(Ne)izlječiva bolest prnjavorskog sporta

Kolumna (lat. columna u prevodu znači stub) je u novinarstvu stubačni tekst pisan u prvom licu jednine s neskrivenom ironijom i čak satiričnim karakteristikama. Pisac kolumne je kolumnista.

Moderator: aquarius

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by regeman »

sta ce Prnjavoru dva kosarkaska kluba..ili recimo 2, 3 karate kluba...ostale da ne nabrajamo..i, ima li ijedan klub gdje sami sebe finansirjau..onako, javni, masovni, sportski klub ljubitelja sporta..ili bi svi na drzavnu sisu. :)
tako isto prica i sa KUD-ovima..
dobro kaze max..ako neki klub ima reprezentativca, ili nekog sireg sampiona..ozbiljnog..to je znak da se dobro radi...ovo osvajanje turnircica...nemam pojma, mozda nisam u pravu..
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
M'76
Posts: 443
Joined: 24.11.2010. 12:50
Location: Prnjavor
Contact:

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by M'76 »

regeman wrote:sta ce Prnjavoru dva kosarkaska kluba..
U Prnjavoru je uvijek bio jedan klub i to još od 1976 !

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Lasse »

Nicky wrote:
Lasse wrote:Dakle, slažem se da se klubovima iz budžeta treba obezbijediti samo osnovno, ali velika većina klubova, samo to osnovno i traži.
Ali to na kraju ne dobiju.

A i zasto se ne bi bunili ostali klubovi. Evo recimo, fudbaleri Ljubica su placeni u drugoj ligi, dok recimo kosarkasi ili rukometasi igraju za dzaba. Zasto? Sta ako i oni navedu troskove za plate igraca, koliko para bi im bilo potrebno? I zasto oni igraju za dzaba a ovi su placeni? Ajde da malo Ljubicevi igraci jedno 2-3 godine igraju za dzaba, a da im se daju pare samo za prevoz i kotizacije? To ako dozivim trcacu go krug oko Prnjavora.
Svi nezadovoljni klubovi treba da se okupe i zajednički dignu glas protiv ove nepravde. Sve vrijeme ti to pričam, biće da se ipak u nečemu slažemo. :)

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by aleksandar76 »

regeman wrote:sta ce Prnjavoru dva kosarkaska kluba..ili recimo 2, 3 karate kluba...ostale da ne nabrajamo..i, ima li ijedan klub gdje sami sebe finansirjau..onako, javni, masovni, sportski klub ljubitelja sporta..ili bi svi na drzavnu sisu. :)
tako isto prica i sa KUD-ovima..
dobro kaze max..ako neki klub ima reprezentativca, ili nekog sireg sampiona..ozbiljnog..to je znak da se dobro radi...ovo osvajanje turnircica...nemam pojma, mozda nisam u pravu..
što se mene tiče, ne vidim problem u stvaranju sportskih klubova (pa i privatnih ), nek nam djeca uživaju i rastu kao sportisti i umjetnici(ili ćemo da ih izvlačimo iz kreveta mamurne, na žalost neki svoju djecu nisu ni zatekli u krevetima),boji te se samo za pare- oteće vam ih tako i tako :( .
prepucavate se ko je dobio veći kolač a ko manji,a niko se nije upitao kako se te pare troše i kako se te pare pravdaju-svaki klub,udruženje mora da da na uvid svoje knjige ulaza i izlaza nadležnom organu , a ako neko od njih(mislim na odgovorne osobe) ne radi regularno treba da se sankcioniše---

prijavite klub ili udruženje koje radi van zakona!!!
Image

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by regeman »

nek rastu..rastao sam i ja, pa nije bilo love ni za koga sem za nesto malo komunalija i koji put do Gradiske.
Mislim, na radu sa djecom ne mora da se zaradi ili mora...
ovde bi svi da sjase malo Kurta Ljubic da uzjasi jedno 30ak malih murtica.
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by aleksandar76 »

..... i u samog Đokovića su roditelji uložili mnogo i vremena a bogami i para, davno je prošlo zlatno doba socijalizma(nažalost) :(
a gdje bi nam omladina bila, po tebi, kad bi sveo na neku razumnu cifru klubove i udruženja- eto daj si oduška pa predloži kako bi bilo kad bi bilo...
nisam za linč ljubića, al isto tako nisam ni za zapostavljanje ostalih klubova i udruženja.
Image

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Lasse slazemo se naravno, ali mislim da sam vec rekao da tako ne moze. Pitaj svog tatu, vec su to pokusavali, jedno 15 klubova protiv jedno 2-3 i opet se nista nije promijenilo :) Dok palije ne prorade ili bombe, nema nista :D

rege, nisi u pravu. Ne postoji zakon o privatizaciji sportskih klubova, te stoga moraju dobijati pare od opstine. I neka se prave novi klubovi, i treba da se prave. U opstinskom fudbalskom savezu Gradiska ima jedno 30 fudbalskih klubova (kod nas ima 5), a oni imaju i fudbal (Kozara) i kosarku (Servicium) i jos mnogo sportova u PREMIER ligi, a mi ne mozemo ni 1 da imamo u prvoj ligi RS. Gdje je tu logika? Pa nisu oni Vasington. Jednostavno je problem u nepravednoj raspodjeli sredstava.

aleksandar76, naravno da je problem u tom "pravdanju novca". Rekao ti je gore Lasse kako nas fudbalski klub dostavi izvjestaj. Pise stavka 30.000 KM - OSTALO. Ma sta ostalo? Jedne godine je pod tom stavkom pisalo KANCELARIJSKI TROSKOVI, vjerovali ili ne. Ja sad mogu marku po marku da saberem koliko svaki klub potrosi svake godine, i vjeruj mi na rijec, mnogo para nestane u magli, u svakom klubu. A jos kad se tome doda kako pare fino nestanu u nekim klubovima koji i ne postoje, e onda je to stvarno super. Za linc Ljubica nego sta. Treba neko da malo detaljnije napise kako se radi pa bi onda i ti itekako bio za linc, i to na Trgu, pred narodom.

Nego, rege, jesi ti zainteresovan da sa mnom osnujes jedan zanimljiv klub, pare su sigurno nase, vjeruj mi na rijec :wink:

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by regeman »

ma ja kazem da ne znam neko najsjajnije rjesenje..ali cini mi se da se drustva, i kulturna i klubovi preko noci otvaraju a da su kriterijumi..rastegljivi..prosto nema para za sve, niti vidim razlog da svi budu profesionalni...? zar ne postoji nijedan amaterski klub..pa treca holandska i druga norveska liga su amaterske...ovde mnogi dobro zive od tih klubova :idea:
go, rege, jesi ti zainteresovan da sa mnom osnujes jedan zanimljiv klub, pare su sigurno nase, vjeruj mi na rije
kakav? :D
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
MAXIMUS
Posts: 3189
Joined: 07.05.2007. 11:19

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by MAXIMUS »

Pljuvanje u dalj ! :lol:

Ne vidim problem u tome da uprava dobije dio sredstava kao platu ili dnevnicu , naprotiv , to bi bilo stimulativno ( mada sigurno nebi bila neka lova ) ali DAJ DA VIDIM REZULTATE ! Koliko se klinaca upisalo , koliko ih je ostalo u klubu upisanih od prošlih godina i naravno gdje se nalazite u svijetu sporta u odnosu na uloženi novac .
Naravno dobrog menadžera , trenera i novčano nagraditi a ove druge procjeniti da li su vrijedni daljeg truda i ulaganja .
Čini mi se , rođače , da je standard pokvario ljude ...
Jedu g)ovna i sanjare .
DŽ. Štulić

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by aleksandar76 »

http://www.google.ba/url?sa=t&rct=j&q=z ... ad7Wkpu3IQ
sportski klubovi su pravna lica i kao takvi imaju odgovornost - evo vam zakon o sportskim klubovima bih pa prelistajte---
Image

Samo vas gledam
Posts: 55
Joined: 06.12.2010. 19:49

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Samo vas gledam »

aleksandar76 wrote:
regeman wrote:sta ce Prnjavoru dva kosarkaska kluba..ili recimo 2, 3 karate kluba...ostale da ne nabrajamo..i, ima li ijedan klub gdje sami sebe finansirjau..onako, javni, masovni, sportski klub ljubitelja sporta..ili bi svi na drzavnu sisu. :)
tako isto prica i sa KUD-ovima..
dobro kaze max..ako neki klub ima reprezentativca, ili nekog sireg sampiona..ozbiljnog..to je znak da se dobro radi...ovo osvajanje turnircica...nemam pojma, mozda nisam u pravu..
što se mene tiče, ne vidim problem u stvaranju sportskih klubova (pa i privatnih ), nek nam djeca uživaju i rastu kao sportisti i umjetnici(ili ćemo da ih izvlačimo iz kreveta mamurne, na žalost neki svoju djecu nisu ni zatekli u krevetima),boji te se samo za pare- oteće vam ih tako i tako :( .
prepucavate se ko je dobio veći kolač a ko manji,a niko se nije upitao kako se te pare troše i kako se te pare pravdaju-svaki klub,udruženje mora da da na uvid svoje knjige ulaza i izlaza nadležnom organu , a ako neko od njih(mislim na odgovorne osobe) ne radi regularno treba da se sankcioniše---

prijavite klub ili udruženje koje radi van zakona!!!
Dragi Aleksandre, iz tvog posta se jasno vidi da si neki trener/sefic/vlasnik ili nesto trece nekog od prnjavorskih klubica, recimo kosarkaskog! Hajd sad ti meni reci, ali pazi dobro sta pises, KOME VI TO PODNOSITE knjige ULAZA I IZLAZA??? Kakvog crnog ulaza i izlaza? pa niste vi preduzece pobogu :lol: Kome se to pravdate o trosenju nasih zajednickih para? Kome dostavljate racune? Kome se pravdate koliko ste strpali sebi u dzep a koliko ulozili u djecu? Hajd bas da vidim sta ces napisti, pa te ceka jedan odgovor, mozda nece biti ovdje javno napisan, dobices pp, samo da ti kazem da nemas pojma i lupetas ovde ljudima koji ne znaju, jer nisu u toku, a ja jesam, mozda vise nego ti, gdje vi trosite svoje pare!!!

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Pa naravno da postoje amaterski klubovi, ali u nasoj drzavi i oni trebaju sredstva za takmicenje. Dakle, postoji nekoliko fudbalskih klubova koji igraju najnizu fudbalsku ligu RS, odnosno petu a to su OFK Sokolski (od prosle godine), Buducnost Galjipovci (oni sto prodaju utakmice), Biseri Mravica/Lisnja, i u jednom rangu iznad njih je FK Borac Sibovska. Svi igraci u ovim ekipama igraju za dzaba, te su stoga amaterski klubovi. Ali, kojim oni parama da plate sudije, i putovanja na gostovanja? Oni samo to trebaju, nista vise.

ALI, citaj sad pazljivo...isto tako su igraci iz KK "Mladost 76" fakticki amaterski klub, jer i svi njihovi igraci kao i ovi igraju za 0 maraka, odnosno ta sredstva koja oni dobiju potrose za troskove putovanja na gostovanja, na sudije i organizaciju utakmice kad su domacini, i najveci dio sredstava se potrosi za dvoranu. Dakle, igraci ne dobijaju pare. Isti takav slucaj je i sa rukometnim klubom. Podvucimo sad neku paralelu...Ljubic se ISTO takmici u drugoj ligi RS kao i Mladost i OKK Prnjavor. Zasto oni onda placaju 20+ igraca, i uz to nemaju troskove dvorane, a ovi ne mogu da dobiju pare da rade to isto? I jos da crnjak bude veci, ove obe udju u prvu ligu, a Ljubic kupi utakmicu pa je onda svejedno izgubi.

Rege, predstavicu svoj projekat uskoro, ne smijem javno, ukrasce mi neko ideju. :D :smt006

Maxo, to i pricam. Neka mi objasne ovi borilacki sportovi gdje se oni nalaze u njihovom svijetu. Eto cak necu ni porediti vaznost sportova, odnosno prioritetne u odnosu na njihove, nego samo neka mi objasne gdje se oni nalaze u svijetu sporta.

samo vas gledam, naravno da imaju izvjestaje, i ti to znas, ali isto tako znas kako je takvim izvjestajima lako manipulisati, odnosno slagati/prevariti. A pogotovo ove u opstini koji ne znaju ni sta je lopta.

User avatar
aleksandar76
Posts: 293
Joined: 09.01.2012. 12:23

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by aleksandar76 »

Samo vas gledam wrote: Dragi Aleksandre, iz tvog posta se jasno vidi da si neki trener/sefic/vlasnik ili nesto trece nekog od prnjavorskih klubica, recimo kosarkaskog! Hajd sad ti meni reci, ali pazi dobro sta pises, KOME VI TO PODNOSITE knjige ULAZA I IZLAZA??? Kakvog crnog ulaza i izlaza? pa niste vi preduzece pobogu :lol: Kome se to pravdate o trosenju nasih zajednickih para? Kome dostavljate racune? Kome se pravdate koliko ste strpali sebi u dzep a koliko ulozili u djecu? Hajd bas da vidim sta ces napisti, pa te ceka jedan odgovor, mozda nece biti ovdje javno napisan, dobices pp, samo da ti kazem da nemas pojma i lupetas ovde ljudima koji ne znaju, jer nisu u toku, a ja jesam, mozda vise nego ti, gdje vi trosite svoje pare!!!
ne, posmatraču nisam ni jedno od prozvanih, a ako si upućen a vidim da nisi, već samo površno lupaš(jer bi nešto već konkretno uradio)
a nisi ni pročitao zakon o sportskim klubovima.
knjige se moraju voditi, a pokazuju se na zahtjev inspekcije, ko ih ne vodi radi nelegalno-opet, ko koliko vodi knjige i dali ih uopšte vodi je stvar kluba , i opet se vraćamo na stvar koliko sami mi doprinosimo da sve teče po zakonu-primjer : kolko nas uzima fiskalni račun i dali platimo robu ako nam taj isti račun ne uruče???
Nikad mi nećemo biti obećana zemlja,niti zemlja dobrih domaćina ako ne krenemo sami od sebe!!!
Posmatraču imaš onaj besplatni telefon, prijavi korupciju a na nadležnim je da rade, a pp nemoj da šalješ, već objavi dokle si stigao u pravdi!!
Image

Samo vas gledam
Posts: 55
Joined: 06.12.2010. 19:49

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Samo vas gledam »

Alexandre, nije mi bila namjera da te uvrijedim ili bilo sta slicno! Nemam taj cilj apsolutno i zao mi je sto je tako ispalo, iskreno. Moram da priznam da je tako odreagovano upravo zato sto ZNAM kakve izvjestaje klubovi imaju. ne kazem da se ne vode knjige i da se ne svode zavrsni racuni, ali mislim da se opstinskom organu ti isti ne dostavljaju, vec obicni pisani izvjestaji u wordu koji obicno kad podvuces liniju nisu dobro ni sabrani (ako se uopste bilo sta dostavi)! Nisam protiv sportskih klubova, dabogda ih bilo jos ovoliko da i moja djeca imaju gdje da utrose visak energije, ali kazem da je masa klubova koji su tu tek tako samo da pokupe pare od opstine, a vecina vlasnika tih klubova se dobro snadje s nemalom cifrom koja se dobije, iskreno! Bilo je primjera sajednim kk klubomt prije nekog vremena kad su igraci po gradu se raspitivali zasto nema priliva iz opstine, a priliv bio davnih dana, samo je to igracima "malo precutano"! opet se ponavljam, nisam protiv sportih klubova, nego protiv korupcije u tim istim, danas vise sport nije rekracija nego sansa da se debelo profitira, ako si na nekoj rukovodecoj funkciji a ne obicni igrac. I da se razumijemo, pola tih silnih fudbalera, kosarkasa, rukometasa i ostalih je vikendom mrtvo pijano po zanatsko, a nedjelju treba da igraju pa se onda zale na lose utakmice, uslove, autobuse....mislim, ima tu svega, daleko smo mi od ozbiljnog sporta, ali boze moj, treba i to malo, ima talentovane djece,mozda nekad neko i uspije malo dalje da se probije zahvaljijuci upravo tom klubu.
Npr ofk SOKOLSKI, famozni klub svima nam dobro poznatog Dragojla, i sad treba dati njemu pare i atleticarima isto!!! barem vidis svaku vece onu djecu kako jadni i po 40c trce po gradu i vjezbaju, pa sevap im je dati i tri puta vise, pa makar nista i ne osvojili, za trud!! Ove druge necu ni da komentarisem, od mene dosta sto su pomenuti uopste, pa makar i u negativnom smislu.

Nicky
Posts: 5543
Joined: 20.03.2004. 23:47

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by Nicky »

Pa nije bas korektno porediti kosarkase i rukometase koji su takodje rekreativci, odnosno igraju bez ikakve naknade, sa fudbalerima koji redovno primaju platu, odnosno polu-profesionalci su.

I onda ako si vec upucen kazi i da fudbaleri Ljubica nisu bili primili platu u prva 2-3 mjeseca ove godine, iako su pare iz opstine isle prema klubu redovno.

bergren.69
Posts: 15
Joined: 08.03.2011. 20:23

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by bergren.69 »

Samo vas gledam wrote:Alexandre, nije mi bila namjera da te uvrijedim ili bilo sta slicno! Nemam taj cilj apsolutno i zao mi je sto je tako ispalo, iskreno. Moram da priznam da je tako odreagovano upravo zato sto ZNAM kakve izvjestaje klubovi imaju. ne kazem da se ne vode knjige i da se ne svode zavrsni racuni, ali mislim da se opstinskom organu ti isti ne dostavljaju, vec obicni pisani izvjestaji u wordu koji obicno kad podvuces liniju nisu dobro ni sabrani (ako se uopste bilo sta dostavi)! Nisam protiv sportskih klubova, dabogda ih bilo jos ovoliko da i moja djeca imaju gdje da utrose visak energije, ali kazem da je masa klubova koji su tu tek tako samo da pokupe pare od opstine, a vecina vlasnika tih klubova se dobro snadje s nemalom cifrom koja se dobije, iskreno! Bilo je primjera sajednim kk klubomt prije nekog vremena kad su igraci po gradu se raspitivali zasto nema priliva iz opstine, a priliv bio davnih dana, samo je to igracima "malo precutano"! opet se ponavljam, nisam protiv sportih klubova, nego protiv korupcije u tim istim, danas vise sport nije rekracija nego sansa da se debelo profitira, ako si na nekoj rukovodecoj funkciji a ne obicni igrac. I da se razumijemo, pola tih silnih fudbalera, kosarkasa, rukometasa i ostalih je vikendom mrtvo pijano po zanatsko, a nedjelju treba da igraju pa se onda zale na lose utakmice, uslove, autobuse....mislim, ima tu svega, daleko smo mi od ozbiljnog sporta, ali boze moj, treba i to malo, ima talentovane djece,mozda nekad neko i uspije malo dalje da se probije zahvaljijuci upravo tom klubu.
Npr ofk SOKOLSKI, famozni klub svima nam dobro poznatog Dragojla, i sad treba dati njemu pare i atleticarima isto!!! barem vidis svaku vece onu djecu kako jadni i po 40c trce po gradu i vjezbaju, pa sevap im je dati i tri puta vise, pa makar nista i ne osvojili, za trud!! Ove druge necu ni da komentarisem, od mene dosta sto su pomenuti uopste, pa makar i u negativnom smislu.
Podrzat cu ovaj tvoj post posebno zbog misljenja o prnjavorskim atleticarima koji redovno uzimju medalje na svim takmicenjima a skoro sva zasluga za to je samo njihova , njihovih roditelja i trenera Dalibora Vrhovca. Mala Jelena Gajic je prije dvije sedmice na balkanskom prvenstvu uzela zlatnu medalju u dosta jakoj konkurenciji a da to nitko od rukovodecih ljudi u nasoj opstini nije ni primjetio. Za sve drugo se nadju i pare i sponzori samo za ono sto iole vrijedi NEMA.

User avatar
regeman
Posts: 8267
Joined: 19.05.2003. 22:24
Location: kingston

Re: Kolumne prnjavor.info

Post by regeman »

to je i meni palo na pamet, posto cesto prolazim kraj OS..sramota je da se presvace ljudi na ulici i trce po dzombama...
That same year, Strummer reportedly cried when he learned that "Rock the Casbah" had been adopted as a slogan by US bomber pilots in the Gulf War.

User avatar
vrsta8472
Posts: 21448
Joined: 29.09.2003. 20:24
Location: Прњавор
Contact:

Re: (Ne)izlječiva bolest prnjavorskog sporta

Post by vrsta8472 »

Dupliranje klubova štetno za sport

Image

Poslije višegodišnjeg mrtvila u Prnjavoru je obnovljen Opštinski savez.

Na obnoviteljskoj Skupštini za predsjednika je izabran dugogodišnji radnik Nemanja Vasić, koji je najavio bolje dane za klubove i sportiste ove opštine.

- Jedan od naših prvih poslova biće uvođenje reda među postojeće klubove. Postala je praksa da se paralelno osnivaju klubovi iz istih sportova, isključio zbog nečijih privatnih hirova. Tako smo u isto vrijeme dobili dva košarkaška prvoligaša, ali nijedan nije mogao u viši rang zbog besparice. Prnjavor nije tako velik niti finansijski moćan da ima po dva, pa i više klubova u identičnim sportovima – rekao je Vasić

U ovoj kalendarskoj godini prnjavorski sport imaće na raspolaganju iz opštinskog budžeta 240.000 maraka, od čega će polovinom tog iznosa raspolagati fudbalski prvoligaš Ljubić.

Na sjednici Skupštine izabran je i novi Izvršni odbor Saveza, a na čelu sedmočlane „sportske vlade“ biće sportski radnik iz Potočana Miroslav Popadić. U Izvršnom odboru su još Željko Petrović, Slaviša Slatinac, Vladimir Vunjak, Dragan Milanković, Živko Milijaš, Dragan Ančić a za sekretara je imenovan Branislav Bošnjak. Dogovoreno je da do kraja ovog mjeseca bude održano proglašenje sportiste za 2011. i 2012. godinu.

B.R. - Glas srpske
Хроничар свакодневнице

vedran@prnjavor.info

bobi1993
Posts: 268
Joined: 11.06.2012. 14:02

Re: (Ne)izlječiva bolest prnjavorskog sporta

Post by bobi1993 »

vrsta8472 wrote:
Dupliranje klubova štetno za sport

Image

Poslije višegodišnjeg mrtvila u Prnjavoru je obnovljen Opštinski savez.

Na obnoviteljskoj Skupštini za predsjednika je izabran dugogodišnji radnik Nemanja Vasić, koji je najavio bolje dane za klubove i sportiste ove opštine.

- Jedan od naših prvih poslova biće uvođenje reda među postojeće klubove. Postala je praksa da se paralelno osnivaju klubovi iz istih sportova, isključio zbog nečijih privatnih hirova. Tako smo u isto vrijeme dobili dva košarkaška prvoligaša, ali nijedan nije mogao u viši rang zbog besparice. Prnjavor nije tako velik niti finansijski moćan da ima po dva, pa i više klubova u identičnim sportovima – rekao je Vasić

U ovoj kalendarskoj godini prnjavorski sport imaće na raspolaganju iz opštinskog budžeta 240.000 maraka, od čega će polovinom tog iznosa raspolagati fudbalski prvoligaš Ljubić.

Na sjednici Skupštine izabran je i novi Izvršni odbor Saveza, a na čelu sedmočlane „sportske vlade“ biće sportski radnik iz Potočana Miroslav Popadić. U Izvršnom odboru su još Željko Petrović, Slaviša Slatinac, Vladimir Vunjak, Dragan Milanković, Živko Milijaš, Dragan Ančić a za sekretara je imenovan Branislav Bošnjak. Dogovoreno je da do kraja ovog mjeseca bude održano proglašenje sportiste za 2011. i 2012. godinu.

B.R. - Glas srpske
nije stetno dupliranje klubova ili bilo kakvih organizacija,naprotiv to samo moze podici kvalitet jer bi se trebala razvijati zdrava konkurencija a ne da se onom drugom noga podmece. A sto se tice finansija, "gdje čeljad nisu bijesna ni kuća nije tijesna" ili "gdje ima za dvoje ima i za troje" samo treba prepoznati ko stvarno radi i da se tim organizacijama pruzi pomoc,dok naprotiv oni koji samo uzimaju novac,a ne rade nista (zna se dobro koje su to organizacije i sportski klubovi) njima pomoc uskratiti maksimalno
Браћа Грим су били добри,али какве бајке прича Додик :)

Lasse
Posts: 193
Joined: 17.07.2011. 14:57

Re: (Ne)izlječiva bolest prnjavorskog sporta

Post by Lasse »

vrsta8472 wrote:U ovoj kalendarskoj godini prnjavorski sport imaće na raspolaganju iz opštinskog budžeta 240.000 maraka, od čega će polovinom tog iznosa raspolagati fudbalski prvoligaš Ljubić.
bobi1993 wrote:Poslije višegodišnjeg mrtvila u Prnjavoru je obnovljen Opštinski savez.
Ово су ствари које су, не штетне, већ погубне за прњаворски спорт. Неприкосновеност фудбалског клуба Љубић, који, без обзира на резултате, располаже половином средстава из буџета за спорт. И о томе нема расправе, ако тако одлучи сива еминенција наше општине. Што се тиче овог демона прошлости, који је обновљен прије пар дана, боље би било да је остао у вишегодишњем мртвилу, него да тамо поново са собом повуче прњаворски спорт.

Ако причамо о дуплирању клубова, оно је штетно из једног јединог разлога што не постоји јасно утврђена категоризација и што то отвара простор сваком новооснованом клубу да се финансира из општинског буџета. Дакле, није проблем у дуплирању клубова као таквом, већ у неспособности оних који се баве расподјелом да утврде јасне критеријуме за добијање средстава. Само што се та прича о проблематичности непрестано форсира како би се прикрио онај стварни проблем који постоји у нашем спорту.

Post Reply