Mobilni Telefoni

Moderator: Hirurg

Post Reply
User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Eto ti šta znači MOTOROLA? Kupio sam je 16.04. znači prije dobra dva mjeseca,novu u trgovini i danas rikne.Sreća garancija je tu i važi 24 mjeseca,ali ako bude crkavala svako dva mjeseca,ne znam koliko će se njima sve to isplatiti.
Image

User avatar
Kundacarka mara
Posts: 1526
Joined: 07.03.2007. 17:29
Location: tu je,ako ne i blize...

Post by Kundacarka mara »

LAV wrote:Koristim NOKIU N 93,definitivno naj bolji telefon koji je ikad napravljen!




Image
Image
Lici na KORNJAKOMUNIKATOR :D :D :D :D

soniqe
Posts: 1
Joined: 25.10.2007. 22:44

Post by soniqe »

iju naopako! ja imam Nokiu n95 sa 8gb memorije! i stvarno je eXtra telefon! nema sta nema! a telefoni danas NEMAJU GRANICA! ALI STVARNO

User avatar
The Godfather
Posts: 48
Joined: 16.09.2007. 13:26

Post by The Godfather »

Prodajem ga veoma povoljno...
Toliko je dobar da bi' ga ostavio sebi al' jeb'ga pritislo....
Image
I'm gonna make him an offer he can't refuse.

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image

I Samsung klonira iPhone!
Utorak, 22. januar 2008. 15:47

Da za informacione tehnologije ne postoje pravila kada je u pitanju konkurencija pokazala je i kompanija Samsung koja je predstavila multimedijalni GSM uredjaj kodnog imena F490, koji dizajnom veoma podseća na popularni iPhone američke kompanije Apple.

Telefon sadrži vajdskrin ekran od 3.2 inča, koji je u potpunosti osetljiv na dodir, a podržan je prikaz u pejzaž i portret modovima. Ekran prekriva skoro ceo prednji panel. Hardverska tastatura ne postoji. F490 je opremljen digitalnom kamerom od 5 megapiksela, kojom je moguće i snimati QVGA video zapis u 15 frejmova u sekundi.

Za spremanje video sadržaja, muzike i slika na raspolaganju je 130 MB ugradjene memorije, a uredjaj podržava i microSD kartice.



Zaljubljenike u muziku sigurno će obradovati podatak da F490 dolazi sa 3,5 mm audio priključkom. Ujedno, za potpuni muzički ugodjaj dovoljno je iskoristiti blutut koji ima A2DP podršku. Podržana je i reprodukcija VGA video zapisa u 30 frejmova u sekundi.

Displej mobilnog telefona Samsung F490, nazvan Croix UI, osvojio je ovogodišnju nagradu iF Communication Design Award 2007 i navodno omogućava odlično upravljanje svim mogućnostima uredjaja preko ekrana osetljivim na dodir.

Dimenzije ovog telefona su 115x53x11.8mm, a težak je 102 grama.

Ono što se potencijalnim kupcima neće svideti je cena od oko 500 evra.
Image

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

To nije nista novo MrX sada svi kloniraju iphone posto je jako popularan. Nokia novi model ce biti slican iphone samo jos mnogo bolji sa mnogo vise funkcija. Nemam iphone ali koristim dosta ipod touch za gledanje youtube i provjeravanje emaila preko wireless interneta.
Evo video od buduce Nokia S60 touch:
http://www.youtube.com/watch?v=nM_q8oAPAKE

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Danas sam kupio SAMSUNG D900 za jednu osobu i moram reci da je jako lijep i mnogo kvalitetan telefon.
Image

zacaria
Posts: 1041
Joined: 20.08.2006. 19:35

Post by zacaria »

koliko zvecki? moram i ja na pijacu, meni smaknuli moj..
O fredlani gruntibugli..Vaše mikturacije jesu mi ko plurdlani garblikoči i lurdgni sni
Grupe, zazivam Ti,I huptozno da dranglaš me krinklim bindlvurdlama / ili da te bacim međ gobervarte svojim blarglgnječuronom čuvaj se ako te ne!"

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Okrouglih 150 €! Evo isti ovakav...

Image
Image

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Gdje si kupio tacno taj mobil MrX ? Ta cijena je jako mala, ovdje se ne moze naci ispod 250 eura!

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Darius evo ako te zanima imam druga koji ima trgovinu sa mobilnom telefonijom i SAMSUNG
D900 i,pazi to je opet velika razlika od ovog obicnog,nov zapakiran sa dvogodisnjom garancijom ja ga dobijem po 210 €.

Evo to je to...

Image
Image

User avatar
Hirurg
Posts: 4740
Joined: 14.05.2006. 23:13
Location: Yugoslavia
Contact:

Post by Hirurg »

koji ce mi garancija 2 god?za dvije god izadje novo nesto i to je navlakusa za ljude,samo se idioti pale na to...

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Evo pogledaj ovaj oglas.Nema veze sto je u Slo jeziku,ali razumjeces.Tip prodaje SAMSUNG D900i cisto nov,cijena 180 €.

http://www.bolha.com/oglas2775730
Image

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Ових дана користим свој првенац прије 8 година носао га.... :D
Image
Image

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

Danas je SE objavio novi Sony Ericsson Xperia X1 mobil tlf. Strasna masina nadam se da cu ga posjedovati kada izadje na ljeto 2008. 8)

Image

User avatar
vajking
Posts: 212
Joined: 16.08.2007. 15:21
Location: Prnjavor

Post by vajking »

Kupicu IPhone za jedno 7 dana :D Jel iko ima iskustva sa tim telefonom?

User avatar
aquarius
Posts: 5707
Joined: 19.02.2007. 21:45
Location: DEEP BLUE SEA

Post by aquarius »

vajking wrote:Kupicu IPhone za jedno 7 dana :D Jel iko ima iskustva sa tim telefonom?
Питај Gooner-a. Он га има већ неко вријеме.

Тренутно користим Samsung SGH-E330N, као прелазно ријешење. Није лош телефончић. Основне функције, без много " шминке ".

Image
„Nije istina da vlast kvari ljude. Istina je samo da budale, ako se domognu vlasti, kvare vlast“ - George Bernard Shaw

User avatar
ThunderBird
Posts: 2455
Joined: 12.08.2007. 20:27
Location: Sparam pokojnog Đole Gunjevića njive sa kontra strane brda...
Contact:

Post by ThunderBird »

2 Darius:

koliko € ?


da odmah podjem da štedim :D

User avatar
Milky-Way
Posts: 29
Joined: 23.12.2007. 15:29

Post by Milky-Way »

Image

:smt023 :smt023 :smt023 kupio prosle sedmice!!!

User avatar
Darius
Posts: 2237
Joined: 12.03.2005. 16:50
Location: Norway

Post by Darius »

ThunderBird wrote:2 Darius:

koliko € ?da odmah podjem da štedim :D
Ne znam koliko ce kostati Sony Ericsson XPERIA X1 ali bice sigurno jako visoka cijena. Citam danas da ce doci u prodaju tek na jesen tako da Thunderbird imas vremena da ustedis lovu :)
Evo jedna demonstracija za taj mobil:
http://youtube.com/watch?v=VIuZyF4Fw5M

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Razmisljam da kupim NOKIA 6500 slide.Dopada mi se telefon!


Image
Image

User avatar
zllaja
Posts: 201
Joined: 08.12.2007. 17:14
Location: BOGU IZA NOGU
Contact:

Post by zllaja »

Mr X wrote:Razmisljam da kupim NOKIA 6500 slide.Dopada mi se telefon!


Image

Fin telefon,eh da ima Symbian,bio bi pravi

User avatar
Mr X
Posts: 6922
Joined: 20.05.2006. 11:57
Contact:

Post by Mr X »

Image


Modu: Mobilni od 40 grama


Težak nešto više od 40 grama, mobilni telefon Modu važi za najlakši na svetu. Vrlo je minijaturan, dimenzije su mu 72mm x 37mm x 7.8mm. Poređenja radi, manji je od iPod Nano uređaja. Ako se još uzme u obzir da sadrži svega nekoliko dugmića neki bi se mogli zapitati čemu takav mobilni telefon služi. Opisani Modu uređaj je zapravo osnovni modul na koji se lako mogu dodavati različite značajno veće Modu maske zavisno od potrebe korisnika. Ove dodatne maske možemo zamisliti kao svojevrsne „košuljice“ u koje se „oblači“ osnovni modul. Budući da će mobilni primopredajnik, memorija, displej i MP3 plejer biti ugrađeni u osnovni mini modul, cena maski će biti prilično niska kako bi se kupci lako mogli odlučiti za njihovu kupovinu.

Planirane su maske sa najrazličitijim funkcijama. Postoje maske u formi lepo dizajniranih MP3 budilnika, standardnog telefona, igračke platforme, digitalnog rama, foto-kamere ili pak navigacijskog uređaja. Na primer, očigledna prednost ugradnje foto-kamere u Modu masku umesto u osnovni modul je mogućnost jeftine promene maske u trenutku kada se pojave kamere sa višom rezolucijom. Sa mobilnim telefonima kakve imamo danas u sličnoj situaciji bismo bili primorani da promenimo ceo mobilni telefon. Dakle, umesto all-in-one uređaja kakvom teže današnji mobilni telefoni, Modu nudi koncept lako promenjivih maski koje daju pojedinačne željene funkcije, a izgled i dizajn mobilnog stalno menjanju.

Modu bi trebao da se pojavi na tržištu u oktobru ove godine. Za početak će biti dostupan u Izraelu, Italiji i Rusiji. Za oko 200 evra zainteresovani će moći da kupe osnovni modul zajedno sa dve maske. Modu poseduje integrisani MP3 plejer kapaciteta 1GB, a zajedno sa Universal Music Group najavljen je razvoj maski prilagođenih za puštanje muzike. Prva verzija Modu-a podržavaće samo GPS/GPRS. Tek od druge verzije modularnog telefona biće podržani noviji standardi koji omogoćavaju brži prenos podataka kao što je HSDPA standard.


Zamisao osnivača Modu-a, Dov Morana iz Izraela, su u prošlosti doživele veliki uspeh. Njegova prva firma M-Systems godinama je proizvodila fleš-memoriju. Firmu je 2006. godine kupio vodeći svetski proizvođač fleš-momorije SanDisk za 1.6 milijardi dolara. SanDisk je zainteresovan i za Modu i već je investirao 5 miliona dolara u razvoj ovog modularnog koncepta mobilnih telefona.

Da je koncept modula trenutno popularan među novim elektronskim spravicama pokazuje i proizvod koji dolazi iz kompanije Bug Labs. Svojevrsni lego princip za elektronske spravice nudi osnovni modul, ustvari mini računar, po ceni od 300 američkih dolara i različite module za nadograđivanje po ceni od 50 do 80 dolara. Među dodatnim modulima koje Bug Labs najavljuje za prvu polovinu ove godine su: kamera, LCD touch-screen, GPS i mini tastatura. Dodatni moduli se jednostavno postavljaju na osnovni modul dajući mogućnost pravljenja različitih mini uređaja. Pored toga ceo softver je open source tako da svi zainteresovani mogu pisati dodatne programe za ovaj neobični uređaj.

User avatar
Njegovan
Posts: 4910
Joined: 04.07.2002. 18:00
Location: Republika Srpska

Post by Njegovan »

Јел зна неко од вас како се ово чудо раставља?
Image

То ми је потребно зато што ми је она гума око телефона испала, па је треба вратити у лежиште.
Image

User avatar
ivancho
Posts: 260
Joined: 02.05.2007. 16:37

Post by ivancho »

Udaris cekicem po sred te crvene linije :)

Post Reply