2005. u 09:58h
Aaaaa... ljuddiiii... meni za 5 dana rodjendan.... :!: :!: :!: :!:

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Re: Mobilni Telefoni

Post by Kirk »

Happy wrote:samo jedno pitanje u ovoj temi. zar ne mislite da je glupost za mobilni dati nekih 500-600 KM kad za mnogo manje novce mozete nabaviti aparat koji ce vam jako lijepo sluziti?

koga briga za zvona, igrice i ostali kic ?
Motorola v525 flexovana u v600 definitivno extra telefon, majke mi.. ima sve sto pozelis..JAVA igrice, Bluetooth, MMS, EMS, HI-FI melodije (recimo uzmes si omiljeni dio pjesme, isijeces sa mp3-a putem npr. WORK SHOPA, postavis za zvono ili "poruku"..super stvar..ko voli..ko ne ne voli i ne mora 8) ) onda 2.0 wap..1000unosa na telefon; 6,5 megabytes..kamera ODLICNA..ZOOM itd..60.000 boja.. 8)
...And Justice For All

Happy
Posts: 430
Joined: 20.06.2002. 02:19
Location: Prnjavor

...

Post by Happy »

ja sebi neki dan kupio nokiu 3310 novu novcijatu....a jojjjjj

vi ne'ate pojma kako je to dobar telefon.

ali dobro. zavisi kako ko dozivljava taj uredjaj.
Pozdrav

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Post by vrsta8472 »

Ja imam NOKI-u 5510 i ne pada mi na pamet da si kupujem neso novo jer me ta odlicno sluzi...a sve mi je to sto vi pisete nekako strano i po meni nepotrebno jer ko hoce da koristi telefon neka ga koristi kao telefon a ne kao neku igracku, i ovaj sto nosim nosim ga samo zato sto moram-zbog posla, inace bih se i toga otarasio :lol:
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

User avatar
SasaKrek
Posts: 104
Joined: 27.01.2004. 16:29
Location: Prnjavor
Contact:

Post by SasaKrek »

Pa dobro.... mislim.... sad svaki dan izlaze novi telefoni.. .sta se moze... ne moze se sve imati a da je non-stop u trendu..

Ja mislim da ovi novi telefoni nista ne valjaju.... mislim.... sve sto je starije ... bolje je... oso samo malo udaris od zemlju.... on se razbije... ;)

Nego... ovaj moj stari Siemens c55.... pao sa 3. sprata na beton.... doduse.. raspao se... ali ja ga samo sastavio i on opet radi bolje nego prije.... manje trosi bateriju :lol: :lol:

NEgo... takodje ovi novi telefoni svi imaju pomalo alienski izgled.. ko ih treba takve..... i onda.... okrenes ga naopacke... ono se boje pomjesaju (mom se prijatelju to desava) - sramota za tvornice!!!!!!!!

Ali neka.... i ja cu sebi najvjerovatnije sledece sedmice kupiti novi SonyEricson t630 !!!

Radio sam sa njim i mislim da je super telefon... mozda malo komplikovan... ali navicu se.... mada.. bolje se snalazim sa racunarima nego telefonima... a ko ih sisa :oops: :oops: :oops: :oops:

Da ne znate nekoga ko hoce kupiti Siemens c55 u odlicnom stanju (samo je pao sa balkona... nista vise)

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Cuj to ovi novi teefoni NISTA NE VALJAJU..hahahaa.. ne lupaj.. jesss da je NOKIA 3310 najprodavaniji telefon ikad..ali *ebiga..zastario je..sto jess jess.. ja sam ga gubio 5 puta..i nemam srecu da kupujem vise "OTAJ" telefon..baksuz sam..za te pare sam kupio "cudoviste"..mislim za 5 NOKIA 3310..tako da mom baksuzu dodje kraj..

Da, t630 je super telefon .. jedina mana mu je sto ima malu memoriju .. cini mi se 2mb .. i lose mu se vide DISPLAY na suncu .. dakle, moras u mrak da bi vidio sta pise :lol: Vrlina je sto izgleda super.. ali bi se ja da sam na tvome mjetu radije odlucio za SE Z600 .. to je super fon.. dobar meni ima.. i da.. sto se tice KOMPLIKOVANOSTI.. nije komplikovan..opusteno.. skroz je jednostavan..tako da neeeaaasss brige 8)
...And Justice For All

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Imam ja sonyericsson t630 u januaru kupio i imam garanciju 2 god na njega pa ako ste bas zainteresovani, displej je persu djoko neseri, malo memorije jeste poslaba ali neces sad 1000 brojeva i 500 poruka snimati nisi debil, volio bi da znam koliko dole kosta?
imam i kjnizicu i headset i software dasi skidas sa kompa i slike i melodije, infracrveno i blootuth ili kako vec to vazi i za komp i za tel. mislim mozes i sa kompa da mu saljes i sa telefona, crno srebreni je i bas je mocan,
mana mu je samo kao i kod svih tel sa velikim displejom da se masti ili prlja bro pa moras brisati, zato se na suncu djoko nevidi , obrisi taj jogurt sa njega i pjenu od piva mamlaze... uz dobru cijenu spreman sam da ga se odreknem...ja cu si vec naci nesto... :lol:
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

User avatar
SasaKrek
Posts: 104
Joined: 27.01.2004. 16:29
Location: Prnjavor
Contact:

Post by SasaKrek »

Pa i ne znam bas KIRK..... nije bas da je onaj Z600 bolji........

evo vam statistike pa sami pogledajte

Z600
Image

Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Announced 2003, 3Q
Dimensions 90 x 48 x 28 mm
Weight 110 g
Display TFD, 65K colors
Size 128 x 160 pixels
- Second external display
- Wallpapers, screensavers
Ringtones Polyphonic (32 channels)
Customization Composer, download, order now
Vibration Yes
- Ringtones can be assigned to phonebook entries
Phonebook 500 x 8 fields, Photo call
Call records 20 dialed, 20 received, 20 missed calls
- 1.5 MB shared memory
Features GPRS Yes
Data speed
Messaging SMS, EMS, MMS, Email
Clock Yes
Alarm Yes
Infrared port Yes
Games AlienScum, HoneyCave2, Minigolf, V-Rally2 + Mophun
Colors
Camera CIF, 352 x 288 pixels
- Java
- Bluetooth
- WAP 2.0
- T9
- Sync ML
- Calculator
- Image viewer
- Organizer
- Voice memo
- Exchangeable front and back covers
Battery Standard, Li-Ion 780 mAh (BST-27)
Stand-by Up to 200 hours
Talk time Up to 6 hours


dok je
T630
Image

Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Announced 2003, 4Q
Dimensions 102 x 43 x 17 mm
Weight 92 g
Display Type TFT, 65K colors
Size 128 x 160 pixels
- Wallpapers, screensavers
Ringtones Polyphonic (32 channels)
Customization Composer, download, order now
Vibration Yes
Phonebook 8 fields, 510 items, Photo call
Call records 30 received, dialed and missed calls
- 2 MB shared memory
- 300 organizer entries
Features GPRS Yes
Data speed
Messaging SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging
Clock Yes
Alarm Yes
Infrared port Yes
Games Embedded (AlienScum, HoneyCave2, Minigolf, Vrally2) + downloadable
Colors Frosty Silver, Black
Camera CIF, 352 x 288 pixels
- Java
- Bluetooth
- WAP 2.0
- T9
- Calculator
- Image viewer
- Scheduler
- Voice memo
- USB port
Battery Standard battery, Li-Po 750 mAh
Stand-by Up to 315 h
Talk time Up to 14 h

a ja se ipak opredjeljujem za

W800
Image

Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900
Announced 2005, 1Q
Dimensions 100 x 46 x 20.5 mm
Weight 99 g
Display Type TFT, 256K colors
Size 176 x 220 pixels
- Wallpapers, screensavers
Ringtones Polyphonic (40 channels), MP3
Customization Composer, download
Vibration Yes
Memory Phonebook Yes, Photo call
Call records 10 dialed, 10 received, 10 missed calls
- 38 MB shared memory
- Memory Stick Pro Duo card slot(up to 1GB)
- 512 MB card included
Features GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots)
Data speed 32 - 48 kbps
Messaging SMS, EMS, MMS, Email, Instant Messaging
Clock Yes
Alarm Yes
Infrared port Yes
Games Yes + downloadable
Colors Smooth White
Camera 2 MP, autofocus, video, flash
- Bluetooth
- MP3/AAC player, up to 30h playback if the phone is switched off
- Video player
- WAP 2.0
- Java
- T9
- FM radio with RDS
- Image viewer
- Picture editor
- Organiser
- Voice memo
- USB port
- SyncML
- Built-in handsfree
Battery Standard battery, Li-Ion (BST-37)
Stand-by Up to 400 h
Talk time Up to 9 h

User avatar
Kirk
Posts: 1924
Joined: 20.04.2004. 12:33
Contact:

Post by Kirk »

Ako si vidio UZIVO Z600 i uporedio ga sa t630 shvatio si da je DISPLAY mnoogo ljepsi.. ako nisi, onda pokusaj :lol: Lune, izadji na sunce pa vid' je l' se vidi citati sa njega. :wink: Ovdje kosta oko 150e .. Sto se tice MOTOROLE v600 prava fora je sto se preko USB KABeLA mozes raditi FLEX ili FLASH telefona tako da dobijes recimo.. v535 ili sl.. ja sam radio sa v525 na v600 sto se super pokazalo..dobio sam video zapis, vise memorije, animirane ikonice i jaako su ljepse .. boja ima inace 65000.. Znam super sta je bluetooth i mnogo je jaka stvar. Igrice su super na MOTOROLI.. kad samo pocnem sa RAINBOW 6, pa SPLINTER CELL3, COLIN McRAE 4, All Star BASKETBALL, NIGHTMARE CREATURES.. i super je fora (za razliku od tih telefona) da se mogu prebacivati mp3 melodije.. mozes citavu a mozes uz pomoc WORKSHOPA da si isjeces omiljeni dio (solazu) i postavis je kao melodiju.. alarm..itd..sve u sve prava stvar :smt033
...And Justice For All

User avatar
Lune
Posts: 669
Joined: 09.01.2004. 15:54
Location: somewere in caribean

Post by Lune »

Ja sam se zajebosto sam si uzeo novi tel jer sam magarac zaboravio da produzavam ugovor sa mrezom pa dobijam jako povoljno tel. koji si izaberem, ma daj malo pretjeruju sa telefonima jos malo pa i teleport u njega da stave,... meni se licno svidja novi samsung d-500 crni
i uzecu si ga pa reko ako je neko voljan da kupi t630 2 mjeseca star dogovoricemo se....
FRIIIIIIZZZ JURRR DZAMPING MADRRRFAKRRRZZZ!!!!!

Post Reply