(Ne)izlječiva bolest prnjavorskog sporta

Kolumna (lat. columna u prevodu znači stub) je u novinarstvu stubačni tekst pisan u prvom licu jednine s neskrivenom ironijom i čak satiričnim karakteristikama. Pisac kolumne je kolumnista.

Moderator: aquarius

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by vrsta8472 »

И коначно прва Колумна је објављена!

(Ne)izlječiva bolest prnjavorskog sporta
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by Nicky »

Sve je to fino, samo bojim se da je ovo moj drug Sale dzaba pisao. Imas nas takvih mnogo u Prnjavoru koji uvijek isto ovo pisemo, pricamo...ali dzaba...sto kaze onaj lik...kome poslati poruku? Onima koji slusaju a ne cuju, sto gledaju a ne vide?
Last edited by Nicky on 24.07.2012. 02:34, edited 1 time in total.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by Lasse »

Problem i jeste i tome što brzo odustajemo i što mislimo da ne možemo ništa da promjenimo. Na lokalnom nivou itekako možemo! Moramo da budemo glasni i da, na taj način, svim političkim predstavnicima jasno stavimo do znanja da MI odlučujemo i da će imati posljedice svako ko nastavi da uništava naš sport. Evo nam lokalnih izbora u oktobru. Ajde da aktuelizujemo problem prnjavorskog sporta, da pišemo i dalje, da se oglašavamo, pa ako treba i da se okupljamo, i da na taj način stvorimo atmosferu u kojoj će dalje finansiranje Ljubića na račun drugih značiti i političko samoubistvo onih koji to rade. Siguran sam da zajedno možemo da popravimo stanje u sportu i da će lokalni političari shvatiti da je većina nezadovoljna i da im je najpametnije da toj većini pokušaju udovoljiti.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by Nicky »

Samo sto izgleda malo ko shvata da ce ko god da dodje na vlast dati te pare Ljubicu. Sve je stvar lobiranja i ucjenjivanja. Zato se to i desava.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by regeman »

nije ljubic jedini, ali jeste najveci problem, jer nema basnikakvih rezultata.
Ne vidim ni sto bi se pare davale klubovima raznih borilackih vjestina koji su preko noci osnovani i odah se natovarili na budzet..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by Lasse »

Šta onda, da se poklopimo ušima i pomirimo s tim? Nemoj da nagađamo i sudimo o nečemu prije nego što i pokušamo da uradimo nešto.

Administrator
Posts: 82
Joined: 08.09.2005. 03:59

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by Administrator »

Regeman, Lasse, Nicky skrenuli ste sa teme otvorena je posebna gdje možete diskutovati o kolumni.
viewtopic.php?f=19&t=2746&p=239118#p239118

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by MAXIMUS »

Najgori su ovi što nemaju ni 30 postova ali zato imaju vlast ! :smt005 :lol: :smt005
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by regeman »

klub koji ne moze naci sponzore ne treba ni dobiti lovu iz budzeta..
i ima Prnjavor previse klubova..srodnih..i ovih kud-ova...svakome ko se digne pisa osnuje svoj klub ili udruzenje i nakaci se na opstinsku sisu.
ja se slazem da ljubicu ne treba dati ni pribliznu sumu ovoj ali uzeto od ljubica dati nekim drugim parazitima..ista stvar.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Lasse »

Dakle, ne treba da se pomjerimo s mrtve tačke? Zašto bi preusmjeravanje sredstava košarkaškim klubovima, koji bi nas trebali predstavljati u prvoj ligi, bila ista stvar? Ili recimo, džudo ili rukometnom klubu, u kojima ima potencijala, ali koji su svih ovih godina bivali marginalizovani? Naveo sam samo neke primjere, ali poenta je u tome da moramo dići glas protiv ove nepravde i konačno dati priliku onima koji je zaslužuju, a koji je do sad nisu imali.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by regeman »

pa cini mi se da sam naveo u cemu je problem..imamo 10ak tekvondo karate i dziudzicu klubova..plus ti koje si pobrojao..da nije malo previse profi klubova za jedan grad? u cemu je problem da oni nadju sponzore a da im opstina da nesto malo love?
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

Administrator
Posts: 82
Joined: 08.09.2005. 03:59

Re: Pitanja i obavjestenja vezana za Prnjavor.info

Post by Administrator »

Maximus tišina. Ovo ti je opomena zbog radi posta iznad. :P

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Lasse »

Previše ih je, slažem se, pogotovo ovih novoformiranih. Ali ako pričamo o sponzorima, uzmi u obzir da nemaju svi jednaku startnu poziciju za privlačenje sponzora, iz prostog razloga što je većina klubova u proteklom periodu bila zanemarena ili marginalizovana, pa samim tim i neprivlačna za sponzore. Svi trebaju dobiti jednake šanse, u skladu sa određenim kriterijumima i tek onda bismo mogli govoriti o eventualnim sponzorstvima i odvajanju od opštinskog budžeta.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Pa problem je naravno brate moj. Sponzore ne moze NIKO naci. To je nasa realnost. Ja sam malo nesto istrazivao oko toga, detaljnije, pa znam kako sve funkcionise. Sponzore mogu naci klubovi koji rade po principu ucjena, a sve to opet ide preko opstine. Mrzi me sad ovdje pisati zid teksta, ali da malo detaljnije objasnim svaki sport i svaki klub kako funkcionisu, bojim se da bi se moj drug Lasse objesio :D Cisto cu ovako malo uopsteno napisati, necu u detalje o svakom klubu.

Nepravda boli sve nas koji volimo sport, bilo koji. Ja sam recimo igrao fudbal, i naravno najvise volim fudbal, ali Ljubic nisam gledao ima jedno 5 godina, kao i 96 posto nasih sugradjana, jer sam jos davno shvatio kako tamo stvari funkcionisu, i vec tad se dalo naslutiti na sta ce sve izaci. O borilackim sportovima, i atletici, nemam snage ni da pocnem pricati, odmah mi krenu suze na oci. Svaka 2 dana neka takmicenja, vrate se svi sa po 10 kila medalja, i sve sami neki sampioni svijeta, evrope, balkana...A takmice se Crna Gora, Srbija i Republika Srpska (to sto idu kao RS dovoljno govori), i eventualno Hrvatska...i onda kaze sampion svijeta. Atleticari odu na takmicenje, bude ih 4 na trci, 1 bude malo stariji od te kategorije pa se on ne racuna (van konkurencije), i onda kazu "nas takmicar je zauzeo odlicno trece mjesto" ..............

Odbojka koja ne postoji godinama uzima svake godine pare iz budzeta, i to ne male...po kojem osnovu? Ja znam, ali da li znaju ostali gradjani? Kosarka osnovala drugi klub i za godinu dana postojanja dobije duplo vise para od maticnog prnjavorskog kluba i to za identican rang takmicenja. Po kojem to osnovu? Znaci li to onda sad da Ljubicu treba dati 3 hiljade a onom Sokolskom 140.000 ? Malo da se zamijene, ovi su svjeze osnovani. Gradina prodaje utakmice, obrukali nas u cijeloj Evropi, i opet dobija pare iz budzeta. Gdje je kazna? Ukinuti sve pare za iduce 3 godine pa neka se snalaze, da ne kazem da treba automatski izbrisati klub iz registra, bilo bi prestrogo.

I na kraju krajeva, da li ste uopste svjesni da nije ni donesena odluka o raspodjeli sredstava za sportske klubove za ovu godinu? Niko to ne smije ni da pocne pricati, jer idu izbori, a uvijek se svi ljute, pa bolje cutati i nikom nista. To sto sezone svima pocinju za mjesec, to nikom nista. To sto klubovi ne znaju koliko para imaju, koga trebaju dovesti, da li ce uopste moci igrati, to nikom nista. Zasto se ljudi u opstini makar nisu udostojili pa napravili izbor najboljeg sportiste za 2011. godinu? Zasto se niko nije udostojio da makar napravi prijem za kosarkase Mladosti, sampione II lige RS? Jedini prvoligasi koje imamo su kosarkasi...Ima jos mnogo toga da se kaze, i detaljnije ako treba, ali cemu to...pricali mi ovdje ili ne pricali, to se nikada promijeniti nece. SDS ili SNSD ili neka sedma stranka da dodje, prioritet se zna...opet ce Ljubic dobiti pare, ostali ce grcati, sklapati kraj s krajem, jer ce uvijek u skupstini ljudi dizati ruke za to, jer svi preko nekoga imaju neku semu u skupstini, pa uvijek izadje na isto.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Lasse »

Upoznat sam ja sa velikom većinom stvari o kojim si pisao, ali kao što vidiš, niti sam se objesio, niti širim pesimizam i fatalizam oko sebe. Naprotiv, siguran sam da zajedno možemo da promjenimo stanje na bolje, jer se u suprotnom ne bih ni bavio ovom problematikom.
Tužno je što još uvijek nije donesena odluka o raspodjeli sredstava i što klubovi poslije 7 mjeseci 2012. godine ne znaju s kolikim sredstvima raspolažu. Ali ajde onda da kaznimo u oktobru sve te politikante koji opstruišu rad lokalnog parlametna i da tamo dovedemo neke nove, ambiciozne, stranački nekompromitovane ljude. Samim tim ćemo im pokazati da niko nije nedodirljiv i da interes velike većine građana ne mogu da nam kupe jednim stranačkim kalendarom, upaljačem ili kaloričnijim ručkom na nekom od predizbornih mitinga.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Lasse wrote:Upoznat sam ja sa velikom većinom stvari o kojim si pisao
Znas me dobro, godinama, pa kad me sretnes vikni da se ispricamo, detaljno, pa ces onda shvatiti zasto sam ja pesimista po tom pitanju.
Lasse wrote:Ali ajde onda da kaznimo u oktobru sve te politikante koji opstruišu rad lokalnog parlametna i da tamo dovedemo neke nove
To ti i pricam stalno. Doci ce neki drugi, ali nebitno iz koje su stranke, opet ce glasati isto, jer ne odlucuju oni o svemu, nego oni kojih nema na izbornim listama. :wink: To i jeste problem svega.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Lasse »

Da znaš da ću ti viknuti. :)

I da, svjestan sam ja da poluge moći nisu samo u odborničkim klupama, daleko od toga. Međutim, najgore što može da nam se desi jeste da počnemo ponizno prihvatati sve njihove odluke i misliti kako ništa ne možemo promjeniti. Gdje bi onda bila granica? Šta ako sutra odluče da tebe, mene ili nekog trećeg, zajedno sa porodicama izbace iz naših kuća? Hoćemo li i onda reći da ne možemo da se pobunimo?

Otišao sam na trenutak s teme, napravio sam malu digresiju, samo da ti skrenem pažnju na to da su ti koji odlučuju, kako god da ih nazoveš, jaki onoliko koliko smo mi slabi da im se suprostavimo. Do sad smo bili slabi i nikad se nismo glasno pobunili. Zašto onda, ako to nikome ne smeta, Ljubić i dalje ne bi dobijao stotine hiljada, a drugi jedva spajali kraj s krajem? Nemaju nijedan razlog da prestanu to da rade.

Hoću da ti kažem, ajde prvo da pokušamo nešto konkretno uraditi, pa ako ne uspijemo, imaćemo vremena za pesimizam do kraja života. :)

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Ja sam pokusao, vise puta, i sad mogu da sirim pesimizam do kraja zivota :D To je za nas mlade prejaka masinerija, vjeruj mi na rijec. Pokusavali su cak i klubovi, otprilike je bilo 15 protiv 2 kluba i opet se nije nista desilo. Zasto bi sada bilo drugacije

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

dupli post

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by MAXIMUS »

Kao i mnoge stvari kod nas , rade se stihiski , bez određenog plana .
Potrebno je odrediti kriterijume na osnovu čega jedan sportski kolektiv dobija određena novčana sredstva , oformiti jedan manji tim ( skupštinski ) koji će procjeniti učinjene rezultate , potrebe u budućnosti i jedan petogodišnji PLAN ... šta je prioritet opštine ( tj. za šta je najveće zanimanje građana ) i tu usmjeriti više sredtava !
Jedna od stavki , po meni , koje bi bila bitna je smanjiti KEŠ :!: a sponzorisati što veći dio materijalnih sredstava ( dresovi , ,,visinske pripreme ,, :D i sl. ) tako da klub dobija konkretne stvari i ostavi se što manje prostora za ,, namicanje sredstava u privatne džepove,, :smt004
Ali opet je do ... poli(kite ... ops ! politike !
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

A ne moze macko tako...problem je sto oni i odrede te kriterijume, podijele sportove po prioritetima, ali onda ih se ne pridrzavaju pri raspodjeli sredstava, nego tu krece politicka igra. Svako navlaci "svojima", i onda dolazi do problema. Dalje, javlja se VELIKI problem nestrucnosti tih ljudi u opstini koji rade oko te podjele sredstava. Oni u svom zivotu nisu pogledali bilo koji sport, a kamoli bavili se sportom. Uopste ne znaju kako stvari funkcionisu ni u jednom sportu, takmicenja, ili bilo sta drugo, kako onda da odrade to realno. Ona gospodja koja je nacelnik tog odjeljenja (da je ne imenujem) je jednom prilikom, kad je jedan predstavnik jednog kluba otisao da trazi da im opstina prebaci para da mogu da odigraju neke utakmice u ligi RS, izjavila sledece: "Snadjite se, kako se Real Madrid snadje". I takvi da ti odredjuju koliko para dobijes?

Nekad je onaj savjet za sport dijelio pare, ali i to je isto za poceti plakati. Ovi nindza sportovi daju sami sebi pare, ono po ucinku sto sam gore vec pisao, po sistemu koliko kila medalja toliko para. Onda kolektivni sportovi na takvoj vagi dobiju najmanje, logicno.

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Lasse »

MAXIMUS wrote:
Jedna od stavki , po meni , koje bi bila bitna je smanjiti KEŠ :!: a sponzorisati što veći dio materijalnih sredstava ( dresovi , ,,visinske pripreme ,, :D i sl. ) tako da klub dobija konkretne stvari i ostavi se što manje prostora za ,, namicanje sredstava u privatne džepove,, :smt004
Ali opet je do ... poli(kite ... ops ! politike !
Treba ostaviti manje prostora. Evo imam pred sobom program korišćenja sredstava za podsticaj i razvoj sporta za 2011. godinu.
Svi kolektivni sportovi, sem Ljubića, kao svoje troškove su naveli samo osnovne: Obaveze prema savezu (kotizaciju), troškove suđenja, prevoza i korišćenja sportske dvorane ili terena. Svih 9 kolektivnih klubova zajedno, po tom planu, dobili bi 80 000km.

Fudbalski klub Ljubić, pored ovih osnovnih navodi još: Troškove zaposlenih u visini od 40 000km. Troškove održavanja terena i objekata 16 800. Obaveze iz prethodnih godina-50 000km. I na kraju, stavku pod nazivom "Ostali troškovi" u visini od 30 000, u koju spada ko zna šta. Ukupno (uz osnovne troškove, koje sam naveo za gore pomenute klubove), za 2011. godinu predvidjeli su 170 000km.

Dakle, slažem se da se klubovima iz budžeta treba obezbijediti samo osnovno, ali velika većina klubova, samo to osnovno i traži.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Lasse wrote:Dakle, slažem se da se klubovima iz budžeta treba obezbijediti samo osnovno, ali velika većina klubova, samo to osnovno i traži.
Ali to na kraju ne dobiju.

A i zasto se ne bi bunili ostali klubovi. Evo recimo, fudbaleri Ljubica su placeni u drugoj ligi, dok recimo kosarkasi ili rukometasi igraju za dzaba. Zasto? Sta ako i oni navedu troskove za plate igraca, koliko para bi im bilo potrebno? I zasto oni igraju za dzaba a ovi su placeni? Ajde da malo Ljubicevi igraci jedno 2-3 godine igraju za dzaba, a da im se daju pare samo za prevoz i kotizacije? To ako dozivim trcacu go krug oko Prnjavora.

User avatar
perspektiva
Posts: 6
Joined: 24.07.2012. 22:36

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by perspektiva »

Jedino rješenje dovesti nekog tajfuna da preuzme FK Ljubić :wink:

Kao što je npr. Kiril Domuschiev presednik Ludogorets-a :lol:

Koliko para, toliko muzike :smt003

grlica
Posts: 1867
Joined: 12.01.2012. 23:54

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by grlica »

ŽIVOT NA GRANICI JE OPASAN I TVRD

--- opet mu se nacija i život lome u tri sloja politike

A TREĆI SLOJ je Sarajevo centar Istoka i Zapada, i naravno Maršal Tito i ----vječna vatra!

poruka ---- ko je mudar nadrast Evropu i Ameriku --- da mi njima malo solimo kako --može se ---a nema se!

MI SMO I BEZ TITA JEDNO TE ISTO ---NESVRSTANI!
Last edited by grlica on 25.07.2012. 12:52, edited 1 time in total.
imam moćno pero - jezik srpski

Post Reply